Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Discutii despre revista Burda - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Discutii despre revista Burda

+51
denisia_16
carmenzoe
mada93
bursuk
ileana cosanzeana
anda
puffetta
margot
oana_007
ANURIM
Clio_Ela
vilcris
noel
oanabijux
trice
anne-marry
nadina_b2005@yahoo.com
ema
Tinkerbell
aisha
clodi
Laila
Anna Succubus
StMihaela
Adriana13
andrusca
ciresicca
kla78
ralu222222
ppisic
Buburuza
duchess
DANIELA.I
ioana soare
zylv
postoleirina
totolina
geany
olympia
andreeaX
bv_satena
tomari
Kate
kindaras
RalucaS
lorinaoo1
diada
Dionisia
Camy
MihaelaT
Admina
55 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Kate Mier 04 Feb 2009, 10:05 am

eu sunt din Giurgiu si am impresia ca am mai vazut-o pe la chioscurile de ziare....oricum o sa o caut ....
avatar
Kate
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Giurgiu
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de diada Mier 04 Feb 2009, 2:10 pm

Eu am lucrat-o, chiar nu mi s-a parut greu de facut, acum poti face si tu o proba cu pielea in 4 straturi pe masina ta vezi cum merge, daca merge... Atat trebuie in parti sa ai grija la cum se imbina materialul sa "se pupe" sa zic asa, in rest e ok.
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Admina Joi 05 Feb 2009, 9:04 pm

Merci Diada, nu m-am apucat de ea zid Stau prost cu timpul si ma cam oftic, nu o termin sigur. Eu chiar ma bucur cand am termen limita ca altfel, nu as face mai nimic Sad
Ce ma sfatuiti sa fac? Am scos un tipar pt o Jacheta de stofa. E cam gros materialul si am zis sa nu-mi fac palton, doar vine primavara, nu rade Si am scos scurt dar manecile, nu stiu cum sa le fac. Lungi(normale) sau 3/4 cum se cam poarta acum? Jacheta e cu maneci 3 sferturi si paltonul cu manecile lungi, deci ar merge varianta scurta, dar mi-e ca nu se vor mai purta la anul...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de tomari Joi 05 Feb 2009, 9:57 pm

Admina daca e mai gros materialul e mai dificil ptr ceea ce te-as sfatui; sa croiesti maneca lunga dar sa-i faci o clapeta pe maneca mai sus la capat in V o butoniera iar pe interiorul manecii cosi un nasture de care sa prinzi maneca indoita astfel incat sa o poti purta clasic lunga sau trei sfert. wink
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Camy Joi 05 Feb 2009, 10:15 pm

admina fusta am lucrat-o si eu,si eram la inceput cu burda,si nu e chiar asa grea.nu are betelie,buzunare,deci nu e nici o problema,diada are dreptate incearca intai materialul,acum depinde cat de groasa este pielea din care vrei sa faci fusta,eu am lucrat-o pe cea alba cu buzunare .deci tot in mai multe pus materialul,dar nu au fost probleme .
Iar despre jacheta pot sa iti spun ca imi place dar cu maneca lunga,eu nu sunt adepta manecii trei sferturi.

va pupic
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty sal fetelor am si eu o intrebare ?cum pot sa scot un tipar de pe net?

Mesaj Scris de bv_satena Vin 13 Feb 2009, 5:21 pm

diada a scris:Raluca, in primul rand bine ai venit hug, mie mi-au iesit foarte bine pantalonii, eu ii lucrez mai ales sotului meu, mi-am facut si mie cateva perechi, chiar nu au fost probleme si am lucrat mai multe tipare cos uite aici link eu ii lucrez sotului dupa un tipar dintr-o burda 2005.

hei,buna apropo, cred ca burda e deja pe piata, azi sa mi-o cumpar si eu! pupici
avatar
bv_satena
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : spania
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty tipar de pe burdastyle

Mesaj Scris de andreeaX Vin 13 Feb 2009, 8:12 pm

Nici eu nu prea am inteles cum e cu tiparele de pe burdastyle.com..lipesc colile A4 muchie langa muchie sau pe unde e trasat conturul ,chenarul acela?

Va multumesc,forumul asta e super,abia astept sa-mi iau masina de cusut bee
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Admina Vin 13 Feb 2009, 8:36 pm

andreeaX a scris:Nici eu nu prea am inteles cum e cu tiparele de pe burdastyle.com..lipesc colile A4 muchie langa muchie sau pe unde e trasat conturul ,chenarul acela?

Va multumesc,forumul asta e super,abia astept sa-mi iau masina de cusut bee

La BurdaStyle printezi colile si decupezi chenarele. Le alaturi urmarind schema si le lipesti cu scotch, avand grija sa se imbine triunghiurile negre si sa corespunda numerotarea. O sa obti o foaie mare cu partile unite, pe care le decupezi pt masura ta(hartia ramasa o reciclezi wink ). Compara dimensiunile tale cu tabelul lor, inainte sa alegi. Atentie ca sunt rezervele incluse, deci prinzi tiparul pe material si decupezi direct, nu mai adaugi rezerve, in plus.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty multumesc

Mesaj Scris de andreeaX Vin 13 Feb 2009, 11:41 pm

Iti multumesc,deci tiparele de pe net includ rezervele iar cele din revista nu?
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Admina Mier 18 Feb 2009, 1:24 am

Andreea, exact asa, cu rezervele.
Viitoarea Burda, nu mai e mult si apare: Nr.3 Mi se pare ok, imi fac cu ochiul camasa barbateasca, cu maneca lunga; camasutele si bluzitele pt fetite. Pt mine... topul gen corset de la numere mari Sad

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de olympia Joi 19 Feb 2009, 11:15 am

Ce numere mari la corset, Admina? Doar te vazuram in poze... Ca io-s pe la 116 la bust lol!
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de geany Joi 19 Feb 2009, 11:20 am

buna fetelor.mi-am luat si eu cateva numere in revista burda anul trecut direct deaici de la mama ei;sunt lucruri frumoase,dar inca nu am lucrat decat o rochie de vara din ea dar nu am terminat-o ca m-am impotmolit la o incretitura de la piept si nu -i dadusem de cap,,,deci o voi termina la vara.
am mai lucrat eu in romania acum ceva anisori,dar tehnica o cunosc din scoala,ca eram singura care scotea tipare de pe burda(colegele mele nu reuseau sa priceapa cum ma descurc la atatea linii,dar pur si simplu nu le vezi cand ai fixat cu privirea interesul tau).
iar la nelamurirea cu hainele care pica mai mult neplacut e ca cei de-aici nu sunt ca romanii,,,hainele nu prea cad asa frumos pe corp ;vezi lumea pe strada si te intrebi cum poate sa iasa asa din casa...mai multa lume neglijenta sau fara bun gust ,cei de care spui ce frumos e imbracat sunt mici procente.
pe mine ma intrebau de fiecare data de ce sunt asa eleganta,dar pentru mine eram probabil destul de sport Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Admina Joi 19 Feb 2009, 1:54 pm

olympia a scris:Ce numere mari la corset, Admina? Doar te vazuram in poze... Ca io-s pe la 116 la bust lol!

Olympia, pai de aia am pus un emoticon care plange Sad... ca nu am cum sa modific, atat de mult zid Si ce, te dai mare? Sa-ti traiasca, ce sa zic dama Eu, zici ca sunt pustoaica de 14 ani(desi am vazut unele, de varsta aia, mai dotate ca multe mamici Shocked ). Eu n-am cu ce ma lauda, dar m-am resemnat Suspect (uneori) stiu ca si-au indeplinit menirea timp de 11 luni, primele din viata copilei foame
Geany, asa e cu strainii. In general poarta lucruri mai lalai, mai neatent aranjate, accesorizate. La plaja nu ar purta tanga niciodata(nici eu, ce-i drept), dar nici ca lenjerie nu prea aleg(strainii) chestiile incomode. Stiu ce-mi zicea al meu despre americani, si apropo de stilul lor... e intepenit in anii '80-'90 si asa ramane. Plus ca nemtii si americanii sunt mai mari, au oasele mai lungi, femeile sunt mai caloase. Cum sa vina unei mignone de la noi, o haina facuta pt o nemtoaica obisnuita, cu spatele mai lat, soldurile mai mari, etc.?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de geany Joi 19 Feb 2009, 2:06 pm

cata dreptate ai hug am aici o prietena si are 40 de ani,dar e luunga(cum imi place mie sa zic ) desi e slaba si pieptul nu-l are nicodata la ea e asa osoasa si soldurirle late si spatele destul de lat...si pe langa toate lucra la banca la credite ,,,nu pot sa-ti spun cum umbla ...eu nici la magazin langa noi nu merg imbracata asa si m-am tot luat de ea eu sunt ROMANCA rade si i-am facut unghiile manichiura frantuzeasca si am machiat-o ,so imbracat frumos(ca doar e plin dulapul si de haine frumoase) si a mers la servici .nici nu pot sa va descriu ce radia e fericire la cate complimente primise....si ca tot e tema burda era si hotarata sa vina sa-i fac ceva din revista,,,dar atat a tinut fantezia pana nu m-am mai luat de ea si a revenit la stilul...germania rade (la toata critica eu am 160 si am de toate:)) )
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de olympia Joi 19 Feb 2009, 10:28 pm

Admina a scris:
olympia a scris:Ce numere mari la corset, Admina? Doar te vazuram in poze... Ca io-s pe la 116 la bust lol!

Olympia, pai de aia am pus un emoticon care plange Sad... ca nu am cum sa modific, atat de mult zid Si ce, te dai mare? Sa-ti traiasca, ce sa zic dama Eu, zici ca sunt pustoaica de 14 ani(desi am vazut unele, de varsta aia, mai dotate ca multe mamici Shocked ). Eu n-am cu ce ma lauda, dar m-am resemnat Suspect (uneori) stiu ca si-au indeplinit menirea timp de 11 luni, primele din viata copilei foame
Geany, asa e cu strainii. In general poarta lucruri mai lalai, mai neatent aranjate, accesorizate. La plaja nu ar purta tanga niciodata(nici eu, ce-i drept), dar nici ca lenjerie nu prea aleg(strainii) chestiile incomode. Stiu ce-mi zicea al meu despre americani, si apropo de stilul lor... e intepenit in anii '80-'90 si asa ramane. Plus ca nemtii si americanii sunt mai mari, au oasele mai lungi, femeile sunt mai caloase. Cum sa vina unei mignone de la noi, o haina facuta pt o nemtoaica obisnuita, cu spatele mai lat, soldurile mai mari, etc.?

Of, Admina, numa' mare nu ma dadeam! N-as avea niciun motiv! Ca nici n-am zis cat am in talie...
Intelesesem ca te plangi ca ai prea mult, ca ai fi prea grasa si de-aia iti trebuie nr mare la corset. Ce ti-e si cu scrisul asta! Acum serios, in rochia aia albastra eu zic ca n-ai nimic in plus sau in minus pe nicaieri hug
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Admina Vin 20 Feb 2009, 12:41 am

Dragelor, asta e...
Cu sau fara, scunde sau inalte,
Slabe sau dolofane,
Cineva sigur ne iubeste,
Soarele ne incalzeste
Si ploaia ne stropeste... rade rade rade
Si eu fac rime cu "peste" affraid
Olympia, asa e cu scrisul, e foarte interpretativ. Mai deunazi am postat un avertisment la un subiect si cand l-am citit dupa vreo ora, am vazut cat de extrem era zid
Ma refeream exact la modelul ACESTA si ma gandeam ca nu se potriveste unui bust generos. Eu stiu ca sunt atenta dupa toate detaliile care maresc optic zona decolteului dama, deci l-am ochit. Oricum, am tipare de corsete, destule, idei pt ele... mii dar, timp si unde sa le port, imi lipsesc.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de olympia Vin 20 Feb 2009, 8:21 am

Admina a scris:Dragelor, asta e...
Cu sau fara, scunde sau inalte,
Slabe sau dolofane,
Cineva sigur ne iubeste,
Soarele ne incalzeste
Si ploaia ne stropeste... rade rade rade
Si eu fac rime cu "peste" affraid
Olympia, asa e cu scrisul, e foarte interpretativ. Mai deunazi am postat un avertisment la un subiect si cand l-am citit dupa vreo ora, am vazut cat de extrem era zid
Ma refeream exact la modelul ACESTA si ma gandeam ca nu se potriveste unui bust generos. Eu stiu ca sunt atenta dupa toate detaliile care maresc optic zona decolteului dama, deci l-am ochit. Oricum, am tipare de corsete, destule, idei pt ele... mii dar, timp si unde sa le port, imi lipsesc.


As taia corsajul sub bust si as face fronseurile doar in zona bustului...
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de totolina Vin 20 Feb 2009, 2:57 pm

buna! m-am minunat de tot ce faceti voi aici pana acum, dar acum m-am hotarat sa scriu si eu, pt ca am o intrebare si nu stiu cum sa ma lamuresc altfel. la revista burdababy luata de aici de la voi nu inteleg care e tiparul carei rochite pt ca e in alta limba si nu am putut sa ma lamuresc de una singura. asa ca va rog pe voi care ati mai lucrat tipare de acolo sa ma lamuriti si pe mine unde gasesc tiparul rochitei de la pagina 64 (de ex.).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de diada Vin 20 Feb 2009, 7:54 pm

este modelul 202C, la pag 32, te uiti la modelul 202 care e pentru toate modelele 202 A, B, C si D, tiparul este coala A, partile de la 1 la 5. tu o sa scoti tiparul la rochita C, te uiti ce parti ai de croit, din pacate nu-mi dau seama ce culoare are tiparul, dar iti dai sesama dup contururi... nu stiu daca m-am facut inteleasa, mai ne intrebi hug

mult spor la cos
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de totolina Vin 20 Feb 2009, 11:08 pm

multumesc de raspuns hug
tocmai la culori m-am impotmolit eu, mi-am dat seama pana la urma ca e pe coala A, dar sunt doar linii albastre si rosii, am scos modelul care avea numarul 1 si 2, care oricum nu s-au nimerit cand am vrut sa le cos una de alta, apoi nu imi dau seama unde este partea de jos, care ar trebui sa fie un dreptunghi, dar eu nu il gasesc pe coala. asta pana la urma se rezolva, dar nu imi dau seama care e modelul exact, caci sunt mai multe la fel, insa nu se nimeresc. ma mai uit poate imi dau seama pana la urma, macar daca scria in engleza........ scratch
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de diada Sam 21 Feb 2009, 9:36 am

imi pare rau, eu nu am coala lipita sa-mi dau seama....
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Admina Sam 21 Feb 2009, 10:26 am

Totolina, eu zic sa zicem merci ca avem revista, pe gratis, indiferent de limba din ea wink Este in poloneza, sub explicatiile de la 202 gasesti "niebieski kontur" si inseamna cum ne invata Google Translate, contur albastru... Ideal e sa nu incepeti cu o revista in alte limbi, mai ales daca se gaseste Burda in romana, la noi. Macar sa cumperi un exemplar ca sa ai de exemlu(sunt asezate la fel explicatiile), si e imposibil sa nu lucrezi altceva din revista. Pe vremea comunismului abia-abia se gaseau reviste in germana, ungara, etc. si erau entuziasmate, croitoresele cand puneau mana pe un exemplar cos
In partea dreapta a colii A vei avea maneca 3, partea de guler buclat nr. 4, o gasesti in jumatatea stanga a colii, sus; maneca volanas 5 o gasesti in partea stanga, jos; spatele 2 il gasesti in partea superioara de mijloc-stanga; partea de fata 1 o gasesti in partea de jos, mijloc-dreapta. Mai trebuie sa scoti partea "a" 2 parti de volan, pt modelul 202 C, de 14-18.5-23 cm latime pe 70-73-76cm. Apoi partea "b" mai ai 2 bucati lungi de 28-30-33cm si late de 3cm, posibil pt rascroiala manecilor, deoarece trebuie sa le croiesti pe bie; pt partea "c" scoti, tot pe bie, o fasie de 45cm pe 3cm, posibil pt rascroiala gatului. Ultimele, partile "d" sunt 4 bucati de 27cm pe 4cm, pt bretele. Cam asa vad eu acum coffee

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de totolina Sam 21 Feb 2009, 5:32 pm

aaa, dar eu nu eram nerecunoscatoare ca am revista, chiar am fost foarte fericita cand am dat de ea kiss
dar sunt eu cea care nu pricepe, ca nu am mai lucrat dupa tipare. o singura data am scos un tipar din burda, dar era in romana revista.
multumesc mult pt explicatii pupi
o sa mai caut si eu pe google poate reusesc sa mai traduc cate ceva. o sa postez si eu primele mele creatii daca o sa reusesc sa fac ceva. deocamdata i-am facut doar o pereche de blugi din pantalonii mei, dar fara tipar, au iesit binisor.
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de postoleirina Mar 24 Feb 2009, 10:33 am

Buna,

Am si eu o nedumerire. In Burda sunt ceva modele pt masuri: 17-21. Dupa masurile din revista eu port cam 44-46. Stie cineva ce e cu masurile astea, si care e echivalentul la masurile normale ?
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 42
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de zylv Mar 24 Feb 2009, 11:12 am

Sunt masurile pentru femei scunde.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 2 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB