Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Discutii despre revista Burda

+51
denisia_16
carmenzoe
mada93
bursuk
ileana cosanzeana
anda
puffetta
margot
oana_007
ANURIM
Clio_Ela
vilcris
noel
oanabijux
trice
anne-marry
nadina_b2005@yahoo.com
ema
Tinkerbell
aisha
clodi
Laila
Anna Succubus
StMihaela
Adriana13
andrusca
ciresicca
kla78
ralu222222
ppisic
Buburuza
duchess
DANIELA.I
ioana soare
zylv
postoleirina
totolina
geany
olympia
andreeaX
bv_satena
tomari
Kate
kindaras
RalucaS
lorinaoo1
diada
Dionisia
Camy
MihaelaT
Admina
55 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de ioana soare Mar 18 Aug 2009, 1:55 pm

super!!! bounce bounce bounce mereu mi-a placut mai mult cea in germana!!! eu asa am invatat multe cuvinte in germana, cu gramatica e mai greu Smile
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de zylv Mar 18 Aug 2009, 10:23 pm

Adriana13 a scris:Fetelor,

ati vazut ca in ultimul nr. Burda, la sfarsit unde scrie cand apare urmatorul nr., este un anunt ca de acum doar insertul cu explicatii va fi in romana. Deci ne intoarcem la Burda in germana.. confused

pe mine ma mahneste lucrul acesta.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de StMihaela Mier 19 Aug 2009, 10:56 am

Si eu sunt suparata. Dar am vazut ca din partea Burda Romania nu exista interes.
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 49
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Anna Succubus Mier 19 Aug 2009, 11:06 am

Aia germana rulz!!! Daca aveti vreo problema, dati aici sa va traduc, ca eu vorbesc germana in fiecare zi in casa ;)
avatar
Anna Succubus
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/08/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 21 Aug 2009, 11:38 am

Burda 9/2009 link

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Laila Vin 21 Aug 2009, 1:55 pm

Mi-am luat Burda , e mult mai faina ca numarul precedent
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de andreeaX Vin 21 Aug 2009, 2:33 pm

La noi in Ro?A aparut?
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Burda

Mesaj Scris de clodi Vin 21 Aug 2009, 2:42 pm

Eu m-am uitat ieri dupa ea si nu am vazut-o.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de StMihaela Sam 22 Aug 2009, 2:39 pm

In Romania apare joi, 27 august.
Abea astept
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 49
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de aisha Mier 26 Aug 2009, 11:01 am

Admina, unde iti tii colectia de Burda? Ca am vazut ca ai zis ca ai muulte. Am si eu vreo 2 cutii pline pe balcon si al meu vrea sa mi le arunce... Sad Zice ca nu mai fac eu din astea, demodate. Smile
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Admina Mier 26 Aug 2009, 7:58 pm

Aisha, eu am un hol amenajat pentru cusut. Am gasit la Ikea, la "asa cum sunt" un birou cu polite in partea superioara si sertar, o polita pentru tastatura si un intrand pentru unitatea centala de la calculator. wink Folosesc fiecare cotlon la maxim, pentru toate prostiile mele. Oricum barbatii "urla" din orice si nu au loc de ale noastre. Burdele mi le tin in niste bibliorafturi de carton tot de la Ikea, si niste ladite de plastic in care incap perfect cam 12 numere. Uite [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] niste poze, in al doilea mesaj. Eu zic sa le pastrezi, indiferent de an. Nu se stie cand e nevoie de un tipar pentru un copilasi, sau de o fusta dreapta simpla, una in clini closati, etc. Modele clasice care merg purtate oricand si le gaseai in numelere vechi mult mai usor. Am reviste si din 92-93 si multe din 2000 incoace. Cand le-am luat ziceam ca ma uit prin ele si vand ce nu-mi place, dar m-am razgandit. Din cate am inteles astia nu mai traduc Burda integral, daca va continua criza, ma tem sa nu o retraga detot de pe piata. Atunci mai bine am stocul meu, de multe ori regret cand cumpar un numar nou, sunt prea aiurite.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de aisha Mier 26 Aug 2009, 10:44 pm

Admina, multumesc. Nu vazusem topicul asta separat in voi ati discutat despre ordine si tipare. Eu nu mai am intregi revistele mai vechi. Am pastrat numai insertul cu explicatiile si paginile cu modelele care mi-au placut. M-am gandit ca in felul asta mai fac economie de spatiu. Si tot e inca destul de multa hartie! Smile
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Tinkerbell Lun 31 Aug 2009, 1:22 pm

da, dar e frustrant totusi, sa dai banii pe o revista si sa nu poti citi articolele.....chiar daca reusesti sa lucrezi tiparele...

Eu sunt suparata pentru ca am vazut ca recomanda si magazine de tesaturi (din Germania, evident). Ce bine era daca cei de la Burda Romania faceau la fel...cu magazine frumoase din Romania, sau...ma rog...macar din Bucuresti...

Magazine unde sa gasesti jerse, bumbac, tricot....nu numai stofe si saten si voal.... beat
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Anna Succubus Lun 31 Aug 2009, 1:54 pm

Daca aveti nevoie de traduceri pentru diverse fragmente, va stau la dispozitie cu placere. Dar daca in Romania nu gasim materiale de buna calitate, putem sa stim de 100 de ori sa citim ce e in Burda, ca nu ne foloseste la nimic zid
avatar
Anna Succubus
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/08/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de ioana soare Lun 31 Aug 2009, 2:49 pm

Gasim si materiale de buna calitate, dar la preturi foarte mari. La Picasso de ex, dar eu merg acolo ca la muzeu, unde doar admiri fara sa poti cumpara.

Tinkerbell ei nu ca recomanda acel magazin, ei spun de unde poti cumpara exact acelasi material pe care l-au folosit la realizarea modelului din revista. E usor, fiind vorba de materiale nemtesti. In Romania nu se importa acele materiale si deci nu aveau cum sa-ti recomande. Cine de la redactia romaneasca putea sa stea sa dea telefoane pe la magazine sa afle daca au un material foarte asemanator si ca aspect si ca textura si compozitie cu cel folosit in revista?
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Laila Lun 31 Aug 2009, 3:09 pm

Vai fetelor, dar voi stiti ce preturi au materialele recomandate de cei din burda? Crazy..............
Oricum, materialele pe care voi le folositi sunt foarte frumoase, iar preturile cred ca infinit mai mici decat aici........
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty problema tipare Burda

Mesaj Scris de ema Vin 18 Sept 2009, 12:21 pm

Salut fetelor
La inceput erau modele purtabile Acum parca s-au prostit
Eu sunt profesoara de franceza dar am facut liceul pe vremea "tovarasului" si cum mai toate erau pe profil industrial, am ales unul pe industrie usoara Sunt pasionata de tot ce e lucru manual si mai ales croitorie Ma simt satisfacuta cind merg undeva si arborez o toaleta creatie proprie Ador sa le vad cum se ingalbenesc de invidie iar pe ei cum ramin cu gurile cascate (pina la urma si prestanta are un rol important)
Deci sunt ceva mai avansata in ale croitului si cusutului (mai putin reverele-constructie si cusut) Problema la revistele Burda e ca toate bluzele si taioarele "tin" la imbinarea minecilor cu partea de spate (eu sunt slaba) si am incercat un plus de lejeritate dar fac pungi si nu mai cad bine Dupa citeva imbracari, tesatura se izeste si...e pacat de munca si de timpul pierdut
La fel e cu pantalonii care dupa cum spunea cineva mai inainte fac punga la prohab
Deci atentie
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Tinkerbell Vin 18 Sept 2009, 2:22 pm

pe mine ma enerveaza ca multe modele sunt prea usoare. Ceva de genul 2 taieturi, 2 cusaturi, cordon in talie si o gaura pt cap... rade . Prea usor, prea simplu, prea ...alandala. Mie imi plac modelele pe corp, cu pense care sa cambreze bine, cum lucreaza Camy. In fine, eu am descoperit cum sa "complic" tiparele lor cu pense si cusaturi.
Dar in definitiv, dintr-un tipar poti lucra foarte multe haine, folosind materiale diferite si mici modificari.

Dar cei de la Burda prezinta ca fiind 2 modele diferite un top si o rochie, care sunt absolut identice, numai ca (logic) rochia e mai lunga si , eventual, are un cordon in talie. Asta mi se pare prea de tot! Sau: 2 bluze identice, doar ca una are manecile lungi , iar cealalta trei-sferturi. rade Sau: 2 perechi de pantaloni, doar ca unii sunt lungi, ceilalti trei -sferturi.

Imi amintesc chiar ca dintr-un tipar erau prezentate intr-un numar chiar 3 haine ...dar nu mai stiu ce era... zid

Bine, intr-un fel, e normal...

Sau odata, a fost un tipar, din care te sfatuiau sa faci un halat de baie si...un palton de iarna! cherry Dar zau, stiti ce bine aratau amnadoua!?! bucurie
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de nadina_b2005@yahoo.com Vin 18 Sept 2009, 8:57 pm

buna, poti sa te uiti la revistele de moda si sa vezi modele noi si complicate si sa incerci sa le faci pe acelea, eu am vazut intr-un magazin o pereche de pantaloni de satin super fain si ce mi sa parut ciudat e ca aveau pe cracul de la pantaloni sus niste pliuri erau vreo 6-7 si presate bine era trasnet dar cine stie cum o veni imbracat pantalonul (niste pliuri de la dreapta la stanga dar oblic) super intereant eu mi-as face o gramada dar inca nu stiu din pacate ..dar m-am pus pe treaba abia astept s aam experienta va pup.
avatar
nadina_b2005@yahoo.com
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 132
Localizare : egy
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty buna ...

Mesaj Scris de anne-marry Sam 19 Sept 2009, 3:19 pm

am revenit si noi dupa o sarcina cu muuuuuuuuuule probelem si stat la pat....
am vazut in ultimul nr al revistei burda, reclama la burda special colectia de toamna - iarna, cu numere mari ... dar nu stiu de unde o pot lua. am trimis un email celor de la burda -luat din revista burda-insa nu am primit...."normal" nici un raspuns.
aveti idee de unde se poate procura?

multumesc.
avatar
anne-marry
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : babeni, valcea
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de geany Sam 19 Sept 2009, 4:00 pm

eu o am, dar sunt in Germania pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de zylv Sam 19 Sept 2009, 5:05 pm

anne-marry a scris:am revenit si noi dupa o sarcina cu muuuuuuuuuule probelem si stat la pat....
am vazut in ultimul nr al revistei burda, reclama la burda special colectia de toamna - iarna, cu numere mari ... dar nu stiu de unde o pot lua. am trimis un email celor de la burda -luat din revista burda-insa nu am primit...."normal" nici un raspuns.
aveti idee de unde se poate procura?

multumesc.

nici eu nu mi-am luat ultimul numar,dar sper sa-l gasesc la metro
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de trice Dum 20 Sept 2009, 2:47 pm

Trimite pe adresa "Abonamente Burda" <abonamente@burda.ro> intentia ta de a achizitiona numarul care te intereseaza din revista si in mod sigur vei primi raspuns.
Eu asa am procedat pentru un numar ceva mai vechi din luna mai si mi-au raspuns in 3 zile cu confirmarea ca au primit comanda si urmeaza sa primesc revista.
trice
trice
helper
helper

Numarul mesajelor : 83
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 31/07/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de oanabijux Dum 20 Sept 2009, 3:58 pm

De luna trecuta am inceput sa cumpar ei eu revista. As vrea sa ma apuc si eu sa-mi fac cate ceva, dar vreau sa va intreb ceva...
Revista de luna trecuta era in romana, dar asta de luna asta nu mai este in romana(decat instructiunile sunt in romana). Am gresit eu revista cumva sau se mai intampla si chestii de genul asta?
oanabijux
oanabijux
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://oanapinky.sunphoto.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de nadina_b2005@yahoo.com Dum 20 Sept 2009, 4:56 pm

eu de exemplu am cumparat revista burda in engleza si tiparul e in germana ...cred ca e ceva normal la ei(sau)revista originala vine din germania si traduc ei in orice limba cred....revista burda din germania mi se pare tare faina eu am vazut pe net ce eleganta si mai ales ca sant modele pentru barbati super faine..daca vrei a o comanzi in alta limba uite aici un dictional online care te ajuta sa o traduci sigur nu 100%dar merita [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si dai la dictionar cu autodetectie si ai in vreo 10 limbi si pui care vrei tu primul rand sant cuvinte si dedesubt sant fraze eu aa am facut cu burda mea in engleza si ma ajutat destul de mult ..sper sa iti fie de folos si tie si la altele care au nevoie . pa
avatar
nadina_b2005@yahoo.com
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 132
Localizare : egy
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB