Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

+29
ioana soare
MagdaMarin
32vali
aurishta
Michelle88
diada
Floren
myky7robc
Day
danniela
lacrisel
fulguta28
piciul
Dorulet
canadianca50
valentinadof
mia and me
SilviaDumitrescu
CCristinaC
adriuta
Gabica
AlinaJ.Bijoux
deosebita1
despina13cucli
stejara
came_lia
Andata
bisisica bijuterii
Giorgi
33 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Da dependenta FB-ul? Dar internetul?

Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 Vote_lcap17%Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 Vote_rcap 17% 
[ 7 ]
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 Vote_lcap20%Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 Vote_rcap 20% 
[ 8 ]
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 Vote_lcap20%Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 Vote_rcap 20% 
[ 8 ]
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 Vote_lcap37%Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 Vote_rcap 37% 
[ 15 ]
Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 Vote_lcap6%Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul? - Pagina 2 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
 
Total voturi : 41
 
 

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de Floren Lun 23 Sept 2013, 5:10 pm

De aprox. un an am cont si folosesc Pinterest . Este un loc unde poti gasi idei , sfaturi , peisaje , intr-un cuvant , cam tot ce iti poate trece prin cap ! Cu un "pin" pastrezi tot ce te intereseaza in carpete personale , pentru ca atunci cand ai chef sau nevoie sa le poti gasi in modul cel mai simplu si mai ordonat posibil.
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de adriuta Lun 23 Sept 2013, 7:50 pm

rade Ce-mi place titlul Adminei Smile)...
Parerea mea este ca ...feisbuku asta poarta un singur nume. COMODITATEA...

 De ce sa mai intru pe forumul cutare, de ce sa scriu mail la cutare prieten sau grup, pe cand daca-s toti in baza de prieteni dau Clik si cu un sg. clik afla toata lumea. Nu mai trebuie sa trimit 10 emailuri cu poza copilului la mama la soacra la cumnata la colega de scoala...clik si gataaaaaaaaaa.  Nu vi se pare logic?rade  Mie da. Plus ca este usor de facut conexiile intre persoane si uite-asa lumea mare devine mica. Cam astea sunt punctele forte ale FB.
  Partea negativa este lipsa de transparenta, zic eu. Ca nu are cumnata sau soacra sa stie ca eu am prietene la lucru de mana si ce scriu pe forumul x sau grupul cutare. Bun pentru asta s-au inventat grupurile... vedeti? Pentru fiecare nevoie se gaseste si solutia. Problema e ca pe grupurile de FB nu poti sintetiza informatia cum o poti face intr-un forum.
  Il consider ca un ...atash necesar  sau ne-necesar vietii contemporane. Pe mine personal ma oboseste, daca ai 200 de prieteni si vrei sa fii "fata faina" ca sa ii like-uiesti pe toti sa comentezi, sa le zici LMA... iti ia jumatate de zi Smile)) Asa ca, prefer sa-mi dedic partea aia goblenului, cusutului, copilului, familiei mele.

CONSIDER CA APROAPE TOT TIMPUL PE CARE-L PIERDEM PE CALC ESTE TIMP PIERDUT. PLECAM DIN LUME CU JUMATATE DE VIATA PIERDUTA IN FATA MASINARIEI ASTEA, SAU TELEFOANELOR... VIATA SE TRAIESTE LANGA CEI APROPIATI SUFLETULUI TAU.

 Daca in fiecare zi pierzi 2 ore (ca se aduna si este ff usor sa pierzi sirul) pe net/tell facebook forumuri in care activezi, hi5, tweeter...etc, intr-un an sunt 730 de ore lol! adica...  30 DE ZILEEEEE pe an omul ala le petrece cu nasul in device-ul sau, o luna fara mancat, fara dormit, fara familie.
 Apai merita????
 Sa dai o luna din viata pe an numai [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

 A inebunit lumea, frate......
 Asa ca stai tu admina draga linistita ca se poate si fara FB. N-ar strica sa faci un cont al siteului...insa si ala necesita ingrijire, sa raspunzi la mailuri...mesaje, postari.. Tu stii, cat  de mult esti dispusa sa  MAI daruiesti visului tau.

kiss
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de diada Mar 24 Sept 2013, 1:52 pm

Avem cont pe FB, ne cautati ca si utilizator, Lucru DeMana, avem iconita mov, ne recunoasteti usor, doar ca nu activam prea mult pe acel cont, exact cum zici si tu, necesita mult timp sa activezi pe FB si nici nu vreau sa-l dezvoltam mai mult. Prefer sa dedic acest timp forumului.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de CCristinaC Mar 24 Sept 2013, 9:58 pm

Eu sunt consumatoare de fb. :)Ajung la birou, deschid netul pentru mesaje ofiice, deschid si contul personal de fb. Acasa, calculatorul sta deschis chiar daca sunt la cratita. Bineinteles ca e si fb deschis. De ce? Pentru ca am un grup de prietene cu care nu reusesc sa ma intilnesc zilnic, dar reusesc sa vorbesc zilnic pe fb. Cu unele dimineata, cu toate seara. Vreo doua au copii mici si nici macar nu indraznesc sa le dau mesaj pe telefon, de teama sa nu deranjez puiutii. Asa, astept sa le vad pe fb, cand pot ele sa intre.
La birou, mai comunic pe fb cu citeva secretare de la alte birouri, in majoritate, in interes de serviciu. Pe acelasi calculator nu pot tine deschise si emailul meu si cel al sefei. Asa, eu am fb.
Legat de informatia alandala, consider ca sunt fata mare Smile si pot sa fac diferenta intre ce imi trebuie si ce nu, intre ce e de crezut si ce nu.
Fotografii cu mine...nu prea, doar citeva la insistentele altora. Mai mult pozici cu locurile pe unde am fost si nici alea. Din concediul de anul asta, doar citeva poze din vreo 800 cite am facut rade 
Oricum, probabil ca nu va mai dura prea mult nici fb.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 24 Sept 2013, 11:21 pm

forumul asta are cont pe FB? si eu nu sunt acolo? aaaaa mai diada pai fa bine si add si me ca pretenas

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de CCristinaC Mar 24 Sept 2013, 11:47 pm

Ioi, Doamne! A lipsit martie din post rade rade Pe ce lume traiesti Silviuto? Stai ca-ti dau eu adresa pupi 
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de Admina Mier 25 Sept 2013, 12:01 am

Lipsea cireasa de pe tort, cu alte cuvinte.wink 
Doamna Silvia, la fel ca multe alte forumiste, a dezertat de pe forum, de dragul feisbucului si cand colo, ce sa vezi, nu scapa de noi nici acolo. wink Da-te tu like Silvia si iti dam si noi tie... Dar adauga-ne tu la prieteni intai, te rugam. hug
Daca era mai mult timp disponibil, ne ocupam de tutoriale video, de site si alte lucruri educationale, nu de FB. O fi ceva informatie si pe acolo, dar tot mai multa poti pune pe un site dedicat, decat printre zeci de postari despre vreme, mondenitati, jocuri, poze, muzica, etc.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 25 Sept 2013, 12:04 am

Sa'rmana CCCCCcristina rade (ma scuzi de babaiala, e de la..... ora intarziata )rade
admina muuulta deptate ai ( si acum nu ma balbai nici de la ora intarziata, nici din alte cauze). Acolo mi se pare destul de alandala, pe cand aici.... sunt structurate pe subiecte, obiect de activitate... Daaarrrr... ( ca sa fii sigura ca sunt eu ) nu stica sa mai dam si pe acolo din cand in cand wink 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de mia and me Mier 25 Sept 2013, 10:33 am

Ca vrem sa u sa recunoastem, FEISBUCU ne-a invadat vietile.

Putem milita in a limita acivitatea pe retea, dar este exact cum patesc eu cu fumatul. Toata lumea calculeaza cati bani ard eu lunar, dar nu am observant ca nefumatorii sa fie mai avuti decat mine chiar si cu cei 400 de lei lunar. Nu cunosc pe nimeni care sa isi fi facut deposit bancar in care sa verse lunar suma pe care oricum ar fi cheltuit-o pe tigari. Sau sa isi cumpere vacante sau... ce stiu eu... ceva, orice.

Asa si aici - nu vad pe nimeni care sa fi urmat un curs practic sau de dezvoltare personala in cele cateva ore (?) pe care eu si cei asemeni mie le petrecem (chiar le pierdem dupa unele opinii) pe retea. Demonstrati ca faceti ceva constructiv cu timpul castigat din refuzarea socializatului online si abia atunci incep sa va cred.
mia and me
mia and me
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Varsta : 47
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de Admina Mier 25 Sept 2013, 11:06 am

Stai asa, ca nu suntem "noi" contra "voi". Nu militeaza nimeni pentru nimic, pentru ca oricum ar fi batalia pierduta, sunt mult prea multi fani FB in jur, banuiesc ca nu doar in Romania, ci in lume. Sunt celebre cazurile in care unora care si-au anuntat data de concediu, li s-a spart casa, in perioada aia. Normal, tot de catre "prieteni" virtuali sau prieteni ai prietenilor, care se ocupau cu vanatul informatiilor de acest gen, pe FB sau alte retele de gen.
Uite, eu una, sunt dependenta de net, in general. Si recunosc asta. Mi-a mancat ani din viata, cum zice Adriuta. Incet dar sigur, am hotarat sa mai limitez timpul petrecut in fata laptopului, in favoarea altor activitati. Daca in timpul saptamanii merge cam toata ziua, cat sunt la munca, dar si acasa; in weekend, in vara asta l-am tinut mai mult inchis. La fel si in concedii, desi l-am avut dupa mine.
In timpul castigat am stat mai mult afara (fiind la curte, la ai mei, in weekend), am gatit, am cusut mult mai mult decat in ultimii 2-3 ani, am stat mai mult cu ai mei, etc. Nu zic ca am invins, in lupta cu netul (daca-i pot zice asa crash ), dar e un inceput bun. Acum sa vedem ce mai fac iarna, cand vrei nu vrei, stai pe acasa, in oras.
In ceea ce priveste banii pe tigari, nu e musai sa-i investesti in cursuri. Poti sa-i investesti in sanatate: mancare mai buna, mai sanatoasa, suplimente daca e nevoie, sport (abonament la o sala, chiar) sau in doua luni de nefumat, intr-o bicicleta. Poti sa mergi un weekend pe undeva (300-400lei ajung de benzina pana la vreun munte, o poienita si macar vara sa petreci asa, in familie). Poti cumpara carti, materiale pentru hobby-ul tau (nu mai zic, chiar o masina de cusut bunicica, in cateva luni de nefumat), chiar prostii femeiesti: pantofi, machiaj, ondulator, etc. Adica o pereche noua de pantofi, nu cred ca a omorat pe nimeni, dar o tigara se si zice ca e "cui la cosciug", deci de ce sa mai cumperi un pachet nou si sa risti atatea boli?
Eu nu zic ca e rau sa stam pe net cu orele, cu anii sau sa fumam. Treaba fiecaruia, dar daca tot vorbesti de dezvoltare personala, inseamna ca nu iti e strain conceptul. Si cred ca nu l-au inventat sociologii noului mileniu. Ideea de a deveni mai bun, cu trecerea timpului (ca vinul), mi se pare fireasca, naturala. Desi multi membri ai speciei se degradeaza pe parcurs (prin vicii, stil de viata nesanatos, alimentatie prea multa si nesanatoasa, etc.), nu trebuie sa le urmam exemplu. Tocmai pentru ca avem acces la net, chiar la FB care e plin de mesaje motivationale...wink

p.s. dupa mine, dependenta de tigari e daca nu poti sta fara ele, o zi (avem multi prieteni care "intra in sevraj" fara tigari, daca a trecut o ora de la ultima) si cea de net, la fel, daca nu poti rezista o zi fara net sau ma rog, rezisti, dar stai cu gandul la el.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de valentinadof Mier 25 Sept 2013, 8:06 pm

Mie nu-mi place feisbucu,mi-am facut cont din cauza prietenilor(cunostintelor).Am pus cateva poze tot fiindca mi s-au cerut.Am primit like-m-am simtit datoare sa raspund si eu si-apoi intri intr-un cerc din asta.O perioada am stat in stand by dar fiindca am intrat in niste grupuri a trebuit sa ma fac vazuta si sa fiu la curent cu ce se in intampla in interiorul grupului.De nu,aflam ultima noutatile!Si da,se pierde vremea ca intri dintr-una intr-alta si inca un pic si tot asa.Am un spor la treaba cand tin laptopul inchis!!!!
Daca v-ati fi mutat pe facebook cred ca ma "desparteam" de voi sau n-as mai fi postat,chiar n-aveam chef sa vada toata lumea ce fac eu.Asa ca ma bucur ca va gasesc aici departe de ochii "prietenosi".Nici eu n-am stiut ca suntem si pe fb,dar la cate cereri de prietenie am si nu raspund lor,iertat sa-mi fie!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 26 Sept 2013, 5:57 pm

Am si eu FB si as vrea ca anumite publicatii sa nu mai intre ! Cum fac ??
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de Floren Joi 26 Sept 2013, 6:17 pm

Le blochezi !
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de danniela Joi 26 Sept 2013, 6:48 pm

Eu ma aflu in tara cu traficul cel mai mare de feisbuc, asa ca....ziceti si voi, cum sa nu audc eu putina contribuite macar la asta, daaca tot e pe locul I????rade rade 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de Admina Joi 26 Sept 2013, 6:58 pm

Am gasit ca USA e cel mai mare consumator de FB. Te-ai mutat acolo?Shocked
Romania e pe locul 35, ceea ce e destul de sus in clasament. Statistici
Bine ca suntem pe ultimul loc la consumul de sapun, pasta de dinti, miere, lapte, etc. (in Europa)zid Daca avem net, ce ne mai trebuie igiena si alimente de baza.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Vin 27 Sept 2013, 9:52 am

Admina a scris:Bine ca suntem pe ultimul loc la consumul de sapun, pasta de dinti, miere, lapte, etc. (in Europa)zid Daca avem net, ce ne mai trebuie igiena si alimente de baza.
rade 
o daaaa...si cum mai put prin autobuzeeee...si mai trece unul/una pe langa tine pe strada si iti muta nasul....
analfabeti, putitori, tupeisti - cam "asea" sunt o parte buna dintre romani. din pacate zid 
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de danniela Vin 27 Sept 2013, 11:34 am

Ioi, nu se poate maaaa, eram pe locul I rade rade rade rade ne-au batut altii!!!
Asta cu spalatul si ne, cred ca nu stiit voi la ce clasament sa va uitati, le cel de ''cei mai slabi consumatori de pasta de dinti'' si sa vedeti Romania pe locul I sau II sau ''cel mai nespalat popor etc etc....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de diada Sam 19 Oct 2013, 7:50 pm

Si in final am reusit sa ne facem pagina comunitati FB!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si am reusit sa pun sus butoane de sheruit pe FB, twiter, google + etc poate sherui oricine, pe pagina comunitatii sau oriunde doriti. Cred. Nu ma pricep prea bine la FB...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de Dorulet Dum 20 Oct 2013, 8:59 am

Oare in clasamentele astea se tine cont si de multimea de sapunuri facute in casa?Sau numai de ceea ce vand magazinele?!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4793
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de danniela Dum 20 Oct 2013, 9:55 am

Diada, sa pui mana sa inveti, uite de asta Romania pierde in clasament, eiiii rade rade  Glumesc love 

Dorulet, daca s-ar numara nespalatii de pe strada, cred ca am creste in clasament si mai mult!!! Probabil se calculeaza vanzarile de sapun, deci cele facute in casa daca nu se comercializeaza nu se iau in calcul. Probabil ca mama ar fi considerata nespalata ca nu cumpara sapun ci face in casa rade rade rade 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de piciul Dum 20 Oct 2013, 4:39 pm

Sincer...parca laudam faptul ca suntem intre noi si nu avem "spioni gen facebook"...Am inteles gresit?! scratch
..moda a dictat tot timpul; asta este! click
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de diada Dum 20 Oct 2013, 8:34 pm

Oricum nimeni nu este incantat de chestia asta si totusi toata lumea sta pe FB. Chiar imi spunea o utilizatoare ca nu vrea ca postarile ei sa ajunga pe Fb dar ea nu mai pune nimic pe forum dar pe Fb da. Eu ce sa mai inteleg?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de aurishta Lun 21 Oct 2013, 9:17 am

Mie imi place ca gasesc pe FB postarile de aici Smile 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de Admina Lun 21 Oct 2013, 11:04 am

Moda, ne-moda, fiecare e liber sa urmareasca ce vrea, unde vrea. Spre exemplu, am ajutat la punearea iconitelor de FB, dar nu prea intru pe acolo, decat o data pe luna sau cam asa. Vorba aia, nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie. Daca lumea apreciaza reteaua asta si vrea sa stea pe ea, cine suntem noi sa ne opunem progresului. Oricum in cativa ani o sa fie altceva la moda si o sa devina "old news" dragutul de FB. Pana atunci, impacam si capra si varza. rade
Daniela, stai draga mea linistita, ca nu va ia nimeni (celor din tara in care traiesti wink ), titlul de cei mai nespalati cu sapun, pasta de dinti, etc. Noi, romanii, suntem fruntasi in Europa, nu in lume. Si cica suntem si cei mai analfabeti, din Europa. Nu stiu ce loc ocupam in lume si nici cine face clasamentele astea si cat de bine masurate sunt. Desi in materie de studiu de piata, sigur se fac bine ca sa stie daca au interes pe piata unei anume tari sau nu. De aia sunt si asa de putine produse la noi (putine brand-uri), fata de tarile civilizate.
Cat despre sapunurile hand-made, din grasime animala (cele facute pe la tara) sau din grasimi vegetale (vandute pe la targuri sau online), ocupa oricum un loc mic, in piata totala. Ca si cum ai zice ca nu suntem cei care folosesc cea mai putina pasta de dinti, pentru ca folosim in schimb bicarbonat de sodiu si sare. Bunica mea s-a spalat cu sapun de casa sau fara sapun o viata de 90+ de ani si e o femeie foarte curata, chiar si acum (nu stiu cum sa zic, dar nu miroase a om batran) si sigur nu e in statistici. Ei au facut rapoarte doar pe numarul de sapunuri vandute in rafturile magazinelor, per total, indiferent de brand.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 21 Oct 2013, 12:57 pm

Subscriu !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Educativ Re: Care-i treaba cu Facebook-ul? Dar cu internetul?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB