Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Masinile noastre de cusut - 4

+69
GIO Studio
tiana
MiriDrag
Miniona
danae
cif2010
adinuk2004
lacridrumas
SilviaDumitrescu
Gabrielita91
ellybijoux
marabr
florina.barbulescu
M.Emilia
despina13cucli
michelinebeaulieu
clauditza
aurishta
ancone
danielabordei
ana_miia
RalucaS
teisoara
AlyC
laurapopescu
andegelia
claudia_mami
Larisa
d_oana
adriuta
ChrisReeana
Gianina4ever
Corcodusha
Cristina Munteanu
musetel
rodel
Dionisia
marina40
iuli.b
amoni
danniela
ancush
Karina33
Admina
mykya
geo
esconado
kla78
anigherman
rosita
Uca
Giobsy
Chirrox13
MihaelaT
ivanutamihaela
zylv
geany
Lucia Ro
tomari
arielas
Humanoid
Steluzza
danabarbu2007
louise27
oana_007
clodi
thor
aurelia.c
MagdaMarin
73 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de adriuta Mar 20 Sept 2011, 4:46 pm

Hi fetelor, vreau sa imi cumpar un triplok(masina de sulfilat)... imi dati si mie idei? Va multumesc mult.
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 20 Sept 2011, 7:05 pm

Sunt 3 capitole discutate pe acest subiect.
Uite-l aici pe ultimul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Citeste-le pe toate poate gasesti si raspunsul la nelamuririle tale legate de un triplock bun.
Succes.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de adriuta Mier 21 Sept 2011, 12:24 am

Iti multumesc Magda pentru sugestie, eu sunt noua aici,si am cautat dar nu am reusit sa dau de subiect. O sa studiez capitolul propus de tine, si daca mai am intrebari o sa le pun acolo. Sper sa fac o alegere buna, asta este cel mai important.
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de d_oana Mier 21 Sept 2011, 3:24 pm

Buna fetelor! Am o masina de cusut ff veche..a bunicii mele si nu mai prea vrea sa mearga, asa ca tare ma bate gandul sa imi cumpar una. Bugetul meu este mic, asa ca am studiat ofertele si am de ales intre Singer Tradition 157 si Brother JS23 (fostul LS2125). Masina de cusut vreau sa o folosesc doar pentru modificarea blugilor, eventual unele mici creatii pe panza si pasla de max 4 mm.Poate pun o intrebare absurda pt voi, dar fiind incepatoare nu stiu daca cu orice masina de cusut(de ex cele enumerate anterior) se pot face cusaturi pe pasla si jeans? va multmesc!
d_oana
d_oana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 81
Varsta : 35
Localizare : Banat
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de ChrisReeana Mier 21 Sept 2011, 3:31 pm

Buna Oana,

Eu am de cateva saptamani un brother ls2125 si este sensibila la materiale f groase (blug indoit in 3 - 4). Poti foarte usor sa o dereglezi la sincronul graifar - ac daca nu esti atenta si o fortezi. De pasla nu stiu ce sa zic ...
Dar in rest sunt foarte multumita, are si functie de brodat si matlasat - pe care nu le-am incercat-o inca dama .

Sa ne zici si noua ce ai hotarat si apoi daca esti multumita.
ChrisReeana
ChrisReeana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 37
Localizare : HUNEDOARA
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 21 Sept 2011, 3:35 pm

Eu te sfatuiesc sa cauti pe okazii.ro sau in ziarele locale de anunturi.
Vei gasi masini mai ieftine mai vechi DAR rezistente si cu mai multe functii.
Iar daca gasesti chiar la tine in oras e cu atat mai bine ca-i poti face si proba.
Si cu astea mai vechi sigur cosi pasla si blugi, astea noi si ieftine nu au piciorusul presor reglabil si nu prea cos materiale groase decat ajutate foarte mult.
Cele vechi insa nici nu comenteaza cos de n-ai treaba.
Eu am un Singer din 1968 cu care cos de toate si tot un Singer din 2007 cred care are mai multe functii si modele de cusaturi dar nu pot coase orice material.
Acum imi pare rau ca nu am cautat una de fabricatie germana (sunt mai silentioase si mai trainice) mai veche si mai dotata.M-am grabit s-o iau pe acuala ca era ieftina si era aproape de mine. zid
Dar m-am cam inselat asupra ei.
Nu zic ca nu e buna dar are destule defecte din fabricatie dar m-am invatat cu ea.
Iar cand imi intinde nervii la maxim cu "figurile"ei o scot pe batranica si-mi termin treaba.
Iar de brodat daca stii sa brodezi o faci cu orice masina normala.
Reglezi pasul aproape de 0 si un zig-zag marunt sau lat dupa dorinta.
Doar alea comuterizate brodeaza singure wink
Iar de matlasat e aceeasi chestie.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Larisa Mier 21 Sept 2011, 4:11 pm

oana_007 a scris:Buna fetelor.
Am si eu o intrebare pentru fetele care au masini de cusut Brother XL5500. Vreau sa cos un material in genul celui de ghiozdane (varianta subtire care nu are plastic pe spate). Ma gandeam sa folosesc un ac pentru denim de 100 grosime (sau sa iau ace pentru piele). Ati mai cusut asa ceva? Ceva sfaturi inainte sa ma apuc de lucru? Sa iau ace de piele sau merge si cu cele pentru denim?

Oana eu am Brother XL 5500 si am in proiect o geaca de velur, care o cos cu ace de 90 pentru piele si merge struna, la inceput a scartait pana m-am prins la reglari Smile. Toata diferenta intre acele de piele si cele din denim e la varf practic, la cel pentru piele e rasucit ca sa nu implunte dintr-o data pielea sau velurul si la acul pentru denim e varf normal. Acum vezi si tu cat e de tare materialul si cat de gros, eu as folosi ace pentru piele.
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de d_oana Joi 22 Sept 2011, 3:30 pm

MULTUMESC pt raspuns:) o sa caut mai atent..poate gasesc o masina second bunicica..si daca nu...probabil tot una dintre cele 2 o sa fie a mea Smile sper sa fac o alegere buna...nu de alta dar deja am multi blugi de scurtat si asteapta sa fie purtati Smile))
d_oana
d_oana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 81
Varsta : 35
Localizare : Banat
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de ChrisReeana Vin 23 Sept 2011, 7:50 am

Si sa ne spui si noua ce alegere ai facut ... hug
ChrisReeana
ChrisReeana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 37
Localizare : HUNEDOARA
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de d_oana Lun 26 Sept 2011, 1:12 pm

Daaa! o sa va anunt...in week-end am mai cautat una second, dar nu am gasit nimik k-lumea..cred ca pana la urma tot ls2125 o sa imi iau...nu ma grabesc...mai astept..poate gasesc altceva.
Chris, se lucreaza usor cu masina? ai intampinat probleme la ea? Pasla cred ca nu o sa reusesc sa o cos cu masina, pt ca e mult prea groasa, dar mi-e teama sa nu intampin probleme la blugi..in 3-4 indoit nu cred, dar in 2 sigur o sa am de cusut...Tare nehotarata mai sunt...mi=e teama sa nu dau banii, si dupa sa regret Smile
d_oana
d_oana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 81
Varsta : 35
Localizare : Banat
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de ChrisReeana Lun 26 Sept 2011, 1:30 pm

Oana, eu sunt foarte multumita de masina love , am facuta pana acum o gramada de chestii, si pe materiale foarte subtiri si pe altele mai groase.

Singura problema pe care am intampinat-o a fost dereglarea sincronului ac- graifar, dar asta pentru ca nu am fost atenta si am trecut cu masina peste un "nod" de la tivul blugului - acolo unde materialul este indoit de cateva ori. zid Ulterior mi s-a zis ca acolo , inainte si dupa, se inchide cusatura si se trece peste fara a coase. Foarte important este si sa folosesti acele adecvate materialului - gasesti informatiile exacte in manualul masinii.
Sper sa iti fie de ajutor aceste informatii si sa ne tii la curent cu ce hotare iei. kiss



ChrisReeana
ChrisReeana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 37
Localizare : HUNEDOARA
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de claudia_mami Lun 26 Sept 2011, 1:36 pm

eu am o masina singer este electrica si ma ajuta mult ,mi sa stricat de vreo cateva ori din neglijenta mea dar mie de mare ajutor.
claudia_mami
claudia_mami
helper
helper

Numarul mesajelor : 43
Localizare : iasi
Data de inscriere : 22/02/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de d_oana Lun 26 Sept 2011, 1:49 pm

Multumesc mult pentru informatii! kiss
d_oana
d_oana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 81
Varsta : 35
Localizare : Banat
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de ChrisReeana Lun 26 Sept 2011, 2:16 pm

Claudia, ce model este de la Singer? Poate si o foto...
ChrisReeana
ChrisReeana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 37
Localizare : HUNEDOARA
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de andegelia Lun 26 Sept 2011, 5:07 pm

Buna.

Am achizitionat o masina de cusut si brodat Brother innovis-950. Sunteti multumite de ea?
Va urmaresc pe toate din acest forum si am invatat ceva de la voi.
O zi buna!
andegelia
andegelia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 147
Varsta : 45
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/02/2010

http://andegelia.blogspot.com

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de ChrisReeana Mar 27 Sept 2011, 8:48 am

Asta da investitie! Felicitari! Din cate am inteles , este o masina foarte desteapta! Merci

Eu nu pot sa ma pronunt , dar nu vad de ce sa nu fii multumita de ea.

Din nou, felicitari si sa ne arati ce creatii minunate ai facut cu ea! pupi
ChrisReeana
ChrisReeana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 37
Localizare : HUNEDOARA
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de arielas Mar 27 Sept 2011, 2:01 pm

Pai mai urmareste-ne, citeste pe mai multe topicuri si ai sa vezi ce facem cu ea. Eu sunt multumita. kiss
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de andegelia Mar 27 Sept 2011, 5:52 pm

Buna.

Am urmarit tot de pe acest forum si de aceea m-am hotarat sa o cumpar.
Ea este o comoara, eu , in schimb nu am timp sa lucrez.
Si am achizitionat-o de o luna, inca nu am vazut tot ce poate face.
Sper sa fie o investitie buna in timp.
andegelia
andegelia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 147
Varsta : 45
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/02/2010

http://andegelia.blogspot.com

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de laurapopescu Mier 28 Sept 2011, 9:29 pm

Buna fetelor,

Eu una aveam intentia sa imi iau o masina de cusut din Romania , noua din magazin, insa cand am vazut preturile, am renuntat la ideea de cumparat din Romania.
Sincer nu pot sa cred ce adaosuri se practica uneori plus ca modelele de pe piata nu sunt grozave.
Eu mi-am luat din SUA o masina de cusut Singer4166 -model care nu s-a comercializat in Europa , la promotie ,pentru doar 100 dolari.
Este o masina cu afisaj electronic, 66 de cusaturi din care o cusatura overlock , 6 tipuri de butoniere,vreo 30 sunt decorative, etc) , iluminare cu led, buton start-stop, etc.
Intr-un final cu tot cu vama si transport + transformator de la 60Hz la50 Hz am ajuns la un cost de 650 lei.Pret care nu se compara cu ceea ce gasesti in Romania la 530 lei.
Eu sunt foarte multumita de ea. Coase si piele si materiale groase desi este o "bucatica de masina''. Smile
Pentru exemplificare aveti niste imagini atasate.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
laurapopescu
laurapopescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/05/2010

http://www.nuageknitwear.blogspot.ro

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de d_oana Mier 28 Sept 2011, 10:05 pm

wow! foarte tare! si mie tot de asta imi este teama: sa nu cumpar ceva si sa nu o pot folosi la ceea ce lucrez eu...de pe site-uri de afara imi este teama sa imi cumpar, ca nu cumva sa platesc o gramada de bani,iar ei sa imi trimita o jucarie.de pe ce site ai luat'o? si in cat timp ti-a ajuns?
d_oana
d_oana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 81
Varsta : 35
Localizare : Banat
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de laurapopescu Mier 28 Sept 2011, 10:15 pm

Site-ul este [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .
Din momentul in care am achitat transport +masina cam in 2 saptamani era la oficiul postal. Masina dupa cum am mentionat era la promotie si a venit si cu un piciorus universal pentru overlock care si taie.
E un piciorus care merge pe orice masina.
Mie nu mi se par preturi corecte in Romania. In plus la americani, daca eram la ei , beneficiam de garantie pe viata - lucru nemaiauzit la noi.
Da scrie pe ea made in taiwan dar calitatea este reprezentativa pentru brandul Singer.
laurapopescu
laurapopescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/05/2010

http://www.nuageknitwear.blogspot.ro

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de AlyC Mier 28 Sept 2011, 10:17 pm

Sa o stapanesti sanatoasa Laura e foarte misto !
AlyC
AlyC
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de rosita Mier 28 Sept 2011, 10:38 pm

Laura, ai facut o treaba buna, sa o stapanesti sanatoasa! Cat a fost vama la ea?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de laurapopescu Joi 29 Sept 2011, 8:46 am

Multumesc mult. Livrarea a fost facuta cu Posta americana : USPS
La posta romana am platit 115 ron . Ce mi se pare curios este ca vama te taxeaza si la suma platita pentru transportul obiectului desi nu este normal. Ar trebui sa fie gandita plata doar pentru obiect in sine.
Chiar daca pe factura apare separat obiectul si transportul , vama m-a taxat la suma totala.
Conform codului taric , pentru importul de masini de cusut, se plateste doar 5 % din valoarea masinii + TVA-ul aferent de 24%
Nu si in Romania evident, unde se plateste TVA si la suma pentru transport.
laurapopescu
laurapopescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/05/2010

http://www.nuageknitwear.blogspot.ro

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de teisoara Joi 29 Sept 2011, 8:47 am

Si cat a fost transportul?

Deja am inteles,sa o stapanesti sanatoasa ,m-as combina la un overlock?Oare fac bine? kiss
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 6 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB