Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

+47
romaya
symos
canadianca50
dadina
nicole24
emmancita
cld
CristinaBDH
Tache Marilena
elluta
alinachiri
mnarcisa
corina corina
lelia40
Lena11
Karina33
Admina
laurik2801
claudine
GinaP
letho
crina68
pufoi
fizicuta
tinap
Angel_Baby22
Liliana Solom
kmn
dorinamisov
flori balteanu
PAULA CONSTANTIN
Giorgi
bisisica bijuterii
cristi970
cristinamihaela
corilex
rivka
Anita_Cristal
Rimmelle
mari01
victoriacus
SilviaDumitrescu
virginia
gabi1972
danniela
ARYANNA
eriliana
51 participanți

Pagina 12 din 17 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Urmatorul

In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de victoriacus Mier 06 Feb 2013, 8:20 am

Eu nu stiu in cat timp as putea invata sa fac asa ceva. Si numai daca as sta sa ma uit la cineva lucrand,ca asa dupa schema,habar nu am ce sa fac zid Smile
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de gabi1972 Mier 06 Feb 2013, 8:45 am

Superba bratara Flowers Nu as fi ghicit nici in o mie de ani ca este crosetata!
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Giorgi Mier 06 Feb 2013, 8:58 am

gabi1972 , multumesc .E colier la baza gatului ,nu bratara.
rade Acum vad ca eu vorbeam despre bijuterie ,ea ,iar ceilalti despre bratara !

victoriacus, pe youtube iti arata pas cu pas cum crosetezi.Cine e familiarizat cu croseta sigur "zboara " prin acest procedeu.Eu abia acum crosetez dupa ani si ani .
In prezent lucrez la un piton si am mai facut un burberry.O sa vi-l arat si pe ala diseara.

Va arat si saitul pe youtube ,diseara ,daca e cineva interesat ,de aici nu am acces.
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de dorinamisov Mier 06 Feb 2013, 9:28 am

Giorgi ne-ai omorat!
Meriti cel mai mare premiu!

F E L I C I T A R I !!!!! kiss
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de victoriacus Mier 06 Feb 2013, 10:15 am

daaaa sigur ca ma intereseaza,multumesc Merci pupi
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de fizicuta Mier 06 Feb 2013, 12:02 pm

Ce frumusete ai facut Georgi....eu am vazut un filmulet in care margelele erau deja puse pe fir,asa ai facut si tu?A fost o munca de.......chinez hug
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Giorgi Mier 06 Feb 2013, 1:27 pm

Multumesc fetelor .Si voi faceti lucruri deosebite .
Da,fizicuta ,intai insiri cu acul margelele conform schemei de mai sus apoi incepi din partea cealalta a firului sa lucrezi cu croseta.
Si lucrezi...si lucrezi ...ca Penelopa !!!! rade
Sa vezi cand gresesti margelele de insirat conform schemei ,pui alta culoare sau alt numar de margele!E groaznic !Cineva ,de-al casei ,imi sugera sa sparg cu clestele margica respectiva.
Vai!!!Curata blasfemie pentru ca sunt margele Delica .Sigur stiti ce vreau sa spun cand zic Delica!Al casei nu stia despre ce e vorba ,cred ca de aia mi-a inaintat o astfel de sugestie. nu aud
Multumesc Bisisica !
Va pun o poza sa vedeti cam cum:
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 76563385_p

Uite modele ,sa va determin sa bagati carbuni !
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 74357838_p

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 73281837_p

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 77996380_p


Ultima editare efectuata de catre Giorgi in Mier 06 Feb 2013, 8:08 pm, editata de 3 ori
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Mier 06 Feb 2013, 1:34 pm

@ giorgi
superberbissimo!
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de corilex Mier 06 Feb 2013, 1:52 pm

superb!
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de cld Mier 06 Feb 2013, 2:54 pm

SPLENDIDE!!
o sa incerc si eu in viitor!
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de danniela Mier 06 Feb 2013, 3:05 pm

Nu imi vine sa cred !!!!
Este superb colierul tau madam Penelopa!!!!! Scurt: cat ai lucart la el???
E superb ce mai nu am cuvinte!!!!!
Meriti cel mai mare premiu
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Gabica Mier 06 Feb 2013, 4:45 pm

Colierele sunt superbe, mai multe amănunte despre mărimea mărgeluţelor, aţa folosită, mărimea croşetei...Aşa fac începătorii se reped la ce este mai dificil de făut. eu aşa lucrez, în reluare. croset
Superbe.... felicitări, spor la meşterit.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 06 Feb 2013, 5:39 pm

Doamne Maica Domnului!!!! A-ti inceput sa vorbiti chinezeste aiclisa . Zau daca inteleg ceva din modul de facere al acestor coliere, bratari sau ce or mai fi ele. Ceva, ceva, totusi am priceput wink Ca se insira intai margele pe fir. Asta stiam mai din'nainte ca daca vrei sa lucrezi ceva crosetat in care sa apara si margele asa trebuie sa faci. Dar ca sa apara numai margele , si alea asezate intr-un anume fel, iar la urma sa mai aibe si model.... deja ma depaseste dar si enerveaza in acelasi timp.
Giorgico maica da tu-ti bati joc de mine bre? Imi trantesti poza aia de zici ca sunt la examen psihologic - alegeti culoarea- si ma lasi in bezna ( de la ochii in soare de mai nainte wink ) Si ca sa infigi bine bomboana pe coliva mai ne trantesti 2 poze cu coliere si mai al d.....cu lucrate. Ce ti-ai zis " na sa le omor de tot" wink Dane bre si noua o directiune clara catre un yutube dala , sau macar cum se numeste tehnica sa catam noi (ma refer mai mult la mine dar azi ma vad in dublu exemplar) Sau scrie matele cateva vorbe despre ce si cum se insira , ca banuiesc ca acolo e tot shpilu wink Nu ca m-as apuca maine de asa ceva daaaar.... sa stie si io ca nu se stie niciodata cand ma loveste facerea de dastea
Modul de exprimare al acestei postari este in stil de pamflet si rog sa fie tratat ca atare.
Giorgi hug pupi

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de pufoi Mier 06 Feb 2013, 5:53 pm

MA dai, Giorgi m-ai omorat definitiv cu modelele astea.
Silvia te pup si te iubesc!Asa m-ai facut sa rad, cand ma apuca bocitul.
Deci, Giorgi cum se cheama tehnica asta fato, ca sa cautam si noi un videou, ceva?
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de letho Mier 06 Feb 2013, 6:04 pm

Pana apare Georgi:

Eu am incercat mai demult si mi s-a parut groaznic de greu! Trebuia sa strang firul ca sa nu iasa labartat si nu reuseam sa mai bag croseta ca era prea strans rade Cred ca trebuie multa munca pana se formeaza mana.... Daca va intereseaza, salvasem si niste carti cu modele
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 06 Feb 2013, 6:24 pm

Multumesc letho! Cum sta treaba cu crosetatul acum am inteles ramane sa ma lamuresc cum citesc diagrama pusa de Giorgi (si alte astfel de diagrame)
Si poate pe viitor poate facem si o provocare cu aceasta tehnica. wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Giorgi Mier 06 Feb 2013, 6:40 pm


Uite, mai fetelor aici e tehnica ,de aici am invatat eu ,mi s-a parut cel mai explicit:
https://www.youtube.com/watch?v=vwPwZWsWO9I
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de letho Mier 06 Feb 2013, 6:41 pm

In dreapta ai listele cu numarul si culorile si tot repeti secventele alea dar daca ai gresit una... ai pus-o rade iti explica ea Georgi mai bine, eu doar m-am nimerit pe aici wink
Am pus in picasa niste carti: aici , aici si aici Spor la treaba dar daca n-ai margele bune, delica sau toho, nu stiu daca merita munca, zic si eu dar Georgi stie sigur, e mai in masura sa spuna hug
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Giorgi Mier 06 Feb 2013, 7:00 pm

Asa e ,letho hug ,daca n-ai margele bune nu te apuci caci e pacat ,nu se aseaza bine si mai si pocneste cate o margica.
-Schema o citesc de la coada spre cap ,incep sa bag margele pe ata de la coada schemei si apoi repet pana la ...nemurire .
-Dupa fiecare sir infig o hartie mica,mica ,ca sa delimitez sirurile.
-Firul il las cat pot de lung (ca sa evit inadirea lui deasa)
- dupa ce am insirat margelele il pun (invrejui) din nou pe ghem ,sa nu se incurce ata
Am ac special sa intre firul si margica pe ata .L-am facut din Delica 10/0 ,8/0 ,toho 11/0.Ata e un macrame dar as fi multumita daca as gasi ceva mai special ,asa cum au lucratoarele din afara.
Croseta scrie pe ea 1.05 mm.Am citit ca cea de 1.00 ar fi indicata dar eu am cautat si nu am gasit.

Aici cel cu toho de 8/0 ,Burberry
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 P1180982

danniela ,am lucrat cam o luna la el ,dar nu am la dispozitie ziua toata.
Silvia ,stiu de gluma ,esti tare simpatica !! pupi
Mi se pare reprezentativ youtube-ul pe care vi l-am pus caci arata si degetele cum sa le tii ,eu ,vai de mine in ale crosetatului ,imi venea sa plang de durere de unghie ,pana m-am obisnuit cu modul de lucru .Nu trebuie strans exagerat caci margelele au tendinta sa intre in interior ,nici prea larg nu e bine.
Cu ata prea subtire nu iese bine.
Trebuie gasita ata ideala ,asta as vrea si eu sa gasim impreuna.
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de virginia Mier 06 Feb 2013, 7:58 pm

Ce de frumuseti!!!! love Felicitari !!!!!
Fetele, yo folosesc margele de nisip de 2 mm, insirate pe fir de bumbac nr.12, croseta de 0.6. Ca sa pastrez numarul de ochiuri pe rand, pun o scobitoare in mijlocul lantisorului de inceput. Si apoi incep sa lucrez.
kiss
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 06 Feb 2013, 8:04 pm

Giorgi, Letho multumesc ! pupi Imi e si rusine sa mai zic wink . ca citirea diagramei tot nu am priceput-o E clar ca sunt tuta rau . Mi-am dat seama ca pe coloanele din dreapta ar trebui sa fie culoarea iar cifra de langa ar trebui sa reprezinte numarul de margele pe care trebuie sa le pui pe ata din culoarea respectiva, insa nu am regasit in partea stanga ce vrea sa zica in coloanele din dreapta wink Adica: In stanga zice 1 negru, 4 albaste, 8 negre, 4 rosii...... si in dreapta eu vad asa 1 neagra, 4 rosii, 8 negre, 4 albastre . Asta daca o iau pe orizontala wink Daca ma uit pe verticala... si acolo-mi da cu virgula... scratch ametit E clar ca sunt tuta rau. Poate cand o sa pun mana pe margele, ata, ac si croseta o sa ma dezmeticesc. Pana atunci.... kiss

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 06 Feb 2013, 8:14 pm

Nici eu nu stiu cum sa insir margelele , !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Giorgi Mier 06 Feb 2013, 8:18 pm

Silvia ,nu e asa !Eu nu stiu sa citesc schemele voastre de crosetat si imi vine sa plang de necaz!
Uite achema!
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Rombiki18raznocvetnie

incepe de la ultima margica din pattern si uita-te pe prima diagrama colorata(Draft) ,
1-5-7-5 primul rand din Draft (schema colorata)
-1 maro
-5 rosii
-7 negre
-5 albastre ..vezi ca ies ?

canadianca ,iei firul si bagi ata pe ac(lasi firul potrivit pentru inceput ,nu foarte lung ,ca asa se invata) ,apoi bagi margelele cum am zis mai sus ,invrejui ata pe ghem si iei croseta si lucrezi incepand cu partea in care ai bagat prima margica (ultima din schema)



Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 06 Feb 2013, 8:35 pm

Giorgi, dati-ar D-zeu sanatate . A inceput sa se lumineze si capul meu. Acum spune-mi daca am inteles bine mai departe.
[img]Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Rombiki18raznocvetniea [/img]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Giorgi Mier 06 Feb 2013, 8:49 pm

Da,asa e!!!!Yes!Yes! Vreau sa te vad lucrand ,Maini Vrajite !

pentru pagina urmatoare apasa Next ,poate nu il observati...
http://www.beadpatterncentral.com/tubewelcome.html
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 12 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 17 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB