Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

+11
ramomic
Roxy
victoriacus
avr_dana
mariaz_09
juliennej
andreea_2008
ana_bela
crixuta
deiutza23
MagdaMarin
15 participanți

Pagina 11 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Vin 04 Feb 2011, 1:09 pm

Ana, nu esti pretentioasa, serviciile in Ro sunt de kk...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Vin 04 Feb 2011, 1:12 pm

neata, fetelor!

ana, bine ai revenit! e faina si prinde bine cite o iesire din asta chiar daca nu-s toate cum le -am vrea noi.

roxy, tu poti lucra a doua zi daca dormi asa putin?tudor ce face in timp ce tu traduci?

cris, bravo pt cintar si sa-i iasa cit mai repede dintii lui andrei si sa puteti dormi.

eu am dormit bustean de la 10 pina la 4 ,am si mincat ceva si ma pregatesc de mers la scoala..
e bine ca vine weekendul , apoi inca 2 saptamini si avem vacanta.la sfirsitul lui martie, de prin 25 , o sa ramin acasa...ar mai fi aproape 2 saptamini pina la nastere,doar pt mine...
o zi buna sa aveti si e weeeeeekeneed!!!!Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Vin 04 Feb 2011, 1:28 pm

Julie, merci Smile
E bine ca nu stai mult acasa, te plictisesti ingrozitor, ca nu poti face multe.
Pentru mine calcatul primelor hainite a lui Andrei a fost un calvar, ma terminau spatele, statul in picioare....si obosisem de filme si uitat la Tv Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de Roxy Vin 04 Feb 2011, 11:28 pm

Seara buna !
Ana, nici eu nu zic ca esti prea pretentioasa, ci sunt multe pensiuni de toata jena. Spun asta pentru că am avut parte si de calitate extra, oameni primitori si pret bun, dar a fost si cand am nimerit prost. Tot clienti sunt de vina, ca incurajeaza si acest consum, sa zic asa. Stii, nu totdeauna, toata lumea are curajul sa spuna ca e nemultumit, pe banii lui evident, si asa se continua cu cercul asta vicios. Adica eu una sigur as riposta de n-as fi multumita, dar degeaba, ca probail m-ar trata ca pe una mai dusa si ar considera ca "lasa, ca sunt destui clienti". pe de alta parte, uneori calitate proasta=bani mai putini=accesibilitate mai usoara pentru mai multi

Cris, sper sa aveti nopti mai linsitite, sa te bucuri de somn si tihna.

Julie, pot, deocamdata pot, nus tiu cat tine. Nu fac in fiecare noapte treaba asta, cand si cand, dar oricum lucrez zilnic, incerc sa ma scutesc de weekenduri, dar nu iese inttodeauna. D exemplu ieri si azi am lucrat f ff mult, maine insa dooorm, apoi merg cu Tudor la teatrul de copii si in parc sa ne aerisim putin si dupa o sa gatesc , ceva curatenie de astea. Si de pe la 4 va trebui sa lucrez vreo 5 ore ca weekendul asta asa e.

Tudor , in general nu e singur cand lucrez eu, dar uneori lucrez doua ore cu el langa mine, ii aduc masuta si scaunelul, el coloreaza, face plastellina sau face puzzle ca le adora. incerc sa il prind cu ceva si sa bibileasca pe o chestie. are momente cand sta cu cartea in mana de zici ca citeste un roman, dar el de fapt analizeaza sau nu stiu ce face acolo... Acuma a fost frate-meu pe aici si a stat cu el zilele astea, si tudor il adora, se joaca de n-au treaba. Insa sunt zile cand sub nicio forma nu pot lucra de el si nici nu insist, las tot, stau cu el, si atunci recuperez seara ce trebuia sa fac.

Ne gandim sa il ducem la dans o ora , de 2 ori ep saptamana. Se face serie noua de grupa prichindea si e tentant. ma gandesc ca i-ar placea intre copii, nu ma gandesc la performanta si altele Smile) Imi imaginez ce dulci sunt ei asa mititei. Ce zici, Julie ? Fetelor ?

Si inca ceva, stiam si eu, si ai zis si tu, Julie ca deprind bine limbile straine asa mici. e extraordinar cum asimileaza din joaca noastra+un program de dvd-uri cuvinte, expresii, dar ma surprinde faptul ca pronuntia e super, exact cum aude, fara efort.... Cand ma gandesc cata fonetica am mancat, adica cel putin in facultate se facea foarte serios. Ma gandesc ca si la voi a fost la fel, Cris si Julie.
Cert e ca ar fi pacat sa nu prinda din zbor ceva ce mai tarziu ar necesita ani de munca ...


Noapte buna pupi kiss hug


L.E. Roman in toata regula. hai , Ramo, baga si tu unul.
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Vin 04 Feb 2011, 11:37 pm

Roxana, ma bucur ca ne mai povestesti Smile
Intr-adevar ai un program greu, uffff, si iar ajungem la bani ....
Andrei clar e cu dintisorii, l-am mai verificat odata in seara asta si ii cresc ambii canini, simultan, deci....nu mai e nevoie de niciun comentariu. E super agitat si seara, azi nu puteam sa ii intru in voie cu nimic, l-am culcat la 10 si deja s-a trezit odata.
Deci astept sa iasa, si dupa aceea ....spre masele cu curaj rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de Roxy Vin 04 Feb 2011, 11:50 pm

Cris, nu fuctioneaza nici o crema ? Incerc sa imi amintesc cu ce il dadeam eu chiar la primii,,, Nu gaseam decat la o farmacie in oras. Era ceva mai deosebit. ma uit sa vad de nu am pastrat una. hug pupi pupi Alaturi de tine cu gandul. Sper sa treaca repede perioada asta.

Da, de la bani pleaca toate. Adica s-ar putea sa nu muncim si sa traim ? Clar ca nu. Fiecare face ce stie, ce poate, ce oportunitati intalneste.

Azi cred ca nu is asa frustrata si de aia zic ca pot, dar mai am si zile cand o iau razna cu totu`. Dar de alea mai putine ca nu ne permitem. Intr-un fel sunt multumita ca si fac bani si sunt mult acasa, dar tot nu pot fi 100% cu el... Insa simt ca reusesc sa fac destule activitati si cu el, si e incantat de tot ce e nou.


PS. Nu e de sezon, ci de corazon, din unul dintre poetii mei preferati
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Sam 05 Feb 2011, 12:06 am

buna seara fetelor!

cris, bietul andrei..cred ca-i tare dureros pt el...sa ii iasa caninii si sa poata dormi si el saracutul...

roxy,ai program greu,dar macar esti acasa cu el si asta-i fain..
eu am facut fr de pe la 6 ani dar tot am avut de invatat in facultate.
am citit chiar zilele astea ca in familiile bilingve, de ex, daca eu vreau ca anna sa invete romana ,ii vb doar in ro.cum a doua mea lb e fr, iti faci ,pt copiii mai marisori , 2 zile pe sapt in care vb doar a doua limba..

azi,pt ca mi-a luat o ora si 20 de min sa ajung acasa, i-am vb in fr..pina atunci se tot bitiia pe acolo si am simtit-o. de cum am inceput sa ii vb , s-a oprit ,n-a mai miscat deloc, deloc si parca ma asculta. f tare a fost ..Smile

cu piticii de la scoala, eu fac in fiecare zi franceza si deja stiu o gramda.parintii sint surprinsi de cite stiu.
asa ca ,daca nu vrei sa-i vb tot timpul in engleza, macar o zi /sapt ,incearca.si asa e de la 0- 6 ani e perioada senzitiva pt a invata limbi straine...si ei vor invata , fara a-i intrizia in vorbire, pt ca le invata concomitent.
eu sint f pasionata de subiectul asta si cred ca ,daca voi vb o alta lb, ar fi super sa incercati si cu piticii..ajuat la dezvoltarea creierului si pune fundamentul pt alte limbi.

am scris si eu un roman...Smile
weekend fain sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de avr_dana Sam 05 Feb 2011, 12:01 pm

buna fetelor

..e interesant chestia cu limbile straine. Si eu am incerc cat cateva cuvinte cu Dav in engleza...dar prea putin.

juli in curand o sa fii mai libera. Noi am avut sapt asta vacanta intersemestriala. De luni incepem semestrul 2 si gata .........

Roxi, e bine ca poti petrece mult timp cu Tudor, sau macar esti in preajma lui. Nu merge la gradi? Ai luat baterii noi la cantar?

LA dieta ..eu am incercat sa tin disociata vegetale/animale...dar nu mi-a iesit in totalitate. Clar ca nu pot papa carnurile doar fripte, fara condimente sau verdeturi sau salate. Asa ca de azi fac o combinatie intre Sb si disociata. Spor la dieta si tie Smile

Cris sa treceti usor peste canini, ca astia is cei mai naspa. MAselele ies de obicei fara probleme.
Dintii lui David au iesit relativ ok, fara durere, dar caninii cred ca o sa-i tin minte toata viata. O luna nu am dormit, eram zombi , si am mai si iesit amandoi odata. DAca adormeam pe la 5 dimi . Dar au ramas doar amintiri.
CAlgel nu-i foloseste sau ceva de la farmacie sa-i mai calmeze durerea?
Felicitari pt ticker bee beat

Ana , ce frumos ca ati iesit la munte in familie..............noi ne chinuim de ani sa mergemla ski si nu am reusit. Si nu esti dusa...nici eu nu suport sa stau in jeans sau imbracata pe cerceafuri. Bine ca a fost oki si v-ati distrat wink
wk frumos tuturor
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Sam 05 Feb 2011, 2:29 pm

Hello
Pfff, ce usurata ma simt ca am gasit pe cineva ca mine!!!! Adica nu ma mai simt ca picata de pe marte ca nu pot sta pe asternuturi imbracata de mers afara. wink

Cris, Iannis a tras ceva cu caninii si la el ai iesit toti odata, dar au iesit mai intai maselutele. Lasa, mai bine sa iasa si se scapa, saracutul. pupi

Roxi, e tare fain ca poti lucra acasa. Stiu, cateodata parca mai simti nevoia sa iesi, dar e bine ca poti sta cu Tudor.

Juli, ati scapat de furtuna?

Va pupacesc. Fug sa cos mai departe la scutecele. Sper sa le termin cat mai repede. Macar nu mai dau banii pe Pampersi.
Weekend fain.
kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 05 Feb 2011, 3:42 pm

buna fetele.
ANA si eu sunt tot asa,nu ma pot pune in pat cu haine de strada prietenie .
eu de azi sunt cu bucuriile pe cap,cantarul arata cu 1 kg in plus dar nu-l bag in seama si nu ma mai cantaresc pana pe marti miercuri.
ROXY merge cantarul?
CRIS si la noi mergea cu gel pe gingie,il calma cat sa adoarma si apoi nu se mai trezea cateva ore bune cand il dadeam iar si uite-asa venea dimineata bine .
maine serbam ziua lui tata,sper sa nu mananc prea mult,la praji nu voi rezista mai ales ca,cu bucuriile pe cap,as manca non stop ametit ,dar sper sa nu mananc mult.
luni am 2 procese,ceva ce nu am mai facut,sper sa fie bine.
mi-am luat azi niste cizme scurte albe cu toc cui de vreo 9 cm,asa super arata piciorul,abia astept sa treaca ghetusul si zapada sa le pot purta.
we frumos tuturor si mai vb luni,paaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Sam 05 Feb 2011, 3:45 pm

Buna fetelor Smile
Ne-am intors si noi de la tuns, am mers in gasca si Andrei cu sotul s-au plimbat impreuna in parc, asa frumos e afara....v-am pus poze pe grup albumul e februarie 2011, ca sa imi vedeti si freza si pe Andrei Smile.
Ana, cum se spala mei-taiul, trebuie sa ti-l trimit pt ca Andrei nu prea mai are stare sa stea in el din pacate Sad. Nu stiu ce-o sa ma fac cu el daca nu sta in carut...azi a stat, l-a dus tati la porumbei, a schimbat peisajul, sper sa fie ok...
Roxa, il dau cu gengigel pt Andrei, l-am dat aseara de 2 ori, vad ca a dormit mai bine noaptea, de-abia pe la 1 a bagat somn cum trebuie, si mi-a dormit super fain...
Julie, si eu ma bucur ca ii ies, macar scapam, ca nah, de iesit oricum trebuie sa iasa, mai bine acu decat mai incolo, tare naspa ar fi sa lucrez si sa dorm asa noaptea.....cred ca as ajunge la nebuni....
Eu ii mai pun lui Andrei cantecele la laptop in engleza, si are preferinte...e buna ideea cu o zi pe saptamana sa ii vb intr-o limba straina, ca nu as putea sa vb tot timpul cu el in engl, mi s-ar parea nefiresc, oricat de mult mi-as dori sa invete....
Dana, merci, pune-ti si tu ticker, sa te felicitam Smile. Ce fain ar fi daca nici Andrei n-ar suferi la maselel, uffff
Ana, adevarul ca banii economisiti pe pampers....is super buni, dar la vara in orice caz nici nu ma gandesc sa il mai tin cu ei....pe caldura la funducul gol Smile
Gata si pozele Smile
Weekend fain!!!!
PS: Deiutza, tine-te tare!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Sam 05 Feb 2011, 3:54 pm

Cris, eu l-am spalat in masina. Nu pateste nimic, la 40 de grade e suficient.
Incearca legatura pe spate, poate ii place.
Iei, Deiutza, si eu care credeam ca-s dusa. Deci nu-s chiar asa de dusa. wink
Bafta luni. hug
Ah, Dana, iarta-ma! Merci Felicitari pentru - la cantar.
Eu tot la 69 sunt. Nu se misca si gata.
Cred ca de luni ma pun sa-mi si cantaresc mancarea.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Sam 05 Feb 2011, 6:06 pm

Ana, merci Smile
Nu cantari mancarea, ca mai rau iti faci....eu uneori mananc mai putin, uneori mai mult, ca bebelusii, dupa chef rade
Vad ca si Tatia si Andre mai slabesc chiar daca mai scapa la prostioare, incearca sa eviti dulciurile zid , spuse iubitoare de torturi, ciocolata si tot ce ii dulce in lumea asta Smile

PS: am mai adaugat la album si o poza din luna a 9-a...inconjurata de mancare si umflata cat casa rade .....Deiutza, astept commenturi, ca stiu ca voiai before si after bucurie
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Sam 05 Feb 2011, 8:23 pm

seara buna!

cris, f fain te-ai tuns si in poza de la 9 luni...........mamaaaa,mamaaaaaaaa:)
se vede ca ai slabit enorm!!!!
andrei e tare scump cum sta cu gurita in pozele alea de azi!!!
i-au iesit dintii?

dana,si eu de abia astept vacanta!!!!!
ana, n-a venit ninsoarea azi..ceica va ninge...nu stiu cum, ca e un frig !!!

eu am mai luat niste haine , ciorapi, n-am gasit caciulite decit roz...
ne-am uitat la un basinet din ala si la sling, da' tot nu-s lamurita....
o colega mi-a zis ca este o chestie de pus bebele in ea si apoi il poti pune cu tine in pat...asta in caz ca te temi sa nu-l faci una cu salteaua cind te intorci:))!
si tot colega asta , care are fetita la mine in clasa,a zis ca imi da un scaun de masina de la ea..oare sa-l iau?
de sling mi-a zis ca tre sa fie din material asa, durabil ,ca daca nu te doare spatele..ana,cum e ? asa e cu slingurile?
o sa fac foto cu ce am mai luat sa zici de mi-s de ajuns...colegele mi-au zis sa iau multe costumele din alea cu totul, ca pijamaua..am luat vreo 10..sper ca -s de ajuns!
nah, scuzati aberatiile, din nou!Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Sam 05 Feb 2011, 8:50 pm

Julie, nu a crapat gingiuta de tot, inca ne chinuim...o sa vad in functie de cum doarme...
In poza aia eram prin ultimele saptamani, si aveam o retentie de apa fenomenala, picioarele ca butucii, o doamne,,,,cand imi amintesc ca nu aveam cu ce sa ma incalt
Scaun de masina accepta fara probleme, banuiesc ca iti da scoica 0-12 luni, si pt primul an nici nu are rost sa dai banii....mai ales ca de obicei asta ramane mic, si trebuie sa ii iei scaun de bb mare cam pe la 10-11 luni, ca nu mai incape in el...Andrei inca da, insa sta cam nasol cu hainele groase de iarna...
Asta de 0-12 luni e pozitionat cu capul bebelului inspre sofer, ca ei nu isi tin inca gatutul, iar la o eventuala frana, ei se simt f confortabil....
E ok 10, da nu-ti lua numai mici, eu lui Andrei cel putin la salopete, body-uri m-am invatat minte si mereu ii iau mai mari decat varsta lui, ca sa se simta confortabil, sa nu il curme inghinal, mai ales ca si pampersul se umfla si exercita presiune....
Pune poze Smile rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Sam 05 Feb 2011, 9:27 pm

cris, mai pe toate le-am luat de 3 luni sau 3-6 luni..
atunci o sa zic ca iau scaunul...:)asa a zis si ea c an-are rost sa iau ca nu voi folosi mult....
acus merg sa fac pe fotograful.iar zice omul ca am luat-o razna:))!

gata, am pus pozele in acelasi album cu celelalte.vreo 7 la numar.
cris, sper sa-i iasa lui andrei dintii si sa scape de durere..
tu cind te reintorci la lucru? cit mai ai concediu?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Dum 06 Feb 2011, 10:06 am

Neatza fetelor Smile
Noi avem un weekend tare dragut, tati m-a tot complimentat, am spart pusculita sa facem rost de bani ca suntem varza pana maine cand ia salariul rade
Julie, sunt super frumuselel salopetelele, sa vezi ce misto o sa ii stea Annei cu ele Smile
Julie, teoretic eu mai am dreptul la concediu pana la anul in februarie, de ziua lui Andrei. Dar daca e sa raman la acelasi job, o sa ma adaptez la inceperea unui nou proiect, chiar daca e sa fie nitel mai devreme...ca daca e sa ma intorc fix la data la care vreau eu si nu e de munca....e cam nasol.
Eu inca sper sa imi gasesc altceva si pe bani mai buni, dar oferta nu e grozava inca....vom vedea ce se intampla anul asta. Acuma macar stiu ca sunt mai pregatita psihic daca e sa se intample, chiar daca imi va fi greu...
Sunt si eu curioasa ce va fi, cum va fi Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de avr_dana Dum 06 Feb 2011, 5:06 pm

Buna fetelor..............eu mi-am revenit din mahmureala :D. Aseara am fost la o cumatrie si am aj la 3 dim acasa. Si eu care tre sa dorm mult sa fiu odihnita, azi am fost zombi .

A fost o petrecere f frumoasa, m-am distrat si am si papat de toate, iar azi iar am papat de toate, fiindca la stari de astea daca nu pap mi-e rau.
Deci de maine din nou pe baricade, mai ales ca toata lumea e pusa pe slabeala.

ooofff cand ai bani e asa bine. Iar cad in deprimare cand altii au si isi permit de toate si mie mi se lungesc ochii Sad
V-am mai spus ca am o prietena avocat...a slabit vreo 15 kile . Acu are in jur de 90, dar e pusa pe treaba. Merge ffff des la masaj,la impachetari, orice se poate intr-un salon. E ff ingrijita, haine de haine, unghiile imecabile tot timpul, par etc.
Si inca una ( mamica la bb) care a mers la masaj f mult timp cand era insarcinata sa nu faca celulita si vergeturi. Aranjata, gene false dragute, cocheta , acusik se pune pe slabit.

....asa e fain cand ai bani si-ti permiti sa mergi sa te ingrijesti...eu doar visez la asta. Macar am noroc de ap de masaj si ma mai fac, mai fac foamea si poate poate o sa arat si eu bine Sad

Cris arati superrr bine. imi place culoarea parului si se vede ce slaba esti. LA fata te-ai "supt" de tot :D IAr Andrei e un duuuulce . Are trasaturi de ingeras smecher , asta daca exista Smile

Juli ce dragalase sunt hainitele...ce mititele...parca sunt pt o papusa. Si accepta tot ce ti se ofera acum, ca o sa creasca repede si nu are rost sa-ti cumperi de ex scaun pt masina, balansoar sau fel de fel de chestii in care stau bebeii pana reusesc ei sa se rastogoleasca.

Deiutza felicitari pt achizitii. In curand o sa fii si tu o "invidiata"

Ana tu cat vrei sa slabesti?

o duminica frumoasa tuturor
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Dum 06 Feb 2011, 7:41 pm

salutare.

noi am fost sa o vedem pe bebe anna. e simpatica, grasuta, cu o gramda de par...a dormit si s-a ascuns tot timpul cit am fost acolo..a avut picioarele puse inaintea fetei si de abia ne-a lasat sa o vedem.are cam un kil jumate( 3 pounds jumate) si cam 40 de cm(16 inci).cred ca am facut si transformarile corecte...
ne-a dat am vreo 100 de poze 3d,deci am de une pune...
gata,am pus foto!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Dum 06 Feb 2011, 10:47 pm

Juliieeeeeeeeeeeeeeee, am vazut pozele Smile
Ana e bolfoshica, serioasa si foarte calma in unele dintre poze Flowers
Cum a fost? Emotionant? Smile
Dana, nu te mai necaji...zilele frumoase vor aparea si pe strada noastra....si eu ma tot plang de bani, dar sincera sa fiu...importanta e viata persoanala, sa ne intelegem si sa fie frumos acasa, sanatatea bebelusului (iar a stat o prietena cu bebica in spital Smile, ufffff) si sa ne simtim frumoase....Eu weekendul asta m-am simti atata de bine, ca m-ama aranjat putin, hainele nu sunt noi, dar ma simt bine in ele....asa ca daca slabesti, ai sa vezi ca deja iti vei creste moralul cu mult, eu acuma imi zic, of, n-am bani, da macar sunt mai slaba si ma incap hainele vechi rade
Andrei e un mega smecheroi, of, cred ca o sa ne joace pe degete mai incolo, pe de o parte iti vine sa il mananci de dragalas ce este, pe de alta parte deja vezi ca ti se pregateste ceva, am impresia ca e in schimbare de personalitate, sper sa ma insel Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de juliennej Dum 06 Feb 2011, 11:46 pm

cris, a fost tare ciudat.acu parca m-a lovit ca e e adevarata treaba...ca "treaba" are nume, pesronalitate si ca nu mai e doar o chestie abstracta...Smile ma tot uit la poze si ii tot zic la om ca nu mai e gluma, e adevarata treaba!!
a fost f fain si total diferit de experienta cu spitalul..
parintii mei sint super/extra incintati...Smile

ce a facut andrei?

legat de bani...se fac ei cumva.important e ceea ce a zis cris!!

pff...iar as minca ceva dulce...si asta pt ca m-am uitat la un show tv si faceau numai bunatati!!!!!!!!1
ce pofta am!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de victoriacus Lun 07 Feb 2011, 8:56 am

julienne,tine fructe la vedere si, cand te ia pofta de dulce, mananca fructe.Eu asa fac si imi trece wink
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Lun 07 Feb 2011, 11:15 am

Hello vorbaretelor!!!!

Juli, mie imi place tare mult sling-ul. Nu m-a durut spatele de la el niciodata. E important sa il pui corect ca sa va simtiti bine amandoua. Poate prietena ta are probleme cu spatele sau nu l-a pus corect. In general slingurile vin si cu instructiuni.
Eu zic sa nu-ti faci probleme ca te vei intoarce peste Anna. Instinctul de mami nu te va lasa sa faci asta oricat de obosita vei fi.
Cris, incerc sa nu mai pun in gura dulce deloc. Sper sa-mi si iasa ca am in frigider cremes si-i taaaareeee bun, dar cand ma gandesc ca se pune imi trece pofta.
Ok, nu o sa imi cantaresc mancarea.
Mi-am facut si ceai verde si speeeeerrrr sa poti tine SB1 macar 2 saptamani.
Dana, nu te mai necaji. Da-i incolo de bani. Important e sa fie sanatate ca banii se fac ei. Nici eu nu mi-as permite sa merg la masaj, dar tipa accepta sa ii platesc abonamentul in 2 rate si asa nu se simte prea tare la buget.
Victoria, cum e dieta? Nu ne-ai mai povestit nimic.
Andreea? Roxi?
Feteleeeeee!!! Livia, Ramo, Arime, Dana (cealalta) Andreea roz!!!!!!!!!!!!!!
Mi-e dor de voi!!!!!!!!!!!!!
Nah, m-a apucat melancolia Smile Ce vremuri!!!!! hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de crixuta Lun 07 Feb 2011, 11:57 am

Buna fetelor Smile
Noi am avut un weekend tare frumos!!!!
Unu la mana ca a fost cald afara si am iesit mai mult cu Andrei la plimbare.
Apoi ca m-am tuns si ma simt asa bine pe chestia asta, plus ca vad ca si sotul e incantat, si mi-am dat seama cat e de important sa te mai aranjezi din cand in cand, uffff
Si ieri am iesit si cu fetele la o barfa mica, si tare bine m-am simtit sa ies aranjata si sa discut si altceva decat pampersi si alte minuni Smile
Ana, spor....eu zic ca daca ne dorim cu adevarat, sigur reusim, atata timp cat tine de noi....ca viata asta e plina si de chestii care depind de altii, dar silueta e a noastra, si daca suntem santoase, le facem pe toate Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de ana_bela Lun 07 Feb 2011, 1:21 pm

Cris, am vrut sa spun... Arati fenomenal!!!! Nah, nici nu am cuvinte. pupi
Sper sa pot ajunge si eu sa arat bine. zid
Juli, am vazut pozele cu Anna. Oau, ce fain i se vede fata!!!!!! E o bucalata!!!
Dana, mi-ar placea sa scad vreo 10 kg. Nu stiu daca ma tine. Stiu, zici ca nu e mult, dar greutatea la care vreau sa ajung n-am mai avut-o din facultate si is vreo 10 ani de cand am terminat-o. tricot
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-11

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB