Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pantaloni de dama sau barbatesti-3

+69
mlizeta
dorina narita
dienutzababy
dszilvike
mady89
nicole24
Gabica
ANCA ECATERINA
CarmenClaudia
Getzuta
cleobejan
barbin
ale_bebe
luminitza79
georgianamatei2007
scoobbyy
ckristina
sergiu valentin
emmancita
Miniona
veronica.l
Tinkerbell
teisoara
virus
olguta cusma
danae
Adelle23
geo
betandreutz
otilia gergely
elutzamicutza
pisi
ismi3ismi
tomari
PAULA CONSTANTIN
SilviaDumitrescu
carmenlenuta
ancabanu
aidil
elenaveronica
LYNDA
afilimonb
kla78
ank93
Panea Laura
alexia
zsofia
tiana
clodi
Chirrox13
europolis
alice07
zylv
aurishta
Uca
Motzu
arielas
valentinadof
MihaelaT
corina corina
Karina33
musetel
rosita
Admina
geany
i.xell
diada
ellybijoux
MagdaMarin
73 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de valentinadof Lun 04 Feb 2013, 9:50 pm

Bravo,Luminita!Ai facut treaba buna!Dar, ia-ti frumusele pozele si du-te cu ele la provocare,nu rata! wink

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de ale_bebe Lun 04 Feb 2013, 11:14 pm

Foarte frumosi pantalonii!! Stau bine pe sotul tau aplauze
ale_bebe
ale_bebe
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 02/09/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de i.xell Mar 05 Feb 2013, 1:08 pm

Luminita, are dreptate Valentina, fugi la provocare, cred ca a prelungit putin termenul Karina. Imi plac pantalonii, materialul de unde l-ai luat? Daca as lucra si eu ca tine pantalonii......eheeee toata ziua as sta pe masina cos de cand ma tot roaga soatza sa-i fac si lui o pereche de pantaloni de casa(scurti). Tiparul l-ai facut tu sau e luat dupa o alta pereche?
Spor in continuare!!!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de luminitza79 Mar 05 Feb 2013, 5:02 pm

multumesc ,dar eu nu i-am facut ptr provocare nu cred ca e corect.
materialul l-am luat de la servici ,e un fel de doc dar are putin puf,se aseamana cu blugul,am facut tiparul dupa un alt pantalon .nu e atat de greu de facut ,timp sa fie.
sunt ata de mandra de ei...nu mai zic sotul.
luminitza79
luminitza79
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 44
Localizare : braila
Data de inscriere : 05/02/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Panea Laura Mar 05 Feb 2013, 5:12 pm

luminitza79 sunt frumosi pantalonii, sa-i poarte cu placere sotul tau.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de valentinadof Mar 05 Feb 2013, 6:17 pm

Provocarea nu e concurs si nu se cer poze din timpul lucrului.Castigatoarea e aleasa prin tragere la sorti si nu prin vot,asa ca eu cred ca e foarte corect sa-i postezi si la provocare,nu cred ca se va supara Karina,nu?

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de nicole24 Mar 05 Feb 2013, 10:44 pm

Buna fetelor.
Am nevoie de sprijinul vostru.
Am croit un pantalon pentru sotul meu dupa un jeans. Nu se aseaza bine nici la "furca" nici in spate . Am tot incercat sa mut cusatura insa nu imi iese deloc si nu stiu cum sa elimin defectul.

Multumesc anticipat,
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Karina33 Mar 05 Feb 2013, 10:54 pm

Luminitza chiar insist sa postezi pantalonii si la provocare! Ce crezi ca eu ii fac ceva omului meu doar ca-i provocarea sau ca are nevoie si ca-mi face placere? Si-asa premiul e simbolic, nu-i ca la concursurile sponzorizate de pe forum.

Te astept!
Aaaa ca si uitam: ii vin tare bine pantalonii sotului! Flowers

Nicole poate daca ne pui o poza ne putem da cu parerea. Asa e greu de dat vreo sugestie cat nu stim ce si unde nu se aseza. Dar insista sa-i termini si te astept si pe tine la provocare!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de aurishta Mar 05 Feb 2013, 10:55 pm

Nicole, ai respectat firul drept cand ai croit? Pune niste poze, poate ne dam seama mai bine ce poate fi facut!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de nicole24 Mier 06 Feb 2013, 8:39 pm

Am respectat firul drept. Stiam ca este foarte important acest lucru. Am lucrat si pentru mine o pereche din stofa gri si am avut aceeasi problema. Am cusut si descusut de cel putin 30 ori. Pana la urma am micsorat un pic din spate zona de sub fesa si am reusit sa scot cat de cat defectul. Mi-a mai ramas de facut o butoniera si e gata.Pana la urma a fost prima pereche si se admit cateva imperfectiuni..nu ?

Multumesc mult de ajutor si astept cu nerabdare sfaturile voastre.

Scuze daca am postat aiurea poza ( nu reusesc deloc sa ma prind care-i treaba) si rog adminele sa ma ajute.

[img][/img]foto

Ultima editare efectuata de catre nicole24 in Mier Feb 06, 2013 8:53 pm, editata de 1 ori

______________________________________________________
MihaelaT: Atasat fotografie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Intra la Tehnic si vezi cu se ataseaza pozele!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 06 Feb 2013, 10:14 pm, editata de 2 ori (Motiv : atasat foto)
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de aurishta Mier 06 Feb 2013, 8:51 pm

Te asteptam cu ei la provocare! pupi
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de nicole24 Vin 08 Feb 2013, 9:39 am

Vin cu placere la provocare..numai sa reusesc sa scot defectul (am postat foto, poate ma sfatuieste cineva mai priceput cum sa fac ). Mult de lucru nu mai am, de aplicat buzunarele (care sunt facute deja) si sa atasez terminatia din talie.
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de luminitza79 Sam 09 Feb 2013, 5:20 pm

daca e destul de lung ,cred ca il poti repara,descoase lateralele si intre picioare si apoi uneste intre picioare si lateral cum cere el,tu ai facut tiparul?
luminitza79
luminitza79
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 44
Localizare : braila
Data de inscriere : 05/02/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de nicole24 Dum 10 Feb 2013, 8:27 am

Am scos un tipar de pe un blug care vine foarte bine. Mie mi se pare ca ar fi trebuit putin mai lung pe cusatura din spate. Parca nu are material suficient si trage .

Multumesc frumos pentru sugestie.
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de luminitza79 Dum 10 Feb 2013, 6:46 pm

poti masura tiparul sa vezi unde e buba.am patit si eu asa.
luminitza79
luminitza79
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 44
Localizare : braila
Data de inscriere : 05/02/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de nicole24 Lun 11 Feb 2013, 12:14 pm

este posibil sa fi taiat pe rascroiala din spate prea oblic si sa mi se fi intins tesatura, incerc sa fac o cusatura mai dreapta sau sa pun ceva de sustinere a tesaturii.
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de georgianamatei2007 Lun 11 Feb 2013, 8:52 pm

Buna seara. Cine ma pote ajuta si pe mine? Am o pereche de pantaloni care imi plac foarte mult numai ca mi s-au rarit in fund, ei nu imi sunt stramti imi sunt chiar lejeri in partea fundului. Mentionez ca pantalonul este dintr-un material stil de trening nu stiu cum se numeste.
Multumesc
georgianamatei2007
georgianamatei2007
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 38
Varsta : 36
Localizare : braila, bacau
Data de inscriere : 29/06/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Karina33 Dum 24 Feb 2013, 10:49 pm

Am mai lucrat niste pantaloni pentru o clienta cu o conformatie dificila in sensul ca este foarte mica-n talie fata de cat este peste fund. Primii sunt din stofa barbateasca negra cu dunga grej (formeaza costum cu sacoul grej), a doua pereche sunt din bbc satinat cu elastan si-a treia din stofa de lana de kil. Pentru ultimele doua perechi am si sacouri in lucru, saptamana asta vi le arat si pe ele.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Chirrox13 Mar 23 Apr 2013, 5:10 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Am cusut si eu o pereche de pantaloni din material - velura elastica, o sa ma perfectionez in timp.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


a doua pereche de pantaloni este cusuta de ceva timp dar nu am postat poza din anumite motive,materialul e satin negru putin elastic...fetei mele ii place mult sa se fotografieze cu toata lumea, de data asta nu am avut scapare.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Karina33 Vin 10 Mai 2013, 8:16 am

Tot ca restanta vin si cu pantalonii astia de stofa de lana:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si-o pereche de pantaloni evazati bine:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si-o salopeta, asta e facuta pentru mers in club, din lycra. Partea de sus este din dantela lipita pe ceva lycra.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si completare cu pantalonii de stofa velurata mov-puna:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Karina33 in Vin 10 Mai 2013, 8:47 am, editata de 1 ori (Motiv : completare ca-s uituca)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Karina33 Joi 06 Iun 2013, 6:33 am

Tot io vin cu o pereche de pantaloni din tricou de bbc cu elastan, buni de luat in plimbari:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si-nca o pereche din ceva in cu bbc (material luat de la kil) buni de insotit nepotii la gradi, scoala, meditatii sau joaca:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Admina Joi 06 Iun 2013, 8:04 am

Karina, la cate faci tu, mai scapa si necomentate. wink
Imi plac pantalonii gri deschis, de tricot. Cred ca nici nu simti ca-i porti. Sper sa ca sunt pentru tine. Meriti sa te mai cadorisesti cu ceva, din cand in cand. hug

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de i.xell Joi 06 Iun 2013, 8:57 am

Admina a scris:
Imi plac pantalonii gri deschis, de tricot. Cred ca nici nu simti ca-i porti. . hug

si mie tot primii imi plac mai mult! desi cei cu in ar trebui sa fie lejeri la purtat. Am avut mai demult o pereche de pantaloni din in, erau super la purtat, racorosi wink , problema era cu calcatul.
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Panea Laura Joi 06 Iun 2013, 9:37 am

Ce frumoasa este salopeta, are si fermuar la spate pe langa nasturei?
Si pantaloni din tricou de bbc cu elastin crem sunt interesanti, aici vad ca au fermuar in spate.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de barbin Joi 06 Iun 2013, 1:39 pm

Frumos, Karina! Harnica si atenta cu dorintele clientelor. Imi place si mie salopeta. Nu as purta dar e tare de tot. Smile
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 10 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB