Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pantaloni de dama sau barbatesti-3

+69
mlizeta
dorina narita
dienutzababy
dszilvike
mady89
nicole24
Gabica
ANCA ECATERINA
CarmenClaudia
Getzuta
cleobejan
barbin
ale_bebe
luminitza79
georgianamatei2007
scoobbyy
ckristina
sergiu valentin
emmancita
Miniona
veronica.l
Tinkerbell
teisoara
virus
olguta cusma
danae
Adelle23
geo
betandreutz
otilia gergely
elutzamicutza
pisi
ismi3ismi
tomari
PAULA CONSTANTIN
SilviaDumitrescu
carmenlenuta
ancabanu
aidil
elenaveronica
LYNDA
afilimonb
kla78
ank93
Panea Laura
alexia
zsofia
tiana
clodi
Chirrox13
europolis
alice07
zylv
aurishta
Uca
Motzu
arielas
valentinadof
MihaelaT
corina corina
Karina33
musetel
rosita
Admina
geany
i.xell
diada
ellybijoux
MagdaMarin
73 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de i.xell Mier 25 Iul 2012, 8:46 am

virus a scris:
i.xell poate ai vrut sa zici ata in contrast
sau asa cum a zis Virus!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de aurishta Mier 25 Iul 2012, 11:07 am

olguta cusma a scris:Dupa atata volanit m-am gandit sa-i fac si baiatului meu o pereche de pantaloni Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Olguta, si mie-mi plac nadragii lui Ionut, sunt frumosi si chiar imi place ca au talia sus, m-am saturat de pantaloni cu talia joasa( este doar opinia mea, nu dati cu rosii wink )
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de olguta cusma Mier 25 Iul 2012, 12:37 pm

Multumesc de incurajari si aprecieri , nu au talia f. inalta, e putin betelia mai lata, asa i-a vrut el , sunt facuti dupa alti pantaloni pe care i-am desfacut , tighelele sunt cusute cu ata normala , nu am stiut ca pot sa cos si cu ata mai groasa , pe urmatorii sper sai fac si mai bine .
olguta cusma
olguta cusma
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Varsta : 54
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Adelle23 Vin 27 Iul 2012, 7:36 pm

Multumesc mult aprecierile. Dana, Olguta, ati lucrat foarte frumos la jeansi. E timpul ca si barbatii sa se bucure de haine facute de noi rade (cel putin eu n-am mai facut haine barbatesti pana acum).
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de olguta cusma Sam 28 Iul 2012, 11:59 pm

Ai dreptate Adelle, si baietii merita umpic de atentie , o sa va arat camasile pe care am reusit sa le fac pentru baiatul meu , sper sa-l conving sa - mi acorde o sedinta foto Smile
olguta cusma
olguta cusma
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Varsta : 54
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Karina33 Mar 07 Aug 2012, 7:59 am

Adelle sunt dementiali pantalonii in carouri!

Pentru o clienta de departe am lucrat trei perechi de pantaloni din poplin elastic.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si GATA pentru azi! Ma duc la munca, acusi suna telefoanele... kiss

Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de teisoara Mar 07 Aug 2012, 8:42 am

Multumesc mult de ajutor unii au fost deja purtati si inca cum is de happy ca-s OK fara nici o proba Merci
sarutam dreapta Doamnei Karina!
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de i.xell Mar 07 Aug 2012, 8:59 am

Ce frumosi sunt cei in carouri!!!! nu ca celelalte 2 perechi n-ar fi, dar astia atrag privirile imediat wink Sa-i porti sanatoasa Teisoara!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de teisoara Mar 07 Aug 2012, 2:06 pm

multumesc,n-as fi putut fara Ina pupi
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Karina33 Dum 12 Aug 2012, 7:33 am

Teisoara ma bucur ca-s ok pantalonii!

Din alte resturi (poate mai tineti minte ca am mai lucrat din vernilul asta o rochie de ocazie si-o fusta) am facut o pereche de pantaloni scurti cu manseta, si-un papion pentru prieten:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Tinkerbell Dum 12 Aug 2012, 10:05 am

Karina, dar ce frumos le asortezi tu pe domnisoare cu prietenii lor! dama Imi imaginez ca sunt simpatici foc, impreuna. Dar...daca domnisoara poarta pantaloni scurti...prietenul in ce e imbracat, de poarta papion? Shocked AAAAhhhh....sau papionul il poarta cand ea se imbraca cu rochia de ocazie pe care ai facut-o din acelasi material.....cred ca asa. Ca nu intelegeam...m-a tampit caldura! Smile
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de geo Dum 12 Aug 2012, 10:49 am

Eee, daca pui o camasa mai "serioasa", cred ca merge panalon scurt cu prieten cu papion Smile.

Karina, iti multumesc! M-ai ajutat sa-mi incep ziua foarte frumos cu toate posarile tale.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 12 Aug 2012, 11:35 am

Karina, sunt foarte frumosi pantalonii si-mi place mult si culoarea.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de veronica.l Dum 12 Aug 2012, 12:06 pm

wow! karina ce model frumos, si culoarea. dupa mine cu o camasa alba shi singura as purta acesti panaloni cu papion dama
veronica.l
veronica.l
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 67
Varsta : 34
Localizare : R. Moldova Strășeni
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Miniona Dum 12 Aug 2012, 4:04 pm

karina, foarte frumosi pantalonii scurti,imi plac de moooor!! tiparul l-ai facut tu sau e din burda ?
Miniona
Miniona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 36
Localizare : cluj
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Karina33 Dum 12 Aug 2012, 4:35 pm

Gagici din partea mea poate purta doar papionul, nu ma bag, sunt batrana, dau doar idei inocent

Silvia eu nu lucrez cu tipare de gata, croiesc direct pe material. Pune mana si fa-ti si tu ca sunt tare simplu de facut!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Miniona Mar 14 Aug 2012, 2:40 am

cu siguranta am sa-mi fac si eu o pereche de pantaloni din astia,imi plac prea mult cum arata !!
Miniona
Miniona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 36
Localizare : cluj
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de virus Lun 24 Sept 2012, 1:38 pm

o pereche de pantaloni drepti cu buzunare laterale pe cant si dosul de betelie am folosit preformat , la astia nu am mai avut rabdare sa fac butoniera la masina asa ca leam "ars" una cu mana ca oricum nu se vede de sub nasture

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de emmancita Lun 24 Sept 2012, 4:38 pm

Frumosi pantaloni ,Virus, pacat ca le-ai "ars" butoniera de mana, ai muncit la ei, trebuia sa faci treaba bine pana la capat. Promiti ca nu mai faci asa?? wink
Sunt pt tine??
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de virus Lun 24 Sept 2012, 4:42 pm

nu stiu nu promit ca nu mai fac cam la toti pantaloni pentru mine se intampla acelasi lucru . da sant ai mei si tre sa ii imbrac pe 30 la o nunta
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de sergiu valentin Sam 06 Oct 2012, 8:06 pm

Am lucrat si eu astazi o pereche de pantaloni, contrar asteptarilor sunt pentru mine (nu pentru fica mea),sunt lucrati din materialul cumparat de la texline.Sper ca au iesit bine ,mie chiar imi plac....................[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sergiu valentin
sergiu valentin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 258
Varsta : 58
Localizare : iasi
Data de inscriere : 14/05/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de i.xell Sam 06 Oct 2012, 8:50 pm

Sa-i porti sanatoasa, frumosi, materialul de asemenea!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de arielas Dum 07 Oct 2012, 7:32 am

Da ti-ai iesit bine, mie imi plac! Eu apreciez foarte mult lucrul.
Oricum arata mai bine ca ai mei, care nu i-am facut rade
Sa-i porti sanatoasa!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de aidil Mier 17 Oct 2012, 7:38 pm

Sergiu, ti-au iesit bine, sa-i porti cu mare placere.
Am indraznit si eu ca croiesc o pereche de pantaloni pt mine, nu asa eleganti ca cei de mai sus, ceva mai sport.
Sunt dintr-un jerse dens, plinut, bielastic, negru si am folosit tiparul 116 din burda oct 2012. Mare incercare pt mine, am scos tipar masura 44, croit, cusut si stupoare, erau cumplit de largi. Descusut, recroit dupa tipar masura 40, recusut. Acum sunt ok.
Cand prind o poza cu ei imbracta, promit sa o postez.
Mi-a placut cum ii veneau tipei din burda si aveam si eu o pereche asemanatori, dintr-un material denim, elastic asa ca m-am convins singura sa incerc.
Am adaugat ceva modificari in sensul ca am aplicat buzunare la spate si am renuntat de tot la fermoar, ca trecea si fara.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Karina33 Dum 18 Noi 2012, 4:33 pm

Lidia vad ca si tu ai aceeasi problema cu pozatul hainelor negre ca si mine: nu se vede mai nimic zid Poate reusesti sa faci poza cu ei imbracati hug
Incerc si eu sa (nu) va arat o pereche de pantaloni din bumbac satinat streche (tot de pe mercerie luat) ce vin in completarea bluzei de matase.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Au si-n fata si-n spate taietura in V, mai ascunde una-alta, fermoarul este ascuns in lateral.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 8 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB