Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

+53
mihastef
adelina24
Dragonfly
furios
Lucia.BlueFlower
Rica Mateiuc
virginia
r0na
ancaanca
Giorgi
ILINCUTA
monique
Dorulet
MihaelaT
Miha06
Serban Valentina
Gabiuta
dialuise
kmn
Margelutza
emmancita
maddy13
-iulia-
Larisa09
maddy29
amoni
aurelia.c
mari42
cori80
gmiki1
alinutza_andrei08
andarlidia
Eliana
letho
onuca28
rivka
xgabitza
doinat2007
gabyd
margelutamea
Admina
Anaderol77
geo
Gabry_ela
Adelle23
carmenfratila
bisisica bijuterii
Kristina
loriem77
victoriacus
valentinadof
Day
diada
57 participanți

Pagina 1 din 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Important CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de diada Mar 04 Dec 2012, 6:23 am

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Pentru ca sarbatorile se apropie cu pasi repezi, va invitam la un concurs pe aceasta sectiune, Bijuterii. Se numeste Set de sarbatori, pentru ca, aceasta ar trebui sa-i fie utilitatea. Tema concursului este crearea unui set format din 3 piese, la alegere (colier, cercei, bratara, inel, curelusa, coronita/clama par, brosa). Nu este nevoie sa fie din metal nobil si nici cu pietre pretioase, ca sa atinga statutul de "setului perfect" in ochii celei care a creat-o si mai apoi, in ochii celor ce vor vota. Materiale pe care le puteti folosi: sarma, fimo, lanturi si zale, margele de orice fel, margele de nisip (peyote, etc.).[/b] Deci nu ne intereseaza materialele folosite sau tehnica aplicata, doar creatia finita sa fie potrivita pentru a fi purtata de sarbatori. De asemenea, nu impunem ca aceste bijuterii sa fie de sezon (gen poinsetia, craciunei sau braduti), dar este de preferat sa aiba o oarecare tangenta cu sezonul, sarbatorile. Sa zicem ca aveti de lucrat un set de bijuterii pentru o mireasa... nu si-ar avea loc in acest concurs; pe de alta parte, un set elegant cu perle care ar merge purtat la o petrecere de Revelion, da.

Durata concursului: incepand de azi 4 decembrie ultima zi de inscriere va fi 23 decembrie (pana la ora 24). Votarea se va desfasura in urmatoarele zile.

Pot participa membrii cu minim 50 de mesaje, deci inscrierea pe forum, special pentru participare, este exclusa!
Pot participa si membri noi inscrisi (pana la data de 4.12. 2012), atata timp cat posteaza pana la sfarsitul concursului cele 50 de mesaje necesare, dar nu doar de dragul de a posta; puteti comenta la creatiile de pe forum, puteti sa aratati ce ati lucrat, sa intrebati sau sa raspundeti privitor la nelamuriri de pe forum, sa "barfiti" la sectiunea sociala.
Am sa rog concurentele care nu au postate creatii la sectiunea Bijuterii, sa posteze minim doua creatii facute de ele, pana la incheierea concursului!

Pozele se vor trimite pe adresa de email a forumului forum.lucrudemana@gmail.com si una dintre administratoare va posta in cel mai scurt timp, mesajul vostru pe forum, fara a mentiona numele concurentei. In acest fel, dorim sa dam sanse egale tuturor. Se va trimite o postare obisnuita, in care sa specificati ca participati la concurs cu acea creatie, apoi este necesar sa vorbiti in cateva fraze despre ce v-a inspirat sa il lucrati si sa postati maxim 5 poze, la dimensiunea corecta.
Am sa va rog sa trimiteti poze la dimensiunea 640*480 pixeli; se accepta maxim 5 poze, in diverse ipostaze (in lumina naturala, cu blitz) si chiar alaturi de o tinuta, completand-o. NU se accepta poze tip colaj . Este de preferat sa vedem creatia purtata, in macar una din poze, pentru a-i scoate in evidenta calitatile, prin felul in care este expusa.


Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Premiile sunt oferite de www.margelutamea.ro Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Sunt puse la dispozitia castigatorilor acestui concurs 3 premii, alcatuite din accesorii si produse de foarte buna calitate, pentru realizarea bijuteriilor, de la magazinul online Margeluta mea:

Premiul I in valoare de 100 lei
Premiul II in valoare de 70 lei
Premiul III in valoare de 50 lei
Castigatoarele vor putea sa aleaga materia prima dorita, in functie de necesitati si tehnicile de prelucrare a bijuteriilor, folosite.
Premiile vor fi trimise, castigatorilor, dar numai la adrese de pe teritoriul Romaniei, deci trebuie sa apelati la rude, daca veti castiga si locuiti peste hotare. Coletele se vor trimite prin Posta Romana.

Va recomandam sa cititi toate postarile acestui subiect, in situatia in care doriti sa participati; pot aparea detalii suplimentare in mesajele postate de organizatori: Admina sau Diada! Pentru informatii, detalii, inscrieri va asteptam sa postati in continuare. Bafta tuturor!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de Day Mar 04 Dec 2012, 8:44 am

Superb!Chiar imi era dor de un concurs!Multumim organizatoarelor si sponsorului:)
Spor la creat frumuseti,colege dragi Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de valentinadof Mar 04 Dec 2012, 8:53 am

Mama,concurs dupa concurs!Super!Spor la lucru fetelor!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de victoriacus Mar 04 Dec 2012, 11:23 am

wow,abia astept sa va vad creatiile.Cum eu nici nu ma pricep si nici nu am materiale la dispozitie ,ca sa incerc macar, o sa admir ce faceti voi si poate o sa si fur ceva meserie.Cine stie cand ma voi apuca si eu
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de loriem77 Mar 04 Dec 2012, 1:51 pm

au inceput sa se invirta rotitele! imi doresc mult sa intru in acest concurs, sper sa o si pot face!

sugestie: poate ar trebui mentionat ca nici pozele nu trebuiesc semnate.
loriem77
loriem77
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 316
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de Kristina Mar 04 Dec 2012, 2:26 pm

Ce surpriza placuta!
Ma cam mananca degetele si as lucra si eu ceva numai de dragul concursului dar am strans deja margelutele Smile....dar cine stie ...timp este destul!
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de diada Mar 04 Dec 2012, 2:37 pm

Nuu, nu trebuiesc semnate, le trimiteti pe mailul forumului si le semnam noi, cu lucrudemana.com apoi le postam. O sa le incarcam si pe FB, dar la fel, va rog nu va desconspirati.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Mar 04 Dec 2012, 4:18 pm

SUperrrr! kiss
Chiar vroiam asa ceva.
Acum tre' sa trag tare la barfit rade
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de carmenfratila Mar 04 Dec 2012, 4:28 pm

buna fetelor eu m-am inscris mai de mult si nu am mai intrat acum mi-am facut un pic de timp
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/571/dsc01513da.jpg/
carmenfratila
carmenfratila
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 23
Localizare : Breaza
Data de inscriere : 26/01/2011

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de Adelle23 Mar 04 Dec 2012, 9:43 pm

Felicitari adminelor ca realizati concursuri la diferite sectii si intr-un timp atat de scurt! Flowers Din pacate nu ma pricep la bijuterii si nu am nici accesoriile necesare. Dar sunt nerabdatoare sa vad ce minunatii creati. Spor participantelor!
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de Gabry_ela Mier 05 Dec 2012, 7:22 am

Interesant concurs! Inspiratie sa aveti! Spor la lucru!
avatar
Gabry_ela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 57
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de geo Mier 05 Dec 2012, 9:41 am

Super concurs! Poate particip si eu. Oare am postat vreodata la bijuterii? confused
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de Anaderol77 Mier 05 Dec 2012, 10:12 am

Super, concurs, asi participa si eu dar nu ma incadrez, nu am destule postari, imi cer scuze ca nu sunt mai activa. Dar sa stiti ca imi place foarte mult siteul, si citesc, citesc foarte multe dintre postari, si multe chiar m-au ajutat. Bafta tuturor!
Anaderol77
Anaderol77
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de Admina Mier 05 Dec 2012, 10:26 am

Frumos concurs si frumoasa tema, multumim Margeluta pentru oportunitate si Diada pentru lansarea lui! Flowers
Hai sa vedem cat mai multe creatii! fuga

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de margelutamea Mier 05 Dec 2012, 11:14 am

Succes participantelor ! Sa ne incantati ochii si sufletul cu creatiile voastre !
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de loriem77 Mier 05 Dec 2012, 11:18 am

Anaderol - poti scrie 50 mesaje pina la sfirsitul concursului, hai ca se poate! vrem sa vedem si setul tau!
loriem77
loriem77
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 316
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de Anaderol77 Mier 05 Dec 2012, 11:48 am

Da, stiu, dar n-ar fi corect pentru celelalte fete care chiar posteaza, lasa, o sa incerc de acum sa fiu mai vorbareata Smile, desi uite si acum am vrut sa scriu ceva si de jumatate de ora tot citesc postarile celorlalte, dar o sa fac poze la setul meu, chiar am facut acum in weekend ceva pentru Craciun, si o sa le postez sa le vedeti.
Anaderol77
Anaderol77
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Important intrebari

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Mier 05 Dec 2012, 2:55 pm

diada a scris: set format din 3 piese, la alegere (colier, cercei, bratara, inel, curelusa, coronita/clama par, brosa)[/u].

Intrebarea 1: daca doua au pietre de-un fel si cea de a treia e in acelasi tema (floare) dar cu alte culori/tip pietre?

diada a scris:sa postati maxim 5 poze, la dimensiunea corecta. Am sa va rog sa trimiteti poze la dimensiunea 640*480 pixeli; se accepta maxim 5 poze, in diverse ipostaze (in lumina naturala, cu blitz) si chiar alaturi de o tinuta, completand-o. NU se accepta poze tip colaj . Este de preferat sa vedem creatia purtata, in macar una din poze, pentru a-i scoate in evidenta calitatile, prin felul in care este expusa.

Intrebarea 2:Cat de obligatorie este purtarea creatiei?

Multumesc!
________________
mesaj2

loriem77 a scris:Anaderol - poti scrie 50 mesaje pina la sfirsitul concursului, hai ca se poate! vrem sa vedem si setul tau!

Si eu nu? pupi
Nu ma mai tii minte, Loredana?


Ultima editare efectuata de catre diada in Mier 05 Dec 2012, 4:52 pm, editata de 1 ori (Motiv : mesaje unite)
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de gabyd Mier 05 Dec 2012, 3:42 pm

Eu daca abia m-am apucat de margelit ma incadrez in regulament???? Cele mai multe postari le am la sectia de crosetat Smile
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 56
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de doinat2007 Mier 05 Dec 2012, 4:18 pm

abia astept concursul!!!
m-am inscris acum ceva vreme dar de postat nu am prea avut timp.
sper sa reusesc sa va ajung din urma, nu de alta dar ar fi pacat sa ratez concursul din aceasta pricina.
trebuie sa scot si pozele cu bijuuri de la naftalina
doinat2007
doinat2007
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : deva
Data de inscriere : 25/08/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de diada Mier 05 Dec 2012, 4:56 pm

bisisica bijuterii a scris:
Intrebarea 1: daca doua au pietre de-un fel si cea de a treia e in acelasi tema (floare) dar cu alte culori/tip pietre?

Intrebarea 2:Cat de obligatorie este purtarea creatiei?

La intrebarea 1. las sponsorul sa raspunda hug
la intrebarea 2. Purtarea creatiei ar creste sansa la votare. Tine de voi daca v-o doriti intinsa pe masa sau purtata.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de loriem77 Mier 05 Dec 2012, 8:54 pm

Bisisico, draga mea, si tu, si tu!!! sunt mioapa nu am vazut mesajul tau ;)) Merci hug kiss
sper ca mesajele de incurajare sa nu fie considerate off topic Smile
loriem77
loriem77
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 316
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de xgabitza Mier 05 Dec 2012, 9:00 pm

Eu ma prind mai greu cateodata: deci cand oi avea cu ce sa ma inscriu dau un mail cu pozele si descrierea, nu ma apuc sa le postez de-aiurea pe-aici, da?
xgabitza
xgabitza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2012

http://margele-etc.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de diada Mier 05 Dec 2012, 10:09 pm

daaaa rade hug cand ai pozele, le trimiti pe forum.lucrudemana@gmail.com si noi le postam in cel mai scurt timp. O sa fii o concurenta anonima, o sa ai un numar si atat. Dupa votare o sa afisam si utilizatoarele care au participat.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de xgabitza Mier 05 Dec 2012, 10:11 pm

Uuuuuu, abia astept! Numa' sa am timp sa fac ce mi-am propus...
Foarte faine concursurile voastre, felicitari!
xgabitza
xgabitza
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2012

http://margele-etc.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS BIJUTERII - SET DE SARBATORI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB