Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pantaloni de dama sau barbatesti-3

+69
mlizeta
dorina narita
dienutzababy
dszilvike
mady89
nicole24
Gabica
ANCA ECATERINA
CarmenClaudia
Getzuta
cleobejan
barbin
ale_bebe
luminitza79
georgianamatei2007
scoobbyy
ckristina
sergiu valentin
emmancita
Miniona
veronica.l
Tinkerbell
teisoara
virus
olguta cusma
danae
Adelle23
geo
betandreutz
otilia gergely
elutzamicutza
pisi
ismi3ismi
tomari
PAULA CONSTANTIN
SilviaDumitrescu
carmenlenuta
ancabanu
aidil
elenaveronica
LYNDA
afilimonb
kla78
ank93
Panea Laura
alexia
zsofia
tiana
clodi
Chirrox13
europolis
alice07
zylv
aurishta
Uca
Motzu
arielas
valentinadof
MihaelaT
corina corina
Karina33
musetel
rosita
Admina
geany
i.xell
diada
ellybijoux
MagdaMarin
73 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Motzu Joi 05 Ian 2012, 5:41 pm

Eu vad poza si imi place ce vad...iti vin bine Uca, bravo!
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Uca Joi 05 Ian 2012, 6:59 pm

Geany mulţumesc pentru apreciere! pupi
Da,şi eu cred că materialul e cam ca al tău, nu are raiatul fin, m-am uitat atentă şi dungile au mai bine de 1 mm adâncime.

Karina,mulţumesc! pupi
Chiar am vrut să specific dar am uitat. Smile Păi... ori jacheta... ori geanta... încă nu m-am hotărât. Dar întâi trebuie să termin de tricotat ce am început. Mai durează până mă apuc de croit. Te ţin oricum la curent. wink

Aura, îmi pare rău că nu vezi pozele, poate nu ai conexiune bună la net.
Uite, îţi pun aici link cu pozele din picasa, poate aşa se văd.

Moţu, mulţumesc! hug

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de i.xell Sam 07 Ian 2012, 12:14 am

Geany, iti vin bestial raiatii, zici ca sunt din comert, spor in continuare. Eu va urmaresc de mult timp toate creatiile dar cu pantalonii am fixatie tocmai pt ca nu port fuste.

Uca, la fel ca si lui Geany iti spun, super pantalonasii, ai folosit tipar facut dupa explicatiile expuse aici pe forum sau dupa o alta pereche de pantaloni care iti vin?
Intreb pt ca eu am "plimbat" masina de cusut (din aia veche cu masa si schelet metalic) 130km tocmai ca sa imi fac eu pantalonii pt ca nu imi permite conformatia sa port fuste si pt ca mi se uzeaza foarte repede pantalonii. Am incercat de 4 ori sa fac tipar dupa explicatiile maistrei si de fiecare data mi-a iesit tiparul aiurea Sad(
Scuze de off topic
Va admir pt curajul de care dati dovada si croitoria clar nu e treaba usoara. Spor la cos
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 07 Ian 2012, 12:26 am

Uca, abia acu' iti vad pantalonii. Embarassed Ti-ai facut niste pantaloni super, super! Imi plac foarte mult, iti vin turnati. Felicitari! aplauze
Ar trebui sa prind si eu curaj sa incerc, intr-o zi cu soare, sa-mi fac niste nadragi.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de ellybijoux Lun 09 Ian 2012, 5:22 pm

Buna fetelor,
Foarte frumosi pantalonii lucrati de voi. Imi dau seama ca mai am de invatat pana ajung la nivelul vostru Merci

[quote="Karina33"]Elly si mie imi plac pantalonii cu pense. La salvari trebuia sa lasi turul mult mai lung si largi pana la genunchi, doar de la genunchi in jos se fac pana.=quote]
Karina, turul salvarilor mei este cat am vrut eu sa fie. Eu nu am mai auzit de salvari din stofa, in mod normal se fac din bumbac. Asa am vrut eu sa fie, pe scurt. Zilele astea am sa fac o pereche de salvari clasici (punjabi) pentru sora mea si o pereche de churidar pentru mine. Am sa pozez si am sa pun pe forum. Nu-i nici o suparare pentru mine sa primesc critici, nu ma cred buricul pamantului si nici nu pretind sa fiu ceva ce nu sunt. La un alt topic mi s-a parut ca m-ai "atacat" personal, facand referire la imaginea mea. Nu mi s-a parut corect, eu sunt la inceput si experimentez diferite tehnici, diferite siluete, astfel incat, eu nu port toate hainele pe care le fac (restul le fac cadou cunoscutilor). Dar am considerat ca e mai bine sa fac poze pe un om decat pe umeras, se pare ca intentia mea nu a avut efectul scontat. Eu n-am nimic cu nimeni si nici nu imi place sa intru in polemici, imi spun doar parerea. Eu iti respect munca si cred ca am avut un feedback pozitiv fata de tine mai tot timpul. Iti multumesc pentru critici si pentru sfaturi Smile
Va doresc tuturor un an nou bun cu impliniri si spor in tot ce faceti ! kiss
ellybijoux
ellybijoux
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 64
Varsta : 36
Localizare : Iasi, Romania
Data de inscriere : 18/11/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de zylv Lun 09 Ian 2012, 6:06 pm

elly,am intrat si eu dupa cateva zile de absenta,si mi-a facut placere sa-ti vad creatiile.ai venit pe forum cu ceva diferit ,mai bine zis ai venit cu ceva inspirat din fashion street,si pot sa-ti spun cu mana pe inima ca mi-ai incantat ochii.asta este moda adevarata,si mi-ar face placere sa postezi mai des.am citit la celalat topic,si-ti intaresc spusele,caci chiar ai fost jignita.aici nu ar trebui sa criticam persoana.putem sa ne spunem punctul de vedere fara sa facem referire la persoana purtatoare..si daca danielai,a fost directa si i-a sarit in aparare lui elly(ceea ce as fi facut si eu daca as fi intrat atunci)nu trebuie sa fiti asa aspre cu ea, mai ales caci karinei i-ati tolerat jignirile aduse lui elly.este vorba aici de persoane pe care le apreciez.
una peste alta,ellyfaci parte dintre preferatele mele de pe aici.apuca-te si ,iteste cu atentie topicurile de la croitorie,ia notite si baga la cap,caci ai ce invata de la veteranele noastre.
geany,ucafrumosi raiati ati facut.sa-i purtati sanatoase Flowers
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Karina33 Lun 09 Ian 2012, 6:18 pm

Daca va plac pupincurismele treaba voastra! Ce nu vreti sa intelegeti (si faceti gashca sa ma muscati de dos, muscati-ma linistite ca asa poate mai scade!) este ca nu am jignit-o ci am sfatuit-o ca la conformatia ei sa aleaga alte lungimi, largimi la produse.
Tu Zylv ai purta pantalonii aia pe care chiar Elly i-a numit salvari de stofa? Nu cred, tu stii cum sa croiesti unii care sa te puna in valoare. Asa ca mai bine ati sfatui-o corect sa treaca la invatat cum se croieste corect in functie de conformatia purtatoarei.
Mie imi place Elly ca isi lucreaza, experimenteaza. Dar daca nu stie sa accepte un sfat facut cu cea mai buna intentie e pur si simplu alegerea ei. Totusi insist si te sfatuiesc sa te imbraci in asa fel incat sa arati mai bine imbracata decat dezbracata, sa zambesti in poza si sfatuieste pe cine-ti face poze sa tina apartaul foto undeva in dreptul burtii, pozele facute de sus desfigureaza pe oricine.

Scuze moderatoarelor dar zau ca nu-mi place cum unele pot interpreta total aiurea un sfat!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de zylv Lun 09 Ian 2012, 6:39 pm

karina,ai inteles gresit postul meu,si nu vad pupincurisme pe aici.daca vrei sa-ti arat pe unde sunt pupaturile despre care vorbesti,pot sa-ti arat,dar dupa cum s-a putut observa eu nu ma pup cu nimeni pe aici,si nici nu ma bag prea mult in seama cu nimeni.dar,ca sa fim pe subiect fac o precizare.intre noi si pustoaica in cauza sunt aproape 20 de ani.nu o sa fim pe aceeasi lungime de unda niciodata. daca dati cautare pe google la street fashion o sa vedeti ce poarta tinerii,si de cele mai multe ori hainele stau pe ei ca pe gard.mie personal imi place moda lalaie,imi plac hainele neconventionale...si oricum nu mai conteaza ca daca mai scriu mult inseamna ca pup in dos
P.S. tinerii trebuiesc incurajati,nu sa le taiem aripile
Editez postul,pentru ca am recitit postarea Karinei si mi se pare ca sare calul cam tare.Rog adminele sa citeasca atent pantru ca am senzatia ca unara li se permite cam mult pe aici.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de geany Lun 09 Ian 2012, 7:04 pm

Elly, eu nu cred ca e cazul sa te simti jignita. La un moment dat iti scriam si eu, sa zambesti. Esti o fata frumoasa, nu te ascunde sub o fata atat de serioasa! Cu referire la criticile aduse, chiar daca au parut critica la persoana, nu cred ca asta a fost intentia lor. Daca vei studia mai multe postari ale Karinei, vei observa, ca nu e o femeie rea si de regula experienta ii da putere sa spuna ce nu vede in regula. Daca tu corectezi si faci cum spune ea, e alegerea ta, dar nu e nici cu suparare daca ignori implicarea ei.

Zylv, multumesc! Smile

Fetelor nu va aprindeti asa, anul abea a inceput... Zylv si Karina, sunteti doua femei cu experienta si asta o stim marea majoritate, faptul ca intrati mai rar si scrieti cuvinte apasate face ca cititorul sa interpreteze gresit... Nu cred ca aveti intentia de-a spune chiar ceea ce scrieti pupi (eu doar va pup, nu va musc de teama ca se lipeste pe mine rade )

***

Am facut si eu un pantalon (primul pentru barbati), este pentru iubitul meu, pentru purtat in casa. Lucrat din material de bumbac (flanel), cu slit fals(multumesc diadei pentru idee), buzunare aplicate si elastic in talie. Atat!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imbracati se prezinta ca pantalonii barbatesti de in.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de alice07 Lun 09 Ian 2012, 9:59 pm

zylv a scris:karina,ai inteles gresit postul meu,si nu vad pupincurisme pe aici.daca vrei sa-ti arat pe unde sunt pupaturile despre care vorbesti,pot sa-ti arat,dar dupa cum s-a putut observa eu nu ma pup cu nimeni pe aici,si nici nu ma bag prea mult in seama cu nimeni.dar,ca sa fim pe subiect fac o precizare.intre noi si pustoaica in cauza sunt aproape 20 de ani.nu o sa fim pe aceeasi lungime de unda niciodata. daca dati cautare pe google la street fashion o sa vedeti ce poarta tinerii,si de cele mai multe ori hainele stau pe ei ca pe gard.mie personal imi place moda lalaie,imi plac hainele neconventionale...si oricum nu mai conteaza ca daca mai scriu mult inseamna ca pup in dos
P.S. tinerii trebuiesc incurajati,nu sa le taiem aripile
Editez postul,pentru ca am recitit postarea Karinei si mi se pare ca sare calul cam tare.Rog adminele sa citeasca atent pantru ca am senzatia ca unora li se permite cam mult pe aici.
off topic daca ar fi butoane de like/unlike pe aici, ce le-as mai folosi... un mare LIKE pt cuvintele lui zylv si raspunsul diplomat al lui elly si absolut unlike pt ce s-a scris un pic mai sus... daca ne permitem sa scriem asa, cand avem nervi, mi se pare normal sa reactionez ca cititor cand e o exprimare nepotrivita. Si atat...
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 09 Ian 2012, 10:06 pm

Elly, te-ai suparat degeaba. Nu s-a legat nimeni de felul in care arati, doar te-a sfatuit ce te-ar aranja mai bine. De exemplu, nadragii cu pricina mie chiar nu-mi plac, nu-ti stau bine chiar daca-s trendy. Daca Maistra nu ataca sunt convinsa ca vedeai altfel lucrurile.
Zylv, am recitit inca o data postarea Karinei de la rochii si tot nu-i dau dreptate Maistrei si sunt convinsa ca nu ai fi intervenit cu vreun comentariu, ci eventual ai fi laudat-o pe Elly pt ca in timp am vazut felul in care "ataci" cand treuie atacat cineva, o faci cu diplomatie.
Sa nu uitam multe comentarii de ale Maistrei/Daniela in care critica destul de aspru si chiar sustin ce am scris la rochii.
Stiu ca acum asteptati avertismentul. Cele care au primit avertisment, initial au fost avertizate in scris printr-un mesaj si chiar de cateva ori, asa ca la fel voi proceda si in cazul Karinei.

Karina, fiind la prima abatere te avertizez ca la urmatoarea vei avea barometru sub avatar pt ca primele randuri din postare nu respecta regulmentul si totusi sunt de acord cu tine ca niciodata nu ai criticat persoana, ci creatia iar critica a fost constructiva.
Mi-am amintit...cu mult timp intrebam ceva legat de compleul meu vernil, iar tu mi-ai spus atunci ca nu m-ar avantaja o anumita lungime pt ca am genunchii "ososi". Nu m-am suparat, doamnelor, ci am primit sfatul cu multa bucurie si l-am urmat pt a nu arata ridicol pe strada.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de europolis Lun 09 Ian 2012, 10:09 pm

Daca moderatoarele nu-s pe aici, va zic eu time out si da-ti mana ca-n sport fetelor peace
Cat am scris eu a aparut Mihaela, hehe primiti ce am eu sub avatar rade cu mentiunea ca eu mi l-am dat singura rade
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de alice07 Lun 09 Ian 2012, 10:09 pm

imi plac pantalonii tai Uca, i-am vazut si pe blogul tau. Mi-as dori sa ajung sa-mi fac si eu macar o pereche, intr-o zi cu soare...
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Karina33 Lun 09 Ian 2012, 10:21 pm

Mihaela multumesc de avertisment, o sa-mi tin degete in buzunar cand posteaza anumite persoane, nu merita victimele colaterale razboiul declarat de cineva.

Din partea mea iti promit ca va fi foarte liniste si poate voi invata odata si-odata ca nu-i bine sa oferi sfaturi nesolicitate.

PS: mi se asorta oare barometrul ala verde cu broscoiul din avatar?
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Uca Joi 19 Ian 2012, 12:04 pm

Geany, sunt foarte reuşiţi! Îmi plac mult de tot. Am făcut prostia să îi arăt soţului şi acum trebuie să îi fac şi eu ceva asemănător de stat prin casă.
Sunt foarte frumoşi, sliţul fals e de efect iar execuţia, ca de obicei, impecabilă!

I.xel, i-am făcut după o pereche de veluri mai vechi, cu mici modificări dar am ţinut cont şi de explicaţiile şi sfaturile date de fete ( este şi un tutorial la începutul capitolului I).

Eu, până să văd tutorialul Diadei... habar nu aveam de ordinea executării acestora, evident făceam după ureche. Mi-au fost de mare folos explicaţiile ei ( Săru'mâna Diada pupi ) dar şi cele ale Karinei pe care am tot stresat-o cu diverse întrebări şi m-a ajutat şi de data aceasta cu mare drag. kiss

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de valentinadof Joi 19 Ian 2012, 1:04 pm

Geany,imi plac pantalonii, sunt nemaipomeniti pt casa,tre' sa caut un material sa-i fac si eu consoartei in acelasi stil cum ai facut tu!felicitari!
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Chirrox13 Joi 19 Ian 2012, 1:38 pm

Geany, frumosi pantaloni, dar as dori sa vad si poza cu ei pe purtator.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de clodi Joi 19 Ian 2012, 4:52 pm

Geany, arata bine si sunt practici! Eu nu-i arat sotului ca stiu sigur ca o sa vrea rade mai bine ii fac o surpriza cand reusesc sa imi fac un pic de timp.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de geany Joi 19 Ian 2012, 6:50 pm

Uca a scris:Geany, sunt foarte reuşiţi! Îmi plac mult de tot. Am făcut prostia să îi arăt soţului şi acum trebuie să îi fac şi eu ceva asemănător de stat prin casă.
Sunt foarte frumoşi, sliţul fals e de efect iar execuţia, ca de obicei, impecabilă!

Este prima data cand ii fac ceva de imbracat si este foarte multumit, dar sa spun un secret: nu-i arat camasile facute de tine, stiu eu de ce Embarassed

Valentina, iti mai amintesti de iile realizate de tine pentru sotul tau? Stau de-atunci pe lista mea, dar n-am gasit material pana acum (nici nu m-am stresat Embarassed)

Roxana, multumesc; purtatorul nu sta la pozat... si cand e de facut poze se anunta voluntar ca fotograf shot

Clodi, nici eu nu i-am spus ca-i fac, altfel statea langa mine sa-i cos rade Asa ca i-am facut cand mi-a convenit mie si surpriza a fost reusita wink

Multumesc pentru complimente kiss


geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Chirrox13 Mier 25 Ian 2012, 2:00 pm

Geany:

[/quote] Roxana, multumesc; purtatorul nu sta la pozat... si cand e de facut poze se anunta voluntar ca fotograf shot[quote]

Trebuie sa sa se ia de mana partenerii nostrii rade , la fel e si sotul....dar pe purtator se vede exact cum pica pantalonul, de-asta te-am rugat..
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de diada Lun 13 Feb 2012, 6:15 pm

A venit si randul sotului!!!!
Nu ca ma vait, dar noua ne este super bine in casa, iarna 26-28 grade si vara 29-30 grade, era necesar sa-i fac si sotului in toiul iernii bermude pentru casa, de vara! Materiale primte de la Magda Marin (cine nu o stie pe Magda?!), bumbac, material de camasi, Uca a fcaut camasi din ele, dar la mine... mai bine bermude rade Sus au jartea pe care am fixat-o cu 3 cusaturi la liniara.

Am si combinat materialele unde nu-mi ajungea wink una peste alta lui ii plac si asta conteaza pentru mine!

prima pereche:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

a doua pereche:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

a treia pereche, un lila super:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

a patra si ultima:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sunt usor de facut, toate perechile au slit fals, dar buzunarele aplicate m-au tinut pe loc, desi nu sunt cu burduf de ex...

edit: Multumesc Magda hug pupi


Ultima editare efectuata de catre diada in Lun 13 Feb 2012, 6:23 pm, editata de 1 ori

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de europolis Lun 13 Feb 2012, 6:21 pm

Prea frumosi, prea multi, prea...ca la vara rade Flowers
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de valentinadof Lun 13 Feb 2012, 6:26 pm

Vai ce frumosi sunt,si bine lucrati,si cum i-ar place sotului meu(ar sta si iarna in bermude) Smile .
Sa ai spor Diada!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 13 Feb 2012, 7:00 pm

Sa mor si la bermude nu m-as fi gandit sa fac din acele materiale scratch rade rade
Bravo Diada sa-i poarte sanatos,ma bucur ca ti-au fost de folos.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de tiana Lun 13 Feb 2012, 7:05 pm

bravo Diada! super bermude! spor la munca! doar asa sa vina vara mai repede
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti-3 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti-3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB