Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ce masina de cusut recomandati (6)

+119
Den98
AITEN
AMEE
ema
ladybird
MihaelaT
Celia
Alenia
gigikent4456
Danutzaaa
adyrsf
lorry_vintila
Carmen07
SemyazaAngel
oliv
oana h.
LRodica
kisskmy
simonaamalia
iriclau
juillet
alinnusha92
aurishta
Cella's crafts
gabriela1554
dorina narita
lori16ro
zugy
Lucyjuke
christinuca
Grigorii
michelinebeaulieu
raluca ecaterina
norelif
GabiTomas
didiana2015
bamsegras
piticutz82
bebelusha
geany
cib3
impresii
Dom22
IoanaMarin
orhapetru
ioana84
Phlom
Samarineanca
Tigrisor
Dionisia
Admina
SilviaDumitrescu
diada
andreeaissewing
wizpatch
AlexandraN
marianaelenabraicu
Selina
piciul
nico21
ioana soare
vraciu.vlad
Fancy-
sirbu adriana
noki
brunics
claudia_mami
dory
Greteledelweiss
adii
nalexandra
danabarbu2007
Tina_Dor
fiordaliso
mitulina
Coccinelle
shiva
Deiiutsa
tomari
pisi
Gerlinde13
marianaradoviciu
GinaP
Mars79
Florin B
deeoxana
teodora_vis
dixi220
Cristina05
Ladia
onutza907
Oanad21
CarmenClaudia
Butterfly_Amalia
kabunta
anna_sandu
adumitrescu
steauainserarii
contessina
nico1206
zmz
elenaveronica
cif2010
tinap7
arielas
Floren
geanina_scumpica
despina13cucli
gobelin
MagdaMarin
melinda2012
clodi
bimbo
Ubicua
rosita
valentinadof
elena.20
erendis
mar_ysa_28
123 participanți

Pagina 5 din 17 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Urmatorul

In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de Gerlinde13 Mar 26 Aug 2014, 1:55 pm

rade Interesante creatiile fetelor, dar eu imi pun in practica propria idee si fac si economie. Poti sa-mi trimiti in privat link-ul, eu nu gasesc Elna 220 asa ieftina...
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de marianaradoviciu Mar 02 Sept 2014, 10:35 am

Eu sunt de o saptamana fericita posesoare a unei masini Elna E240 si sunt foarte incantata de cum se comporta. Multumesc orhapetru pentru sfaturi.
marianaradoviciu
marianaradoviciu
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : Belgia
Data de inscriere : 25/02/2014

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de orhapetru Mar 02 Sept 2014, 1:43 pm

marianaradoviciu a scris:Multumesc orhapetru pentru sfaturi.

Sa o folosesti cu placere si sa te bucuri de masina kiss
Asteptam lucruri frumoase cusute la noua masina..........
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de pisi Mier 10 Sept 2014, 11:18 am

Buna fetelor,eu sunt sotul Andreiei(pisi),am intrat pe contul ei pt. a va crere o parere.
Vreau sa ii mai cumpar o masina de cusut care o sa fie cadou si vreau niste pareri,
Masina o sa fie aceasta: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Am vazut ca se foloseste altfel de papiota,intrebarea mea este :ar putea sa foloseeasca papiote din alea mari cum foloseste ea de le tine pe masa si la aceasta masina?
Are foarte mute papiote si as vrea sa stiu daca se poate folosi de ele si aceasta masina Smile
Multumesc.
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de tomari Joi 11 Sept 2014, 12:07 pm

Buna Andrei
Toata stima pentru cadoul pe care vrei sa-l faci sotiei; cumpara linistit masina iar in privinta papiotelor mari exista suport pentru ele sau dupa modelul acesta poti sa-i faci.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de diada Joi 11 Sept 2014, 12:59 pm

O sa fie mega incantata! Ma bucur pentru ea si ca o sustii, face lucruri frumoase.
Si eu am suport de ate facut de sotul Ucai (multumesc inca o data) este perfect, este pentru 2 bobine. Nu gasesc poza sa ti-o atasez.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de orhapetru Joi 11 Sept 2014, 4:18 pm

uite cam ce am facut eu pentru ata :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sunt suporturile de plastic pentru ata prinse pe suruburi de 6 mm mai lungi.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pentru inspiratie mai sunt si altele care nu ocupa loc si care arata mult mai bine:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

iar asta e chiar frumos, elegant si nu ocupa mult loc si se poate confectiona  foarte simplu acasa

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

succes   cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de pisi Joi 11 Sept 2014, 8:15 pm

Merci fain pt.raspunsuri,deja ma gandesc la cum sa contruiesc si eu un suport pt.ate Smile
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Masina de cusut fif nm 900

Mesaj Scris de Deiiutsa Joi 11 Sept 2014, 9:45 pm

Buna seara tuturor !!
As dori sa cumpar o masina de cusut fif nm 900 .. poate sa ma ajute cineva care o detine cu cateva idei despre ea ?! Daca e buna , din ce are facute piesele si daca se merita sa o cumpar ( second ) ? Va multumesc .. Smile
Deiiutsa
Deiiutsa
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 30
Localizare : Tg-Jiu
Data de inscriere : 11/09/2014

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de orhapetru Vin 12 Sept 2014, 9:50 am

Un raspuns scurt :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fif nahmaschine 900 este o masina de cusut electromecanica, cu suveica verticala metalica si cu cateva tipuri de cusaturi ( combinate 28 ). Pedala electrica care se potriveste la mai multe tipuri de masini casnice.
Am vazut-o la cineva care o avea de vanzare, dar nu am cusut la ea si nu am auzit-o cum merge, dar arata bine si second se gasesc de la 200 lei incolo in functie de vanzator si cat de mult a folosit-o.

Succes cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de shiva Vin 12 Sept 2014, 3:16 pm

Ma tot uit de ceva vreme dupa o masina de cusut pana in 600 de lei.

M-am uitat atat la ce ofera modelele Brother cat si Singer - optiuni vs. pret vs. utilizare redusa.
Inclin spre Singer probabil si pt. ca bunica avea o masina manuala de cusut Singer plus ca se gasesc accesorii Singer suficiente la pret decent. Din pacate, prin magazine am gasit doar Singer Tradition 2250 la 600 si un pic de lei. Singurul Singer Tradition 2259 (model un pic mai avansat decat 2250) l-am gasit edigital.ro la un pret de 454 de lei doar ca magazinul online respectiv e in Ungaria si garantia nu e acceptata in Ro (trebuie trimis produsul la ei in Ungaria). Oferta e valabila pana pe 17, luna asta.

Urmarind intreg acest topic am aflat ca si AEG-urile din Kaufland si Crest-urile din Lidl ar fi mai mult decat suficiente pt. incepatori ca mine la un pret care m-ar coafa. Nu mi-e clar insa de unde se pot achizitiona accesorii pt. acestea (picioruse, ace, etc). Mi-am trecut pe luni in agenda sa fac o vizita la supermarketuri sa vad daca si la ce pret le au.

In plus, imi poate da o verisoara o masina electrica ruseasca de cusut (nu stiu inca despre ce e vorba) dar care trebuie reparata/reglata dar care nu cred sa fie o problema pentru ca cumnatul meu fix cu asta se ocupa (doar ca e la 120km distanta).

Data fiind situatia si eu paralela cu cusutul - ar merita sa-mi iau acel Singer Tradition 2259 sau AEG/SilverCrest (care vin cu manual de instructiuni) sau sa ma bazez pe ruseasca veche daca se poate fixa?
shiva
shiva
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 10/09/2014

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de Deiiutsa Vin 12 Sept 2014, 5:30 pm

Multumesc frumos pentru raspuns orhapetru !! Am dat dat astazi comanda de ea .. sper sa ne intelegem bine si sa nu se strice prea curand !!
Deiiutsa
Deiiutsa
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 30
Localizare : Tg-Jiu
Data de inscriere : 11/09/2014

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de Admina Vin 12 Sept 2014, 7:58 pm

Nu stiu cum e cu Fif-ul asta, dar daca e 300lei, nu cred ca merita. Am vazut pe un site de vanzari Pfaff sau Singer sh, modele mai vechi, de incredere, la banii astia. As prefera unul asa, cu multe piese metalice, sa mai dureze inca 20 de ani.
Ma plangeam eu de o masina achizitionata sh, un Singer de prin anii '90. Am mers cu el la service si am dat de un nenea mecanic (american get-beget), fan masini Pfaff vechi. Care erau sansele? Evident ca au ajuns si peste ocean (prin anii '60-'70, maxim '80 se faceau Pfaff-urile in Germania) si li s-a dus renumele de masini bune, de incredere. A zis ca Singerul s-a prostit de prin anii '80-'90 si nu are incredere in ele. Normal ca nici in cele noi, pline de plastic.
Shiva, daca ai sansa sa iei masina pe gratis si sa o repari tot pe gratis (facand exceptie de drum, poate o poti trimite printr-o terta persoana, la reparat), eu zic ca merita sa incerci cu ruseasca, mai intai. Daca iti faci treaba cu ea si poti sa mai pui bani deoparte de o masina mai buna (poate o Elna, ca am auzit ca sunt rezistente), amana cumpararea unei masini de cusut si foloseste-o pe cea ruseasca, deocamdata.
Unele masini de cusut sunt defecte de fel, se deregleaza usor, cos urat, nu cos materiale subtiri sau elastice. Dar poti sa ai noroc si sa fie o masina pe care te poti baza.
Pe de alta parte, daca banii nu sunt o problema (in timp), o masina noua are alte avantaje in folosire. Sunt destule care si cos gros usor, mai ales cele electro-mecanice. Ideal ar fi sa aveti una computerizata pentru materiale elastice si subtiri si una mai veche sau oricum, electro-mecanica, pentru materiale groase (polar, canadiene, paturi, denim, etc.)

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de Deiiutsa Vin 12 Sept 2014, 11:56 pm

Multumesc admina pentru raspunsul tau !!
Deiiutsa
Deiiutsa
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 30
Localizare : Tg-Jiu
Data de inscriere : 11/09/2014

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de shiva Sam 13 Sept 2014, 12:14 am

Admina a scris:[...]Shiva, daca ai sansa sa iei masina pe gratis si sa o repari tot pe gratis (facand exceptie de drum, poate o poti trimite printr-o terta persoana, la reparat), eu zic ca merita sa incerci cu ruseasca, mai intai. Daca iti faci treaba cu ea si poti sa mai pui bani deoparte de o masina mai buna (poate o Elna, ca am auzit ca sunt rezistente), amana cumpararea unei masini de cusut si foloseste-o pe cea ruseasca, deocamdata.
Unele masini de cusut sunt defecte de fel, se deregleaza usor, cos urat, nu cos materiale subtiri sau elastice. Dar poti sa ai noroc si sa fie o masina pe care te poti baza.
Pe de alta parte, daca banii nu sunt o problema (in timp), o masina noua are alte avantaje in folosire. Sunt destule care si cos gros usor, mai ales cele electro-mecanice. Ideal ar fi sa aveti una computerizata pentru materiale elastice si subtiri si una mai veche sau oricum, electro-mecanica, pentru materiale groase (polar, canadiene, paturi, denim, etc.)

Problema e ca habar n-am in ce stare e masina ruseasca plus ca, cel mai probabil n-are manual de utilizare sau e in lb. rusa. Ca sa o invat, ori bat aia 120km pana la soacra-mea ori vine cumnata incoace.
Intr-o sapt. si ceva ar trebui sa vina bebe2 asa ca banii vor fi tare putini si cam greu de dat pe o masina de cusut elevata. Plus ca vreau doar sa pot face lucruri banale prin casa cu ea (perdele, husa, saculeti) nici macar la nivel hobby nu cred ca am s-o folosesc din lipsa de timp (si talent).

O sa incerc sa trimit masina ruseasca la cumnatul meu maine ca sa=mi poata zice pana marti daca e functionabila. Si daca nu, cred ca o sa comand Singer-ul, daca nu gasesc SilverCrest sau AEG.
shiva
shiva
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 10/09/2014

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de Ladia Sam 13 Sept 2014, 9:41 am

Shiva, eu am luat pentru silvercrest picioruse universale si imi merg toate, aici un exemplu cu ce am luat
: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
sper ca nu se considera reclama, sunt multe locuri de unde poti lua. iar cand am fost in service, domnul de acolo a zis ca e ca un singer masina de cusut. deci probabil merg si picioruse singer.
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de Deiiutsa Dum 14 Sept 2014, 2:43 pm

Ce spuneti de masinile de cusut monica ? Ma poate ajuta cineva care o detine cu o parere?  va rog frumos . Multumescc


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />

___________________________________________________________________________

Am si gresit Victoria :D ..

Edit Admina: Foloseste functia Edit! Si te rog sa citesti Regulamentul forumului.
Deiiutsa
Deiiutsa
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 30
Localizare : Tg-Jiu
Data de inscriere : 11/09/2014

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de Samarineanca Dum 14 Sept 2014, 7:53 pm

Shiva, eu mi-am luat Selecline de la Auchan, asemanatoare cu cele de la Lidl si Kaufland ca optiuni si nivel de pret. Am dat 350 de lei pe ea, o am de un an si merge f. bine. Am cusut materiale groase si materiale subtiri, am cusut si piele. Am luat pentru ea un set de picioruse de la Auchan (Singer Accesory Box 4, se gasesc si la Carrefour, Cora, Altex si in multe alte hypermarketuri) si un set 8 picioruse universale RJ-208 (da cautare pe google si vei gasi distribuitori, preturi). Ambele seturi se potrivesc.

N-o sa poti face nu stiu ce cusaturi cu ea, dar ai tot ce iti trebuie pentru inceput: cusatura dreapta de trei lungimi, cusatura zig-zag, butoniere.

Aceasta e masina (poza e luata de pe net):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de shiva Mar 16 Sept 2014, 5:35 pm

Multumesc @Samarineanca!
Am fost azi prin Auchan si mai aveau o singura mc. Selecline la 329 de lei si un Brother Q14 desfacut la 400 si ceva de lei.
Brother Q17 nu aveau dar eticheta de pe raft indica un pret de 519lei.
shiva
shiva
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 10/09/2014

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de Coccinelle Mier 17 Sept 2014, 5:55 pm

Buna tuturor! Cu toate ca am rasfoit toate capitolele si am citit atatea experiente si pareri, nu ma pot hotari ce masina de cusut sa cumpar. Nu am experienta, desi am crescut cu masina de cusut in casa, mai mult m-am jucat in copilarie...Vreau sa pot sa-mi modific hainele, chestii simple, eventual sa fac singura lenjerii sau costumele pt serbarile de la gradi pentru fetitele mele.
Nu ma pot hotari intre : Brother BQ 17, Singer Mademoiselle sau Silvercrest (presupunand ca am rabdare pana apare din nou in oferta Lidl). Un sfat? Multumesc mult.
Coccinelle
Coccinelle
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 19/11/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de gobelin Sam 11 Oct 2014, 2:28 pm

Am descoperit o șmecherie legată de bobine și papiote, și m-am gândit că poate v-ar fi utilă.
Spuneți-mi părerea voastră.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Detalii mai multe aici:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de valentinadof Sam 11 Oct 2014, 3:12 pm

Eu o gasesc foarte utila!Chiar aveam nevoie de o idee ca asta!Multumesc,Gobelin!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de Phlom Sam 11 Oct 2014, 5:14 pm

Chiar buna ideea. Multamesc, gobelin!
Phlom
Phlom
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 95
Localizare : Constanta / Atena
Data de inscriere : 08/04/2014

http://phloreen.wordpress.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de mitulina Sam 11 Oct 2014, 9:58 pm

fetelor se brodeaza greu cu masinile care fac asa ceva?
mitulina
mitulina
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Varsta : 42
Localizare : prahova
Data de inscriere : 23/01/2014

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de diada Dum 12 Oct 2014, 9:37 am

Super tare ideea, dar de unde luam tevi goale? ca eu am numai conuri mari scratch

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (6) - Pagina 6 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 17 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB