Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

+68
danae
betymi72
Blonda
amnro
AKD
a_andreea_mihaela
Uca
nelix
emi
zainea
Ramonica
kisslandia
SilviaDumitrescu
puffetta
chocolate
aleahim67
skygirl
mady85
degetica
jade84
angells
milena
Karina33
mdlupu
dali87
ankab
alex2
florintantan
ana_ana
adinamaria
Monica
tomari
margot
oanabijux
Camy
leiiana
mery
ralucis
Clio_Ela
DANIELA.I
Laila
GeorgianaCt
livia_iri
Roxylyca
JuliaDarling
ionela stefan
vilcris
dandana
Adriana13
aza
diane
geany
Zoe Dragota
Usagy
Tinkerbell
texline
andreeaX
aisha
postoleirina
MihaelaT
PicuTex
Admina
RalucaS
diada
ioana soare
cris69
zylv
Buburuza
72 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Karina33 Mier 21 Apr 2010, 2:35 pm

Usagy vezi ca brocartul nu-i numai cu fir metalic, e si pe o singura culoare. Uita-te in urma la rochia de mireasa postata de mine, ala e un brocart subtire, e luat de la Sharbeck cu 30-35lei/m dar e lat de 2,80
Asa ca uita-te mai cu atentie la materiale, cel putin la Sharbeck te poti considera la muzeu, nu te deranjeaza vanzatoarele wink
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Blonda Joi 22 Apr 2010, 6:10 pm

PicuTex a scris:Vreau sa fac o precizare importanta. MOMENTAN NU ARE ROST SA INTRATi PE NICI UN SITE CE SE ASEAMANA CU DENUMIREA MEA.
Cum spuneam inca se lucreaza si e o munca foarte anevoioasa. Intaritura termocolanta de care vorbiti se numeste VILEDON. Cea de 1,5 - 2 cm o gasiti deobicei in mercerii, insa latimile mai mari le gasiti la raionul de metraje.
Legat de manere de bambus , era o alarma falsa, am vb cu cine credeam eu ca le distribuie , dar ei au spus ca nu au , deci alea o sa va aduc eu , din afara cand voi pleca dupa marfa.
Legat de bretele , asta spun si eu , mai bine iei bretele direct pretrile variind intre 15 si 40 lei.
Legat de acele boante pentru masina de cusut, personal nu am vazut niciodata asemenea ace.
Avem ace boante insa sunt prentru lucrul manual.
Alte intrebari?

Buna, ai finalizat magazinul online? Eu nu am gasit nimic pe google cand am dat cautare dupa numele tau, in cazul in care pot accesa site-ul tau da-mi un link.
Blonda
Blonda
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Vizitato Vin 23 Apr 2010, 10:19 am

Sunt doritoare de manere pentru genti Smile
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de betymi72 Vin 23 Apr 2010, 11:02 am

Usagy a scris:Neata.

Caut si eu un material ca textura la fel ca cel din imagine (uni sau imprimat).
Daca poate sa zica cineva ce ar putea fi si unde in Bucuresti ar fi minunat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Multumesc kiss
cauta pe forum ca erau date depozite si magazine cu materiale...chiar in Bucuresti...ceva dupa Dragonul rosu...erau vreo doua firme cu S...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de danae Vin 23 Apr 2010, 11:51 am

Usagy, eu am luat tafta elastica din Sam expo cu 10 ron/m. Este putin elastica si avea f multe culori. La acelasi pret era si satenul simplu sau imprimat. Daar iti vine sa fugi ca nu prea ai unde parca si programul de acolo e ciudat. Pe la 12 ziua deja nu mai sunt deschise magazinele.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de monica11 Mar 27 Apr 2010, 6:12 pm

fetele, a comandat cineva materiale de la Denver Fabrics? Am vazut foarte multe pe site-ul lor
monica11
monica11
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de marabr Joi 20 Mai 2010, 6:26 pm

salut!
intru prima data aici, desi croitoria nu imi e straina deloc.am cusut de toate, inclusiv sacouri, pantaloni...

am nevoie de matase naturala , mai multe culori, iar in orasul meu nu am gasit deloc, parca-i rara avis.

matasea vreau sa o folosesc la noul meu hobby, margelitul, deci am nevoie de cantitati mici, dar variate. un magazin care vinde online ar fi super, dar am cautat pe net si nu am gasit sau nu am avut noroc.

cunoasteti astfel de magazine?
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de marabr Sam 22 Mai 2010, 2:19 pm

CITAT STERS

am uitat sa fac precizarea ca materialul tb sa fie uni


Ultima editare efectuata de catre geany in Dum 23 Mai 2010, 3:41 pm, editata de 2 ori (Motiv : am sters citatul ca nu-si avea rostul)
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de RalucaS Sam 22 Mai 2010, 9:08 pm

marabr a scris:salut!
intru prima data aici, desi croitoria nu imi e straina deloc.am cusut de toate, inclusiv sacouri, pantaloni...

am nevoie de matase naturala , mai multe culori, iar in orasul meu nu am gasit deloc, parca-i rara avis.

matasea vreau sa o folosesc la noul meu hobby, margelitul, deci am nevoie de cantitati mici, dar variate. un magazin care vinde online ar fi super, dar am cautat pe net si nu am gasit sau nu am avut noroc.

cunoasteti astfel de magazine?

Este la Texline (Timisoara), s-a vorbit in trecut despre magazin la topicul asta. Au matase la pret f bun, iti trimit prin curier cata vrei, si inainte de asta mostre ca sa le vezi exact. Vorbesti cu ei la tel.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty 'resturi' textile

Mesaj Scris de lauraloredana Lun 24 Mai 2010, 7:08 pm

Buna

Imi poate spune cineva, de unde pot sa cumpar la kg, 'resturi ' textile, de la ce croitorie din Bucuresti?

Multumesc
lauraloredana
lauraloredana
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de betymi72 Lun 24 Mai 2010, 9:29 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
cred ca aici gasesti ce te intereseaza..
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de marabr Lun 24 Mai 2010, 10:55 pm

multumesc, raluca!
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de marabr Sam 29 Mai 2010, 8:25 am

pentru ca am facut comanda la texline ,dar sub 1ml/articol, nu imi onoreaza comanda.eu am cerut din tot ce aveau cate 30 cm, ca pentru margele nu am nevoie de mai mult.per total ,ieseau cam, 6-7 m, dar asta e.am gasit la mine in oras matase naturala cu licra ,80ron metrul.e super mult ptr ce vreau eu sa fac .asa ca sunt mai mult decat dezamagita.
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de amia Sam 29 Mai 2010, 3:39 pm

hug poate trece
avatar
amia
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 121
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de marabr Sam 29 Mai 2010, 4:11 pm

amia, esti draguta tare pupi .tot o sa incerc si cu matase pana la urma, doar cea eram nerabdatoare sa incerc cat mai repede.

in iunie merg la mare si trec prin constanta.oare exista vreun magazin/depozit usor de gasit unde sa aiba si matase naturala, asaaaa, mai ieftina? Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 4246
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 29 Mai 2010, 8:00 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima - croitorie - Pagina 12 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima - croitorie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB