Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Probleme tehnice (masini de cusut) 2

+96
afilimonb
oanah
ancabanu
dansdk
carmenlenuta
clauditza
ocrucianu
peskaroosh
aidil
valentinadof
Aurora31
valentina_d1986
kerkyra
dana3082001
cilia24
maddy0805
despina13cucli
gogu1
ruca
glamvintage
cif2010
marius aur
danielabordei
alfacosmin
IOANA 80
silkpilk
Larisa
ChrisReeana
tuki_cocu
alice07
ALICET
andrasonia
M.Emilia
alinutza_andrei08
nicopop
monica11
diada
Chirrox13
ileana cosanzeana
nicoleta_mc
ellybijoux
clodi
alexia
louise27
symos
dimaoana
vero50
moruna
ancuta_ancuta
aurishta
vilcris
nastureicolorati
kla78
rianna
mykya
danyelyta28badea
emmancita
la261019
iulia1512
MihaelaT
EuIrinuca
nicoleta_vls
mdlupu
i.xell
danae
p93ia62a89
Adela Ispas
violeta25
Camy
angells
stoy
mariaz_09
Admina
Savu Ramona
margot
alexaaa08
arielas
rosita
danabarbu2007
aurelia.c
mariag
gaza
anemarie
lucianemil
norelif
tomari
laurin
jade84
avramescu
Vitrina
geany
niculaie
amoni
Karina33
Uca
MagdaMarin
100 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de mariag Vin 10 Dec 2010, 8:52 am

Pana intra fetele mai experimentate iti spun cum facut eu, am avut cam aceeasi problema cand am cusut o patura pentru Alex si aveam trei staturi din care cel din mijloc destul de gros si batos. Am marit pasul masinii si am cusut inceeeeet.
Bafta
mariag
mariag
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de gaza Vin 10 Dec 2010, 7:19 pm

mariag a scris:Pana intra fetele mai experimentate iti spun cum facut eu, am avut cam aceeasi problema cand am cusut o patura pentru Alex si aveam trei staturi din care cel din mijloc destul de gros si batos. Am marit pasul masinii si am cusut inceeeeet.
Bafta
Merci mutumesc, am inteles. cusut ma pun pe treaba.
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de aurelia.c Mar 14 Dec 2010, 11:46 pm

Am si eu nevoie de o mana de ajutor...

Am "mesterit" zilele astea la o pereche de pantaloni si am folosit ata mai groasa, din cea pt blugi... Problema e ca am tensiunea firului de sus prea slaba (sau sa fie tensiunea atei de pe mosor prea tare? poate ma luminati voi, ca pe-asta chiar nu stiu sa o setez)

Am incercat sa maresc tensiunea firului de sus, s-a mai imbunatatit putin situatia, dar tot nu sunt multumita, nici chiar cand am pus-o la maxim...

Pe partea de jos, cusatura arata ceva de genu:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cu ata normala coase ok, problema apare doar cand folosesc ata groasa...

Aveti vreo idee daca as putea sa-i mai setez ceva, sau trebui sa ma impac cu ideea ca nu pot folosi ata groasa ?
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Karina33 Mier 15 Dec 2010, 8:05 am

Aurelia ata tighel se folseste numai la ac. La suveica pui ata obisnuita.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de aurelia.c Mier 15 Dec 2010, 9:16 am

Smile Ce simplu era... Totusi, la tiv cum fac, il cos pe fata ? Ca mi s-ar parea cam incomod...
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de danabarbu2007 Joi 16 Dec 2010, 8:28 pm

aaaaaaajuutor!!!!am o mare problema: am un innovis 900 si s-a blocat pargia aceea de la ac-adica nu mai urca si nici nu coboara, nu merge nici rotita aceea din lateral sa o actionez manual.am curatat-o de toate scamele am studiat-o si am citit instructiunile dar nu mai stui ce sa-i fac.nu merge si pace. va rog mult spuneti-mi ce tre sa fac pentru ca imi trebuie urgent si nu mai stiu ce sa-i fac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!va rog mult

uffff! in sfarsit am rezolvat-o ca nu mai puteam trebuia sa termin lucru pentru craciunite si nu mai aveam ce sa fac-acum gata la treaba-si sper din suflet sa nu mai imi dea batai de cap ca nu-s ce fac!!!
P.S. trebuia sa o ung-mama ei de treaba!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de lucianemil Joi 30 Dec 2010, 6:03 pm

buna seara

stie cineva unde pot sa gasesc si eu o curea de transmisie pentru o masina de cusut neelectrica Monica?
cureaua care o are acum e roasa toata.
lucianemil
lucianemil
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 43
Localizare : roman
Data de inscriere : 13/05/2010

https://www.facebook.com/pages/Cute-last-minute-gift-ideas/33984

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de rosita Joi 30 Dec 2010, 6:23 pm

Lucianemil, cel mai bine ar fi la un atelier de reparatii, dar daca nu ai nici unul in zona, macar la un atelier de croitorie, poate stiu ei sa te indrume.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de lucianemil Joi 30 Dec 2010, 7:21 pm

am rezolvat intre timp.

am dat cu putin smirghel pe curea, sa se duca luciul,
si merge ca aproape noua.
lucianemil
lucianemil
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 43
Localizare : roman
Data de inscriere : 13/05/2010

https://www.facebook.com/pages/Cute-last-minute-gift-ideas/33984

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de arielas Joi 30 Dec 2010, 7:26 pm

Si eu am un innovis 900 danabarbu, cat de des trebuie s-o ung?
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de alexaaa08 Mier 05 Ian 2011, 12:43 am

Am si eu o problema cu suveica la masina mea de cusut Nicoleta. Tot iese ata si coase asa insirat. Am incercat sa mai strang surubelul dar nu merge. Gasesc la mercerie sa cumpar? Sunt la fel la toate masinile de cusut sau difera in functie de model. A mea arata asa.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alexaaa08
alexaaa08
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de margot Mier 05 Ian 2011, 8:26 am

Sigur, gasesti la mercerie! Si sunt la fel - suveica verticala!
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de geany Mier 05 Ian 2011, 12:03 pm

Alexa, nu sunt toate la fel. Sunt care au "cioc" si care nu au acel cioc, sunt adanci si mai putin adanci, ia cu tine si un liniar sa o masori, este normal sa difere de la o masina la alta.

Nu inteleg de ce cade... Cand o introduci in masina, trebuie sa auzi un clic sau tac Smile... Poate sa fie si mosorelul devina, de ex. eu am cateva mosorele desi au aceeasi marime, imi mananca nervii la cusut, nu stiu cum fac, le tot dau deoparte si tot pe ele le iau la cusut... Shocked
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Savu Ramona Mier 05 Ian 2011, 12:17 pm

Pentru masina Nicoleta se gasesc la mercerie sigur(intre 5 si 8 lei) , ceri suveica pentru masini de cusut casnice , nu industriale si exact asa ceva iti va da. Eu asa am luat pentru o prietena ce avea masina tot Nicoleta si a fost exact de-acolo. wink
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de alexaaa08 Mier 05 Ian 2011, 8:20 pm

Nu imi cade suveica...ata iese de acolo si coase urat, insira.
Ramona vad ca esti din Buc.tu de la ce mercerie ai cumparat?
alexaaa08
alexaaa08
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Karina33 Mier 05 Ian 2011, 9:13 pm

Alexa pana ajungi sa-ti iei alta suveica fa asa: Taie dintr-o captusala, voal sau panza subtire un disc pe care-l infigi in fundul suveicii ( stiu ca suna ca naiba explicatia) si va tine mosorul sa nu alunece slabind ata prea rau.

Alt motiv de-ti lasa ata slaba ar fi ceva scame sau mizerie sub pana suveicii ( pe-acolo pe unde se tensioneaza ata). Asa ca incearca cu un ac sau o forfecuta de unghii sa ridici putin pana si sa cureti acolo.

Eu imi cumparam pentru atelier suveici de la merceria de la Gara de Nord. Sunt mai multe modele, ai grija sa-ti iei cu fanta aia lunguiata. Cel mai bine ia dupa tine suveica veche sa le compari.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de alexaaa08 Mier 05 Ian 2011, 10:52 pm

Atunci o sa ma duc direct la Gara de Nord si daca nu gasesc acolo o sa caut altundeva. Am scos tot de acolo de la suveica si am curatat si asa cum ai zis cu un ac pe unde am putut. Cred ca trebuie curata mai bine dar nu ma pricep sa o desfac. Am incercat sa mai strang de surubel dar nu mai merge...mi-a si cazut. M-am chinui o gramada sa il fac la loc sa mai trag 2 cusaturi. Eu credeam ca de acolo de la surubel reglezi tensiunea.
alexaaa08
alexaaa08
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/09/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Savu Ramona Joi 06 Ian 2011, 6:52 am

Da de-acolo se regleaza , dar poate fi filetul surubului tocit si atunci nu strange defapt deloc. Eu am luat de la Mercerie de pe 1 Mai , dar am vazut si la cea de la Piata Domenii. In proncipiu cam la toate merceriile are asa ceva.
O zi buna si sa rezolvi problema ! hug
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Admina Sam 08 Ian 2011, 9:57 am

Am mari probleme cu uberul si overlock-ul. De fapt cred ca am probleme cu priza... zid Merg ce merg si la un moment dat apas pedala si nimic. La ambele mi s-a intamplat lucrul acesta si in zile diferite. Daca mut masina la alta priza, merge. Ciudat este ca becul merge tot timpul (becul de la masina), doar ca nu coase. Ati mai intalnit asa ceva? Sa folosesc prelungitor si alta priza?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de geany Sam 08 Ian 2011, 10:59 am

Admina, daca becul merge, insa nu coase, presupun ca nu primeste suficient curent. Becul necesita foarte putin curent, insa coserea in special la triplock necesita ceva tensiune... Incearca sa folosesti un prelungitor de la priza care nu-ti creaza probleme si in timp sa aduci un electrician sa masoare tensiunea la priza.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de aurelia.c Sam 08 Ian 2011, 4:19 pm

Admina a scris:Am mari probleme cu uberul si overlock-ul. De fapt cred ca am probleme cu priza... zid Merg ce merg si la un moment dat apas pedala si nimic. La ambele mi s-a intamplat lucrul acesta si in zile diferite. Daca mut masina la alta priza, merge. Ciudat este ca becul merge tot timpul (becul de la masina), doar ca nu coase. Ati mai intalnit asa ceva? Sa folosesc prelungitor si alta priza?

Admina, eu am avut intr-o zi rabdare sa citesc manualul de utilizare de la masina de cusut si am vazut acolo o recomandare sa nu folosim prelungitor, sa o bagam direct in priza...

e posibil ca daca mai ai si alti consumatori la priza respectiva, sa nu fie suficient curent pentru toate...
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de mariaz_09 Sam 08 Ian 2011, 6:17 pm

Am si eu o masinuta de cusut Nicoleta electrica,este mai in varsta,dar m-a ajutat mult atunci cand mi-a fost greu.Nu sunt profesonionista,dar lucrez .Acum din ultima vreme rup la ace in draci,folosesc ace corespunzatoare materialului,cumpar ace mai scumpe,ata mai buna dar degeaba.Am rupt si 10 ace la o lucrare mica evident.Oare este descentrata tija pe care vine fixat acul,caci vad ca acul loveste alaturi si gata este.Poate imi dati o solutie,Multumesc!Altfel cusatura este buna.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de geany Sam 08 Ian 2011, 7:08 pm

Maria, ai posibiltatea de a muta acul (stanga, dreapta, mijloc)? Ma gandesc ca pozitia acului sa nu fie potrivita sau acele sa nu fie corespunzatoare masinii. Deoarece tija acului este stabila, nu se indoaie ca aluminiul...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de mariaz_09 Sam 08 Ian 2011, 8:56 pm

Am toate cele trei pozitii la masina,am grija sa fie bine centrat acul,dar nu stiu de ce imi bate in talpa,efectiv am si urme pe placuta.In ce sens nu sunt bune acele? Sunt cu o parte tesita,se prind bine cu surubul in suport,imi scot firul, coase,am grija sa fie conform cu grosimea materialului,dar imi face figuri.Altadata cos de mai multe ori si nu se intampla nimic,insa intotdeauna ma asigur sa am ace in plus.Multumesc,geany!
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de stoy Sam 08 Ian 2011, 9:16 pm

Mariaz aceasi problema am avut-o si eu si o mai am la masina Iulia tot de Cugir .Am chemat un mecanic la ea si mi-a zis ca la astea cu timpul se deplaseaza mecanismul de jos. Ma enervam pana coseam ceva si imi faceam un car de nervi. Eu am reusit itnr-o perioada sa cos mai bine cu ea dupa ce i-am schimbat suveicuta( 5 lei la mercerie)incearca si tu poate, poate.Dar la mine problema mare era cand surfilam si sfatul mecanicului a fost sa nu mai las pasul la maxim cand surfilez si sa-l micsorez si asa a mers.
Eu m-am enervat si mi-am luat una noua la promotiile de la Brother, pune si tu luna de luna cate ceva deoparte si o sa reusesti sa-ti cumperi una.
De nu iti doresc nervi de otel. pupi
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 2 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB