Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

+87
darkpoke
Abinusu
kitty_1973
Ramonica
samo99ro
valentinadof
Anita_Cristal
shopmena
adrina
iuliana72
andarlidia
iudit
Day
etana
Zuri
doni
anaderol22
Aghata
aleahim67
MihaelaT
RamonaM
Carmen's
diada
adelina24
danabarbu2007
manuela29
Uca
clodi
olympia
Crissy86
Larisa09
rebel
Tache Marilena
dicioanacris
codruta-cosmina
aba
MoniKozi
albastrica
Eliana
CCristinaC
GIO Studio
sebra
adadebu
icabica
PetroN
kabunta
Made by Ank
julix_2007
letho
corina1980
godeta
roxanabacila
firicel
nicky3128
casagravor
laurela
gabi34_cat
tilincutza
Dodo-pui
Andata
7furnici
stoy
Savu Ramona
rivka
madelainemarie
tantza_m
mischelle35
alina.gavrilas
melus
aurishta
anca viragh
rora
Kristina
ADArt
Andreea91
elyere
Gabiuta
ioana soare
firimitura
FluFluBijou
bibitu
Lucia.BlueFlower
cris69
Dragonfly
margelutamea
mykya
Admina
91 participanți

Pagina 1 din 22 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Urmatorul

In jos

Important CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Admina Dum 21 Noi 2010, 9:27 pm

Dragi iubitoare ale confectionarii de bijuterii, va invitam la un nou concurs. Se numeste Cadoul de sarbatori, pentru ca, aceasta ar trebui sa-i fie utilitatea. Nu este nevoie sa fie din metal nobil si nici cu pietre pretioase, ca sa atinga statutul de "cadoul perfect" in ochii celei care a creat-o si mai apoi, in ochii celor ce vor vota. Tema concursului este realizarea unui set complet de bijuterii: colier, cercei, bratara, la alegere dintre materialele: sarma, fimo, lanturi si zale, margele de orice fel, margele de nisip (peyote, etc.). Deci nu ne intereseaza materialele folosite sau tehnica aplicata, doar creatia finita sa fie potrivita pentru a fi data cadou, de sarbatori. De asemenea, nu impunem ca aceste bijuterii sa fie de sezon (gen poinsetia, craciunei sau braduti), dar este de preferat sa aiba o oarecare tangenta cu sezonul, sarbatorile. Sa zicem ca aveti de lucrat un set de bijuterii pentru o mireasa... nu si-ar avea loc in acest concurs; pe de alta parte, un set elegant cu perle care ar merge purtat la o petrecere de Revelion, da.

Durata concursului va fi de trei saptamani, incepand de azi 21 noiembrie, ultima zi de inscriere va fi duminica 12 decembrie (pana la ora 24). Votarea se va face in urmatoarea saptamana, urmand ca rezultatele sa se transmita in cel mai scurt timp.
Pot participa membri cu minim 50 de mesaje, deci inscrierea pe forum, special pentru participare, este exclusa! Data limita de inscriere pe site, a concurentelor de la acest concurs, este 30 noiembrie.
Pot participa si membri noi inscrisi, atata timp cat posteaza pana la sfarsitul concursului cele 50 de mesaje necesare, dar nu poasteaza doar de dragul de a strange numarul necesar; puteti comenta la creatiile de pe forum, puteti sa aratati ce ati lucrat, sa intrebati sau sa raspundeti privitor la nelamuriri de pe forum, sa "barfiti" la sectiunea sociala sau sa postati oriunde vreti in forum, discutii pertinente. Am sa rog concurentele care nu au postate creatii la sectiunea Bijuterii, sa posteze minim doua creatii facute de ele, pana la incheierea concursului!

Se va vota in scris, printr-un mesaj pe forum, la subiectul de votare. In acest fel dam o sansa tuturor membrilor sa isi exprime parerea, sa aleaga cel mai frumos set cadou. In functie de punctele acumulate, si respectiv procentele obtinute, se vor acorda premiile. Mentionez ca este interzisa crearea de conturi noi si respectiv instigarea altor comunitati (ex. forumuri, blogger, etc.) sa se inscrie pentru votare.

Am sa va rog sa postati poze la dimensiunea 640*480 pixeli, ca sa se poata vedea bine, bijuteriile; se accepta maxim 5 poze, in diverse ipostaze (in lumina naturala, cu blitz) si chiar alaturi de o tinuta, completand-o. Sunt interzise colajele. Este de preferat sa vedem creatia, purtata, in macar una din poze, pentru a-i scoate in evidenta calitatile, prin felul in care este expusa.

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Premiile sunt oferite de www.margelutamea.ro Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Sunt puse la dispozitia castigatorilor acestui concurs 3 premii, alcatuite din accesorii si produse de foarte buna calitate, pentru realizarea bijuteriilor, de la magazinul online Margeluta mea:

Premiul I in valoare de 100 lei
Premiul II in valoare de 70 lei
Premiul III in valoare de 50 lei

Castigatoarele vor putea sa aleaga materia prima dorita, in functie de necesitati si tehnicile de prelucrare a bijuteriilor, folosite.
Premiile vor fi trimise, castigatorilor, dar numai la adrese de pe teritoriul Romaniei, deci trebuie sa apelati la rude, daca veti castiga si locuiti peste hotare. Coletele se vor trimite prin Posta Romana.

Inscrierile se vor face la acest subiect, printr-o postare obisnuita, in care sa specificati ca participati la concurs cu acea creatie, sa vorbiti in cateva cuvinte despre ce v-a inspirat sa o lucrati si foarte important, sa postati maxim 5 poze, la dimensiunea corecta. Pentru informatii, detalii, inscrieri va asteptam sa postati, in continuare. Bafta tuturor!


Ultima editare efectuata de catre Admina in Joi 23 Dec 2010, 9:37 am, editata de 3 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de mykya Dum 21 Noi 2010, 9:31 pm

Buna. Daca fac o combinatie de frivolite cu margele pot participa? CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori 4246
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de margelutamea Dum 21 Noi 2010, 9:35 pm

Daca este legata de tema concursului, da. Poti face si din hartie daca vrei wink
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Dragonfly Lun 22 Noi 2010, 12:02 pm

ooo ce frumos...spor la lucru fetelor !!! CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori Girl_haha
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de cris69 Lun 22 Noi 2010, 12:09 pm

fetelor care va pricepeti la margelit abia astept sa va vad creatiile.bafta tuturor.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Lun 22 Noi 2010, 1:32 pm

Este tentant premiul, Admina! Cred ca o sa ma inscriu si eu.... kiss
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de bibitu Lun 22 Noi 2010, 3:30 pm

da, este ceva special ptr. cele care se pricep la margelit, nu pot sa ma bag deoarece nu stiu cu ce se maninca
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de FluFluBijou Lun 22 Noi 2010, 5:11 pm

Buna tuturor! Eu sunt noua pe acest forum dar am vazut ca exista subiecte foarte interesante. Cred ca o sa particip si eu la concursul de bijuterii.
Va doresc o seara placuta! lucru de mana
FluFluBijou
FluFluBijou
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 22/11/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de firimitura Mar 23 Noi 2010, 7:03 am

wow, super concurs. daca imi iese ceva frumos ma inscriu si eu. imi plac provocariile chiar daca nu am eu asa mari sanse de castig, cand avem printre noi asa fete talentate kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de ioana soare Mar 23 Noi 2010, 11:22 am

E tentant tare Smile

Dar trebuie sa ma gandesc la o idee comuna pentru cele 3 piese, pentru ca le-as face diferite, dar unite prin tema, pentru ca mi se pare un pic prea mult sa port in acelasi timp si colier si bratara si cercei. As vrea trei piese diferite, unite prin tema, idee si tehnica, dar care sa se poarte separat.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Gabiuta Mar 23 Noi 2010, 12:07 pm

De ce asa? Poti face inel si cercei mai mici si un colier mai mare.Astfel pui in valoare numai decolteul.O piesa centrala si restul........de umplutura
Smile
Scuze: off topic
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de ioana soare Mar 23 Noi 2010, 12:11 pm

Pai nu pot sa fac ceva de umplutura, fiecare piesa trebuie sa aiba un ceva. Daca nu va fi considerat conform cu regulamentul nu conteaza, castig premiul Kristinei wink
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de margelutamea Mar 23 Noi 2010, 12:12 pm

Conform regulamentului setul trebuie sa fie compus din : cercei, colier si bratara. Inelul este acceptat, dar asa ca un bonus. E la alegerea voastra daca vreti sa faceti si inel.
Mult succes fetelor! Sunt asa curioasa ce o sa mai inventati si de data asta kiss
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Gabiuta Mar 23 Noi 2010, 12:15 pm

Nu,cred ca nu m-am exprimat corect sau nu ai inteles exact sensul celor spuse de mine.Nu de umplutura in sensul ...asa ca sa fie.Nici vorba.
Ci ceva mai mic ,cu aceleasi forme,culori sau ce doresti tu cu piesa centrala care TREBUIE sa iasa EA in evidenta.Sper ca m-am exprimat corect de data asta
Embarassed
Ma rog asa vad eu lucrurile. Embarassed
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de elyere Mar 23 Noi 2010, 2:26 pm

of....tentant premiu....m-as inscrie si eu dak as reusi-prin absurd-sa fac ceva deosebit...talentul vostru ma depaseste.... kiss
elyere
elyere
helper
helper

Numarul mesajelor : 65
Localizare : jud.vaslui
Data de inscriere : 17/09/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Andreea91 Mar 23 Noi 2010, 6:51 pm

Imi place tema concursului Smile daca reusesc sa fac ceva interesant poate ma inscriu si eu de dragul de a participa ca sansele de castig sunt mici avand in vedere cate persoane pricepute sunt printre noi dama . Spor la lucru si abia astept sa vad creatiile voastre santa
Andreea91
Andreea91
helper
helper

Numarul mesajelor : 54
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 20/11/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de ADArt Mar 23 Noi 2010, 9:48 pm

Salut,

Foarte tentant si ma bate gandul sa particip. N-am inteles insa daca data limita pana la care trebuie sa postez pozele este 12 decembrie sau 30 noiembrie.

Multumesc Smile
ADArt
ADArt
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 77
Varsta : 44
Localizare : Trier, Germania
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.madebyada.com

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de margelutamea Mar 23 Noi 2010, 10:43 pm

Cred ca data de 30 noiembrie se refera la data inscrierii pe site, adica daca vor sa-si faca cont...
Mai bine ne spune Admina,ca sa nu gresesc. Ideea e ca pana pe 12 noiembrie va puteti afisa creatiile, iar inca o saptamana dureaza votarea. In total 1 luna, din momentul in care s-a dat drumul la concurs (Duminica trecuta-21nov)
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Kristina Mar 23 Noi 2010, 11:40 pm

klavinia a scris:Cred ca data de 30 noiembrie se refera la data inscrierii pe site, adica daca vor sa-si faca cont...
Mai bine ne spune Admina,ca sa nu gresesc. Ideea e ca pana pe 12 noiembrie va puteti afisa creatiile, iar inca o saptamana dureaza votarea. In total 1 luna, din momentul in care s-a dat drumul la concurs (Duminica trecuta-21nov)

vrei sa spui 12 decembrie ,nu?
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de margelutamea Mar 23 Noi 2010, 11:59 pm

da,scuze :D
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de rora Mier 24 Noi 2010, 9:39 am

ce idee buna! salut fetelor, o sa incerc sa particip si eu cu ceva!
rora
rora
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 43
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de anca viragh Mier 24 Noi 2010, 1:43 pm

Buna, fetelor. Sunt inregistrata de ceva timp pe acest forum, am invatat foarte multe de la voi, sunteti minunate si faceti niste minunatii de bijuterii.........., dar nu am indraznit sa intru in concursuri, desi am prins ceva indemanare si am frecvent comenzi de bijuterii. Oare credeti ca ar fi posibil sa intru si eu in concurs?
Este domeniul care ma pasioneaza cel mai mult in timpul liber, mi-ar place sa fac parte din grupul vostru.
avatar
anca viragh
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 22/10/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de aurishta Mier 24 Noi 2010, 1:47 pm

Bineinteles ca poti, Anca, dar trebuie sa postezi cele 50 de mesaje pana la sfarsitul concursului si sa respecti toate cerintele concursului
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de anca viragh Mier 24 Noi 2010, 1:57 pm

Bine, atunci asa sa fie. Va multumesc, oricum, pentru ca ati contribuit foarte mult cu idei si cu resurse in ale bijuteriilor, foarte utile pentru incepatori si nu numai.
Sunt incantata, si la fel si fetita ea de 6 ani, care ma ajuta si invata si ea tehnicile de baza.
avatar
anca viragh
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 22/10/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de margelutamea Mier 24 Noi 2010, 2:48 pm

Am asa o impresie ca in acest concurs vor fi zeci si zeci de minunatii de creatii. Va fi un concurs foarte interesant! flower
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - Set cadou, de sarbatori

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 22 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB