Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie

3 participanți

In jos

Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie Empty Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie

Mesaj Scris de Andata Joi 06 Dec 2012, 11:13 pm

Buna seara tuturor.
Tocmai am primit pe mail, de la una dintre doamnele lector de la un curs facut acum un an, descrierea unei oportunitati pentru cei din Constanta si cred ca si cei din imprejurimi.
Eu nu ma mai calific pentru curs, dar m-am gandit ca altcineva ar putea beneficia de el.
Citez din mail
"Am dori sa va prezentam oportunitatea de a deveni beneficiarii unui proiect cu finantare prin posdru.Proiectul se numeste

Reţeaua incubatoarelor de economie socială (informatii despre el gasiti pe internet) si se adreseaza persoanelor din grupuri vulnerabile: persoane care nu au un loc de munca de cel putin un an, de preferat intre 18- 24 de ani, sau peste 45 de ani.Alte conditii:persoane cu dizabilitati, sau care au copii cu dizabilitati, sau au 3 copii, sau chiar un copil , dar il cresc singuri, etc.

Sunt oportunitati de schimbare a vietii prin cursuri cu subventie si oportunitati de a dechide o afacere sau a-si gasi un loc de munca, pentru cei care indeplinesc conditiile."

E bine sa va hotarati repede, daca indepliniti conditiile, locurile sunt limitate
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie Empty Re: Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie

Mesaj Scris de Andata Sam 08 Dec 2012, 9:48 am

Am primit azi mai multe detalii.
Cursul incepe in martie, tine 5 zile, se deconteaza transportul, iar subventia este de 50 ron pe zi.
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie Empty Re: Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie

Mesaj Scris de Andata Joi 13 Dec 2012, 7:39 pm

Chiar nu intereseaza pe nimeni un curs gratuit?
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie Empty Re: Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie

Mesaj Scris de diada Joi 13 Dec 2012, 8:17 pm

Draga mea hug mi-ai adus aminte cat m-am straduit eu sa strang din toate cunostinetele mele (si am ceva practic din tot Buzaul ca doar am facut publicitate si pe forum, ca si tine) 10 fete sa ne ducem la cursul FEMINA care dadea la sfarsitul cursului o masina de cusut gratis. Din 10 fete cate trebuiau, eu am adus 2 cu mine 3 rade Noroc cu Corina ca are familie mare si saritoare de am reusit sa facem cursul.

Iti doresc mult succes hug pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie Empty Re: Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie

Mesaj Scris de Andata Dum 16 Dec 2012, 12:49 am

diada, multumesc tare mult de incurajare si urari. Cursul oricum se va tine, eu oricum nu pot sa particip, ma gandeam insa ca le poate fi altora de folos. Daca nu lor direct, poate macar stiu pe cineva si anunta. Dar asta e...

Bine macar ca voi ati facut cursul. La noi a fost invers, dupa ce stransesem o gramada de doritoare (care ma trageau pe mine de urechi) si am asteptat 9 luni, doar, doar o fi ceva, pana la urma in regiunea noastra nu s-a mai tinut.
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie Empty Re: Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie

Mesaj Scris de danniela Dum 16 Dec 2012, 8:03 am

Eiii Andata, eu cunosc persoane dar mai bine ne vaitam pe I-phone ca nu avem lapte pentru copil decat sa facem ceva. Nu ne lipseste tableta dar muraturi asteptam sa puna altii si pentru noi!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie Empty Re: Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie

Mesaj Scris de Andata Lun 17 Dec 2012, 6:16 pm

Danniela, cam asa e wink
Si e tare pacat, cand dai peste o oportunitate sa nu profiti de ea

P.S. Mie imi pune tata 1/2 din cantitatea de muraturi, ca ale mele nu stiu de ce dar nu tin, chiar daca urmez reteta lui rade
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie Empty Re: Pentru constanteni - proiect cu finantare europeana si subventie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB