Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare 38 : argila-textura-acrilice EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare 38 : argila-textura-acrilice

+13
ILINCUTA
onuca28
vlad_mom
maddy13
mari42
loriem77
carjanmonica
darkpoke
Margelutza
MoniKozi
ancaanca
Day
Dragonfly
17 participanți

Pagina 1 din 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 12 Dec 2012, 12:56 am

.
Asa cum v-am ' amenintat ' zilele trecute, daca castig, va provoc la o tehnica foarte simpla ce se realizeaza folosind argila polimerica si acrilice. Pare promitatoare, important e sa va faceti curaj, timp si sa aveti chef.

Provocare 38 : argila-textura-acrilice 5520584810fd42dac09db



Pasii sunt :

1. Se incalzeste materialul si se textureaza
2. Se aplica acrilicele dupa bunul plac ( se lasa la uscat pentru aprox 5 min )
3. Se aplica din nou acrilic dar intr-o culoare constrastanta (in tutorial s-a folosit un albastru inchis) si se lasa din nou la uscat pentru cateva minute
4. Se intinde putin foaia la masina de paste sau manual (pas optional)
5. Se aplica peste- o foaie foarte subtire de argila polimerica transparenta
6. Se trece foaia obtinuta prin masina de paste sau se intinde manual.
7. Se decupeaza dupa bunul plac

Sursa foto

Ps1 - acrilicele se pot cumpara si la bucata


Click pe poza pentru marire wink

Spor la treaba !!!

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de Day Mier 12 Dec 2012, 7:41 am

Ooooo,Dana,ne faci de lucru Smile Da,interesanta si usurica tehnica,dar tre'sa ies la cumparaturi...acrilice Smile
Acum spune-ne ce vrei sa iasa si pana cand,sa stiu cat timp de umblat am Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de ancaanca Mier 12 Dec 2012, 8:01 am

Aveai pregatita aceasta provocare! Hmmm...da...interesanta provocare. Smile

ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 12 Dec 2012, 8:35 am

Aaaaavaaaai.... tocmai ce amd eschis ieri un pachet de transparent... si am si acrilice.... nu ma pot trage pe fâș...
Felicitari Dragonfly pentru castigara provocarii anterioare si pentru alegerea facuta la aceasta provocare.
Sa vad insa daca am inteles bine: se textureaza o foaie pe care apoi se aplica cele doua straturi de culoare si apoi se aplica stratul transparent si se mai da o data la masina? Am inteles corect?
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de Margelutza Mier 12 Dec 2012, 9:20 am

suuper tare, cred ca vreau si eu si am si toate materialele .... hi hi hi
Margelutza
Margelutza
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de darkpoke Mier 12 Dec 2012, 9:47 am

f interesant libelulo
am si eu niste intrebari..pt k momentan nu inteleg bine cum iese tehnica asta
tu ai incercat-o?
vad cand pune toate culorile acrilice...ca arata asa..ca un talmes balmes
si apoi nu inteleg cum arata atat de bine dupa ce pune culoarea inchisa
si la fel..cum se aplica culorile ..cu ce? si mai ales cum se aplica culoarea inchisa de ramane doar printre straturi? cu un buretel ceva?
ma mai gandesc..la tehnica asta...momentan am doar 2 culori acrilice..si nu am nici alb transparent..
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de carjanmonica Mier 12 Dec 2012, 10:03 am

Felicitari inca o data Dana hug ..F interesant ce ai propus tu aici..sigur o sa incerc zilele astea..nu stiu cand.. vedem cu timpul asta..ca tare e scurt zid
Am si eu o intrebare..nu mai stergem deloc primul strat ,il lasam asa,daca inteleg eu bine....
carjanmonica
carjanmonica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 187
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de ancaanca Mier 12 Dec 2012, 10:33 am

Dupa cate imi dau seama, culoarea de contrast este aplicata doar pe conturul petalelor care este in relief. Cu ce se aplica? Culorile multe ce formeza fondul se pot aplica cu pensula iar stratul contastant, eu as incerca cu degetul dar cred ca merge si cu buretele. Insa nu inteleg de ce stratul transparent? Poate sa fixeze mai bine culorile si sa se aplatizeze bine?


Ultima editare efectuata de catre ancaanca in Mier 12 Dec 2012, 10:36 am, editata de 1 ori
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de loriem77 Mier 12 Dec 2012, 10:35 am

noooooo, asta e beton!
abia astept sa fac ceva! Bravo libelulo!
loriem77
loriem77
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 316
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de mari42 Mier 12 Dec 2012, 10:36 am

Foarte interesant,multumim , imediat ce pot sa-mi fac timp, incerc sa vad ce iese, promit sa va arat ce-am facut.
mari42
mari42
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 226
Varsta : 54
Localizare : bacau
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 12 Dec 2012, 5:38 pm

Tehnica e noua si pentru mine dar sunt convinsa ca o vom executa cu usurinta iar rezultatele vor fi cel putin satisfacatoare.


Pasii pe care i-ati citit mai sus i-am tradus din engleza, ii voi posta aici pentru ca e posibil sa fi omis ceva la traducere...

1. impress texture into polymer clay.
2. paint with acrylic paints the impressed areas, let it dry.
3. paint the raised lines with contrast color, let it dry.
4. smooth with a roller or through the pasta machine.
5. apply a very thin sheet oh translucent clay.
6. you can roll it again through the pasta machine , it depends how much do you want to stretch it
7. place on polymer clay sheet and cut as you wish.
8. bake, sand and buff.


Day Provocare 38 : argila-textura-acrilice Rose_mini, Ancanca Provocare 38 : argila-textura-acrilice Rose_mini , Monikozi Provocare 38 : argila-textura-acrilice Rose_mini , Margelutza Provocare 38 : argila-textura-acrilice Rose_mini , Carja Monica Provocare 38 : argila-textura-acrilice Rose_mini , Ancaanca Provocare 38 : argila-textura-acrilice Rose_mini , LoriemProvocare 38 : argila-textura-acrilice Rose_mini , Mari42 Provocare 38 : argila-textura-acrilice Rose_mini


Lucrati ce vreti voi , nu va inpun o piesa anume pentru ca nu vreau sa stricati mult material experimentand. Eu cel mai probabil voi lucra un inel sau o brosa. (rasp pentru Day)

Nu stiu exact cat va dura provocarea, asta e in functie si de entuziasmul vostru. Ma gandeam la 2 saptamani.....dar vedem pe parcurs. (Rasp pt Day)


Se textureaza, se aplica primul strat de acrilice- se lasa la uscat , se mai aplica o culoare constrastanta- se lasa din nou a la uscat si se da prin masina . Se aplica foaia transparenta de fimo si iar se da prin masina. (rasp pentru Monikozi - )


Culorile se aplica cu pensule, de diferite dimensiuni sau cu betisoare de urechi...buretei...fiecare cu ce se descurca mai bine
Foaia arata bine dupa aplicarea acrilicelor din doua motive pe care le banuiesc : 1 acrilicele fiind uscate, nu mai arata talmes-balmes ca atunci cand sunt ude; 2 - foaia e trecuta prin masina de paste----deci se mai aranjeaza acrilicele (raspuns Darkpoke)


Eu nu cred ca trebuie sters stratul de acrilice, daca aplicam acrilice cu masura, atunci nu mai este nevoie. Citeste ce i-am raspuns mai sus si Ramonei (raspuns Monica)


Stratul transparent protejeaza acrilicele si cumva le si integreaza in material. Daca pui acrilic peste fimo si dai asa la copt....cred ca va crapa si mai ales, nu va rezista in timp.
Plus ca foaia de fimo transparent ii da va un efect tare frumos, deci are rolul ei. Sa incerc tehnica si iti spun daca banuiala mea se confirma. Culorile le aplici cu ce crezi tu, eu cred ca voi apela la betisoare de urechi si o pensula mai subtire pentru acrilicul contrastant. (Raspuns -Ancaanca)


Va sfatuiesc sa lucrati cu material putin putin .. suficient pentru un inel sau o brosa.

Spor la treaba !!!

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de maddy13 Mier 12 Dec 2012, 7:35 pm

Aaaaaaaaaaa, asta da provocare!
Ma bag su eu cu o parere: "raised lines" cred ca inseamna liniile iesite in relief si "impressed areas" locurile presate, deci cele in adancime. Parerea mea ca in acest caz cel mai bun este degetul sa dai deasupra pe liniile iesite in relief sau poate un burete fin.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 13 Dec 2012, 12:48 am

Interesant, numai ca eu zic ca va crapa stratul de acril precum foita metalica daca se da prin masina (aici este un tutorial cu culori acrilice pe care eu l-am incercat si asa s-a intimplat). Foaia de polimer translucid foarte subtire este pusa de-asupra ca sa poata apoi smirghelui fara sa altereze stratul de acril.
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de mari42 Joi 13 Dec 2012, 11:17 am

multumesc mult Dragonfly, pentru toate sfaturile, in curand vin si eu cu o bijuterie.. kiss
mari42
mari42
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 226
Varsta : 54
Localizare : bacau
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de onuca28 Joi 13 Dec 2012, 12:05 pm

f interesanta tehnica, felicitari
onuca28
onuca28
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de Dragonfly Joi 13 Dec 2012, 12:43 pm

Si chiar de crapa acrilicul, rezultatul va fi unul si mai interesant, nu ? Mamica lui Vlad - multumim hug
In seara asta o sa lucrez ceva ca tare curioasa sunt...

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de ancaanca Joi 13 Dec 2012, 3:20 pm

Am incercat si nu a iesit bine zid si am respectat toti pasii, ce-i drept nu am folie de texturat. Culorile sunt f. estompate, transparentul meu arata ca o ceata. Sunt urate, urate plange
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 13 Dec 2012, 3:34 pm

Si al meu...sper ca deocamdata, trebuie maine sa subtiez mai mult stratul de translucid (eu una nu reusesc sa scot foaie dreapta din masina de paste la mai putin de nr6, imi iese o incretitura pe care n-o pot aseza nicicum) prin smirgheluire...si sper sa se vada mai bine.

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de ancaanca Joi 13 Dec 2012, 3:43 pm

La mine stratul de translucid iese bine. Cred ca trebuie sa fie mai subtire. Am smirgheluit la el de au inceput sa se vada niste bule albe...urate rau
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 13 Dec 2012, 3:48 pm

translucidul, am concluzionat eu, daca e incalzit prin plieri si indoiri face acele bule. Daca am recurs doar la rulat intre palme, nu mi-a ramas cu 'bule' - dar e foarte posibil sa fie doar intamplarea.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de Margelutza Joi 13 Dec 2012, 3:49 pm

Si la mine se vede rau, eu am tras translucidul prin masina la nr 1 dar cre dc atrebuie sa mai subtiez. O sa incerc sa smilgheruiesc sa vad ce iese
Margelutza
Margelutza
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de ancaanca Joi 13 Dec 2012, 3:54 pm

Hai sa le fac de rusine
La primul nu se vede stratul contrastant (greseala mea am pus galben), al doi-lea este pe invers si cele trei au bule

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Uratele_zps7d733291

Bulele au aparut dupa ce am smirgheluit intens....si poate sa fie si cauza de care spui, Monikozi,.....habar nu am
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de Day Joi 13 Dec 2012, 4:54 pm

Vazusem pe undeva o smecherie cu transparenta lui 014,cica dupa ce e copt se raceste in apa cu gheata,brusc.Si daca tot nu e transparent,cica ar fi bine de copt suprafata cu o torta de-aia de creme-brulee(hihi,eu as incerca pur si simplu flacara de la aragaz,macar de test)Repet,am vazut smecheriile pe net,inca nu le-am testat,dar puteti incerca pe o piesa mica-mica,eu inca am cutia cu maimute inchisa Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 13 Dec 2012, 5:39 pm

Am incercat asta eu la bilele crack inlay (din tutorialul meu de mai sus), nici un ghiseft. Adineaori am apropiat de flacara...se face suprafata luciasa si atit, nu devine mai transparent. Apropo de bulele alea...stii ca si pietrele semipretioase mai au oaresice pori care apar la suprafata la polizat.
Si mie mi-a iesit efectul ala de particule inserate, in alt context ar fi fost bun de imitatie de cristal - s-ar putea sa ai dreptate Monikozi, n-am incercat niciodata sa-l intind fara masina.
Eu ziceam ca am pus stratul la setarea 6 a masinii si mi se pare totusi gros (masina mea e 1-9, unde 1 este cea mai larga), vad eu maine cind ma apuc de polizat.


Ultima editare efectuata de catre vlad_mom in Vin 14 Dec 2012, 12:54 am, editata de 1 ori
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4640
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de ancaanca Joi 13 Dec 2012, 6:30 pm

Ai dreptate cu semipretioasele....dar nu imi plac deloc in contextul de fata.
Eu am trecut transparentul prin treapta 1 si tot mi s-a parut gros. Incerc maine alta piesa...o sa bibilesc mai mult si poate iese ceva...altfel o sa spun pas la provocare.
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 38 : argila-textura-acrilice Empty Re: Provocare 38 : argila-textura-acrilice

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB