Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

+46
feerya
Samarineanca
carmen costea
cica elena
AlinaJ.Bijoux
dorina narita
Maria Tatuti
Gabica
cristina07
noki
anc@
Admina
Cristache
Celya_f40
Giorgi
adina_lg
aisha
kerkyra
Dionisia
myky7robc
Ginet
irish05
lacrisel
LRodica
SilviaDumitrescu
nicolae68daniela
dannie
macanetu
tomari
kmn
cris_io_mat
valentinadof
Serban Valentina
mariag
mlizeta
dragan mirela
Giobsy
Uca
canadianca50
flori de camp
istrati constanta
piciul
Greteledelweiss
Angelica18
teisoara
Karina33
50 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 21 Aug 2014, 5:42 pm

Valentinadof foarte frumoas salul! Felicitari. Indraznesc si eu sa cer o diagrama. Recunosc ca nu pentru mine , nu sunt atat de indemanatica in ale tricotatului ca sa lucrez asa frumuseti. Sau te rog sa imi spui daca imi dai voie sa ma folosesc de poza ta ca sa cer ajutor in diferite cercuri (printre care si Fb)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de valentinadof Joi 21 Aug 2014, 7:31 pm

Vai doamna Silvia!Dar se poate?Cu cea mai mare placere! Smile 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 21 Aug 2014, 8:04 pm

Multumeeeeesc Valentinaaaaa!!! pupi pupi pupi prietenie 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de piciul Vin 22 Aug 2014, 6:46 am

Multumim, Valentina! Sper sa reusesc si eu o astfel de esarfa-sal.
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de macanetu Vin 22 Aug 2014, 10:50 am

Vai fetelor,nu fiti modeste caci numai lucrusoare faine va ies din manute . Aici conteaza foarte mult firul si trebuie lucrat cu andrele mari ca sa iasa asa diafan....ca o dantela fina .  lucru de mana . Spor la lucru dragelor .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de macanetu Mier 27 Aug 2014, 7:35 pm

Valentina poti sa imi spui te rog daca salul din mohair cu matase il mai blochezi ?
Eu am mai realizat din acest fir o jachetica pe care nu am blocat-o , nu am considerat necsar .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de dragan mirela Joi 28 Aug 2014, 8:22 am

buna dimineata,va rog sa imi spuneti si mie im pm (sa nu se supere adminele) ce marca de fir este acest mohair +matase ptr ca eu am cautat si intrebat prin magazine si compozitia este alta la mohair,multumesc
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de valentinadof Joi 28 Aug 2014, 9:53 am

Macanetu,blocatul face toata treaba!Eu il si calc dupa ce se usuca la temperatura mica si cu o panza peste el.Transformarea e radicala!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de macanetu Joi 28 Aug 2014, 11:14 am

Multumesc frumos Valentina . Mi-am dat seama si eu si intradevar diferenta este spectaculoasa . Am mai blocat pana acum dar nu firul asta....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Este fir mohair cu matase , din pacate asa nu am avut decat un ghemulet de 20-25 g . Culorile sunt mult mai vii in realitate dar fotograful lasa de dorit... wink
Are 119 cm lungime si 35 latime si modelul este cel din schema pusa de Valentina pupi .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de dragan mirela Joi 28 Aug 2014, 8:01 pm

macanetu imi place ffff mult salul dar manechinul este un dragalas,sa iti traiasca !
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de piciul Joi 28 Aug 2014, 8:08 pm

Macanetu, 25 gr si a iesit 119 cm lungime?! Andrele ce numar?
Subscriu si eu la cele spuse de Mirela, un adevarat manechin pentru acest sal vesel!
Multa, multa sanatate si spor in continuare!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de macanetu Joi 28 Aug 2014, 9:02 pm

Va multumesc frumos fetelor .
Da domnisorul manechin nu m-a lasat deloc sa fac poze de dimineata si asa l-am convins .....si statea pe birou Smile .
Salul este lucrat cu andrele nr 5 si firul asta se blocheaza super .( eu credeam ca nu,sincer....de aceea am si intrebat mai sus ) . Este si celalant la blocat dar sincer imi place mai mult acesta .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de nicolae68daniela Vin 29 Aug 2014, 8:08 am

Frumos salul, felicitari!!! iar manechinul, jos palaria, il pune in valoare !!!

L-am incercat si eu intr-o seara, dar parca nu-mi iese, e ceva de gresesc, o sa-i vina randul,imi place tare mult dar sa am timp.
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de macanetu Vin 29 Aug 2014, 11:49 am

Multumesc frumos Daniela68 , eu am vrut sa vad cum iese si a mers super repede si usor . Intr-o zi l-am facut . Urmeaza exact schema , nu ai cum sa gresesti , poate ai folosit un fir mai batos .
Sa va arat salul Wingspan terminat si blocat ...desi la Alizee'ul asta blocarea nu e punctul forte . Se vede diferenta dar nu ca la alte fire . 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
A intrat fix 100 gr , are 13 colturi ( numarul meu norocos Smile ) , am incercat sa ii fac o margine dar poate nu am fost eu inspirata cu alegerea pentru ca nu mi-a placut cum vine si am desfacut .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de nicolae68daniela Vin 29 Aug 2014, 12:01 pm

FELICTARI!!!! a iesit frumos, sa-l porti cu placere!!!!
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de dragan mirela Vin 29 Aug 2014, 3:34 pm

macanetu ,super si acest sal dar eu parca l as fi vrut pe manechinul dragalas sa il vad( sau nu a vrut sa stea la sedinta foto?) pupi
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de cris_io_mat Vin 29 Aug 2014, 3:42 pm

Sunt reusite amandoua salurile,Macanetu!Cel putin primul este atat de delicat...si deosebit,datorita modelului dar mai ales firului.Iar Wingspanul imi place si mie foarte mult,il poti face cu cate colturi vrei si se va vedea bine mereu.Bravo!
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de Gabica Vin 29 Aug 2014, 4:16 pm

Măcăneţule, wingspanul tău e minunat....
Pup Vlăduţul....
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de LRodica Vin 29 Aug 2014, 4:20 pm

Amandoua sunt frumoase. Sa le porti cu placere.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3656
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de lacrisel Vin 29 Aug 2014, 4:42 pm

Ce saluri diafane!!!!
Sa le purtati cu placere!!! Sunt minunate!!!
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de macanetu Vin 29 Aug 2014, 4:50 pm

Multumesc frumos fetelor .
Imi plac amandoua mult dar recunosc ca mai mult esarfa tricotata . Este foarte finuta . Garantat o sa mai fac si alte culori .
Vladut azi a facut alte traznai in timp ce mami facea poze ...imi pare rau ca nu am facut o poza .....a golit o perna de puf ( una singura o am cu fermoar ) si nu vreti sa stiti cat am strans ...scuze de off topic
Si de la Vladut pentru voi  prietenie kiss kiss
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de irish05 Vin 29 Aug 2014, 5:47 pm

Karina33 a scris:Aaaa, n-are model. Este punt lenes si, dupa cum se vad dungile, intr-o parte am pus ochi si in cealalta am scazut. Asta pana am realizat ca am mai mult de 300 de ochi pe andrele si am inceput sa scad si in partea in care cresteam.



eu n-am inteles. Sad

adica, sa presupunem ca ai inceput pe ....cati ochi?
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 29 Aug 2014, 9:12 pm

Macanetu,ti-a iesit foarte frumos!E diferita lucratura ta de a mea! Smile Eu am lucrat foarte slab.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de piciul Sam 30 Aug 2014, 1:21 pm

Macanetu, fain si wingspanul! Ai spor nu gluma! Acum ramane sa faci si un cardigan crosetat Chanel si o rochie vis de vara, ca maine gata vara!
Numai bine!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de macanetu Sam 30 Aug 2014, 3:41 pm

Multumesc dragelor .
Valentina a fost o provocare pentru mine sa lucrez firul acela atat de fin cu andrele nr .5 , dar te acomodezi cu lucrul si imi place mult .
Wingspanul este lucrat cu 3,5 desi pe eticheta scrie ca se lucreaza cu 4-6 .
Piciule mi-as dori tare mult sacoul dar vedem...iar rochia ramane vis ...sunt afon la tot ce inseamna croitorie .
kiss
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 3 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB