Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Proiect Femina Cap 1

+45
cristina07
Lucia.BlueFlower
smihaelaviorica
roxy29
Giobsy
alexida
milena
myky7robc
serenita
LORIMAR
Dodo-pui
symos
cris_io_mat
mariaz_09
godeta
gmiki1
bela gio
geo
emmancita
Andata
Chirrox13
Love
danielabordei
despina13cucli
marina40
elenaxx
Lucia Ro
mya21_ro
danae
aurishta
raluca1980
SilviaDumitrescu
StMihaela
ikuta
mnarcisa
Karina33
valentinadof
geany
diada
arielas
corina corina
rosita
MagdaMarin
Admina
ismi3ismi
49 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de cristina07 Vin 14 Sept 2012, 8:43 am

Diada am hotarat ca e mai bine sa-ti raspund aici. Cand m-am inscris am facut special un drum la Bucuresti. Au spus ca ramane pe "luni" dar a fost luni dupa 6 luni. La inceput am tot sunat si am aflat ca nu puteau importa masinile ca erau probleme in Grecia, apoi s-a anuntat sistarea fondurilor europene si mi-am luat gandul. In timpul asta pe siteul lor era afisat acelasi program cu "Anulat" in saptamana cand trebuia sa incep eu. Cand m-au sunat a fost o mare surpriza iar la curs am inteles ca totusi nu au fost afectati de decizia de sistare a fondurilor dar au avut multe cursante studente, am inteles ca aveau anunturi si faceau interviuri le facultatile de arta, moda, design vestimentar. In timpul unei mese am avut o discutie cu doamna instructoare depre voi cele din Buzau - stiau ca sunteti multe doritoare dar le era greu cu logistica. Oricum stiau despre voi. Eu va tin pumnii sa reusiti. Cei de la Femina au facut un lucru bun cu proiectul lor, practic au ajutat multe femei obisnuite, sa beneficiem de aceste fonduri de care auzim doar la stiri si in general ca au fost folosite aiurea s-au ca nu au fost folosite deloc.
Ganditi pozitiv ca sa primiti vesti bune!
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de rob roy Vin 14 Sept 2012, 9:56 am

Abia acum am citit despre acest curs si ma intereseaza ,dar stiti daca se mai face pentru Bucuresti?
rob roy
rob roy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 33
Varsta : 53
Localizare : buc
Data de inscriere : 25/11/2011

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de cristina07 Vin 14 Sept 2012, 11:24 am

Asa este Admina suntem norocoase. Masinile care se dau la curs , DC 4030 am primit eu, nu le-au comercializat le-au distribuit doar in cadrul proiectului.
Asa cum am mai spus eu am inteles ca timp de 3 ani ne pot controla daca le mai avem, trebuie prezentata inclusiv cutia cu numele pe ea. Pe masina au pus o eticheta cu numele si datele Proiectului.
Pentru Bucuresti cursurile s-au tinut la Chiajna sat Rosu, cum spunea si Aurishta mai demult. Cred ca trebuie sa suni si sa intrebi daca te accepta. Locuri la mesele de lucru si chiar scaune pentru masa de pranz sunt fix cat numarul cursantelor dar incercarea moarte n-are.
Succes!
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de Lucia Ro Vin 14 Sept 2012, 11:27 am

Asa e Admina, eu una consider ca suntem extrem de norocoase... masina e semi-industriala , daca ai sti ce frumos coase lycra, o sa pun costumul de patinaj pe care i l-am facut fetei mele sa vezi cum a iesit... Dupa parerea mea nu prea ar fi loc unde sa asiste alte persoane caci spatiul e destul de mic ,dar poti sa-l suni pe tipul care organizeaza si sa vb cu el - iti trimit pm cu numarul lui de telefon...


Ultima editare efectuata de catre Lucia Ro in Vin 14 Sept 2012, 1:47 pm, editata de 1 ori
Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 48
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de diada Vin 14 Sept 2012, 1:42 pm

cristina07 a scris:.......si chiar scaune pentru masa de pranz sunt fix cat numarul cursantelor dar incercarea moarte n-are.

Prea tarziu, masa nu mai primim rade dar nu conteaza, luam o rosie in buzunar, ne descurcam noi wink si daca nu primim masa poate sunt mai multe scaune de asistat la masinile de cusut

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de rob roy Vin 14 Sept 2012, 5:24 pm

Multumesc pt.informatii Cristina,intre timp am sunat si mi s-a spus ca deja pt.luna sept.sint formate grupele si este ultima luna pt.acest proiect.Ce o sa urmeze o sa anunte pe site-ul lor.Imi pare rau ca abia am aflat si este prea tirziu.
rob roy
rob roy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 33
Varsta : 53
Localizare : buc
Data de inscriere : 25/11/2011

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de myky7robc Vin 14 Sept 2012, 8:05 pm

dar in Moldova nu stiti daca se organizeaza cursurile astea?
cine are nr de tel al instructorului, o rog sa mi-l dea si mie.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de diada Vin 14 Sept 2012, 10:55 pm

Proiectul se termina pe 30 septembrie 2012. Astea sunt ultimele grupe.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de rob roy Joi 20 Sept 2012, 1:56 pm

Azi m-au anuntat ca pot sa intru intr-o grupa care incepe de luni cursurile,nu credeam ca mai este posibil mi s-a spus ca au primit aprobare pentru inca o grupa.Mai incepe cineva de luni(din Bucuresti)?
rob roy
rob roy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 33
Varsta : 53
Localizare : buc
Data de inscriere : 25/11/2011

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de gmiki1 Joi 20 Sept 2012, 2:32 pm

felicitari...poate ne intalnim,noi cele din buzau ar trebui sa incepem luni
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de diada Joi 20 Sept 2012, 2:45 pm

Ma bucur, inca o sansa, abia astept sa ne intalnim!

Edit: iata ce ne asteapta acolo: LINK

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de cristina07 Joi 20 Sept 2012, 4:40 pm

Felicitari fetelor.
Distractie placuta la curs, ma bucur sincer pentru voi.
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de smihaelaviorica Joi 20 Sept 2012, 10:16 pm

Ma bucur pt voi toate care ati fost acceptate . Sa invatati tot si sa luati notite ( si poate ni le aratati si noua wink sa invatam si noi de la voi ) . Sunt sincera cu voi si va spun ca ma bucur pt voi dar recunosc ca va si invidiez Sad Pupici
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 20 Sept 2012, 10:34 pm

Dar tu nu ai fost acceptata?

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de smihaelaviorica Joi 20 Sept 2012, 10:44 pm

eu am sunat dar nu mi-au raspuns . Si cand a fost acel interviu nu am indraznit sa ma duc atat timp cat nu am vb cu nimeni la telefon si sa imi spuna da esti ok hai sa te vad sa stam de vb . Adica , nah ...cand mergi la un interviu mai intai esti sunat .....
Si cum am vazut pe aici ca toate fetele spuneau care mai de care ca au fost sunate si au fost chemate la interviu , m-am gandit cum sa apar eu asa din neat .....stiti am venit si eu .
Azi am vb cu Diada si m-a convins sa mai sun o data azi . Am sunat , am vb putin cu dl respectiv dar mi-a spus ca s-au format grupele ( deci vor fi mai multe fete ) si ca sunt ultimele cursuri .
Dupa ce termina cu astea mi-a spus ca va mai incepe un curs dar la care va cauta exclusiv numai femei din mediul rural. Am incercat eu sa vb cu el dar asta e . Fiecare cu sansa lui .Imi pare rau , chiar mi-as fi dorit cursul Sad
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de rob roy Vin 21 Sept 2012, 2:23 pm

Eu am renuntat,ca sa primesti masina trebuie sa urmezi si un alt curs de 360 de ore dupa care primesti masina.Nu am cu cine sa-mi las fetita atitea zile asa ca am renuntat inainte de a depune actele.Deci probabil este un loc vacant.Succes fetelor care pot sa participe la ambele cursuri.
rob roy
rob roy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 33
Varsta : 53
Localizare : buc
Data de inscriere : 25/11/2011

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de diada Vin 21 Sept 2012, 3:40 pm

Ce pot sa zic, m-ai lasat fara cuvinte Rob roy, daca pe tine in loc sa te bucure acel curs de 360 de ore, te-a dat inapoi, nu am ce comenta.
Suntem ultimele fete din 600 de persoane care au primit masini, oare asa s-au comportat si ele? Chiar SMihaela a spus mai sus unele conditii ale urmatorului curs. Sa zicem ca tine, primesc masina dupa inca un curs, foarte bine, ma duc acum 5 zile si inva ceva acolo, chiar nu conteaza si asta? Eu mi-as dori sa fac si acel curs de 360 de ore, vad eu ce-o mai fi pana atunci, poate cresc copii (nu cred ca-i ai mici ca ai mei), stau si ei la gradinita, scoala, poate pana atunci ma angajez si nu il mai pot face, poate sufar un accident si nu ma mai pot prezenta de exemplu... intr-o ora se poate schimba destinul omului, dar sa renunti asa... m-ai revoltat, Dumnezeu iti da, nu-ti baga in sac.

Eu cand am aflat ca nu ma mai primesc la serviciu, prima grija a fost sa ma inscriu la acest proiect si m-am rugat sa nu se inceapa cat sunt in preaviz. Dupa ce am inceput somajul am rasuflat usurata, si in septembrie deja am zis ca nu mai am sansa sa fac acest curs. Imi doresc foarte mult sa cunosc acesti oameni deosebiti care au ajutat atatea persoane, sa invat mai multe despre croitorie si poate o sa reusesc sa aplic ce invat in proiectul pe care l-am inceput timid.

A fost foarte greu sa strangem fete pe Buzau, nu va imaginati ce scuze penibile am primit. Acum nu-mi pare rau, acele fete chiar nu meritau sa mearga cu noi. Si eu daca as fi oferit o masina de cusut gratis, as fi fost mai severa ca ei la interviuri.

Mihaela, te rog, sa nu ne invidiezi, o sa vina si vremea ta, bucura-te pentru noi, cu iubire rezolvam multe! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de gmiki1 Vin 21 Sept 2012, 4:14 pm

ufff....robroy nu stiu ce ai inteles tu,dar lucrurile nu sunt asa cum spui...in al doilea rand chiar de-ar fi asa sunt in asentimentul diadei...un curs de 360 de ore te perfectioneaza,noua ni s-a spus de cursul asta,eu sunt incantata sa-l fac,ar insemna sa pot folosi masina in totalitate,am de invatat....nu am fost conditionate de acest aspect ci doar ni s-a adus la cunostinta ca se poate face si acest curs intensiv...ar fi ca la serviciu,doar ca inveti ceva si gratuit,ceea ce nu se mai poate pune problema in romania,ai avea o diploma de calificare,poate ti-ai gasi un job mai usor ca experienta cu siguranta vei avea...merita sa faci aceasta saptamana cursul pana a te decide ce vei face in continuare....nu aveai nimic de pierdut,chiar si masina daca nu o primeai,oricum nu aveai ceva de pierdut pt ca nu fusese niciodata lucrul tau,nu esti de acord?imi pare rau sa vad ca nu toata lumea are vointa si perseverenta,e o vorba din batrani dupa care am trait pana azi si asa voi trai si in continuare-D-zeu iti da dar nu-ti baga si in san si nicidecum nu ti le randuieste- toate lucrurile vin anapoda in viata,nu vin toate in ordinea fireasca,depinde de noi cum reusim sa ne aranjam prioritatile....eu zic sa te mai gandesti,e doar un sfat,ca sa nu te uiti in urma cu parere de rau
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de elluta Vin 21 Sept 2012, 10:45 pm

Rog fetele care merg la cursul de la Chiajna sa puna o mica intrebare si pentru noi cele care vrem sa facem cursul dar n-am avut norocul sa fim in preajma localitatilor unde s-au facut cursurile iar aceea intrebare este:cand se fac aceste cursuri si in S,S-E-ul Romaniei pentru ca din ce am vazut noi am fost ocolite, va multumesc
elluta
elluta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Varsta : 45
Localizare : constanta
Data de inscriere : 31/10/2011

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 22 Sept 2012, 6:19 am

Avand in vedere ca se termina aceasta "campanie" raspunsul e NEVER (niciodata) pai draga daca doar acolo au avut "rude" initiatorii proiectului de ce sa vinala Ploiesti Iasi sau la Constanta cand se pot duce Baia Mare si alte judete din Ardeal cum scrie pe site-ul lor. wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de diada Sam 22 Sept 2012, 9:17 am

Esti dura Magda, oricum nu il puteai face chiar daca veneau in Ploiesti wink Eu pana nu ma vad luni la Bucuresti nu visez la nimic.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de cristina07 Sam 22 Sept 2012, 11:58 am

Eu le multumesc celor d la Femina. Am mai spus ca am aflat despre proiect aici pe forum. M-am zbatut sa fac cursul. Am dat multe telefoane dupa ce mi-am pus datele pe net. Pentru a completa formularele am facut 200 de km. Am dat apoi multe alte telefoane si am tot fost amanata. Mai am inca C.I. de Bucuresti dar le spusesem ca m-am mutat. Pentru a participa eram dispusa sa fac zilnic drumul Pucioasa - Bucuresti si inapoi (orele intre care se desfasura cursul imi permiteau acest lucru, aveam microbuz si la dus si la intors) si sa merg singura la Chiajna cu metroul si "microbuzul galben" cum am fost pentru inscriere. A durat sase luni pana am fost chemata si asa cum spune Diada nu-mi venea sa cred ca mi se intampla pana nu am ajuns in sala de curs.
In cele cinci zile practic inveti pe masina ta sa o folosesti, cum sa o cureti si cam ce poti face cu ea. Vezi si masinile industriale, statia e calcat, masinile de brodat - la fiecare lucrezi un minut - doua, dar poate in alta parte nu ai ocazia. Sincer m-ar fi bucurat cursul de 360 de ore gratuit. Am facut un curs platit de "Inspector resurse umane", cu diploma recunoscuta dar la care nu am invatat nimic dar am cotizat toti pentru comisie. Daca ar fi sa ma angajez in domeniu nu cred ca as face fata. In cele 30 de ore de la Femina am invatat nesperat de mute lucruri. In legatura cu locatiile din Bucuresi si Baia Mare nu stiu daca au legatura cu "neamurile". Cred ca totul a tinut de managementul de proiect si au trebuit respectate niste norme stricte pentru a obtine fondurile europene. Practic ei asigura totul incepand de la personal, fonduri, instructori specializati, spatiu amenajat, materiale didactice, curent, curatenie, transport, masa, cafea ... terminand cu hartia igienica si sapunul de la baie. Si " cireasa de pe tort " masina minunata pe care inveti si cu care pleci acasa. Eu le sunt recunoscatoare pentru tot. Cred ca ar fi avut mai putina bataie de cap daca faceau un proiect prin care sa doteze ateliere scoala spre exemplu. Dar asa ne-au ajutat pe noi, cateva sute de femei sa avem mai multa incredere in noi si in viitorul nostru, si ne-au facut un cadou pretios la care nici macar nu visam. Nu vad pe nimeni sa se angreneze in asa ceva fara sa obtina si un profit . E ceva firesc. Munca lor a adus beneficii si pentru ei si pentru noi. Si pentru ca sunt motivati si deja stiu sa se descurce in hatisul birocratic banuiesc ca vor continua cumva - poate chiar mai bine. Multumesc Proiect Femina si succes in viitor.
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de ismi3ismi Sam 22 Sept 2012, 12:25 pm

O fata hotarata! Bravo,Cristina! aplauze
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de Lucia Ro Lun 24 Sept 2012, 10:16 am

diada a scris:

Eu cand am aflat ca nu ma mai primesc la serviciu, prima grija a fost sa ma inscriu la acest proiect si m-am rugat sa nu se inceapa cat sunt in preaviz. Dupa ce am inceput somajul am rasuflat usurata, si in septembrie deja am zis ca nu mai am sansa sa fac acest curs. Imi doresc foarte mult sa cunosc acesti oameni deosebiti care au ajutat atatea persoane, sa invat mai multe despre croitorie si poate o sa reusesc sa aplic ce invat in proiectul pe care l-am inceput timid.

Subscriu Diada la ce ai spus, sunt intradevar niste oameni deosebiti si pregatiti foarte bine profesional .. O sa-i cunosti si o sa vezi ca asa e!! Asteptam vesti de la voi fetele noi care faceti cursul si despre Dl. Instructor .... si ce noutati ati invatat ... kiss
Si eu le multumesc celor care au facut posibil PROIECTUL FEMINA Merci
Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 48
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de alexaaa08 Mar 25 Sept 2012, 4:38 pm

Nu am mai intrat cam de 2 luni pe site si abia ieri am citit despre acest proiect. Sa inteleg ca nu mai exista nicio sansa sa mai continue?Ar fi minunat sa continue sa tine cursul chiar daca nu mai pot sa dea masini de cusut.
alexaaa08
alexaaa08
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2009

Sus In jos

Proiect Femina Cap 1 - Pagina 11 Empty Re: Proiect Femina Cap 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB