Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


CONCURS CROITORIE - SARAFAN

+104
elena_iosipescu75
samo99ro
lorinaoo1
Adelaida
violeta25
elutzamicutza
nicky3128
Maci
danabekk
aba
Adriana Adi
monica11
ellybijoux
diana_roxana
Cristache
europolis
petronela2008
rosita
ioana soare
marina40
mnarcisa
claudiaradu
Adela Ispas
Lali
Camy
stoy
mada93
DANIELA.I
Danny24
Steluzza
Floren
anigherman
Lucia Ro
arielas
kla78
claudiana
valentinadof
Giobsy
Mada
damian marioara
danabarbu2007
Marry
lupascu_monica
totolina
ENGI
zylv
pepy24
dicioanacris
tomari
Noemi
AlinaJ.Bijoux
betymi72
Karina33
CCristinaC
sandydeea
pisi
AlyC
ana_dark84
costina89
melus
bibitu
elena.habasescu
Tache Marilena
cory74
firicel
Andata
aleahim67
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
artena_52
Daisy
emmancita
MihaelaT
rivka
amoni
bibidesign
amnro
virus
aurishta
codruta-cosmina
GABRELA
geany20062006
leonutza69
albinlei
fl6uturas
piciul
craluca
ciucamona
margelutamea
Admina
dominiq
irina_irina571
ciresicca
diana_scl
PAULA CONSTANTIN
m.m.
veniciuc nicoleta
ancuta_ancuta
clodi
ralucahanc
geany
daiana25
Uca
diada
108 participanți

Pagina 9 din 29 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Urmatorul

In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 11 Oct 2010, 4:08 pm

elena.habasescu a scris:

Trebuie neaparat facut un tipar ? Nu putem masura si insemna cu creta pe unde trebuie taiat?
Ma citez si subliniez...
iti lipseste poza cu bucata de material necroit, cu tiparul desenat cu creta pe material ca nu cred eu ca ai facut din hartie...dar lipsesc Exclamation
Conturul cu creta/insemnarile cu creta e cam acelasi lucru ca doar nu taiati chiar din ochi, deci e ok materialul insemnat cu creta dupa masuratori, nu cere nimeni tipar din hartie, nylon,...
Cand jucam un joc pe care nu l-am mai jucat trebuie sa citim instructiunile, sa intrebam inainte de a face ceva si doar apoi sa jucam.Asa-i si aici, prima postare contine un mic pegulament pe care-i musai sa-l citim pana-l intelegem, sa intrebam si apoi sa jucam ca de unul joaca sarba si altul alunelul e bai mare Smile
Cand a fost concursul cu geanta crosetata eu am vrut ceva si am intrebat, ba i-am trimis Adminei poza cu ce vreau si doar cand am primit ok m-am apucat de treaba...deh, lumea a comentat ca asa-i lumea dar pot fi linistite din multe puncte de vedere.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de leonutza69 Lun 11 Oct 2010, 4:23 pm

CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 S6302720eu prind tiparul de hartie pe material cu ace si pe langa hartie cos asa ca in poza , dupa care tai ata si ramane marcat pe unde vine cusatura...la masina, nu prea foloosesc creta pentru ca asa am invatat de la inceput si asa ma duc inainte...este comod si asa desi iti ia mai mult timp....aici in poza este practic materialul impachetat in doua , spatelei brluzei de la concurs...trag de margini pana se intinde cusatura si tai...raman atele care marcheaza pe unde vine cusatura, scuza..... CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 186148


Ultima editare efectuata de catre leonutza69 in Lun 11 Oct 2010, 4:24 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugare....uituca)
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de cory74 Lun 11 Oct 2010, 4:56 pm

Leonutza, pana la urma te-ai apucat de treaba!?!
Ce bine ar fi sa ma teleportez acasa sa croiesc, ca aici (la servici) cam stau degeaba azi. Nu prea am comenzi!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de amoni Lun 11 Oct 2010, 5:25 pm

Eu am croit sarafanul dar din cauza ca pozele au iesit cam intunecate nu le-am pus sper ca am sa fac alte poze, mie imi e mai usor sa insemnez cu creta, zile astea va arit si eu sarafanul si inca unul sau doua lucruri facute de mine. leonutza69 te-a loat frica de Silvi si te-ai apucat de lucru....... rade pupi eu nu cred ca e vro problema cum faci sarafanu ca doar nu scrie nici unde fiecare lucreaza cum poate sau cum stie.
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de virus Lun 11 Oct 2010, 6:42 pm


Trebuie neaparat facut un tipar ? Nu putem masura si insemna cu creta pe unde trebuie taiat?[/quote]
Ma citez si subliniez...
iti lipseste poza cu bucata de material necroit, cu tiparul desenat cu creta pe material ca nu cred eu ca ai facut din hartie...dar lipsesc Exclamation
[font=Georgia][color=indigo] Conturul cu creta/insemnarile cu creta e cam acelasi lucru ca doar nu taiati chiar din ochi, deci e ok materialul insemnat cu creta dupa masuratori, nu cere nimeni tipar din hartie, nylon,...


ba chiar asa am si facut , modificarile eu le fac decat pe tiparulm de hartie cand tai nu mai trasez nimic cu creta si semnele de pense eu le dau sub forma de puncte cate unu in fiecare varf si cate unu la dancimea pensei in talie in rest nu desenez nimic cu creta tai direct lasand rezerva de coasere din foarfeca , si daca plec cu un tipar de fusta si vreau sa ajung cu un saraf la final inalt talia pana sub bust , tai in clini si partea de fata si spate de ajustat in jos la poala daca vreau sa fie conica tot asa din foarfeca ... nu stiu ce ar putea sa ajute o poza cu un material desenat
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de piciul Lun 11 Oct 2010, 8:08 pm

Aly, super sarafanul! ..eu ma gandeam la ceva clasic, dar gaselnita cu nasturii aceia mari... e super! Bafta la concurs! Sa iei premiul cel mare! Smile
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de AlyC Lun 11 Oct 2010, 8:23 pm

Multumesc mult dama sunt foarte incantata ca sarafanul meu e apreciat !!! Flowers
AlyC
AlyC
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 11 Oct 2010, 8:28 pm

Virus, poate nu ma exprim eu prea bine sau poate nu ma intelegi tu prea bine...eu am crezut ca nu ai facut tipar pe hartie si ai facut tipar direct pe material...nu conteaza in cele din urma cum ai facut, dar nu ai poza cu bucata intreaga de material, cu tipar sau cum ai facut semne cu creta.
Eu ma refeream ca nu stiu ca cineva sa croiasca un sarafan asa fara sa exista niste linii, ai 1m/1,5m si tai direct din ochi toate bucatile fara semne colea si colea...pt mine e prea mult, dar nu zic ca tu nu poti(asta daca intelegi ce zic), dar uita-te te rog la celelalte concursuri si vezi ce poze au facut fiecare forumista, vezi cum o rochie frumoasa a fost punctata cu note mici ca nu a convins ca-i facuta de ea si vei vedea despre ce vorbesc.


_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de daiana25 Lun 11 Oct 2010, 8:29 pm

sarafanul meu incepe sa se apropie de final.daca as avea cateva ore in care sa ma ocup doar de el ar fi gata.azi mi-a facut si masina figuri Sad
daiana25
daiana25
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 145
Localizare : resita
Data de inscriere : 05/08/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de virus Lun 11 Oct 2010, 8:56 pm

da fie si asa uite si o poza cu cea ce cereti mai am si altele pe care eu nu leam considerat relevante CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 9 Materialul%20netaiat
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 11 Oct 2010, 9:03 pm

Am sa atasez poza la postatea ta.
Jocurile au reguli, iar regulile se respecta wink chiar daca esti incepator, intermediar sau avansat.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de virus Lun 11 Oct 2010, 9:13 pm

sti cum se zice : ma supun regulilor eu nu credeam poza asta relevanta mai relevanta vedeam o poza din productie ca sa se vada ca sa lucrat la produs sa fie postata o imagine poate cu produsul in masina
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de codruta-cosmina Lun 11 Oct 2010, 9:27 pm

Admina a scris:Uca, normal ca poti folosi materialul de la alte fuste. Dar sa nu ramana cusaturi din rochia initiala, ca nu facem haine reconstuite, facem haine de la 0. Deci poti scoate tiparul din clinii fustelor, asa da.
Trebuie sa ma scutur si sa ma apuc de treaba. Mi-am luat material de sarafan, saptamana trecuta, asa mi-a venit si ideea. wink

Si din partea mea, multa bafta tuturor! aplauze
Si sarafanul meu e facut la fel...nu exista o singura bucata intreaga de material....nici nu am poza cu asa ceva!!!...intrebare :sint ok pozele cu tiparele prinse in ace,dupa care am croit,pe partile ce compun sarafanul??
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de virus Lun 11 Oct 2010, 9:37 pm

bafta fetili si nu va demoralizati de ceea ce vedeti nu se stie niciodata "de unde sare iepurele"
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de zylv Lun 11 Oct 2010, 10:42 pm

MihaelaT a scris:Virus, tare frumos sarafanul, imi place mult, dar deh eu sunt cu comentatul rade (prea se zicea ca Diada si Geany sunt cele rele Smile m-am facut si eu rade )iti lipseste poza cu bucata de material necroit, cu tiparul desenat cu creta pe material ca nu cred eu ca ai facut din hartie...dar lipsesc Exclamation

mihaela,am citit regulamentul concursului,si acolo nu scrie nimic de poza cu materialul necroit,iar in ceea ce priveste celelalte poze,din cate am citit eu prima poza care se cere este cu materialul croit,poza pe care virus a pus-o.deci nu vad unde a incalcat regulamentul.primele poze puse de el consider ca au fost conform regulamentului.
diada a scris:

Am sa va rog sa postati poze la dimensiunea 640*480 pixeli, ca sa se poata vedea bine, produsul; se accepta maxim 7 poze, in diverse ipostaze (in lumina naturala, cu blitz). O poza sa prezinte materialul croit (partile tiparului atasate sau desenate pe materialul intreg); minim o poza trebuie sa prezinte dosul produsului; o alta poza (minim), trebuie sa arate un detaliu important de pe produs, un element dificil sau bine lucrat; in celelalte poze va rog sa pozati creatia in intregime, purtata de beneficiara, fata/ spate si profil. Este de preferat sa vedem creatia, purtata, nu pozata pe un pat sau pe o masa. Asta e doar o sugestie, voi faceti cum considerati ca e mai bine, pentru a va creste sansele de castig.

zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de Marry Mar 12 Oct 2010, 9:59 am

AlyC finut sarafanul si culoarea superrr Flowers
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de danabarbu2007 Mar 12 Oct 2010, 10:05 am

frumoase sarafane si ingrijite.te fac sa te mai gandesti o data daca vrei sa mai participi sau nu. ma rog pentru cine se pricepe si are si timp, si pe deasupra mai indeplineste si conditiile concursului
eu nu ma pricep la pozele astea si nu am rabdare sa citesc tutorialul,ufff!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de damian marioara Mar 12 Oct 2010, 10:40 am

Marry a scris:AlyC finut sarafanul si culoarea superrr Flowers
damian marioara
damian marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : lucru de mana
Data de inscriere : 08/10/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de ancuta_ancuta Mar 12 Oct 2010, 12:02 pm

neata!
ca la mine era dimineata si la 4 cand am "terminat" sarafanul...zic in ghilimele ca-l mai am de scurtat...dar asta mai pe seara, sa cer si opinia fotografului meu personal care-i acum la serviciul cu norma intreaga Smile ; nu ca n-as avea oglinda..dar e mai simplu sa stea cineva si cu asta mica si zglobie care-i de-acum pe picioarele ei (adica...ar vrea sa mearga dar nah..mai are pan-atunci si-i trebuie ajutor)! pe scurt...am sa pun pozele cu noul meu sarafan in curand! sper in seara asta!
va kiss si spor la cos ca sigur mai avem de vazut minunatii care-s in lucru acum!
ancuta_ancuta
ancuta_ancuta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 236
Varsta : 45
Localizare : Sud-Est
Data de inscriere : 13/11/2009

http://www.meitaibebe.ro

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de bibidesign Mar 12 Oct 2010, 2:47 pm

draga Dana, nu-i chiar asa de complicat cu pozele cum pare... wink
si mie mi s-a parut greu la inceput si n-am prea avut rabdare, dar am reusit pana la urma
eu fac asa (nu stiu dac e cea mai buna cale, da merge):
-incarc pozele in Photobucket
-selectezcasetuta cu"direct link" si dau "ctrl c" sau "copy"
-deschid o alta fereastra cu forumul si ma duc pe dreptunghiul cu "raspuns rapid", dau click pe patratelul cu poza cu copacel din bara de iconite de deasupra (al 7 lea patratel) si dau "ctrl v" in dreptunghiul mic care apare dedesubt si apoi "ok"
-daca ai text in mesaj,inainte de a da ok dai un enter si apoi enter sau 2x enter dupa fiecare poza
asta-i toata filozofia cu incarcatul pozelor Smile
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 12 Oct 2010, 2:54 pm

Am rugamintea ca discutiile care nu au legatura strict cu concursul sa le faceti la cafea sau la atasarea pozelor pas cu pas sau unde se incadreaza discutia.
Multumesc pentru intelegere!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de bibidesign Mar 12 Oct 2010, 3:05 pm

SilviaDumitrescu a scris:Am rugamintea ca discutiile care nu au legatura strict cu concursul sa le faceti la cafea sau la atasarea pozelor pas cu pas sau unde se incadreaza discutia.
Multumesc pentru intelegere!

scuze! am inteles, sa traiti!
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de costina89 Mar 12 Oct 2010, 4:22 pm

foarte frumoase sarafanele,felicitari ,eu inca mai lucrez la el sper ca pana sambata sa il termin.
costina89
costina89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 34
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 12 Oct 2010, 4:34 pm

Se pare ca am fost moderata rade
zylv a scris:
mihaela,am citit regulamentul concursului,si acolo nu scrie nimic de poza cu materialul necroit,iar in ceea ce priveste celelalte poze,din cate am citit eu prima poza care se cere este cu materialul croit,poza pe care virus a pus-o.deci nu vad unde a incalcat regulamentul.primele poze puse de el consider ca au fost conform regulamentului.
diada a scris:

O poza sa prezinte materialul croit (partile tiparului atasate sau desenate pe materialul intreg)

Din asta eu inteleg asa ori faci tipar din hartie si partile pe prinzi de materialul intreg, ori le pui langa material si le faci o poza, ori pozezi materialul intreg cu partile componente desenate cu creta.
El nu atasase aceasta poza, avea doar incepand cu poza a doua si acolo e lucrat binisor din sarafan, exista doua buzunate, doua parti imbinate,...
Prima poza care apare in postarea lui am atasat-o eu aseara, am si precizat lucrul acesta.

Virus, intentia mea nu a fost sa te supar sau sa crezi ca am ceva cu tine mai ales ca eu nici nu particip la acest concurs, ci sa te sfatuiesc sa faci totul pana la capat. Se putea intampla ca sa nu intri in aceasta competitie ca nu aveai toate dovezile.
La celelalte concursuri au fost si fete care au atasat poza din timpul lucrului si puteai s-o faci si tu ca doar nu depaseai 7 poze.
Poate ca pe viitor adminele vor cere poza cu concurentele cand lucreaza.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de zylv Mar 12 Oct 2010, 5:41 pm

mihaela,eu am inteles ceea ce vrei sa spui tu,dar material croit inseamna material taiat cu foarfeca.normal prima poza care se cere este cu material croit,ceea ce urmeaza in paranteza contrazice ceea ce cere regulamentul.ori e poza cu material croit,ori e poza cu material intreg desenat sau cu tiparul atasat.ceea ce ai atasat tu este poza cu tiparul desenat pe materialul intreg,dar daca virus a priceput ceea ce am priceput si eu la citirea regulamentului,a fost ok
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 29 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB