Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyIeri la 5:32 pm Scris de vlad_mom

» Pirogravura
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyIeri la 3:06 pm Scris de raluk0182

» Ornamente de Craciun - 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptySam 07 Dec 2019, 8:45 am Scris de vlad_mom

» Saluri, fulare, esarfe crosetate X
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyVin 06 Dec 2019, 11:39 am Scris de Michelle88

» Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyVin 06 Dec 2019, 6:06 am Scris de piciul

» Jucarii crosetate
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyJoi 05 Dec 2019, 4:38 pm Scris de vlad_mom

» o colaborare de timp liber
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyJoi 05 Dec 2019, 8:35 am Scris de diada

» Lacuirea argilei polimerice (fimo,cernit, sculpey etc)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyMier 04 Dec 2019, 2:02 pm Scris de diada

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyMier 04 Dec 2019, 2:00 pm Scris de diada

» Din materiale reciclabile 6
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyJoi 28 Noi 2019, 7:03 am Scris de vlad_mom

» Paturi crosetate 2
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyMier 27 Noi 2019, 9:25 am Scris de Michelle88

» Intelepciune prin povestiri
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyMar 26 Noi 2019, 8:48 am Scris de diada

» Hainute crosetate, pentru copii(11)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptySam 23 Noi 2019, 8:32 pm Scris de Michelle88

» Miniaturi - handmade
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyVin 22 Noi 2019, 11:08 pm Scris de vlad_mom

» Ce melodie asculti acum !-5
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyVin 22 Noi 2019, 11:16 am Scris de mlizeta

» MODELE BRODERIE
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyJoi 21 Noi 2019, 9:59 pm Scris de Neagu Georgeta

» basca tricotata
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyJoi 21 Noi 2019, 11:13 am Scris de mlizeta

» Rochii,sarafane-XXIII
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyMar 19 Noi 2019, 7:18 pm Scris de piciul

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyDum 17 Noi 2019, 3:37 pm Scris de vlad_mom

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 EmptyJoi 14 Noi 2019, 8:27 am Scris de diada

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)

Mesaj Scris de kabunta la data de Vin 01 Aug 2014, 2:30 pm

Am facut si un short reversibil still retro - tipar Simplicity 3544 ( partea alb negru e material de la Ikea, partea verde e un polin simlu negru si un bumbac de quilt cu imprimeu cu stelute de Craciun ):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3) - Pagina 4 Empty Re: Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)

Mesaj Scris de Panea Laura la data de Sam 02 Aug 2014, 9:56 pm

Kabunta, la prima privire mi se parea ca e rochie, si ma gandeam de ce ai postat aici o roichie asa frumoasa  rade a iesit foarte bine, felicitari
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 711
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Floren la data de Sam 02 Aug 2014, 10:55 pm

Si eu am luat plasa , insa am vrezut ca a scris "short" si nu intelegeam unde e pantalonul !  rade dup-aia mi-am dat seama ca e shortz ! Fain frumos !  love 
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de barbin la data de Lun 04 Aug 2014, 8:56 am

Cat de draguut, Kabunta! nu te mai opresti, nu? - Spre deliciul ochilor nostri. Te descurci bine in croitorie la toate capitolele si mai ai si spor! Bravoo..  flower 
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 34
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Mar 22 Oct 2019, 10:21 am

Cum va povesteam, am reusit sa lucrez in weekend! O prietena mi-a dat ideea. Aveam 6 prosoape de bucatarie, luate din Kaufland (set 3 buc) Eu vroiam sa le fac sacose eco, dar ea avea nevoie de sort de bucatarie si nu avea material. Setul contine 3 prosoape. 2 cu imprimeu si unul uni. Cel uni l-am taiat pentru bretele si volan. Imprimeul doar croit. Nu mi-a ramas material nici macar pentru un buzunar, dar nici nu cred ca isi avea locul.

Asa ca, uitati ce-a iesit! Copilul mic l-a probat. Eu mi-am oprit 2 (desi nu port), ei i-am trimis 2. Astazi o sa le primeasca, sper sa aiba o surpriza placuta. Eu ii multumesc pentru ca m-a mobilizat sa lucrez mai rapid prosoapele, erau pe lista de asteptare.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6868
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mar 22 Oct 2019, 11:28 am

Diada, foarte faine.
Sa le folositi sanatoase.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2080
Varsta : 52
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de elenaveronica la data de Mar 22 Oct 2019, 3:02 pm

Ce ingenioase! Îmi plac mult, în special primul și ultimul și îmi place ideea de a folosi într-un mod creativ un prosop, o pătură, etc.
Mi e lene acum sa caut pijamaua pe care am făcut o dintr o pătură polar cumpărată de la Pepco.
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 265
Varsta : 37
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul la data de Mar 22 Oct 2019, 9:58 pm

Felicitari, Diada! Sunt faine si practice!
Spor in continuare si timp pentru croitorit!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4576
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Mier 23 Oct 2019, 8:23 am

Multumesc! Chiar primul si ultimul le-am oferit, Letho este beneficiara. A fost foarte incantata. Eu si mai si pentru ca am putut sa fac o bucurie!

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de mlizeta la data de Mier 23 Oct 2019, 11:49 am

Wow, Diada sunt super sorturile. Sunt atat de vesele. Iti dau o stare de bucurie atat in bucatarie, cat si mie privindu-le in poze. Felicitari!
mlizeta
mlizeta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 748
Varsta : 49
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de arielas la data de Vin 01 Noi 2019, 9:00 am

Wow felicitari Diada! ai avut spor.
ce vremuri, postarea dinaintea ta era facuta in 2014 Shocked
atat a trecut????
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1343
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Lun 04 Noi 2019, 8:19 pm

Multumesc mult Arielas, as avea eu mai mult spor dar sunt alte prioritati hug love

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB