Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

+44
diaviviane
alexandra_bogdan
sergiu valentin
Dorulet
anomyss
Rimmelle
dandana
arielas
mishou
symos
aisha
alice07
zahariaelouise
SilviaDumitrescu
tinap
luminitza79
despina13cucli
marabr
marina40
ARYANNA
geo
gmiki1
Motzu
bibitu
Admina
danabarbu2007
i.xell
valentinadof
mnarcisa
Panea Laura
danniela
rosita
ancabanu
Indra
Buburuza
olguta cusma
fulguta28
Uca
aurishta
feliciagl
emmancita
otilia gergely
diada
elutzamicutza
48 participanți

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de zahariaelouise Joi 19 Iul 2012, 10:46 pm

Diada, gentuta e super vesela, imi place foarte mult Flowers
Olguta rochita e foarte finuta, culoarea parca e serbet de capsuni, dulcica foc si fata
acum sper ca nu va stresez cu atata galben, v-am spus ca fac o mini serie de "fetite volanite", asa ca iata continuareaProvocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf5009y


Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf5014u

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf5020v

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf5022x

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf5023y

zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de diaviviane Joi 19 Iul 2012, 11:45 pm

Foarte frumoase rochitele elouise. Spor la volanit.
diaviviane
diaviviane
helper
helper

Numarul mesajelor : 24
Localizare : oradea
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de zahariaelouise Vin 20 Iul 2012, 12:54 am

multumesc diaviviane, deocamdata fac o pauza, azi e sf ilie si e cruce rosie asa ca nu cos, dar sambata o iau de la capat
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de arielas Vin 20 Iul 2012, 7:04 am

Multumim pentru poze Elouise! Ce frumoase sunt fetele. Sa-ti traiasca! pupi
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 20 Iul 2012, 10:37 am

Elouise ai facut o colectie intraga, supeeer.
Olguta ce dragalasa e rochita.
Am facut si eu o rochita cu partea de sus identica cu a ta. Din pacate mie nu imi vine bine, nu stiu ce am gresit, parca nu e lejera la purtat. Daca tin manecile in jos e ok, daca le ridic pe umeri parca nu ma pot misca in ea zid
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de otilia gergely Vin 20 Iul 2012, 11:10 am

Panea laura exact asa am patit si eu Sad Desi am incercat si cu pava si cu rascroiala a manecii... tot degeaba. Inac nu m-am "prins" cum se procedeaza la genul acesta de rochite/bluze.
otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 20 Iul 2012, 11:19 am

Nu stiu ce sa zic, eram tare incantata de proiect, vroial sa mai adaug un produs la provocare, si asa m-am dezumflat cand am vazut ca nu iese ok.
Poate e prea tare elasticul (am folosit elastic normal), sau materialul trebuia croit pe diagonala, ca e u voal mai plin si rigid.
Iar sunt off topic dar ma gandeam ca daca am inceput discutia aici o sa ma iertati peace
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de kabunta Vin 20 Iul 2012, 9:38 pm

Pe ultima suta de metri vin si eu cu rochita mea - ultima din colectia pt sarcina - tinand cont ca am cam intrat pe ultima suta de metri de acum :

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Inlucrumic
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Lateralmic
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Spatemic

Este din tricot simplu de bumbac rosu si negru. Si e lucrata la triplock.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de aurishta Vin 20 Iul 2012, 10:57 pm

Foarte faina rochia,imi place mult!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de fulguta28 Vin 20 Iul 2012, 11:23 pm

Azi se incheie provocarea?
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de elutzamicutza Sam 21 Iul 2012, 10:50 am

Buna dimineata fetelor!!! Gata, azi noapte s-a incheiat provocarea! Avem o multime de produse participante, o sa imi ia ceva sa le ordonez. Ultima inscrisa este Kabunta (foarte frumoasa rochita si felicitari pentru bebe :D). Maine voi face tragerea si o voi posta aici. Fiecare concurenta va primi un numar de ordine in functie de momentul cand a postat produsul. Evident, participantele cu mai multe produse vor avea mai multe numere de ordine corespunzatoare momentului postarii fiecarui produs. Apoi voi introduce toate numerele pe random.org care va genera aleator un numar, care va fi numarul de ordine al produsului castigator. Si cam atat Smile.
Multumesc pentru interesul acordat provocarii si ma bucur ca am reusit sa va captez atentia cu ideea mea :D Pe maine!!! Smile
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de olguta cusma Sam 21 Iul 2012, 12:59 pm

PANEA LAURA a scris:Elouise ai facut o colectie intraga, supeeer.
Olguta ce dragalasa e rochita.
Am facut si eu o rochita cu partea de sus identica cu a ta. Din pacate mie nu imi vine bine, nu stiu ce am gresit, parca nu e lejera la purtat. Daca tin manecile in jos e ok, daca le ridic pe umeri parca nu ma pot misca in ea zid



Ma bucur ca va place rochita , ii vine bine si nu trage pe nicaieri ,am scos un tipar din burda (mai 2007) , i-am facut o singura proba la sfarsit pentru lungime.
Am scos marimea 38 si fara rezerve ( ea poarta 34 in general ). kiss
Si bine-nteles am cusut cu masinuta noua ,m-am fastacit la tighele putin . rade
olguta cusma
olguta cusma
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Varsta : 54
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2012

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Panea Laura Sam 21 Iul 2012, 4:59 pm

Hmmmm, atunci cu siguranta am gresit eu ceva, inca nu imi dau seama ce. Poate trebuia sa o las si eu mai lejera, am scos 36 ca atata port. Se prea poate sa imi fie mica rade . O sa ajunga cadou....
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de diada Dum 22 Iul 2012, 12:50 am

GALERIA VOLANELOR!!!


valentinadof a scris:Azi mi-am facut fusta gypsy.O ador!Dar mai apoi am vazut ca la provocare avem volane,asa ca nu am poze din timpul lucrului,elutza,tu decizi daca ma primesti sau nu!Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 DSCN4329

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 DSCN4327
nu vrea sa se roteasca!!!!!!

Motzu a scris:elutza, multumesc de provocare hug , ai fost foarte inspirata si eu am picat pe faza pt ca Anne tocmai m-a pus sa-i fac un maieu cu volane.
valentina, e foarte sic fusta, imi place materialul de la camy, imprimeul e super de vara, s-o porti cu drag pupi
si acum iata maieul care m-a chinuit la croit ca fugea voalul in toate partile

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 DSC01102
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 DSC01174
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 DSC01178
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 DSC01179
spor la lucru fetelor....sa vedem cat mai multe volane si sa aveti rabdare la incretit wink

gmiki1 a scris:Provocari care mai de care mai alese....cu ocazia asta imi fac rochite de vara,asa nepriceputa cum sunt wink incet dar sigur o sa ma apuc de croitorit mai mult pe viitor.Iata si rochita mea cu volanase din voal imprimat,scoasa azi la plimbare Smile[img]Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Img7133zc [/img] [img]Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Img7138e [/img]

otilia gergely a scris:Hop si eu la provocare. Chiar daca nu sunt originala, iata-ma:

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 291s


Uca a scris:Moțu' e super-super croiala maioului dar și combinația de culori aleasă.
Ai o fată frumoasă ce pune în valoare orice creație de-a ta sau de-a Karinei.

Myky, încântată de cunoștință! Îmi place mult rochița ta. Îmi place și cum ai prins volanul de la poale, am de gând să fac și eu un volan așa. (Inițial așa am vrut să-l prind și pe al meu de fustă).

Otilia, e frumoasă fusta iar imprimeul o scoate din anonimat. Îți stă bine cu fuste de genul acesta.


Ieri mi-am terminat și eu fusta.
Mulțumesc Karinei pentru că m-a îndrumat. Merci
Am vrut să fie o fustă pentru gravide dar să o mai pot purta și după.

Acum îmi place mult rezultatul deși inițial aveam impresia că arată ba ca un gogoșar ba ca o draperie. rade




Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 IMG415

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 IMG416

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 IMG417

Materialul este un bumbac subțire și ușor ( are aprox 40 grame)

zahariaelouise a scris:ai dreptate Silvia, e superba graviduta!
interesanta provocare, cred ca ma prezint si eu cu ceva mititel...
trebuie sa-i cer scuze narcisei ca am chiulit provocarea trecuta, dar am avut o perioada super aglomerata, nici acum nu stau prea bine, dar pe caldurile astea am nevoie de ceva in care sa ma simt lejer si am chef de volanit, sper sa pot face tot ce mi-am propus
ei, daca ma primiti si pe mine, va prezint o ciorna
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf4963l

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf4962r
scuzati figura fiarta, am lucrat la 40 de grade

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf4964e


geo a scris:Elouise, ce mult imi place imprimeul de pe rochita ta!
Otilia, ce mult imi place imprimeul de pe fusta ta! Laughing
Uca, super fusta! Si eu mi-am facut o fusta pe elastic cand eram gravida, si acum imi dau seama ca nu am mai purtat-o de atunci.

Desi nu credeam, am reusit si eu sa volanesc. I-am facut surorii mele o bluza din Burda 08,/2009. Mai aveam putin material "cu acuarele", tocmai imi facusem si mie o bluza la fel, a mers repede. Am facut french seams peste tot pe unde s-a putut, e mult mai bine lucrata decat a mea Smile
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 DSC04923Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 DSC04925Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 DSC04918

aurishta a scris:Uitati si fusta mea: [img]Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 IMG_31481[/img]Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 IMG_31351[img]Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 IMG_31431[/img]

PANEA LAURA a scris:Hop si ei la provocare love
Numai volanase visez de 2 saptamani incoace Smile
Este pentru pima data cand reusesc sa termin ceva pentru o provocare sau concurs( pana in 20 e termenul din cate am citit, sper ca am vazut bine Embarassed )
Am terminat aseara o rochita colorata dintr-o matase de pe vremea mamei mele si un rest de material elastic. Matasea a fugit de mi-a venit sa dau cu ea pe geam, iar ata elastica a fost un chin... dar imi place ce a iesit la final.
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 DSC04098
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 DSC04100
Sper sa va placa.

sergiu valentin a scris:Vreau si eu sa va arat cateva volane lucrate de mine ;sunt pentru mine si fiica mea ,sper ca sunt realizate bine.....

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscn0002j

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscn0004kf

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscn0006ea
La rochia din matase mai am de facut captuseala dar nu ma pot hotara la culoare deoarece matasea este un pic transparenta .
Costumul este din catifea creponata .

Rimmelle a scris:Bluza din poza de la avatar e facuta de tine?


Am facut si eu ceva sper sa se incadreze la provocare Smile

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Pagejf



As fi vrut sa fac mai mult, dar fiindca nu am inca masina de cusut e mai greu zid sper cat de curand sa reusesc sa imi iau una Smile

zahariaelouise a scris:buna seara fetelor! am lipsit cateva zile si mi-a fost foarte dor de lucru, asa ca astazi am facut cateva volanase, e prima rochita din mini seria "fetite volanite" , asa le-a numit fetita mea cea mica
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf4988l

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf4989a

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf4992p

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf4993vq

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf4997v

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf4998y

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf5001hj


diada a scris:Elouise, superba fata! sa-ti traiasca! ai lucrat minunat!

Nici nu-mi vine sa mai postez dupa asa frumusete de fata!
Cum nu am timp si nici pentru ce momentan sa-mi lucrez imbracaminte, am decis sa fac o geanta! o geanta curcubeu!!! si ca forma si culoare. Volanele sunt culoarea curcubeului ROGVAIV, este pe fond albastru (cerul senin) si captusela aurie (razele soarelui) a iesit destul de mare, se poate purta oblic ca si geanta postasului. Material: bumbac 100%, captuseala material de draperie. Captuseala are 2 buzunare interioare, unul cu fermoar si unul fara. Pozele:

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Geantacurcubeu

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Geantahandmadecurcubeuspate

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Geantahandmadecurcubeuspatefermoar

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Geantahandmadefermoarspatedeschis

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Geantahandmadecurcubeusus

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Geantahandmadecurcubeudeschisa

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Geantahandmadecurcubeufund

olguta cusma a scris:Gata ! vin si eu cu volanele , sper sa nu va stresez cu atata roz. Smile


Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Scaled.php?server=528&filename=18072012119



Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Scaled.php?server=12&filename=19072012124

zahariaelouise a scris:Diada, gentuta e super vesela, imi place foarte mult Flowers
Olguta rochita e foarte finuta, culoarea parca e serbet de capsuni, dulcica foc si fata
acum sper ca nu va stresez cu atata galben, v-am spus ca fac o mini serie de "fetite volanite", asa ca iata continuareaProvocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf5009y


Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf5014u

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf5020v

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf5022x

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Dscf5023y


kabunta a scris:Pe ultima suta de metri vin si eu cu rochita mea - ultima din colectia pt sarcina - tinand cont ca am cam intrat pe ultima suta de metri de acum :

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Inlucrumic
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Lateralmic
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Spatemic

Este din tricot simplu de bumbac rosu si negru. Si e lucrata la triplock.

Sper ca nu am sarit pe cineva, nu mi-a mers prea bine netul. Ati fost fenomenale fetelor hug
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de fulguta28 Dum 22 Iul 2012, 12:56 am

Superba colectie! Merci
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de arielas Dum 22 Iul 2012, 8:07 am

Woau ce frumoase sunteti! Foarte , foarte frumoase si harnice. Sa fiti sanatoase si iubite, ca de iubit stiu ca iubiti. kiss Flowers
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Dum 22 Iul 2012, 11:06 am

Ce frumoase sunt toate,sa fie purtate cu placere
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Admina Dum 22 Iul 2012, 11:51 am

Vai ce frumoase sunt! Bravo domitelor, cu volanitze. Sa le purtati cu drag, ca sunt foarte frumoase.
Diada, e super geanta curcubeu. O idee minunata, pentru vara!
Louise, imi plac mult rochitele fetitelor. love Cred ca ar face furori la petrecerile de copii.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de fulguta28 Dum 22 Iul 2012, 12:12 pm

Eu sunt in asteptarea noii provocari! cos
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de ancabanu Dum 22 Iul 2012, 1:00 pm

Ce de volane love !!! Felicitari fetelor inca o data!!!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 22 Iul 2012, 4:42 pm

Bravo fetelor,felicitari eu din pacate nu am putut s-o fac ,dar cine stie poate reusesc sa particip si eu la vre-o provocare. wink

_________________
~Regulamentul forumului~Atasarea pozelor-tutorial pas cu pas!~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de elutzamicutza Dum 22 Iul 2012, 6:43 pm

Fetelor, multumesc inca o data pentru interesul acordat provocarii, ati fost MINUNATE!!! Chiar nu ma asteptam sa primesc chiar atat de multe produse si sunt foarte incantata, mai ales ca sunt toate care mai de care mai frumoase.
Multumesc diada pentru ajutorul cu galeria, a fost o surpriza frumoasa azi cand m-am trezit (chiar ma gandeam ca imi va da de furca sa le ordonez) Smile. Am mai verificat si eu si e bine, nu imi rezulta ca am fi uitat pe cineva (daca am uitat pe cineva, strigati! Smile)

Asadar, produsele participante in ordinea inscrierii la provocare (in ordinea postarii adica) apartin dupa cum urmeaza:

1- Valentinadof
2- Motzu
3- Gmiki1
4- Otilia gergely
5- Uca
6- Zahariaelouise
7- Geo
8- Aurishta
9- PANEA LAURA
10- Sergiu valentin
11- Sergiu valentin
12- Sergiu valentin
13- Rimmelle
14- Zahariaelouise
15- Diada
16- Olguta cusma
17- Zahariaelouise
18- Kabunta

Deeeeeeeci in urma introducerii pe www.random.org (TOBE TOBE TOBE TOBE) a fost extras numaruuuul (TOBE TOBE TOBE SI MAI MULTE TOBE):

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Tragerelasorti

Castigatorul provocarii este autorul produsului cu nr. 10 inscris, si anume SERGIU VALENTIN!!!!!

Felicitari Sergiu, te astept cu un mesaj privat cu adresa completa si numele complet de destinatar pe care vrei sa primesti premiul. Voi face expedierea saptamana aceasta prin "spiridusii" mei de la Bucuresti Smile.

Si nu in ultimul rand abia asteptam sa vedem la ce ne provoci!

Felicitari inca o data tuturor!
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de fulguta28 Dum 22 Iul 2012, 6:47 pm

Felicitari!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de gmiki1 Dum 22 Iul 2012, 10:55 pm

felicitari!
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Gianina4ever Dum 22 Iul 2012, 11:39 pm

Felicitari!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB