Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Quilling - arta de a rula hartia(5) EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Quilling - arta de a rula hartia(5)

+33
MihaelaT
carmendana
bibidesign
casagravor
dianabv
chocolate
Lucia.BlueFlower
Adelaida
Giobsy
dia
GabitzaMami
greieras
Ginet
Uca
anka_gabi
Leutz
danabarbu2007
Steluzza
anca56
vmir
pelinarivasile
artbaby
firimitura
firicel
diana-s
AlinaJ.Bijoux
ionela stefan
Dana.G
MoniKozi
tantelu01
gty
anca1820
aba
37 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Mar 07 Dec 2010, 12:21 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

-------------------

Mda, buna idee si rapida. Multumesc. pupi

avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de anca1820 Mar 07 Dec 2010, 12:37 pm

felicitari pt idee,casagravor!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de gty Mar 07 Dec 2010, 3:31 pm

revin si eu in forta cu ultimele creatii:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gty
gty
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 16/11/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de anca1820 Mar 07 Dec 2010, 3:46 pm

Oau!!!Scaunelele m-au dat gata!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Mar 07 Dec 2010, 3:48 pm

Waw... chiar waw. Toate sunt superbe, dar scaunelul e minunat. primul
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 07 Dec 2010, 4:23 pm

Bravo gty! Scaunul e frumos gandit. Sigur e facut din hartie normala, de copiator. Si eu am facut ansamblul cu masuta, scaune, cescute... din hartia normala. Am reusit sa cumpar hartie speciala, gata taiata. Am facut un ciorapel (cizmulita) de Mos dupa modelul de pe ambalaj si am inteles de ce lucrarile lor arata mult mai bine. Hartia este mai lucioasa in sectiune sau asa imi pare mie. Trebuie sa descarc pozele sa va arat. Si fiica mea m-a intrebat cu ce am lucrat ca era evidenta diferenta. Am cumparat de la Casa Retro hartie gata taiata, chinezeasca si, desi e colorata pe ambele fete, in sectiune are culoare de carton brut. Aveti grija sa nu va pacaliti si voi. O sa ma duc sa le arat si lor si sa nu le mai vanda ptr. quilling, sa atentioneze omul la cumparare.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Mier 08 Dec 2010, 1:06 pm

Sa indraznesc, sa nu indraznesc.... Dupa pozele postate de gty... Da' nici ale mele nu-s asa rele. Ceva mic pentru bradutul lui fiu-meu si o felicitare pe care trebuie sa o dea cuiva. E prima felicitare pe care o fac, fiti blande. Tantelu, multumesc pentru crab.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 08 Dec 2010, 1:37 pm

Foarte dragute, aba si ma bucur ca ti-au fost de folos modelele. La felicitare scrisul este din cusaturi? Parca nu este din hartie mirat
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Mier 08 Dec 2010, 1:41 pm

Multumesc tantelu. Poza nu e clara ca am pozat afara. La bec culorile se schimba si afara era innorat. Scrisul nu e din hartie. Cu varful acului plin de lipici am facut literele dupa care am presarat sclipici. Am scuturat surplusul si au ramas literele. Embarassed Trebuia sa fac literele prea mici din hartie si nu mi-au iesit. pupi In realitate culorile sunt mai vii, dar fara blitz par sterse.


Ultima editare efectuata de catre aba in Mier 08 Dec 2010, 1:44 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 08 Dec 2010, 2:56 pm

Aba, dar au iesit foarte bine. In supermarket am gasit niste tuburi cu lipici gata combinat cu sclipici, in 6 culori, si se foloseste ca si conturul pentru pictura pe sticla, apasand pe tubul din plastic. Au un varf subtire si se scrie usor cu ele. Trebuie doar lasate mai mult la uscat.
Va intreb aici pe toate fetele: este cineva din Buzau sau imprejurimi? Se organizeaza in Buzau un targ de Craciun, interval 17-23sau24 decembrie, cu produse specifice sarbatorilor. Nu se percepe taxa de participare si este la interior, in Mall Aurora. Daca aveti sau faceti produse pentru sarbatori si vreti sa participati, mai sunt locuri si va pot indruma, numai sa va grabiti.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 09 Dec 2010, 3:51 pm

uaaauuu!!! ce de mişcare pe aici... eu nu am mai primit notificări de la acest fir de forum si azi am intrat să văd: chiar nimeni nu mai face nimic? şi ce găsesc? minunăţii...

vmir ai nişte felicitări de să cad pe spate. aşa de finuţe şi de curat lucrate, plus că sunt originale. cel puţin eu nu am mai văzut modelele tale aici pe forum. Foooarte frumoase.

gty - alea sunt miniaturi??? cat de mare e suportul acela de lumânări (îmi scapă denumirea). Ai putea să îl pozezi şi alături de un reper? Aşa ca să îmi fac o idee... e mortal. Iar dacă fiu-meu ar vedea şopârla/cameleonul cu sigurnaţă m-ar pune să-i fac una.... Smile

aba - îmi plac clopoţeii tăi... sunt ... altfel decât ce am mai văzut. E haios si OZN.-ul (e un OZN, aşa-i?)Smile

eu am refăcut nişte felicitări, că precedentele mi-au fost 'confiscate'. Modelele le-aţi mai văzut, da. Dar le pun şi eu, ca să nu mă las mai prejos decât voi Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Joi 09 Dec 2010, 4:10 pm

Da akinom, e ozn. Clopoteii sunt mici, mici. Mie imi plac felicitarile, ce ai pus in varful bradutului? pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 09 Dec 2010, 4:29 pm

păi dacă sunt micuţi, sunt cu atât mai drăgălaşi... fiu-meu i-a zis celui mai mic dintre cadourile de pe felicitarea cu brăduţul 'căcărează' (scuzaţi termenul, dar aşa i-a zis şi aşa este... e mic ... cam cât două boabe de cafea... cu indulgenţă)

Iar brăduţul în vârf are un fulguşor-steluţă preluat dintr-o ghirlandă de-asta de sezon. Oricum, am văzut diferenţa între brăduţul ăsta şi cel care l-a precedat. Ăsta a ieşit mai ... 'meşterit', mai... ok, nu mă mai laud... ideea mea era că se vede când munceşti mai mult, că altfel simţi lucrul... iar rezultatul e de obicei mai bun.

repetitio mater studiorum... parcă aşa zicea 'Confucius' Smile
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 09 Dec 2010, 6:02 pm

Akinom, pai asta e adevaratul talent, sa facem "cacareze" cat mai frumoase. Bine a spus puiul tau. rade
Tot astept sa descarce fiica-mea pozele, sa le arat si pe ale mele. Smile
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 09 Dec 2010, 9:46 pm

da, cam asa ceva... cu cat mai cacareaza, cu atat mai interesant si mai provocator
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Dana.G Joi 09 Dec 2010, 11:20 pm

lol! ... cacareaza.... am si eu o cacareaza Smile)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dana.G
Dana.G
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2010

http://quilledstuff.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 10 Dec 2010, 10:03 am

uaaaaaaaa.... danaaaa.... ce dragalasa e 'cacareaza' ta!!!!! asa miiiic....tre' sa-i arat fiului meu...
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 10 Dec 2010, 10:32 am

rade super mosulica!!!!!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Vin 10 Dec 2010, 12:08 pm

Super mosulica. aplauze
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 10 Dec 2010, 1:49 pm

Intr-un final glorios am si eu ceva poze. Din pacate, tocmai cizmultita facuta din hartia nou achizitionata nu are poza. Dar.....o sa vina si ea pana la urma Smile

setul cu ceinic si prajiturica probabil ca o sa-l recunoasteti, e o reproducere
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
niste fulgi, nu de gaina rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si doua cutiute
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sper ca am reusit sa pun pozele bine
tricotajele le pun la categoria lor si o sa le postez si pe blog, pe toate.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de aba Vin 10 Dec 2010, 2:15 pm

Frumos si ingrijit. Toate sunt deosebite, da' prajitura... aplauze
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 10 Dec 2010, 2:22 pm

Smile poate draguta, dar gustoasa zau ca nu e, iti spun eu ,ca stiu ce "ingrediente" am bagat.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de ionela stefan Vin 10 Dec 2010, 2:32 pm

Doamna mea,am ametit...cand aici sa ma minunez...cand la fulare...Cutiile sunt absolut superbe,fulgii de nea deosebiti si mie mi se par super complicati...probabil ca asa si sunt...si,scuzati-mi ignoranta dar nu reusesc sa-mi dau seama despre ce reproducere este vorba batutincap Felicitari!
ionela stefan
ionela stefan
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 424
Localizare : Bucuresti/Delta Dunarii
Data de inscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 10 Dec 2010, 2:45 pm

Ionela,multumesc frumos, ma bucur ca iti plac. Modelul de miniaturi (ceainicul, care are capacul detasabil, prajitura...) l-am gasit pe net, mi-a placut si am incercat si eu. Cand mai am timp sa caut, va dau link-ul cu originalul.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de ionela stefan Vin 10 Dec 2010, 3:01 pm

Nu vreau originalul pentru ca nu sunt snoaba(prea snoaba)!Copia este de-a dreptul originala!Si...si...floarea de liliac -stiti care-este nepretioasa si imi doresc asa ceva...m-am indragostit de ea...si e floarea mea preferata... primul
ionela stefan
ionela stefan
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 424
Localizare : Bucuresti/Delta Dunarii
Data de inscriere : 13/05/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(5) Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB