Ultimele subiecte
» Miniaturi - handmade
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyAstazi la 11:17 am Scris de mlizeta

» basca tricotata
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyAstazi la 11:13 am Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyAstazi la 11:01 am Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyAstazi la 10:55 am Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyAstazi la 10:54 am Scris de mlizeta

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyIeri la 11:44 am Scris de LRodica

» Rochii,sarafane-XXIII
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyMar 19 Noi 2019, 7:18 pm Scris de piciul

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyDum 17 Noi 2019, 3:37 pm Scris de vlad_mom

» Hainute crosetate, pentru copii(11)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyDum 17 Noi 2019, 1:43 pm Scris de diada

» MODELE BRODERIE
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyDum 17 Noi 2019, 12:42 pm Scris de danabarbu2007

» Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyDum 17 Noi 2019, 1:00 am Scris de chis assy

» Intelepciune prin povestiri
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyVin 15 Noi 2019, 11:56 am Scris de mlizeta

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyJoi 14 Noi 2019, 8:27 am Scris de diada

» Lacuirea argilei polimerice (fimo,cernit, sculpey etc)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyMier 13 Noi 2019, 8:52 am Scris de vlad_mom

» Rochii, fuste crosetate -14
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyMar 12 Noi 2019, 4:20 pm Scris de diada

» Saluri, fulare, esarfe crosetate X
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyLun 11 Noi 2019, 8:59 pm Scris de Michelle88

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyLun 11 Noi 2019, 8:43 pm Scris de gretty

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyVin 08 Noi 2019, 10:10 pm Scris de Danutzaaa

» Fire cu bambus
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyVin 08 Noi 2019, 10:01 pm Scris de Claudi@

» Paturi crosetate 2
Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 EmptyVin 08 Noi 2019, 7:02 pm Scris de Michelle88

Decoratiuni interioare pt casa (6)

Pagina 15 din 15 Înapoi  1 ... 9 ... 13, 14, 15

In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de diada la data de Joi 03 Oct 2019, 8:36 am

Da, scot cartonul si pliez cutia, husa o folosesc doar la evenimente.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6842
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (6)

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Joi 03 Oct 2019, 9:10 am

Ce te-am ghicit Smile Imi place, e perfect cand e si practic.

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3069
Varsta : 41
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (6) - Pagina 15 Empty Lenjerie bebe

Mesaj Scris de elenaveronica la data de Vin 01 Noi 2019, 3:44 pm

Sa ma laud și eu! Am lucrat o lenjerie pentru bebe, de făcut cadou. M-am folosit de materiale pe care le-am găsit în Constanța pt ca ma grăbeam  și curierul întârzie foarte mult. Inițial vroiam ceva romantic cu buline și dantela dar m-am reprofilat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][url=https://servimg.com/view/19994266/18]

Ultima editare efectuata de catre diada in Lun 04 Noi 2019, 8:21 pm, editata de 1 ori (Motiv : sters poze dublate)
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 265
Varsta : 37
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de elenaveronica la data de Vin 01 Noi 2019, 3:48 pm

Scuze, stau prost cu tehnologia și am repetat pozele
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Sam 02 Noi 2019, 8:50 am

E ochios asa! Ce contine setul? Clasic, cearsaf, fata de perna si plic?
Eu la ambii copii n-am folosit in patut decat cearsafuri, pe care a trebuit sa le fac...n-am pus perna, am avut una C pentru mentinerea pozitiei capului, iar paturicile oricum le spalam ... asta asa ca fapt practic.
 Insa a trebuit sa confectionez altele de care am avut nevoie: salteluta impermeabila pentru schimbat si huse la ea, un soi de aparatori pentru patutul de lemn sa nu mai cada suzeta/sa nu mai scoata manute si piciorute printre zabrele si care sa stea fixe.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de elenaveronica la data de Sam 02 Noi 2019, 9:02 am

Ai dreptate, Vlad mol! Și eu folosesc pt pitica doar cearceaf și paturica sau sac de dormit dar îmi aduc aminte de când eram eu copil, la vreo 4 ani foloseam tot pătuțul și aveam o pernuta cu un imprimeu pe care nu l-am uitat. Plus ca e cadou. Ar mai fi fost varianta sa fac un set de cearceafuri asortate sau un sac de dormit. Eu am cumpărat unul din comerț și e foarte practic și frumos.. Doar ca nu găsesc in Constanța țesătura pt matlasat
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Sam 02 Noi 2019, 4:24 pm

Zici de umplutura ca nu gasesti? Ar merge paturica.
Al mare a dormit in saci pana la 4-5ani, i-am facut eu mai subtire, asta mic deloc, cum inchideam fermuarul cum incepeau urletele (bine, la el incepeau urletele din orice zid ), singurul pe care l-a acceptat a fost un soi de saculet cu picioarele afara, se inchidea cu 2 capse pe mijlocul marginii, subtire, paturica intr-un singur strat.
O idee de set cadou: 2 cearsafuri + 2 fate de perna, eventual o perna dintr-o bucata de paturica cu un material impermeabil pe ea (buna in special pentru perioada cu regurgitatul laptelui)
Eu sunt si cu pitici la cap...tin minte ca primisem la cel mare un costumas impletit de cineva, pantalon+jacheta, nu l-am imbracat niciodata pentru ca n-am avut decat caciulite de plush... si m-am oficat, as fi vrut si caciulita in set ca era tare fain. 
La cadouri e discutabil, depinde de multe considerente...cat de apropiat iti e destinatarul, e doar o obligatie... Clar ca eu ma gandesc din punctul meu de vedere, ca nu-mi place sa primesc chestii pe care nu le pot folosi si care imi ocupa si loc degeaba. 
Sa nu te superi pe mine  pupi, discutam discutii doar.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danabarbu2007 la data de Lun 04 Noi 2019, 3:41 pm

[elenaveronica] foarte vesela lenjeria ta de bebe! ImIi place aplicatia cu numele . Ai termoculat materialul mai intai? Eu de cand nu mai imi merge masina de brodat parca am intrat in depresie...nu prea mai fac personalizate, dar e buna ideea ta cu aplicatiile.
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 692
Varsta : 38
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Lun 04 Noi 2019, 8:24 pm

Materialul matlasat se gaseste la metru, deja gros, matlasat. Cauta pe Stelian Bors pe fb, el are materiale la super preturi. Cere-i prietenia, raspunde mai greu, dar te rezolva, are materiale bune!

Dana, s-a stricat masina de brodat? eu am vandut-o, nu cred ca am facut 10 broderii cu ea

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Dum 17 Noi 2019, 2:03 pm

Va promisesem poze la fetele de perna cu fermoar.

Am avut 2 lenjerii de la jisk, pentru patul meu prea mari, cearceaful de pat. Am scos din el 43cm si am facut 5 fete de pernita 40/40cm. Una are fete din ambele materiale.

Am pus in capetele fermoarului putin material, ca sa pot intoarce bine fata de perna (nu am facut poze la fzaze, dar ma mai intrebati daca va intereseaza). Am cusut fermoarul. Am cusut apoi fanta sa nu se vada. Apoi cealalta parte de fermoar. Am inchis in laterale cate 2-3cm, sa fie intarit la fermoar. Apoi lateralele, surfilat, intors si gata.

Sper sa va ajute explicatiile daca va doriti sa faceti.

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Dum 17 Noi 2019, 3:37 pm

Super!
Am facut si eu 4 fete de perna dintr-un plic f colorat, dar prea ingust pentru pilotele noastre.
Am scos cearsafurile de la lenjerii pentru ca am luat alte cearsafuri cu elastic, ma gandeam sa fac fete de perna din ele (la ai mei trebuie schimbate la 2 zile), dar inca aman ...sa vad cat de rezistente sunt cele cu elastic.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 15 din 15 Înapoi  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB