Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Accesorii pentru tricotat EmptyIeri la 7:38 pm Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Accesorii pentru tricotat EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii pentru tricotat EmptyIeri la 7:30 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Accesorii pentru tricotat EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii pentru tricotat EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii pentru tricotat EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Accesorii pentru tricotat EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Accesorii pentru tricotat EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Accesorii pentru tricotat EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Accesorii pentru tricotat EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii pentru tricotat EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Accesorii pentru tricotat EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Accesorii pentru tricotat EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii pentru tricotat EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii pentru tricotat EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii pentru tricotat EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii pentru tricotat EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii pentru tricotat EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii pentru tricotat EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii pentru tricotat EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Accesorii pentru tricotat

+12
piciul
melinda2012
Dionisia
valentinadof
AcidoR
letho
ioana soare
macanetu
diada
geany
Admina
adar
16 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de adar Sam 05 Feb 2011, 7:17 am

AM CAUTAT UN SUBIECT LA CARE SA MA LIPESC, DAR NU AM GASIT! dACA ESTE CUMVA, IMI CER SCUZE SI VA ROG SA-L MUTATI!
Merci

Am promis fetelor ca vin cu poze si detalii despre iubirile mele supreme in materie de andrele/crosete. Smile

Andrelele Addi Click Lace
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
* sunt minunate, aluneca asa cum nu mai stie nicio alta andrea sa alunece, dar au un mic minus ... sunt mult mai scurte decat restul andrelelor

Setul KnitPro
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
* daca as vrea sa spun ceva despre ele, cred ca singurul cuvant potrivit ar fi PERFECT !
Sunt cele mai bune andrele cu care am lucrat vreodata ... nu voi mai renunta la ele !


Setul KnitPro pentru sosete - NOTA 10 !!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
* inainte de a le lua, am lucrat pe tot felul de andrele - cu niciunele n-am reusit sa fac sosete! Acum am deja 2 perechi la activ! le ador!

Crosetele de la Addi, cele mai bune ...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
* si astea aluneca foarte, foarte bine ... le iubesc pur si simplu!!!


Eu vi le recomand din toata inima, pe toate.
Cu addi lace e o problema, ca sunt scurtute, dar exista si varianta Basic, care are lungimea normala. Insa un apeste alta sunt foarte faine.
Daca vreti sa va cumparati, aveti posibilitati ... o caruta!!! Incepand de la un magazin care are banner aici, continuan cu ebay-ul care e pliiiin ... si multe siteuri de profil.
cautati un pret bun, nu va aruncati la primele pe care le vedeti. Eu am vazut primul set KnitPro cu 70 de euro, si l-am luat cu 40 pana la urma wink
addi lace l-am luat de la magazinul cu banner ... restul din germania, dar n-am platit transport (am o ... pila Smile - are tata drumuri incolo des si mi le-a adus el gratis Smile )
Daca cineva e interesat, eu va dau cu draga inima detalii despre locul de unde imi iau sculele, dar .. pe privat.

Va doresc spor in toate si tricot placut !!!
Si sper sa nu fie considerata reclama postarea mea, ca n-am nici cel mai mic avantaj - desi ar fi fost bine Smile

kiss
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de Admina Sam 05 Feb 2011, 9:51 am

Adar, m-am uitat si eu dupa un subiect cu si despre andrele si nu am gasit. Ar trebui, totusi.
Sunt de acord cu tine, in ceea ce priveste crosetele de la Addi, pentru ca am cateva numere si le ador si eu. Dureaza cam 5-10minute sa te obisnuiesti cu manerul ergo, dar dupa... merge treba repede si bine. wink
Setul Addi, doar le-am vazut la o prietena. Sunt pro, finisate la mare arta, intr-un plic elegant si cu o brosa inimioara. love La asa un design de top, era clar ca vor tricota singure, aproape.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de adar Sam 05 Feb 2011, 2:24 pm

Da, admina asa e. Cei de la Addi au pus pret pe fiecare detaliu. Sunt foarte bune andrelele - mie imi plac mai mult cele de la KnitPro, pentru ca sunt mai ascutite si ma descurc mai usor cu ele.
Crosetele de la Addi nu le-as da nici pe 1000 de alte crosete Smile
Eu am denumit asa subiectul, dar cred ca ar trebui schimbat in ACCESORII PENTRU TRICOTAT SI CROSETAT, pentru ca mai exista tot felul de minuni ...
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de geany Sam 05 Feb 2011, 2:27 pm

Sau ustensile pentru lucru manual... desi la crosetat este un subiect pentru crosete... La tricotat ar putea fi altul... pentru tricot... atat ustensile cat si masinarii...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de diada Sam 05 Feb 2011, 2:47 pm

Ce arsenal ai tu acolo!!! eu am 2 crosete mari si late, no name, 2 perechi de andrele, la fel, unde mai pui ca sunt si imprumutate (andrelele) dar nu mi s-au parut importante ustensilele cu care lucrez atat timp cat ma pricep. Si acum vii tu cu tot felul de chestii sa-mi distrugi mitul zid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de adar Dum 06 Feb 2011, 9:53 am

Smile))))))))))))))
Pai asa am zis si eu .... dar cand am tinut in mana prima pereche de andrele Addi, mi-am dat seama cat de mult m-am inselat ...
Daca vrei, da-mi adresa si-ti trimit o pereche sa lucrezi ceva cu ele. Apoi mi le trimiti inapoi. Vei vedea cata dreptate am !!!!!! :D

Geany, cum credeti voi, asa sa se numeasca! Important e sa avem subiectul !

O zi buna va doresc!!!
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de diada Dum 06 Feb 2011, 1:51 pm

Mersi de oferta, te cred pe cuvant! Tricotez/crosetez ocazional si chiar nu merit aceasta onoare, iti multumesc pentru incredere pupi hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de adar Dum 06 Feb 2011, 2:21 pm

hug

Oferta ramane valabila oricand vei avea curiozitatea de a le incerca ...

adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty andrele.................

Mesaj Scris de macanetu Joi 13 Feb 2014, 4:54 pm

Nu stiu daca scriu unde trebuie (daca nu,scuze),va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu un sfat .Doresc sa imi achizitionez niste andrele interschimbabile si nu stiu intre ce sa aleg , lemn sau metal .Am vazut ca sunt si de carbon.
Cele din lemn curcubeu sau simfonie sunt super frumoase dar eu mai am de bambus si nu ma impac foarte bine cu ele. Cele metalice cred totusi ca sunt cele mai bune ,asta si din experienta de pana acum.
Va multumesc anticipat.
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de ioana soare Joi 13 Feb 2014, 6:00 pm

Parca era un subiect despre andrele, dar nu-l gasesc:)

Sunt foarte bune si unele si altele, nu sunt unele mai bune decat celelalte in functie de materialul din care sunt facute, ci e alegeraea fiecaruia in functie de preferintele personale , stilul de lucru ci ceea ce lucreaza. Mie imi place mai mult sa lucrez cu andrele de lemn decat cu andrele de metal, asa ca setul symfonie mi se potriveste de minune. Controlez mai bine tensiunea cu ele decat cu cele din metal care sunt mai alunecoase. Salurile dantelate insa imi place sa le lucrez cu andrele de metal, cu cele speciale addi lace mai precis.
Daca tu lucrezi mai bine cu metal, atunci alege-le pe cele de metal. Dar vezi ca si cele de metal nu sunt toate la fel. De exemplu cei de la Addi au Addi Turbo Click , din alama placata cu nichel, foarte alunecoase si in consecinta rapide si Addi Lace Click, speciale pt dantela, din alama cu un strat de rasina protectoare care le face mai putin alunecoase, si cu varfurile mai ascutite.

Cele din lemn sunt clar mai lente decat cele de metal. Am lucrat o jacheta cu andrele de metal (pentru ca nu aveam de lemn potrivite) si apoi pentru a face marginea in punct lenes a trebuit sa schimb cu andrele mai mici. Am ales unele din lemn , iar atunci cand am facut trecerea de la cele de metal la cele de lemn am simtit ca parca stau pe loc:) Si cu toate astea le prefer pe cele de lemn, pentru mine este mai importat sa controlez mai bine tensiunea si sa lucrez mai uniform decat sa lucrez repede.

edit: La cele de lemn de marimi mai mici exista riscul sa le rupi din neatentie. Eu am rupt de doua ori cate un varf de 3mm la cele interschimbabile si de cateva ori cate o andrea cu doua varfuri (pentru ca si pe ele le prefer din lemn). Poti cumpara separat seturi de varfuri in cazul in care rupi vreunul sau vrei numere pe care nu le contine setul.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de letho Joi 13 Feb 2014, 11:17 pm

Completez si eu că ține doar de preferintele fiecaruia. Eu nu pot sa lucrez cu cele de lemn, am incercat cu bambus si cu cele symfonie. Sunt frumoase, sunt bune dar nu mi se potrivesc. Imi plac cele de metal si pe departe preferatele raman cele de la addi click lace varianta lunga: sunt exact cat trebuie de lungi, de alunecoase, de ascutite, de de.... Din pacate sunt destul de scumpe. Pe locul doi pentru mine sunt cele de la knitpro metalice. Nu stiu varianta cu interschimbabile de la knitpro dar teoretic ar trebui sa fie acelasi material. Mai sunt Addi click cele basic care au varful foarte bont, mi-e greu sa lucrez cu ele. La interschimbabile mai difera sistemul de prindere, eu la addi nu am nimic de reprosat.
Revenind, sfatul meu ar fi sa probezi inainte de a lua un set complet. Poti lua separat cate o pereche normala si sa te hotarasti asupra sistemului de prindere a cablului. Diferenta intre cabluri exista dar e mica, cel de la knitpro e un pic mai flexibil. Nu stiu daca exista addi lace long ca varianta normala (nu doar varfuri) ca sa le poti proba.
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de macanetu Joi 13 Feb 2014, 11:58 pm

Va multumesc frumos pentru sfaturi .Din ce am citit si m-am mai documentat o sa raman la crosetele Addi, numai de bine am citit despre ele .La andrele o sa le incerc pe cele de la Knit pro pentru inceput .Oricum zilele astea studiez piata(preturi) si sper sa comand in cateva zile . Dupa ce le voi achizitiona si incerca o sa vad la care raman .O sa va arat ce am achizitionat....dupa.
   Asa cum spunea cineva am n perechi si de andrele si crosete dar nu din astea profesionale ca sa zic asa si am vazut numai cuvinte de lauda la adresa lor.
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de macanetu Mier 19 Feb 2014, 3:38 pm

Am comandat intr-un final setul Knit-pro deluxe Symfonie , am inteles ca nu se compara cu cele de bambus , ca sunt mult mai bune . De'abia le astept , vine iepurasul  bucurie  mai repede . Smile
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de macanetu Sam 01 Mar 2014, 1:33 am

Setul meu de andrele Symfonie , imi plac mult de tot ,deja o pereche este in lucru si am facut mai multe esantioane ca sa vad cum ma impac cu ele si bineeeeee . Le-am facut si husa  , astazi am terminat-o . In buzunare sunt cablurile  , acele , opritori , conectori . Apropo de andrelele de bambus eu lucrand mai mult cu nr mici am luat 2 si 2,25 care bineinteles ca s-au rupt ambele si de aceea eram un pic sceptica cu astea , credeam ca sunt firave , dar m-am convins .
Acum am facut cum m-ai sfatuit Ioana si am comandat o pereche karbonz ,una cubics si una bambus(nr mai mare Smile) si dupa ce le voi primi ma edific cu ce mai completez .
Letho pana la astea nici eu nu am mai lucrat decat cu lemn dar ma impac super cu ele . este foarte adevarat ca nu toate firele aluneca super usor pe ele,dar e ok , exact cum a zis Ioana , ai control asupra lucrului .Si imi mai place super tare ca poti uni cablurile , sunt super . Parerea mea. Va multumesc inca o data , conteaza mult sa iti dea cineva informatii . kiss 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de AcidoR Sam 01 Mar 2014, 2:09 am

Sa le stapanesti sanatoasa si sa ai spor la impletit!  Laughing 
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de valentinadof Sam 01 Mar 2014, 9:51 am

Sa le stapanesti sanatoasa si cu mult spor macanetu!
Imi doresc si eu asa ceva.M-a intrebat sotul ce mi-as dori de 8 Martie si i-am zis un set de andrele.A inceput sa rada,cum e posibil sa-mi doresc asa ceva la o zi cand toata lumea primeste bijuterii,haine,etc! Smile 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de Dionisia Lun 03 Mar 2014, 8:46 am

care ar fi avantajele unor andrele cubics?
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de macanetu Lun 03 Mar 2014, 12:56 pm

Va multumesc frumos fetelor .
Valentina si eu am inceput sa rad cand am citit mesajul tau,la fel a fost si la mine,a zis ca el nu poate sa inteleaga asa ceva dar daca asta e dorinta mea Smile , eu ma bucur mult pentru ele , sunt un cadou minunat.
Dionisia nu stiu sa iti spun acum dar dupa ce le primesc o sa vedem ce si cum , oricum am luat o pereche , sunt patrate , nu rotunde de unde si denumirea probabil . Din ce am citit pe alte site'uri straine au comentarii bune. Vedem .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de ioana soare Lun 03 Mar 2014, 1:57 pm

Macanetu sa le stapanesti sanatoasa! Sa le pui la treaba si sa fii incantata de ele si de posibilitatile de usurare a muncii pe care ti le ofera!
Husa este super! Si foarte ingenioasa asa cu torsade drept suport pt andrele si buzunare pt accesorii!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de macanetu Vin 21 Mar 2014, 10:44 pm

Multumesc frumos Ioana , husa imi place si mie..sincer acum ma gandesc ca trebuia sa o fac alta culoare , poate mai fac una ,de idei nu duc lipsa Smile. Andrelele sunt minunate ,nu regret absolut deloc faptul ca le-am achizitionat .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Am nevoie de ajutor!

Mesaj Scris de melinda2012 Vin 11 Apr 2014, 7:06 pm

Am si eu doua intrebari:
1. Oare exista in Romania un magazin de unde sa cumpar andrele circulare de 1.5 m lungime (al cablului) ? Mi-ar trebui nr 2.
2. De unde as putea cumpara nasturi mari culoarea galben-mustar? In tot Brasovul nu am gasit aceasta nuanta din pacate Sad
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
melinda2012
melinda2012
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 46
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 27/05/2012

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de piciul Vin 11 Apr 2014, 9:42 pm

Poate gasesti aici nasturi....sau comanzi..
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de geo Lun 14 Apr 2014, 12:53 am

La merceria de pe Republicii ai incercat? Au foarte multi nasturi acolo.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de dannie Dum 25 Mai 2014, 2:41 pm

are cineva interschimbabilie de la knitpicks? am tot cautat pareri si pe net gasesti multe si nu stii care sunt pro reclama sau anti... m-ar fi interesat o parere sincera de la cineva care lucreaza cu ele, mersi
dannie
dannie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 38
Localizare : Slobozia, Ialomita
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de macanetu Dum 25 Mai 2014, 2:49 pm

"Knitpcks" sau KnitPro ?
Din ultimele am eu mai multe modele si sunt super multumita de ele , depinde de care doresti mai exact , dar de firma aceea de care zici nu am auzit ( asta nu inseamna ca nu exista ) , am inteles ca in functie de unde le iei se numesc altfel .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii pentru tricotat Empty Re: Accesorii pentru tricotat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB