Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

+47
romaya
symos
canadianca50
dadina
nicole24
emmancita
cld
CristinaBDH
Tache Marilena
elluta
alinachiri
mnarcisa
corina corina
lelia40
Lena11
Karina33
Admina
laurik2801
claudine
GinaP
letho
crina68
pufoi
fizicuta
tinap
Angel_Baby22
Liliana Solom
kmn
dorinamisov
flori balteanu
PAULA CONSTANTIN
Giorgi
bisisica bijuterii
cristi970
cristinamihaela
corilex
rivka
Anita_Cristal
Rimmelle
mari01
victoriacus
SilviaDumitrescu
virginia
gabi1972
danniela
ARYANNA
eriliana
51 participanți

Pagina 1 din 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Urmatorul

In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de eriliana Mar 08 Ian 2013, 12:44 pm

Asa.... deci :avand in vedere ca eu sunt super marea castigatoare a provocarii nr 2, va provoc :
ceva frumos, indiferent de culoare ,indiferent pentru cine (pentru voi , sau pentru jumatatea voastra)ceva care sa va faca placere sa purtati (sa poarte).Termen : 13 februarie wink
Premiul...se va anunta mai dupa amiaza .....
La cererea fetelor se pare ca trebuie sa specific ca e pt ziua indragostitilor.....ok asa sa fie...(dar cele care nu-s indragostite nu au voie sa participe?!?!?)


Ultima editare efectuata de catre eriliana in Mar 08 Ian 2013, 1:29 pm, editata de 1 ori
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de ARYANNA Mar 08 Ian 2013, 12:50 pm

cu sau fara inimioare? wink
ARYANNA
ARYANNA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 121
Localizare : am gasit
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de danniela Mar 08 Ian 2013, 12:52 pm

Asa Eriliana, deci se poate!!! Pune si ocazia, sa fie de ziua indragostitilor???
Foloseste functia ''edit'' (butonul din dreapta sus cu scrisul de culoare rosie ca sa adaugi mai multe la acelasi post!
Nu promit ca ma tin de treaba dar incerc, poate o palarie de plaja sau un costum de baie. Voi faceti fulare si manusi!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de eriliana Mar 08 Ian 2013, 1:29 pm

ARYANNA a scris:cu sau fara inimioare? wink
cum doresti....
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de gabi1972 Mar 08 Ian 2013, 1:30 pm

Vin si eu aici wink
Astept acest fir:
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Dsc07699v


si cred ca se potriveste culoarea Smile


Ultima editare efectuata de catre gabi1972 in Mar 08 Ian 2013, 1:34 pm, editata de 1 ori
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de eriliana Mar 08 Ian 2013, 1:31 pm

danniela a scris:Asa Eriliana, deci se poate!!! Pune si ocazia, sa fie de ziua indragostitilor???
Foloseste functia ''edit'' (butonul din dreapta sus cu scrisul de culoare rosie ca sa adaugi mai multe la acelasi post!
Nu promit ca ma tin de treaba dar incerc, poate o palarie de plaja sau un costum de baie. Voi faceti fulare si manusi!!!
totul se poate dragalasa...important e sa vrea neuronu...... tu fa palarie de plaja sau un costum de baie wink si noi venim sa probam,sa admiram sunny croset
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de virginia Mar 08 Ian 2013, 1:49 pm

Iubirea sa existe, nu conteaza pentru cine wink (sot, mama, copil.... vecini rade .
Succes tuturor participantelor. kiss
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 08 Ian 2013, 2:07 pm

eeee erilianaaaaaaa asa da wink rade kiss
eu cred ca am sa ma indragostesc de mine rade Adica deja sunt si o sa-mi fac un cadou rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de danniela Mar 08 Ian 2013, 2:52 pm

Virginia, ai grija ce vorbesti, vecinul meu o sa fie ...seful zid zid
Doar nu m-oi apuca sa fac ceva pentru el rade rade rade
poate ceva cover ....cum aratase Victoria...doamne la ce ma duce capul!!!
In loc sa termin treaba!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de virginia Mar 08 Ian 2013, 3:11 pm

Chiar tu ai spus
...doamne la ce ma duce capul!!!
rade
Yo n-am gandit nimic..... necurat wink
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de victoriacus Mar 08 Ian 2013, 3:22 pm

hihi,nu eu am aratat,dar ma bate gandul sa ii fac unul sotului meu.Doar ca voua nu o sa vi-l arat ........la purtator rade
Asa ca ma inscriu la provocare si cred ca voi face ceva pentru zana mea mititica. Ma mai gandesc Smile
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de eriliana Mar 08 Ian 2013, 4:02 pm

danniela a scris:Virginia, ai grija ce vorbesti, vecinul meu o sa fie ...seful zid zid
Doar nu m-oi apuca sa fac ceva pentru el rade rade rade
poate ceva cover ....cum aratase Victoria...doamne la ce ma duce capul!!!
In loc sa termin treaba!!!
si eu cam tot la asa ceva ma gandisem .... adica sa fac o putziera pentru sotiorul meu ca tot ma intreaba de fiecare data lui ce-i lucrez....
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de mari01 Mar 08 Ian 2013, 4:49 pm

eriliana a scris:
danniela a scris:Virginia, ai grija ce vorbesti, vecinul meu o sa fie ...seful zid zid
Doar nu m-oi apuca sa fac ceva pentru el rade rade rade
poate ceva cover ....cum aratase Victoria...doamne la ce ma duce capul!!!
In loc sa termin treaba!!!
si eu cam tot la asa ceva ma gandisem .... adica sa fac o putziera pentru sotiorul meu ca tot ma intreaba de fiecare data lui ce-i lucrez....


Mai fetelor sunteti totale rade ,auzi,,putziera'' mor de ras aici,iti dai seama Eri ce fata va face la vedera cadoului?
Lasand gluma cred ca ma bag si eu de data asta si vorba Silviei fiindca ma iubesc pe mine imi voi mai presta ceva(mititica de mine rade )
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Rimmelle Mar 08 Ian 2013, 4:56 pm

eu ma iubesc si pe mine si sotul, asa ca nu ma pot decide, poate fac ceva pt amandoi ( harnica de mine) Smile)))
pana in 13 feb e destul timp
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de eriliana Mar 08 Ian 2013, 5:34 pm

mari01 a scris:
eriliana a scris:
danniela a scris:Virginia, ai grija ce vorbesti, vecinul meu o sa fie ...seful zid zid
Doar nu m-oi apuca sa fac ceva pentru el rade rade rade
poate ceva cover ....cum aratase Victoria...doamne la ce ma duce capul!!!
In loc sa termin treaba!!!
si eu cam tot la asa ceva ma gandisem .... adica sa fac o putziera pentru sotiorul meu ca tot ma intreaba de fiecare data lui ce-i lucrez....


Mai fetelor sunteti totale rade ,auzi,,putziera'' mor de ras aici,iti dai seama Eri ce fata va face la vedera cadoului?
Lasand gluma cred ca ma bag si eu de data asta si vorba Silviei fiindca ma iubesc pe mine imi voi mai presta ceva(mititica de mine rade )
problema e ca ar tb facut dintr-un material care "intra la apa" ca ..deh....de la o vreme ...toate "intra la apa" ...si muncesc de pomana...tot sa scurtez, tot sa scurtez....mai bine pentru sufletelul meu....in fine este timp!! study
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de danniela Mar 08 Ian 2013, 5:46 pm

Aici e cu desiratul rade rade tot sa desiri, tot sa desiri!!!
V-am dat foc!!!!
Ceva, ceva o sa iasa nu???
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de eriliana Mier 09 Ian 2013, 6:34 pm

Ce liniste e in zona fetelor...dupa ce toate ati sarit in capul meu sa lansez provocarea. iata ca v-am speriat, si nu mai e nimeni pe aici...sau poate ati plecat in cautarea firelor potrivite?????;
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Anita_Cristal Mier 09 Ian 2013, 6:38 pm

Daca e liniste inseamna ca deja lucram ;) hug
Anita_Cristal
Anita_Cristal
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 196
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/06/2010

http://bijuteriile-anitei.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de rivka Mier 09 Ian 2013, 10:42 pm

si la mn facut desfacut si iar si iar ...desfacut pana la urma tot o sa iasa ceva wink
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de corilex Mier 09 Ian 2013, 11:17 pm

ee,cred ca de data asta ma inscriu si eu la provocare,o sa fac ceva pentru fiicamea,sper sa iasa ceva wink
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de cristinamihaela Mier 09 Ian 2013, 11:53 pm

rade rade Ce mai zburda imaginatia voastra... :P (si a mea)

Faina provocare. Daca-mi vine vre-o inspiratie zilele astea, intru si eu in hora.

Pana atunci, spor si muuulta dragoste! :D
cristinamihaela
cristinamihaela
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Varsta : 49
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de gabi1972 Joi 10 Ian 2013, 11:41 am

Mie mi-a venit firul dar nu prea merge crosetat , nu se vede nici un model caci are "aripioare".Deci sa caut alt fir zid
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de eriliana Sam 12 Ian 2013, 3:04 pm

munciti,munciti? zilele astea postez si premiul, poate va motivez mai mult....
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de victoriacus Sam 12 Ian 2013, 3:47 pm

Eu m-am apucat de o jacheta vernil din acril.Mi-am ales un model frumos si abia astept sa o termin Smile
era sa uit.......... e pentru mine, ca doar trebuie sa ne iubim si pe noi insine wink
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de cristi970 Sam 12 Ian 2013, 5:59 pm

Am inceput si eu o rochie(prima!) din bumbac roz dar nu stiu daca ma incadrez in termen,nu are inimioare....
croset
Dar lucrez!
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB