Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyLun 06 Mai 2024, 10:18 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

+87
darkpoke
Abinusu
kitty_1973
Ramonica
samo99ro
valentinadof
Anita_Cristal
shopmena
adrina
iuliana72
andarlidia
iudit
Day
etana
Zuri
doni
anaderol22
Aghata
aleahim67
MihaelaT
RamonaM
Carmen's
diada
adelina24
danabarbu2007
manuela29
Uca
clodi
olympia
Crissy86
Larisa09
rebel
Tache Marilena
dicioanacris
codruta-cosmina
aba
MoniKozi
albastrica
Eliana
CCristinaC
GIO Studio
sebra
adadebu
icabica
PetroN
kabunta
Made by Ank
julix_2007
letho
corina1980
godeta
roxanabacila
firicel
nicky3128
casagravor
laurela
gabi34_cat
tilincutza
Dodo-pui
Andata
7furnici
stoy
Savu Ramona
rivka
madelainemarie
tantza_m
mischelle35
alina.gavrilas
melus
aurishta
anca viragh
rora
Kristina
ADArt
Andreea91
elyere
Gabiuta
ioana soare
firimitura
FluFluBijou
bibitu
Lucia.BlueFlower
cris69
Dragonfly
margelutamea
mykya
Admina
91 participanți

Pagina 18 din 22 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Urmatorul

In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 12 Dec 2010, 6:57 am

La "inceputurile" margelitului meu primul blog pe care l-am urmarit a fost cel al lui Icabica .Mi-a placut intii numele blogului si apoi ceea ce realiza.Cu asta cred ca am spus tot.

Rora..........bravo!..Se vede ca ai pus suflet in el.Multa migala la aceasta lucratura. aplauze Nu cred ca ar mai fi fost de adaugat nimic.
Ultima poza il pune cel mai bine in valoare .
Smile
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de MoniKozi Dum 12 Dec 2010, 9:56 am

rora... e aşa deee.... bine cyclops

mooamăăă ce-mi place... da' pe cuvânt că încă nu mi-au venit cuvintele potrivite despre el...
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de adadebu Dum 12 Dec 2010, 10:06 am

CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Img3731d


CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Img3739m

CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Img3725z



Gata, am terminat si eu. M-am gandit ca setul poate reprezenta vascul, de aceea am pus bilutele rosii de coral. Eu cred ca este un set de iarna (fara zapada) Smile
adadebu
adadebu
helper
helper

Numarul mesajelor : 83
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Aghata Dum 12 Dec 2010, 11:14 am

Felicitari, fetelor.
Am terminat si eu setul cadou, insa imi lipseste "modelul" pentru care a fost creat. Sper sa ajunga cat mai repede la mine, vreau sa o pozez cu setul ei. Nu ar sta la fel de bine pe altcineva. wink
Aghata
Aghata
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/04/2010

http://topbijuterii.blogspot.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 12 Dec 2010, 11:33 am

Adabebu...........sper sa nu te supere remarca mea dar cred ca lipseste colierul peace
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Important A Christmas Hope

Mesaj Scris de 7furnici Dum 12 Dec 2010, 12:08 pm

Setul meu se numeste "A Christmas Hope" - " O Speranta de Craciun" ( nu ca m-am englezit brusc dar mi se pare ca suna mai bine in engleza).

As fi vrut sa mai spun doua vorbe despre inspiratie dar ...brusc mi se pare ca nu ar avea rost, mai degraba v-as vorbi despre Speranta mea de Craciun Smile .

Din prima va spun ca am gresit mult dpdv tehnic la lucrarea asta- greseli vizibile.
DAR!
Atita de mult mi-a placut sa lucrez si atit de multe lucruri am invatat facind incit nici macar nu are importanta daca ies pe ultimul loc.
Am invatat despre mine si despre ce pot eu sa fac, am invatat despre materiale si despre cum se comporta ele, am invatat despre limitele mele cind vine vorba de stres dar si de indeminare ( cu care practic sint la zero, e un adevar, sint cea mai neindeminatica fiinta de pe pamint), am invatat ca imaginatia mea nu e de ajuns fara sa muncesc, ca inspiratia vine pe parcurs, ca doar perseverenta ma duce la final ( si nu munca in salturi), ca locul asta in care am venit ca sa fim impreuna, eu si voi, chiar e un loc magic unde poti afla ca Mos Craciun exista, ca o sa ma fudulesc cu setul meu la petrecerea de Craciun ( in familie) fiindca mi s-a incurcat ata de un milion de ori Smile ( stiti superstitia, nu?), ca a venit momentul sa-mi cumpar instrumente adevarate daca imi doresc performanta si sa nu mai lucrez cu patentul pentru cuie si acele boante de la bunica -fara exagerare, am ace in virsta de peste 40 de ani, de la bunica mea- Smile , ca toate sintem aici nu ca sa cistigam un concurs ci ca sa fim noi insine, pasionate de artistic si de lucru de mina si as tot continua asa dar...mi-e ca nu ma mai pot opri dupa aia. hug
Pe scurt, am inteles ca invatind asa de multe lucruri de aici, eu tot mai am o speranta sa fiu cine imi doresc sa fiu!


In final, pun pozele si va doresc Un Craciun Fericit!!! oriunde v-ati afla si orice ati face!

CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 P1120236

CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 P1120257-1

CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 P1120261

P.s. si tot brusc mi-am dat seama ca nu am 50 de mesaje rade ...trebuie sa merg sa scriu 8 mesaje urgent! dar urgent!!! de unde sa ma inspir sa scriu pina diseara 8 mesaje? Smile Am mai invatat ceva... ar trebui sa ma grabesc ura .
7furnici
7furnici
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 106
Localizare : onesti
Data de inscriere : 21/12/2009

http://7furnici.blogspot.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de casagravor Dum 12 Dec 2010, 12:20 pm

Eu te vad "Craciunitza" adolescentina, cu o rochitza rosie simpla, decoltata, inveselita cu podoabele astea jucaushe si nostime.
Si furand cate un sarut de la fiecare....... bucurie

Merry Christmas to you! lol!
casagravor
casagravor
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de tilincutza Dum 12 Dec 2010, 12:24 pm

Ce imi place setul tau Adart..serios..love it:X..felicitari
tilincutza
tilincutza
helper
helper

Numarul mesajelor : 37
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 23/08/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de 7furnici Dum 12 Dec 2010, 12:29 pm

Multumesc, casagravor , da, ma cam ocup cu furtisaguri din astea "marunte" : pupici, imbratisari, zimbete si cuvinte frumoase... love
Si am si rochie rosie de catifea , nu decoltata e adevarat dar... se pune, cred. Smile

Eu o sa asortez bijuteriile astea la o camasa simpla, alba de batist cu croiala usor barbateasca si cu gulerul ridicat.

7furnici
7furnici
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 106
Localizare : onesti
Data de inscriere : 21/12/2009

http://7furnici.blogspot.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Dragonfly Dum 12 Dec 2010, 12:33 pm

Icabica CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Drag_01 prietena ta va fi surprinsa intr-un mod placuttt,foooarte placut ..hihi,o vei face fericita cu acest set CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Give_heart

rora - arata bine setul CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Laie_60B cum spunea si Gabiuta,in ultima poza il pui in valoare purtandu-l CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Girl_haha

adadebu
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Girl_haha ce fain e ineluuul ,ai uitat sa postezi si colierul ?

7furnici fuga fuga si mai fa cateva postari
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Girl_haha, imi place foarte mult ce ai lucrat,are ceva special si ma atrage CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Give_heart

va urez succes CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Drag_01CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Drag_01CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Drag_01
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de MoniKozi Dum 12 Dec 2010, 12:45 pm

7furnici - e atât de drăgălaş setul tău, că dacă l-aş avea în faţă cred că aş muşca puţin din el. S-au aş băga în gură o biluţă de-aia, să văd dacă Crăciunul are şi gust pe măsura setului tău. Îmi place. Poate ne povesteşti puţin şi ce pietricele şi accesorii ai folosit. De ex, floricelele cu perluţe sunt asamblate de tine, ori sunt unităţi (adică dacă ai cumpărat floricica cu perluţă la bucată, de ex.). Şi pe ce le-ai montat?
Felicitări! Foarte original şi inspirat!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de 7furnici Dum 12 Dec 2010, 12:54 pm

Akinom, multumesc ca mi-ai atras atentia sa spun despre materiale!

A cam fost migalos, eu am cusut totul, pe un suport de piele intoarsa,naturala, rosie, invelita in panglica de organza si am folosit o ata argintie cu miez metalizat. Am vrut sa ma opresc de o mie ori din cusut fiindca a fost dificil, ata se incurca si margelele alunecau Smile .
Totul e la bucata, nu unitati.
Chestiile verzi sint perle invelite in tul verde si cusute ulterior.
Cit despre faptul ca ai vrea sa-mi maninci "lucrarea" ...oh, mi-ai facut cel mai frumos compliment: inspiratia mea au fost bombonelele de Craciun! hug
7furnici
7furnici
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 106
Localizare : onesti
Data de inscriere : 21/12/2009

http://7furnici.blogspot.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de MoniKozi Dum 12 Dec 2010, 1:04 pm

7furnici - mulţumesc pentru explicaţii. Faină ideea cu perlele îmbrăcate în tul de altă culoare. Mai ales că e şi în ton cu mărgelele mai mari. Şi că veni vorba, mărgelele mai mari veri şi roşi din ce sunt: sticlă, plastic, polimer, lemn? Întreb că vreau să-mi fac o părere cam cât de greu este ansamblul.
Şi totul e prins de ambele straturi? Oricum, foarte faină ideea cu pielea întoarsă şi organza. Iar închizătoarea roşie e foarte discretă. M-am tot uitat la set, observam închizătoarea şi după ce mai citeam câte o părere reveneam la poze şi mă întrebam: da' ce închizătoare a folosit? Şi când o vedeam îmi aminteam că am văzut-o. Dacă alegeai una argintie era distonantă. Asa se maschează foarte bine.
Şi cam cât ai muncit la tot?
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de adadebu Dum 12 Dec 2010, 1:24 pm

Multumesc celor care mi-au atras atentia asupra ~lipsei~ colierului. Din pacate, cu riscul de a fi descalificata, eu am inteles prin "set complet" un set cu inel, dar fara colier. Las la latitudinea moderatorilor decizia... Merci
adadebu
adadebu
helper
helper

Numarul mesajelor : 83
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Dum 12 Dec 2010, 2:06 pm

adadebu, s-a precizat in regulament ce trebuie sa cuprinda setul: colier, bratara si cercei. Toate fetele au facut colier si niciuna, inel. Nu ai fost atenta. wink Eu nu am nimic impotriva sa participi cu acest set....Sa lasam moderatoarele sa decida.
7furnici, imi placeeeee setul!!!! love
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Important Fimo - set cadou

Mesaj Scris de Eliana Dum 12 Dec 2010, 2:10 pm

Buna fetelor, intr-un final am reusit si eu sa termin setul meu pentru sarbatori, este un set care va fi dat cadou surorii mele, ziua ei este in 16 decembrie. birthday

Setul cuprinde: cercei, colier (doar pandantivul este lucrat de mine) , bratara si inel.

Am lucrat cu fimo, verdele l-am obtinut din combinatie de culori, aveam un verde mult mai deschis, am folosit rosu si negru pentru blatul pieselor. Ca si unealta de lucru am avut scobitoarea, care m-a ajutat fenomenal de mult. Am folosit accesorii argintii si fir cerat combinat cu organza, la cercei am pus tortite argintate. rendeer

Pentru mine acest concurs inseamna mult pentru ca m-a ambitionat sa comunic mai mult si sa lucrez mai mult ... iar acum abia astept sa vina data de 16 ca sa ofer cadoul.

Aici sunt pozele:

CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Set2

CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Set-1

CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Bratara

CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Inel

CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Colier

kiss
Eliana
Eliana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 39
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 17/11/2008

http://www.crindal.blogspot.com

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 12 Dec 2010, 2:11 pm

Da!Imi place cum a iesit setul 7Furnici!E perfect la tinuta pe care o vei purta!Iti doresc un Craciun asa cum il visezi purtind acest set!
Eliana sa-l poarte sanatoasa sora ta !Pacat ca nu se vede verdele asa cum ar trebui.Banuiesc ca jocul culorilor e frumos love
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de rivka Dum 12 Dec 2010, 2:14 pm

7furnici intradevar setul tau te duce cu gandul la bomboane de craciun dama
de maine incepem votatul bucurie
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Dragonfly Dum 12 Dec 2010, 2:25 pm

Vaaai Eliana dar te-ai chinuit nu gluma.Cate bilute minuscule ai putut aplica CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Laie_60B CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Give_heart
Pentru cine l-ai facut?
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Eliana Dum 12 Dec 2010, 2:28 pm

Pentru sora mea, Corina. M-am chinuit nintel, dar mi-a facut placere, nu am ce spune ... vreau sa dezvolt tehnica cu bilutele ... am timp si rabdare sa mai incerc si alte modele hug
Eliana
Eliana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 39
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 17/11/2008

http://www.crindal.blogspot.com

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 12 Dec 2010, 2:31 pm

Cred ca Ada ar putea face repede-repede un colier micut ca sa nu fie descalificata.Insirate macar margelutele acolo.Chiar ar fi pacat ca a lucrat ca noi toate cu mare drag si are emotii Sad
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Admina Dum 12 Dec 2010, 2:38 pm

Inca putin si se incheie concursul. Felicitari participantelor inscrise pana acum si bafta celor care vor mai posta. Eu cred ca vor mai fi surprize, pana la noapte.nor
Verificati din nou ca intruniti toate conditiile, inclusiv cateva bijuterii/ creatii, daca nu aveti postate pe forum, deja.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de diada Dum 12 Dec 2010, 3:38 pm

Avem momentan 20 de concurente! ura

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de olympia Dum 12 Dec 2010, 4:14 pm

Vesel si dulce, jucaus, setul tau 7furnici, cu bomboane mici prinse-n ghirlanda! hug
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Anita_Cristal Dum 12 Dec 2010, 4:14 pm

Acest set este o "palma" data de inspiratia de moment. As putea spune ca e "criza financiara",sau situatia albastra spre cafeniu rade ,dar prefer sa cred ca este cerul cu rasarit sau cu apus... wink Ar putea fi orice, important e ca mie mi-a placut combinatia! Sper sa va placa si voua.

CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori - Pagina 18 Img0059q


Ultima editare efectuata de catre Anita_Cristal in Dum 12 Dec 2010, 4:27 pm, editata de 1 ori
Anita_Cristal
Anita_Cristal
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 196
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/06/2010

http://bijuteriile-anitei.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 22 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB