Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Probleme tehnice (masini de cusut) 2

+96
afilimonb
oanah
ancabanu
dansdk
carmenlenuta
clauditza
ocrucianu
peskaroosh
aidil
valentinadof
Aurora31
valentina_d1986
kerkyra
dana3082001
cilia24
maddy0805
despina13cucli
gogu1
ruca
glamvintage
cif2010
marius aur
danielabordei
alfacosmin
IOANA 80
silkpilk
Larisa
ChrisReeana
tuki_cocu
alice07
ALICET
andrasonia
M.Emilia
alinutza_andrei08
nicopop
monica11
diada
Chirrox13
ileana cosanzeana
nicoleta_mc
ellybijoux
clodi
alexia
louise27
symos
dimaoana
vero50
moruna
ancuta_ancuta
aurishta
vilcris
nastureicolorati
kla78
rianna
mykya
danyelyta28badea
emmancita
la261019
iulia1512
MihaelaT
EuIrinuca
nicoleta_vls
mdlupu
i.xell
danae
p93ia62a89
Adela Ispas
violeta25
Camy
angells
stoy
mariaz_09
Admina
Savu Ramona
margot
alexaaa08
arielas
rosita
danabarbu2007
aurelia.c
mariag
gaza
anemarie
lucianemil
norelif
tomari
laurin
jade84
avramescu
Vitrina
geany
niculaie
amoni
Karina33
Uca
MagdaMarin
100 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 29 Ian 2012, 2:36 pm

Ar trebui sa mearga ace de masina normala liniara ,ace care se gasesc in orice mercerie.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de kerkyra Lun 30 Ian 2012, 1:00 pm

gogu1 a scris:As dori si eu un manual de utilizare a masinii de cusut SANDA. Se poate ?


Daca nu ai gasit, cred ca mai am eu manualul scanat acasa, l-am scanat mai demult tot pentru cineva de aici.

Am reusit sa rup sambata piciorusul pentru cusut fermoare de la masina mea Sanda fortand-o la coaserea unor manusi de bucatarie. As incerca sa il lipesc, desi e cam greu de potrivit si nu stiu daca rezista, dar credeti ca mai pot gasi de cumparat unul nou undeva ? Asa arata:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 30 Ian 2012, 5:16 pm

Cauta si tu la un mecanic de masini de cusut ,ei eu adunat in timp picioruse.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de kerkyra Lun 30 Ian 2012, 5:24 pm

Multumesc de raspuns, m-am gandit sa apelez la cineva care repara, doar trebuie sa gasesc asa ceva acum Smile
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de valentina_d1986 Sam 04 Feb 2012, 4:56 pm

Buna, nu am mai postat, dar v-am citit de multe ori. Am o mica problema cumasina de cusut...cusatura de jos mi-o lasa larga, cea de sus apare ca o ata trasa prin inele, adica imi ies inafara buclele din cusatura de jos. Am desfacut, rreasamblat, retensionat...la fel....care poate fi problema?
valentina_d1986
valentina_d1986
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 27/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de aurishta Sam 04 Feb 2012, 6:07 pm

Poate este prea uzata suveica. Ai verificat daca tensiunea atei din suveica este corespunzatoare?
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de valentina_d1986 Sam 04 Feb 2012, 8:17 pm

cum verific asta??
valentina_d1986
valentina_d1986
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 27/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 04 Feb 2012, 9:13 pm

valentina_d1986 a scris:cum verific asta??
Am vazut ca ai nevoie de ajutor si cum sunt ocupata si cu altele mi-a fostmai simplu sa scanez din carte.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de valentina_d1986 Dum 05 Feb 2012, 11:07 am

vai multumesc...asta era problema, am reglat tensiune firului de jos si s-a rezolvat.....mltumesc pentru rasounsul prompt Smile))
valentina_d1986
valentina_d1986
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 27/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Aurora31 Dum 19 Feb 2012, 4:58 pm

Buna fetelor, am si eu o problema! De 2 zile am primit o masina de cusut Singer traditional (este pentru prima data cand am pus mana pe o masina de cusut). Cu manualul in brate am incercat sa vad cum se foloseste si intr-un final am reusit sa cos o husa de pat si o fata de perna. Problema mare este ca imi rupe foarte des ata de sus si se increteste putin si materialul (am reglat-o la tensiune 3, pas 3, cusatura dreapta). Nu stiu, oare nu e buna ata, nu e reglata bine si ca sa pot coase trebuie sa mearga foarte usor. Si inca ceva, cum se coase satinul sau materialul supraelastic (la astea n-am prea reusit).

Aurora31
Aurora31
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : Olt
Data de inscriere : 15/02/2012

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de aurishta Dum 19 Feb 2012, 6:05 pm

Ata de sus se poate rupe de la calitatea ei (daca este de bumbac sau veche) , este buna ata de poliester luata de la mercerie, nu din piata. De unde se rupe? Face noduri la urechea acului? Ar mai fiposibil sa nu fie corect infirata.
La materiale elastice incearca sa cosi cu un zigzag marunt si ingust.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de valentinadof Dum 19 Feb 2012, 6:13 pm

As mai adauga la cele spuse de Aurishta, tu fiind incepatoare nu prea ti-as recomanda satin,asta fuge tare la cusut .Incepe cu bumbac,in,tercot.Nici jerseurile nu se lucreaza usor daca nu stapanesti bine masina,acest material necesita ace speciale si cusaturi speciale in speta-zig zag.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de aidil Dum 19 Feb 2012, 6:36 pm

Aurora, poti sa incerci sa lucrezi si satin sau alte materiale care aluneca, la un moment dat tot va trebui sa incepi cu ele, dar pana mai capeti ceva experienta cu masina, insaila frumos de mana si apoi treci la masina. Dupa ceva timp, cusutul va deveni ca mersul pe bicicleta.
E foarte important sa inveti sa reglezi tensiunea atelor corespunzator materilului cusut, fa probe pe deseuri pana obtii ceva care sa iti placa si abia apoi treci pe produs. Poti sa iti deschizi un mic carnetel si sa iti notezi diverse combinari de reglaje folosite, te va ajuta sa economisesti timp.
Dupa ce stapanesti bine masina, nu mai ai nevoie de atatea pregatiri, vei simti pur si simplu ce cere masina. Bafta si spor!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Aurora31 Lun 20 Feb 2012, 1:09 am

Va multumesc mult pentru raspunsuri! O sa-mi achizitionez ata de poliester si alte ustensile necesare, de la mercerie. Si mai astept sfaturi, pareri, idei, materiale didactice si alte cele (eu la capitolul "croitorie"sunt paralela, dar vreau sa-nvat). Mersi inca o data!
Aurora31
Aurora31
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : Olt
Data de inscriere : 15/02/2012

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Aurora31 Mier 22 Feb 2012, 2:26 pm

Buna! Acum am o noua problema, masina rupe acele (acele sunt universale, tot singer, primite odata cu toate celelalte accesorii). Initial a inceput sa rupa acul cand era pe pozitie centrala, acum mi-l rupe si cand e pozitionat in partea dreapta. Puteti sa-mi spuneti si mie care ar fi cauza? Sau poate cauza sunt eu si ''indemanarea" mea (cred ca deja am reusit s-o dau naiba). zid
Aurora31
Aurora31
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : Olt
Data de inscriere : 15/02/2012

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de danae Mier 22 Feb 2012, 4:52 pm

Verifica la viteza mica, adica invarti cu mana daca acul bate in suveica. Daca se intampla asta, ori nu e pus acul bine, adica bagat cat trebuie, ori tija care tine acul s-a lasat. Mi sa intamplat mie sa mi se lase tija. O alta cauza ar fi daca tragi cu mana de material in timpul coaserii.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de IOANA 80 Joi 23 Feb 2012, 8:31 am

Buna dimineata fetelor am nevoie si eu de ajutor ,dupa ce am studiat forumul si am vazut diverse explicatii mi-am dat seama ca prima mea masinuta de cusut un privileg are mai multe tipuri de cusaturi si mai ales are si actibilbul pe ea cu numarul cusaturii si cum arata .
Problema mea este urmatoarea transportorul a ramas cumva blocat jos ,adica dintii nu mai prind materialul am desfacut-o ,prinzand putin curaj fiindca mai am una de rezerva ,are foarte mult praf si scame ,nu am indraznit sa o curat nestiind cu ce :aspirator sau o pensula noua si moale de vopsit ,iar apoi ce ar trebui sa fac?o ung? pale
Va rog dati-mi un sfat si nu ma certati prea tare .MULtumesc Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 4246
IOANA 80
IOANA 80
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : CARANSEBES
Data de inscriere : 01/08/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de aidil Joi 23 Feb 2012, 11:51 am

Cu pensula, periuta e mai bine. Dupa ce termini "curatenia" poti folosi betisoare de urechi inmuiate usor in ulei special pt mecanisme fine/masini cusut si ungi toate partile care se misca/freaca. Eu folosesc cu succes betisoarele pt ca ajung usor in parti mai greu accesibile. Dupa ungere, o pui putin sa mearga in gol, stergi surplusul de ulei si cam atat ar fi.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Aurora31 Joi 23 Feb 2012, 1:43 pm

Buna! Mersi frumos danae Flowers , nu stiu care a fost cauza dar dupa ce am schimbat acul n-a mai facut asa, a mers. Si cum mi-ai spus si tu, am facut si eu initial, adica am desfacut-o si am rotit cu mana sa vad daca loveste in ceva, dar nimic. Probabil nu pusesem bine acul
Si mai am si eu o intrebare: la ce perioada de timp se unge masina de cusut?
Aurora31
Aurora31
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : Olt
Data de inscriere : 15/02/2012

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de danae Joi 23 Feb 2012, 2:45 pm

Aurora31 a scris:
Si mai am si eu o intrebare: la ce perioada de timp se unge masina de cusut?
O data pe saptamana daca o folosesti 2-3 ore pe zi. Oricum, chiar daca nu o folosesti o luna ea tot trebuie unsa. Doar ca dupa ce o ungi, tragi tighele pe o carpa de sacrificiu, caci s-ar putea sa iti inegreasca materialul.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Greifer de Singer 31k15

Mesaj Scris de peskaroosh Joi 23 Feb 2012, 2:45 pm

Buna ziua , am adus acasa , mostenire de la bunici , o masina de cusut Singer 31k15 fabricata prin 1920 . Eu nu ma pricep la cusut dar sotia a incercat sa coasa si initial cam sarea pasi adica nu prindea ata de dedesubt . Am " mesterit " un pic la ea si am vazut ca greiferul are un joc cam mare si se observa ca metalul este tocit . Dupa ce l-am montat la loc , cu ata de nylon coase perfect , ba chiar a cusut si piele subtire fara probleme . Ce vreau sa va intreb : greiferul se toceste ? e normal sa aiba joc ? se gaseste greifer de schimb pentru masini atat de vechi ?

Scuze , vroiam sa postez la probleme tehnice si vad ca mi-a aparut in alta parte ... Scuze !!!
peskaroosh
peskaroosh
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2012

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Masina de cusut

Mesaj Scris de ocrucianu Sam 03 Mar 2012, 8:06 am

Buna ziua
Am ratacit pedala masinii de cusut (cu cablul si stecher). Masina de cucusut fiind defecta mai multa vreme, nu am folosit-o si asa am ratacit pedala si cablul cu care se conecteaza la priza (intre timp am renovat apartamentul si nu ii mai dau de urma). Am inceput sa ma gandesc sa cumpar alt cablu dar nu stiu de unde? Masina se numeste "Sanda" si o am de prin anii '80. Ma poate ajuta cineva?
ocrucianu
ocrucianu
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 01/11/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de diada Sam 03 Mar 2012, 9:30 am

Incearca sa o duci la un mecanic, ei au piese de schimb, oricum zici ca nu mergea...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty cusatura liniara nu iese liniar

Mesaj Scris de clauditza Dum 04 Mar 2012, 10:08 pm

Buna,
incerc sa-mi fac un tiv la jeansi, insa am observat ca atunci cand cos cusatura iese aproape liniara pe fata de sus, dar putin stramba pe dos. Va atasez si o poza pentru a exemplifica problema:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi poate da cineva un sfat pentru a remedia problema ?
avatar
clauditza
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 41
Localizare : Bruxelles
Data de inscriere : 28/09/2009

http://melculbucatar.blogspot.com

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty defectiune masina de cusut

Mesaj Scris de carmenlenuta Vin 09 Mar 2012, 2:12 pm

buna fetelor...sunt si eu noua pe aici si ma confrunt cu o problema si va intreb pe voi ca vad ca sunteti ca o familie totul se rezolva aici...mi-am cumparat o masina singer 1507 poate stiti modelul vreuna si ma ajutati am cusut si nu prea am cusut la ea ,am luat-o mai mult pt butoniere si surfilat mai am una ileana la care cos si in timp ce brodam ceva la ea,la cea sincer a cazut ceva si s-a blocat,am desfacut-o (ma mai pricep cit de cit,pe cea ileana eu am reparat-o mereu)si cind am desfacut-o un distantier era cazut in ea si se blocase totul,ori a cazut de undeva si nu ii vad rostul de unde,ori a fost uitat acolo cind s-a ambalat masina ori o fi el de undeva ,vreau sa specific ca l-am luat de acolo si masina tot nu merge insira pe dos si cind si cind se blocheaza,ma puteti ajuta cu vreo idee sau daca a mai patit cineva ceva de genul sau are cineva idee unde gasesc un manual cu schita ei,a pieselor ,nu manual de folosire sau un site cu asa ceva...va rog si va pup in speranta ca ma veti ajuta va multumesc...si apropo vreu si eu sa ma inprietenesc cu voi...am multe de spus pe acest site,eu fiind crescuta de bunica,am invatat foarte multe si vreu sa va arat si voua si sa invatam sa facem cit mai multe impreuna sloganul meu este d*ale bunicii va pup
carmenlenuta
carmenlenuta
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 43
Localizare : braila
Data de inscriere : 12/01/2010

http://d-ale-bunicii.blogspot.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 2 - Pagina 11 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB