Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

+46
feerya
Samarineanca
carmen costea
cica elena
AlinaJ.Bijoux
dorina narita
Maria Tatuti
Gabica
cristina07
noki
anc@
Admina
Cristache
Celya_f40
Giorgi
adina_lg
aisha
kerkyra
Dionisia
myky7robc
Ginet
irish05
lacrisel
LRodica
SilviaDumitrescu
nicolae68daniela
dannie
macanetu
tomari
kmn
cris_io_mat
valentinadof
Serban Valentina
mariag
mlizeta
dragan mirela
Giobsy
Uca
canadianca50
flori de camp
istrati constanta
piciul
Greteledelweiss
Angelica18
teisoara
Karina33
50 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de cris_io_mat Mar 25 Mar 2014, 7:40 pm

Ce frumoase sunt salurile voastre!finute si lucrate excelent,imi plac tare mult.Super maini aveti,dragelor!
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 26 Mar 2014, 6:00 pm

Multumesc,mai mult ca sigur ca va fi facuta cadou,am cateva sarbatorite in aprilie,deci mai am in plan si altele.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de piciul Mier 26 Mar 2014, 7:20 pm

Eu tot stric un banal fular si voi terminati unul dupa altul asa "fineturi"...Spor sa aveti! Ma documentez eu ...sunt 7 capitole si o serie de scheme si linkuri.
.....dar un proiect pe luna...asa am citit pe un blog...o persoana si-a propus 12 proiecte pe an...mi s-a parut rezon!....Arta Ioanei Soare, de a alege proiectul, firul si la final pozele au un inteles...se leaga...este profesionalism....nu ca ar fi singura de pe acest forum cu asa calitati. Va doresc tuturor numai lucrari de exceptie si facute cu har!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de flori de camp Dum 13 Apr 2014, 5:19 pm

Am reuşit să obţin pozele şalului făcut pentru o verişoară dragă mie. Nu e la înălţimea ajuratelor voastre, dar verişoarei mele i-a plăcut. Şi în cele din urmă asta e cel mai important-  wink 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

A doua poză reprezintă mai bine culoarea reală a şalului. Lumina apusului deformează culorile.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de kmn Lun 14 Apr 2014, 1:11 pm

flori de camp...e foarte frumos salul, sa il poarte cu drag verisoara ta!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de flori de camp Lun 14 Apr 2014, 1:48 pm

Mulţumesc, Kmn!  hug 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de mariag Mar 15 Apr 2014, 12:56 pm

Nu stiu despre ce inaltimi vorbesti tu acolo, salul tau este superb. Felicitari!
mariag
mariag
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 16 Apr 2014, 1:21 pm

Da,Flori,e foarte frumos salul,imi place tare mult!Felicitari!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 23 Apr 2014, 9:09 am

Aveam un fir multicolor de-ala de sosete (lana 75%, de lucrat cu 2-2,5) si in timp de ma jucam cu cariocile nepotului mi-a venit ideea de-a face acest sal-fular. Are 150 de gr, din care cred ca 30 sunt in ciucuri  rade 
Scuzati camasa de noapte, pozele erau facute pentru a arata 'opera' unei prietene, dar altele n-am mai apucat sa fac, poate la toamna-iarna cand i-o veni randul la purtat (pe asta nu-l mai dau! sau asa zic acum  wink )

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de teisoara Mier 23 Apr 2014, 9:23 am

E foarte misto si versatil.Ce model ai folosit ?Daca nu-l dai,sa-l plimbi sanatoasa hug 
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 23 Apr 2014, 9:33 am

Aaaa, n-are model. Este punt lenes si, dupa cum se vad dungile, intr-o parte am pus ochi si in cealalta am scazut. Asta pana am realizat ca am mai mult de 300 de ochi pe andrele si am inceput sa scad si in partea in care cresteam.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de cris_io_mat Mier 23 Apr 2014, 9:49 am

E interesant,Karina...plus ca e mai lung si se rasuceste bine si tine cald...se vede super cu ciucurii...sa-l porti cu drag!
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de mlizeta Mier 23 Apr 2014, 11:42 am

Karina foarte haios şalul tău. O combinaţie de culori reuşită. Felicitări.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de tomari Mier 23 Apr 2014, 1:19 pm

Karina "la toamna-iarna cand i-o veni randul la purtat" va fi atat de admirat incat vei avea doua variante; una sa-l dai, cealalta sa mai faci unul identic (in functie de culorile disponibile)  Smile
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de piciul Joi 24 Apr 2014, 7:35 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
acelasi tipar...fire diferite....doua tinute....atat am reusit sa fac in asa zisa saptamana a patimilor!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de macanetu Dum 04 Mai 2014, 1:15 pm

Gata Karina , am vazut acum ,nu m-am prins cum e lucrat dar cand ma hotarasc strig (vin ) dupa ajutor .Am si eu un fir din acesta . kiss 
Felicitari tuturor fetelor !
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de dannie Lun 26 Mai 2014, 3:39 pm

fetelor, am gasit ieri o poza cu un sal albastru pus pe un scaun alb  cheers ...l-am cautat azi vreo trei ore, nu mai dau de el zid  zid  zid .am dat si cu search, am luat si pagina cu pagina de la cap 1... help!!!!
dannie
dannie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 38
Localizare : Slobozia, Ialomita
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 27 Mai 2014, 10:05 am

E un sal lucrat de fete aici in topic?Sau l-ai gasit pe la Poze pt insipratie?

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de dannie Joi 29 Mai 2014, 9:05 pm

eram sigura ca era aici, dar cum nu l-am gasit nu mai stiu....
dannie
dannie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 38
Localizare : Slobozia, Ialomita
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de piciul Lun 28 Iul 2014, 6:18 pm

Ma tot uit si vad aici numai minunatii!
Dar nu ma las si va intreb daca ajung 10 triunghiuri...nu am gasit azi, Alize degrade verde si sunt la al 9 -lea triunghi si zau ca nu vreau sa stric! Mai am doar ghemul din imagine din 100 grame. Am lucrat pe 3,5....nu am avut curaj de 5...Imi mai trebuie si sa inchei marginea ..cam 3 randuri punct lenes minim...Nu ma omor dupa culoarea degrade care a iesit...cred ca albastru arata mai bine...dar atunci mi s-a parut ok, mai ales ca am o canadiana kaki.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de piciul Joi 31 Iul 2014, 7:03 pm

Am reusit sa termin! 100g in cap! Nu este blocat. Nu-mi dau seama daca merita sa-i fac o margine simpla dantelata...
Oricum nu am crezut ca este asa de simplu de lucrat!  Smile 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de flori de camp Joi 31 Iul 2014, 10:05 pm

Să-l porţi sănătoasă! Cred că merge ceva dantelat pe margine, dar nu prea mult.  Smile 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de macanetu Joi 31 Iul 2014, 10:12 pm

Piciule este foarte frumos . L-am mai vazut lucrat si este fain . Daca o sa-l fac si eu strig dupa ajutor . Se incepe din lateral sau de la rascrioala aceea ....cea mai mare ?
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de piciul Vin 01 Aug 2014, 6:22 am

Nu de la marginea mare. Se incepe cu 90 de ochiuri pe andrea. R1 toate cele 90 de ochiuri. R2 85 de ochiuri -5 raman pe andrea. Intoarcem lucrul. R3 se lucreaza 85 ochiuri. R4 se lucreaza 80 ochiuri-intoarcem lucrul-raman 10 ochiuri. Marginea mare se formeaza din ochiurile ramase nelucrate la fiecare rand. Am pus o poza la ajutor.
Multumesc de urari  Merci
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 13 Aug 2014, 3:37 pm

Foarte frumos,Piciule.Si eu as vrea sa-l fac......candva!
Pana atunci eu fac saluri din fir subtire lucrat cu andrele de 5.Mohair cu matase.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII) - Pagina 2 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VII)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB