Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ce masina de cusut recomandati ?(3)

+101
Carmencyta
emimari
lord_lesy
Gianina4ever
camelia-db
despina13cucli
LYNDA
i.xell
ChrisReeana
zorzonica_z
ndianai
Oanucik
tiana
tomari
alice07
leia
vladvas
deedee_d_89
Cornelya
FlorentinaA
liv22
nicopop
arielas
nicoleta_mc
valvoinicoleta
mykya
clodi
anaR
alinutza_andrei08
lennny
aurishta
esconado
Chirrox13
danabarbu2007
amoni
Andreea_u
corinasmile
emmancita
zahariaelouise
sunflowers
ancuta_ancuta
Lucia Ro
jade84
alexaaa08
Aditza
Marc
kabunta
elena.habasescu
jujabila25
Narnia
rozina
ismi3ismi
melus
felyss88
Panea Laura
moruna
andreeaX
norelif
iriclau
lotus nufar
Steluzza
Cristache
rosita
psychoralu
firimitura
d.dana.c
crazyalyna
shopmena
cris_tkp
diada
daniela_dav70
Adriana13
TeoCanada
danae
pisi
cristina.moncea
pitigoiul
louise27
Admina
Mickey
stefutza3
MagdaMarin
laurrra
Abinusu
Gabiuta
diana_roxana
cris69
nicolae arsenie
degetica
M.Emilia
Savu Ramona
stoy
aurelia.c
elenaxx
Uca
m-julie
niculaie
t_violett_e
geany
Noemi
Indra
105 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de psychoralu Joi 23 Dec 2010, 7:44 pm

Tot mai complicat sa iau o decizie Smile pe de-o parte as vrea ceva profi, dar sa fie ceva rezonabil ca pret si care sa poata fi folosita de o incepatoare...
Nu pot decat sa sper ca o sa gasesc asa ceva.

Multumesc pentru raspuns.
psychoralu
psychoralu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 22/12/2010

http://www.casacucadouri.com

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de Steluzza Dum 26 Dec 2010, 3:30 pm

Raluca daca tot vrei sa iti ei masina de cusut gandeste-te bine la ceea ce vrei sa faci cu ea si apoi depinde de cat vrei sa dai pe ea.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de lotus nufar Dum 26 Dec 2010, 3:45 pm

si mie mi-a adus Mos Craciun o masina de cusut ce mi-o doream de mult dar cred ca imi mai trebuie o facultate sa stiu sa o folosesc rade inca nu am avut timp sa descopar toate secretele ei ca a ajuns exact cu Mosul impreuna abia astept sa ma joc putin cu ea ,nu va asteptati la miracole eu in acest domeniu sant analfabeta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

taie taie taie
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de Steluzza Dum 26 Dec 2010, 4:00 pm

Lotus masina e super sa o folosesti cu mult spor,cat despre facultate nu iti trebiue :doar ceva practica rade
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de lotus nufar Dum 26 Dec 2010, 4:33 pm

sper si eu zid multumesc kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de Abinusu Dum 26 Dec 2010, 10:45 pm

Wow, lotus, ce de cusaturi are... Saliveeez! Cred ca Mosu' stie sa citeasca bine! S-o stapanesti cu placere, te invidiez!!!

Astept cu interes sa scrii si la "Masinile noastre de cusut", sa vedem ce minuni stie sa faca!
Abinusu
Abinusu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de lotus nufar Dum 26 Dec 2010, 11:38 pm

Abinusu ,multumesc, iubitul meu sot mi-a daruit mai mult decat asi fi asteptat ,Mosul a fost prea bun cu mine ,( dar il iubesc ca este mereu atent). Cat despre masina are 60 de pasi ,iar eu sant o incepatoare stangace sper sa ma descurc o sa ma straduiesc sa aflu toate secretele ei mi-am dorit mult o masina de cusut ,dar asta intrece asteptarile. kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de cris69 Dum 26 Dec 2010, 11:40 pm

satmareanco, joacate cu masina ca apoi iti vei da seama ca secretele ies la iveala una cate una.
spunei mosului ca si eu am fost cuminte wink
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de lotus nufar Dum 26 Dec 2010, 11:46 pm

santa cusut sant obositi renii nu nai pot trege saniuta !!!
cred ca este o idee buna sa invat din inertie bucurie
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de cris69 Lun 27 Dec 2010, 5:38 am

tin minte cand am cumparat innotecul... am cusut o bucata de material in toate stilurile de cusaturi.
eram tare incantata.
ma bucur pentru tine. cu ajutorul cartii si mai ales datorita curiozitatii vei descoperii repede tainele ei.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de Admina Lun 27 Dec 2010, 10:24 am

Lotus, eu am o masina de cusut asemanatoare cu a ta. E produsa de Privileg, dar are la baza modelul Brother BC 2500. Se gasesc si la noi, doar ca sub alta denumire: Brother MS6NT
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daca ai nelamuriri, intreaba cu incredere. Sunt niste masini foarte bune. cos

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de iriclau Mier 02 Feb 2011, 5:36 pm

Buna fetelor ...
daca ma poate sfatui cineva , am vazut un Brother XL 5500 SE si ma intereseaza daca pot sa cos blugi, stofe, materiale groase cu ea (din cate stiu materialele subtiri gen voaluri ,dantele , panza ...merg oricum).
Cei de la Brother sustin ca Brother Innovis 10 A e bun pt materiale mai groase ...gen blugi, stofe etc .... dar e mai scumpa cu 2 milioane .
Daca as sti ca exista o diferenta considerabila dpv al calitatii produsului , as face efortul sa o iau pe cea mai scumpa (Innovis ul).
Multumesc Smile
Pupici

iriclau
iriclau
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 184
Varsta : 40
Localizare : iasi
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de norelif Mier 02 Feb 2011, 6:11 pm

iriclau a scris:Buna fetelor ...
daca ma poate sfatui cineva , am vazut un Brother XL 5500 SE si ma intereseaza daca pot sa cos blugi, stofe, materiale groase cu ea (din cate stiu materialele subtiri gen voaluri ,dantele , panza ...merg oricum).
Cei de la Brother sustin ca Brother Innovis 10 A e bun pt materiale mai groase ...gen blugi, stofe etc .... dar e mai scumpa cu 2 milioane .
Daca as sti ca exista o diferenta considerabila dpv al calitatii produsului , as face efortul sa o iau pe cea mai scumpa (Innovis ul).
Multumesc Smile
Pupici

Eu am BC2500 si nu pot coase materiale foarte groase.Ex:materialul de blugi nu il poti coase indoit in 3-4 straturi.Nu poti face butoniere din material mai gros pentruca nu transporta materialul, acul bate pe loc.
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de iriclau Mier 02 Feb 2011, 6:27 pm

norelif a scris:
iriclau a scris:Buna fetelor ...
daca ma poate sfatui cineva , am vazut un Brother XL 5500 SE si ma intereseaza daca pot sa cos blugi, stofe, materiale groase cu ea (din cate stiu materialele subtiri gen voaluri ,dantele , panza ...merg oricum).
Cei de la Brother sustin ca Brother Innovis 10 A e bun pt materiale mai groase ...gen blugi, stofe etc .... dar e mai scumpa cu 2 milioane .
Daca as sti ca exista o diferenta considerabila dpv al calitatii produsului , as face efortul sa o iau pe cea mai scumpa (Innovis ul).
Multumesc Smile
Pupici

Eu am BC2500 si nu pot coase materiale foarte groase.Ex:materialul de blugi nu il poti coase indoit in 3-4 straturi.Nu poti face butoniere din material mai gros pentruca nu transporta materialul, acul bate pe loc.

Multumesc pentru raspuns .... dar pe mine m-ar interesa informatii strict legate de aceste 2 modele : Brother XL5500 SE si Brother Innovis 10 A . M-ar interesa sa stiu si daca se poate surfila cu un XL 5500....
iriclau
iriclau
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 184
Varsta : 40
Localizare : iasi
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de norelif Mier 02 Feb 2011, 11:35 pm

iriclau a scris:
norelif a scris:
iriclau a scris:Buna fetelor ...
daca ma poate sfatui cineva , am vazut un Brother XL 5500 SE si ma intereseaza daca pot sa cos blugi, stofe, materiale groase cu ea (din cate stiu materialele subtiri gen voaluri ,dantele , panza ...merg oricum).
Cei de la Brother sustin ca Brother Innovis 10 A e bun pt materiale mai groase ...gen blugi, stofe etc .... dar e mai scumpa cu 2 milioane .
Daca as sti ca exista o diferenta considerabila dpv al calitatii produsului , as face efortul sa o iau pe cea mai scumpa (Innovis ul).
Multumesc Smile
Pupici

Eu am BC2500 si nu pot coase materiale foarte groase.Ex:materialul de blugi nu il poti coase indoit in 3-4 straturi.Nu poti face butoniere din material mai gros pentruca nu transporta materialul, acul bate pe loc.

Multumesc pentru raspuns .... dar pe mine m-ar interesa informatii strict legate de aceste 2 modele : Brother XL5500 SE si Brother Innovis 10 A . M-ar interesa sa stiu si daca se poate surfila cu un XL 5500....
Nu face cusatura de surfilat clasica dar poti folosi cusatura zig-zig si cele asemanatoare cu ea.La Brother XL5500 SE au numerele 2 si 15.Poate fetele care au aceste masini iti spun mai multe dar cum stiu aceasta gama de masini, nu-ti ofera prea multe!Nu sunt pentru alucra zi de zi 5-8 ore!Deci depinde si ce vrei sa faci cu ea!Cele mai puternice sunt peste 3500 lei!
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de andreeaX Joi 03 Feb 2011, 12:52 am

Eu am Brother XL5700 si sunt multumita de cum finiseaza marginile,la modul "casnic" nu profi.Daca vrei profi iti trebuie triplock.A mea trage bine materiale groase dar puse in doua,mai mult nu poate.Apropos de zig zag,daca trec de doua ori pe margine iese chiar bine.
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de norelif Joi 03 Feb 2011, 7:29 am

andreeaX a scris:Eu am Brother XL5700 si sunt multumita de cum finiseaza marginile,la modul "casnic" nu profi.Daca vrei profi iti trebuie triplock.A mea trage bine materiale groase dar puse in doua,mai mult nu poate.Apropos de zig zag,daca trec de doua ori pe margine iese chiar bine.
Ai incercat sa micsorezi pasul cusaturii si sa maresti latimea ei in loc sa treci de 2 ori?Cred ca iese mai bine!
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de andreeaX Joi 03 Feb 2011, 12:30 pm

Da,am incercat,uneori arata ok alteori trec de doua ori,depinde de material si de cum mi se pare mie ca arata mai bine Smile
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de iriclau Mier 09 Feb 2011, 10:24 am

Buna fetelor ... mi-am luat un Innovis 10 A pana la urma si sunt foarte incantata de alegerea facuta . Nu stiam ca in Iasi exista un dealer de masini casnice Brother ,e mai bine cand vezi ce cumperi si ti se explica totul face to face.
De acum ... la lucru ! Smile
Spor in toate !
iriclau
iriclau
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 184
Varsta : 40
Localizare : iasi
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de Steluzza Mier 09 Feb 2011, 6:48 pm

Sa ai spor la lucru Iriclau.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de geany Mier 09 Feb 2011, 8:40 pm

Nu mai folositi citate, daca discutia are continuitate... Multumesc.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de moruna Joi 10 Feb 2011, 3:03 pm

In sfarsit am strans si eu suma pe care am fixat sa o investesc in masina de cusut.Pendulez acum intre BROTHER JS23 (fostul LS2125) si JANOME JR1012 ,care are pasul cusaturii reglabil;dar e cu 100 ron mai scumpa.De ce e important acest pas reglabil?Se merita sa dau cu 100 ron mai mult?Sau ar fi mai bine sa ii dau pe un piciorus ce mi-ar trebui sau orice altceva?
Am vorbit cu un vanzator,dar a fost foarte expeditiv si chiar deranjat ca i-am cerut mai multe detalii.
Eu nu am avut masina de cusut si nici nu ma pricep.Dupa ce am "hoinarit" pe acest forum mi-am dat seama ca mi-ar fi utila pentru casa,implicit pentru mine si m-am hotarat sa imi iau.
Va multumesc!


Ultima editare efectuata de catre moruna in Joi 10 Feb 2011, 3:06 pm, editata de 1 ori (Motiv : completari)
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de Panea Laura Joi 10 Feb 2011, 3:53 pm

Buna Moruna,

Din cate stiu eu pasul reglabil te ajuta la coaserea materioalelor elastice.
In caz ca greseasc va rog sa ma corectati.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de rosita Joi 10 Feb 2011, 5:46 pm

Moruna, pasul de cusatura prestabilit inseamna ca, la o masina care are un tighel drept de max 4 mm vei putea alege numai intre dimensiunile pe care le are ea prestabilite, probabil in cazul asta 1-2-3-4 mm fara posibilitatea de a alege o marime intermediara, de 3.5 mm de exemplu. La latimea zigzagului la fel, nu poti alege intermediar intre ce dimensiuni are ea prestabilite.
La cealalta masina cu pas reglabil, se intelege de la sine ca poti sa alegi ce dimensiune vrei.
Acum, depinde si ce pretentii ai tu de la masina... In mare, nu cred ca e crucial sa poti alege lungimi intermediare ale pasului de cusatura, dar depinde ce detalii vrei tu sa cosi tu la ea.

Cred ca mai e important in alegerea ta si daca modelul pe care il vei alege beneficiaza de service aproape de tine, ce perioada de garantie are sau daca poti sa ii procuri accesorii cu usurinta.
Probabil vanzatorul respectiv habar n-avea ce il intrebi. Incearca sa intrebi pe un coleg de-al lui, poate e mai amabil Smile Sau pe superiorul lui?
Succes!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de degetica Vin 11 Feb 2011, 10:56 am

Moruna, eu am folosit janome si am fost foarte multumita, dupa parerea mea sunt masini foarte bune si as insvesti sa iau una. Pe brother nu am lucrat, dar poate stiu fetele.
degetica
degetica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 87
Localizare : intr-o poveste
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(3) - Pagina 5 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB