Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Discutii despre revista Burda - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Discutii despre revista Burda

+51
denisia_16
carmenzoe
mada93
bursuk
ileana cosanzeana
anda
puffetta
margot
oana_007
ANURIM
Clio_Ela
vilcris
noel
oanabijux
trice
anne-marry
nadina_b2005@yahoo.com
ema
Tinkerbell
aisha
clodi
Laila
Anna Succubus
StMihaela
Adriana13
andrusca
ciresicca
kla78
ralu222222
ppisic
Buburuza
duchess
DANIELA.I
ioana soare
zylv
postoleirina
totolina
geany
olympia
andreeaX
bv_satena
tomari
Kate
kindaras
RalucaS
lorinaoo1
diada
Dionisia
Camy
MihaelaT
Admina
55 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de geany Joi 26 Noi 2009, 3:47 pm

Vad ca multe dintre voi umblati de damblagiti pana gasiti revista la chioscurille de ziare Shocked voi nu aveti acel fluturas cu ajutorul caruia sa va faceti abonament?... Daca tot vreti sa o cumparati luna de luna, interesati-va cum prindeti revista pe mana daca puteti face abonament si va vine la usa fara sa mai umblati dupa ea.
E doar o idee, nu stiu daca se poate. boo
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de puffetta Joi 26 Noi 2009, 3:58 pm

wow, daca faci abonament vine acasa? cine ti-o aduce? postasul? vine la timp? eu nu prea am incredere in postas, nu vine la usa si in cutia postala nu incape revista. zid
puffetta
puffetta
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : pufflandia
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de geany Joi 26 Noi 2009, 4:20 pm

In mod normal ar trebui cel putin sa sune la usa daca nu incape in cutia postala...aici si pachetele vin acasa la usa...dar in Romania nu mai stiu cum este acum... Oricum, incearca sa te interesezi:kisss:
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de oana_007 Joi 26 Noi 2009, 4:36 pm

Cel putin la mine in bloc, corespondenta scapa care poate zid
E bataie pana si pe cataloagele de Quelle sau orice seamana a revista... Si daca nu reuseste sa o scoata din cutia postala iti stramba cutia pana reuseste pale Asta daca nu iti gasesti corespondenta la blocul vecin si ti-o aduce un vecin mai de treaba...
oana_007
oana_007
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 43
Localizare : romania, bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de puffetta Joi 26 Noi 2009, 4:48 pm

la mine nu vine postasul pana la usa pt ca stau la ultimul etaj. cat despre cataloagele quelle eu cred ca este o problema cu cei care ar trebui sa le aduca la usa. pur si simplu nu se deranjeaza. am cerut de nu stiu cate ori catalog de la ei. o singura data am primit unul, aruncat la usa. am fost odata la o firma de curierat sa ridic un colet si cand am intrat aveau cataloage quelle pana in tavan. am vrut sa cer cateva, dar inainte de a intreba tipa de acolo mi-a dat un brat intreg Smile deci revistele ajung pana in oras, dar nu si la doritori. am vrut sa ma mai duc sa cer cateva, dar firma nu mai era acolo.

am luat de la chiosc burda. are multe chestii complicate. ca si data trecuta mi s-au parut interesante si purtabile modelele pt femei mai marisoare. am vazut ca majoritatea incep de la 44, as putea sa le micsorez?
puffetta
puffetta
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : pufflandia
Data de inscriere : 03/11/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de nadina_b2005@yahoo.com Joi 26 Noi 2009, 5:54 pm

Buna. am si eu o intrebare..mi-am scos o gramada de tipare din burda am vazut ca este burdamoden nu stiu care este diferenta intre burda fashion si moden....eu am marimea 42 la bluze m-am masurat si mi-am scos tiparele toate marimile ca sa fie acolo cum vreau sa stiu daca sant incluse cu tot cu cei 4 cm de lejeritate sau nu si daca nu este voi cum va calculati acei 4 cm lejeritate ..astept raspuns ultumesc.
avatar
nadina_b2005@yahoo.com
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 132
Localizare : egy
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de clodi Joi 26 Noi 2009, 6:03 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:Buna. am si eu o intrebare..mi-am scos o gramada de tipare din burda am vazut ca este burdamoden nu stiu care este diferenta intre burda fashion si moden....eu am marimea 42 la bluze m-am masurat si mi-am scos tiparele toate marimile ca sa fie acolo cum vreau sa stiu daca sant incluse cu tot cu cei 4 cm de lejeritate sau nu si daca nu este voi cum va calculati acei 4 cm lejeritate ..astept raspuns ultumesc.

Eu iti recomand sa masori tiparul pe care l-ai scos si compari cu masurile tale si atunci poti afla daca mai trebuie sa lasi si rezerve sau nu. Referitor la tabelul cu marimile din burda au mai fost niste discutii ca nu prea se potrivesc. De ex eu port masura 38. Conform tabelului din burda ma incadrez pe la marimea 40. Dar cand am masurat tiparul de la marimea 40 era muuult mai mare decat ziceau ei in tabel. Asa ca eu imi scot masura 38 si las rezerve aprox 2 cm. Pana acum a fost ok.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de nadina_b2005@yahoo.com Vin 27 Noi 2009, 12:31 pm

CLODI asta nu inteleg cu rezervele deci las 2 cm in dreapta si doi in stanga bluzei?si la spatele bluzei nimik?
avatar
nadina_b2005@yahoo.com
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 132
Localizare : egy
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de clodi Vin 27 Noi 2009, 12:33 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:CLODI asta nu inteleg cu rezervele deci las 2 cm in dreapta si doi in stanga bluzei?si la spatele bluzei nimik?

Rezervele le lasi doar acolo unde ai cusaturi de imbinare sau tiv (la tiv daca nu esti sigura de lungime poti sa lasi mai mult). Nu mi-e clar unde anume la spate sa lasi rezerve?
Presupunand ca ai o bluza foarte simpla de facut in care partea din fata e dintr-o singura bucata (adica fara nasturi pe mijloc) si partea din spate la fel dintr-o singura bucata. Atat partea din fata cat si partea din spate trebuie sa aiba pe lateral lasate rezerve caci acolo va veni o cusatura. Si la rascroitura manecii trebuie sa lasi rezerve fie ca o faci cu maneca sau fara.
Rezervele se lasa in jurul intregului tipar.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de nadina_b2005@yahoo.com Vin 27 Noi 2009, 12:49 pm

da clodi ast stiu rezervele pentru cusatura m refeream la rezervele de lejeritate dac eu am 42 la bluza da si normal ca trebuie sa las rezerve de lejeritate fara acele reerve de cusatura la ti, maneci etc.asta nu inteleg sper ca m-am facut inteleasa.
avatar
nadina_b2005@yahoo.com
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 132
Localizare : egy
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de clodi Vin 27 Noi 2009, 12:54 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:da clodi ast stiu rezervele pentru cusatura m refeream la rezervele de lejeritate dac eu am 42 la bluza da si normal ca trebuie sa las rezerve de lejeritate fara acele reerve de cusatura la ti, maneci etc.asta nu inteleg sper ca m-am facut inteleasa.

Am inteles acum Smile In afara de rezervele pentru cusaturi eu nu mai las alte rezerve.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de nadina_b2005@yahoo.com Vin 27 Noi 2009, 1:07 pm

aha deci am inteles acum multuesc . hug
avatar
nadina_b2005@yahoo.com
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 132
Localizare : egy
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de clodi Vin 27 Noi 2009, 3:51 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:aha deci am inteles acum multuesc . hug

Cu placere wink imi pare rau ca nu am inteles de la inceput intrebarea si te-am chinuit cu raspunsuri pe care le stiai deja Embarassed
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Daisy Joi 10 Dec 2009, 9:00 pm

Buna, fetelor! M-ar interesa nr. 1 din 2007 al revistei Burda, in special tiparul paltonului de mai jos. Dc. aveti cumva o revista in plus sau nu mai aveti nevoie de ea..sau aveti scanat tiparul.. o cumpar sau la schimb:d V-as fi foartee recunoscatoare:nor9:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daisy
Daisy
helper
helper

Numarul mesajelor : 27
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 14/10/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de mada93 Joi 10 Dec 2009, 9:03 pm

Daisy, am eu revista scanata, doar ca e in limba rusa, dar fetele care au revista acasa in romana iti pot scana pagina cu explicatiile. Revin imediat cu ea hug

Am revenit, aici este revista.
Pupici pupi
mada93
mada93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 93
Varsta : 30
Localizare : Vulcan
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Daisy Joi 10 Dec 2009, 10:24 pm

Mada, mersi mult mult de tot! Acu descarc de zor revista:) Multumesc mult, nici nu speram asa raspuns rapid:) kiss
Daisy
Daisy
helper
helper

Numarul mesajelor : 27
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 14/10/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de nadina_b2005@yahoo.com Vin 11 Dec 2009, 1:12 pm

care aveti acasa reviste burda dubluri? eu nu am gasit de cumparat (i-am spus la ora mea sa o caute si cei de la choc au zis ca doar un a au primit) ce nasol nu stiu de ce nu fac mai multe...ete posibil sa o comand din alte tari?
atept raspuns.. hug
avatar
nadina_b2005@yahoo.com
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 132
Localizare : egy
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty burda

Mesaj Scris de bursuk Vin 11 Dec 2009, 1:45 pm

are cineva vre-un numar burda nu conteaza in ce limba care sa fie cu haine pentru gravidutze? ca m-ar interesa. Multumesc anticipat
avatar
bursuk
helper
helper

Numarul mesajelor : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Daisy Dum 13 Dec 2009, 12:57 pm

Salut, fetelor. Nu are nimeni scanate cumva instructiunile pt paltonul albastru de mai sus? E din Burda nr. 1/2007.
Daisy
Daisy
helper
helper

Numarul mesajelor : 27
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 14/10/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de diada Dum 13 Dec 2009, 1:11 pm

Daca vrei iti pot face doar o poza la instructiuni, nu stiu cat te ajuta....

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Daisy Dum 13 Dec 2009, 11:31 pm

diada a scris:Daca vrei iti pot face doar o poza la instructiuni, nu stiu cat te ajuta....

Daca e la rezolutie mare ma ajuta, mersi! wink
Daisy
Daisy
helper
helper

Numarul mesajelor : 27
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 14/10/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de diada Lun 14 Dec 2009, 10:10 am

Am reusit sa fac niste poze, sper sa se inteleaga din ele, mult spor.

pozele le gasesti AICI link

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de mada93 Lun 14 Dec 2009, 1:45 pm

bursuk a scris:are cineva vre-un numar burda nu conteaza in ce limba care sa fie cu haine pentru gravidutze? ca m-ar interesa. Multumesc anticipat

Scuze, as fi raspuns mai repede dar am fost plecata din localitate si mi-am uitat incarcatorul de la laptop acasa zid
Uite, aici este o revista patrones, nu este burda dar in nr. acesta sunt numai haine de gravidute, nu stiu daca te va ajuta prea mult, eu sper sa te ajute.
Pupici!
pupi
mada93
mada93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 93
Varsta : 30
Localizare : Vulcan
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Daisy Lun 14 Dec 2009, 5:55 pm

Mersi mult de tot pt. poze!!! kiss
Daisy
Daisy
helper
helper

Numarul mesajelor : 27
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 14/10/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de bursuk Lun 14 Dec 2009, 6:42 pm

mersi mult de tot de revista! da sa stii ca ma ajuta foarte mult! daca e sa mai gasesti cate ceva, sunt binevenite! love love
avatar
bursuk
helper
helper

Numarul mesajelor : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 11 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB