Ultimele subiecte
» Workshop cu lut polimeric
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyIeri la 1:40 pm Scris de cristi970

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyIeri la 8:51 am Scris de vlad_mom

» Pirogravura
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyIeri la 8:44 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii brodate
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyIeri la 1:48 am Scris de ZalinaZix9

» Tutoriale Fimo-enjoy 2
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyIeri la 1:44 am Scris de ZalinaZix9

» Tutorial decoratiuni pentru Craciun - diverse
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyIeri la 1:39 am Scris de ZalinaZix9

» Tutoriale,video pentru Quilt
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyIeri la 1:32 am Scris de ZalinaZix9

» Florile din gradina mea(2)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptySam 15 Iun 2019, 5:05 pm Scris de Dorulet

» Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyVin 14 Iun 2019, 2:02 pm Scris de vlad_mom

» Broderie computerizata, la masina de brodat 2
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyJoi 13 Iun 2019, 10:02 am Scris de diada

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyJoi 13 Iun 2019, 9:58 am Scris de diada

» Din materiale reciclabile 5
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyMar 04 Iun 2019, 6:20 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Mai 2019, 8:16 am Scris de LRodica

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyJoi 23 Mai 2019, 10:35 am Scris de vlad_mom

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyJoi 23 Mai 2019, 6:12 am Scris de Dorulet

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyMier 22 Mai 2019, 10:28 am Scris de Gabica

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyMier 22 Mai 2019, 8:49 am Scris de diada

» Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyMier 22 Mai 2019, 6:09 am Scris de piciul

» Gradina cu legume (7)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyMar 21 Mai 2019, 7:58 am Scris de LRodica

» Martisoare din diverse materiale VI
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 EmptyLun 20 Mai 2019, 11:10 am Scris de diada

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mar 11 Iun 2019, 11:51 am

Gata! Varianta finala :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
N-am rupt talpa la cat am tot desfacut si facut, insa am stricat 2 bobine, s-a desrasucit firul de tot.... Am incercat multe chestii, gheata cu siret la glezna, cu elastic la glezna...nimic nu era comfortabil pentru mine la mers. Mi-e clar, daca carambul nu e legat de glezna nu le pot purta.
N-am avut instrucțiuni, calcaiul l-am vazut in poza si am incercat de vreo 5 ori pana m-am dumirit cum se face, partea cu gaurele a mers din a 2-a incercare Smile . Urechile metalice le aveam prin cutie (recuperate de la niste pantaloni), le-am folosit pentru ca nu mi-a placut cum trage gaica lasata din crosetat. Siretul l-am facut destul de lung sa pot inchide in 2 moduri.
Poate ca daca talpa este foarte flexibila ar merge si ghete, desi am dubii.
Acum ar trebui sa proiectez o gentuta pentru incaltari.

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 2819
Varsta : 40
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 6 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de mlizeta la data de Mar 11 Iun 2019, 12:01 pm

Ooooooo, acestea sunt altele. Sunt super. Imi place cum le-ai legat la piciorul drept (rasucit de mai multe ori pe picior), dar merge si cum sunt la piciorul stang.
Dar, intreb: cum este la piciorul stang n-ar merge sa pui elastic lat ca sa nu trebuiasca mereu sa rasucesti sireturile?
mlizeta
mlizeta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 683
Varsta : 48
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mar 11 Iun 2019, 12:41 pm

Vlad-mom, foarte faine.
Sa le folosesti sanatoasa.
Spor la gentuta.
Flowers
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1873
Varsta : 51
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mar 11 Iun 2019, 3:55 pm

Multam!
Sunt aceleași cu care am inceput, pana la urma m-am riscat si am facut 2 ochi in fiecare gaura.
Nu merge cu elastic din acelasi motiv , trebuie legat cu ceva cat mai neelastic ca sa aiba forta sa indoaie talpa in mers. Am o problema cu incaltamintea care nu se indoaie se pare... asta in general.
Nu e dificil de incaltat, siretul doar il infasor pe glezna si fac funda, nu-l scot din urechile alea. Le-am scos la o tura mai devreme la piata, a fost perfect. Nu ma taie la glezna, desi raman urme ca de la marginea sosetelor. Nu clampane.... Sa vedem acum cum s-o comporta in timp bumbacul.
Am gresit la inceput ca m-am grabit si am lipit brantul fara sa-l imbrac in piele sau denim.
Am renuntat complet la ideea de ghete sau cizme. E clar, eu nu pot purta asa ceva.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica la data de Mier 12 Iun 2019, 12:51 pm

Îmi plac să le porţi sănătoasă.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1995
Varsta : 50
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Joi 13 Iun 2019, 10:00 am

Arata foarte bine!!! love

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6668
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Joi 13 Iun 2019, 4:20 pm

Multumesc mult! Mi-am satisfacut curiozitatea si incapatanarea.
Mai am o talpa crem ca cele dinainte, o marime mai mica luata special asa in ideea de papuci-sandale cu bot deschis....sa vedem ce o iesi... As lasa bobinele desrasucite pt incercari si cand ajung la forma finala sa folosesc cremul nou. Si dupa ce termin si cu asta sa vad ce fire raman pentru gentuta, pentru ca am inceput cu firul negru stricat si nu-mi place cum se vede.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Vin 14 Iun 2019, 6:09 am

Imi place cum ti-au iesit,sunt curioasa cum se vor comporta in timp.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3472
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Vin 14 Iun 2019, 2:02 pm

Multam. Si eu sunt curioasa daca se vor lasa, daca se vor scamosa.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2015 | All Rights Reserved
FB