Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
CONCURS CROITORIE - SARAFAN EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


CONCURS CROITORIE - SARAFAN

+27
Andata
Greteledelweiss
Buburuza
mar_ysa_28
aurishta
barbin
fulguta28
CarmenClaudia
Buza ildiko Emese
mlizeta
anna_sandu
Giorgi
kabunta
Gabica
valentinadof
PAULA CONSTANTIN
piciul
Danutzaaa
brunics
macanetu
MihaelaStefan
SilviaDumitrescu
aliste
dorina narita
gaza
nico1206
diada
31 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de diada Lun 08 Sept 2014, 9:24 pm

Inspirati de toamna care a inceput in forta si din dorinta de a ne innoi garderoba de sezon, va invitam la un nou concurs, de toamna.
Tema acestui concurs este sarafanul, potrivit anotimpului ce tocmai a inceput. Ne intereseaza un sarafan din material potrivit sezonului toamna, de grosime medie. Nu impunem modelul, lungimea, stilul si nimic altceva ce poate fi influentat de creativitatea voastra, proprie.

Impunem urmatoarele conditii:

* sa fie un articol feminin de zi;
* materialele folosite sa fie adecvate pentru tinute de zi: tercot, denim, stofa, orice material potrivit sezonului;
* membrele care au castigat premiul intai, oferit la unul dintre ultimele 3 concursuri, nu pot participa, la acest concurs.
Cine castiga acest concurs nu mai are dreptul sa participe la urmatoarele 3 concursuri.

Pot participa membrii cu minim 50 de mesaje, deci inscrierea pe forum, special pentru participare, este exclusa! Pot participa si membri noi inscrisi pana la data de 8.09.2014 atata timp cat posteaza pana la sfarsitul concursului cele 50 de mesaje necesare, dar nu posteaza doar de dragul de a strange numarul necesar; puteti comenta la creatiile de pe forum, puteti sa aratati ce ati lucrat, sa intrebati sau sa raspundeti privitor la nelamuriri de pe forum, sa "barfiti" la sectiunea sociala sau sa postati oriunde vreti in forum.
Durata concursului va fi incepand de azi, luni 8.09.2014 ultima zi de inscriere va fi duminica 28.09.2014 (pana la ora 24). Nu uitati ca este o perioada aglomerata, asa ca nu lasati pe ultima suta de metri croitul/cusutul, daca va doriti sa participati la acest concurs. Votarea se va face in urmatoarea saptamana, urmand ca rezultatele sa se transmita in cel mai scurt timp.

Pozele se vor trimite pe adresa de email a forumului forum.lucrudemana@gmail.com si una dintre administratoare va posta in cel mai scurt timp, mesajul vostru pe forum, fara a mentiona numele concurentei. In acest fel, dorim sa dam sanse egale tuturor. Se va trimite o postare obisnuita, in care sa specificati ca participati la concurs cu acea creatie, se va preciza sursa explicatiilor de croire, apoi este necesar sa vorbiti in cateva fraze despre ce v-a inspirat sa o lucrati si sa postati maxim 7 poze, la dimensiunea corecta.

Am sa va rog sa trimiteti poze la dimensiunea 640*480 pixeli; se accepta maxim 7 poze, in diverse ipostaze (in lumina naturala, cu blitz). NU se accepta poze tip colaj . O poza sa prezinte materialul intreg cu partile tinutei desenate pe material; o poza sa fie din timpul executiei, cu articolul partial asamblat; o poza trebuie sa prezinte dosul produsului; o alta poza (minim), trebuie sa arate un detaliu important de pe produs, un element dificil sau bine lucrat; in celelalte poze va rog sa pozati creatia in intregime, purtata de beneficiar, surprinsa din mai multe unghiuri.

Premiile sunt oferite de Bro Rom Masini Casnice, http://www.decusut.ro/

Sunt puse la dispozitia castigatorilor acestui concurs 3 premii, astfel:

Locul I: masina de cusut Brother J14

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Masina-de-cusut-brother-j14-4eae8cd5-5a44-4f22-8b27-22730efb45e0

Locul II  - ata de brodat manual MADEIRA  ( 20buc x decora, 15 buc x moulline, 15 buc x matase)
                   - gherghef de lemn Prym cu diametru de 12.5 cm

CONCURS CROITORIE - SARAFAN 2013-09-05_gherghef-din-lemn-12-5cm_94_3447

Locul III - 7 papiote de ata de brodat de 1000m/papiota ( 3 buc poliester, 3 buc vascoza si 1 buc metalic)

CONCURS CROITORIE - SARAFAN 2014-09-08_set-ata-de-brodat-_31_74688

Premiile vor fi trimise de catre firma care sponsorizeaza acest concurs, doar la adrese de pe teritoriul Romaniei, deci trebuie sa apelati la rude, daca veti castiga si locuiti peste hotare.

NU VOM PRIMI IN CONCURS, MEMBRELE CARE NU AU POSTAT PE FORUM, CREATII LA CROITORIE! Trebuie sa demonstrati ca stiti sa lucrati, prin ceea ce ati cusut.

Aveti timp de gandire, de inspiratie si de creatie. Hotarati-va daca doriti sa participati, daca aveti deja in plan un sarafan, il puteti posta la concurs, respectand cerintele. Este un concurs relaxat, menit sa va bucure. Asteptam o participare numeroasa!

Va recomandam sa cititi toate postarile acestui subiect, in situatia in care doriti sa participati; pot aparea detalii suplimentare in mesajele postate de organizatori: Admina sau Diada! Pentru informatii si detalii va asteptam sa postati in continuare. Bafta tuturor!


Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 11 Sept 2014, 5:21 pm, editata de 4 ori

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de nico1206 Mar 09 Sept 2014, 7:45 am

Concuuuurs! Smile Haideti fetelor,sa umplem cateva pagini de sarafane!
Bafta tuturor! Abia astept sa va vad creatiile!
Spor la treaba! cusut
nico1206
nico1206
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 41
Localizare : magurele - ilfov
Data de inscriere : 11/08/2011

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de gaza Mar 09 Sept 2014, 7:52 am

Succes concurentelor! Abia astept sa vad ce iese din manutele voastre indemanatice!
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de dorina narita Mar 09 Sept 2014, 8:14 am

SARAFAN!!! Eu sunt mare fan al sarafanelor, am vreo 5, poate mai imi fac unul, daca imi vine vreo idee.
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de aliste Mar 09 Sept 2014, 9:25 am

Buna, sunt noua pe aici ! Mi-ar place sa particip la concursurile initiate de voi.Stiu, de abia m-am inregistrat si nu am deloc activitate pe forum.Cele 50 de postari! tricot Pot sa incep de acum?
avatar
aliste
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Localizare : google
Data de inscriere : 09/09/2014

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 09 Sept 2014, 9:37 am

uite aliste un citat mai jos si regulamentul complet puuutin mai sus.

diada a scris:.................................

Pot participa membrii cu minim 50 de mesaje, deci inscrierea pe forum, special pentru participare, este exclusa! Pot participa si membri noi inscrisi atata timp cat posteaza pana la sfarsitul concursului cele 50 de mesaje necesare, dar nu posteaza doar de dragul de a strange numarul necesar; puteti comenta la creatiile de pe forum, puteti sa aratati ce ati lucrat, sa intrebati sau sa raspundeti privitor la nelamuriri de pe forum, sa "barfiti" la sectiunea sociala sau sa postati oriunde vreti in forum.
[...................................

Spor la lucru celor ce vor sa participe!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de aliste Mar 09 Sept 2014, 9:41 am

De undeva trebuie sa incep, nu?Care este sectiunea in care pot posta cateva din creatiile mele?
avatar
aliste
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Localizare : google
Data de inscriere : 09/09/2014

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 09 Sept 2014, 9:47 am

Aliste eu zic sa incepi cu inceputul. Sa mergi AICI link, sa citesti regulamentul si apoi toate celelate sectiuni sau macar cele care te intereseaza in mod special. Apoi in functie de ce vrei sa ne arati, hotarasti unde postezi.
O zi buna iti doresc!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de MihaelaStefan Mar 09 Sept 2014, 11:41 am

Am cont de mult timp pe lucrudemana,dar abia de o saptamana am inceput sa cos ceva.

Sper sa ma pot inscrie totusi,chiar dc nu am mesaje postate.
Dar avand in vedere ca in curand am sa intru in concediu de crestere bb ,o sa am mai mult timp sa pot posta Smile

Oricum o sa ma multumesc sa va arat ce am lucrat si sa aud parerile voastre:)
MihaelaStefan
MihaelaStefan
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/06/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de macanetu Mar 09 Sept 2014, 11:49 am

Waw ,fain concurs , am mai facut eu diverse lucrusoare ( care sa zic ...tin de capitolul croitorie ) dar toate cusute de mana , masina de cusut nu am .
O sa va urmaresc cu drag si de'abia astept sa vad ce minunatii veti realiza . Curaj fetelor si multe idei minunate sa aveti taie pe care sa le puneti in practica . Si premiile sunt foarte motivante , zic eu .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 09 Sept 2014, 2:08 pm

paaiiii mamacetul tocmai un prilej foarte bun sa faci rost de o masina de cusut. Faci un frumos sarafan si poate te aci si cu o masina de cusut. Nu este nici o conditie care sa spuna ca e musai sa fie cusut la masina.
Hai spor la treaba!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de brunics Mar 09 Sept 2014, 2:16 pm

Imi permit sa imi dau si eu cu parerea. Ar trebui sa va ganditi la un alt tip de concurs pentru premiile astea. Eu de exemplu imi doresc tare mult o masina de cusut sa pot sa invat si sa mesteresc tot felul de lucruri dar nu imi permit si in consecinta nici nu pot sa particip la concurs, astfel din start mie mi se inchid usile si sunt sigura ca nu sunt singura in aceasta situatie. La acest concurs participa doar cele care deja au masina de cusut si astfel castigatoarea o sa se mai aleaga cu inca una. Ar trebui sa va ganditi la o alta tema si sa le oferiti oportunitatea si celorlalti sa participe si sa aiba o sansa, ar trebui sa ii incurajati si cei care nu au masini de cusut nu pe cei care deja au si nu numai prin sfaturile de pe acest forum ci si prin privilegiul de a participa la astfel de concursuri. Imi cer scuze daca supar pe cineva dar este doar parerea mea. Multumesc
brunics
brunics
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 31
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 29/05/2011

https://www.facebook.com/pages/Brunes-Handmade-Stuff/21051212576

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de MihaelaStefan Mar 09 Sept 2014, 2:42 pm

Hm,nu scrie ca e musai ca sarafanul sa fie cusut cu masina.
Eu cred ca poti participa si sa il cosi la mana .
MihaelaStefan
MihaelaStefan
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/06/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de aliste Mar 09 Sept 2014, 3:13 pm

Brunics, ar fi  cu atit mai valoros un sarafan cusut de mina , prin insasi triplul efort. Cu siguranta ai calitati cu care iti poti pune in evidenta  talentul si creativitatea incat sa fii si premiata!Cat despre situatia in care  una din concurente are deja o masina de cusut cos , cu siguranta, a cumparat-o din banii realizati pe multe alte produse tricot poate realizate manual.Ca exemplu  ma dau pe mine, am lucrat tricot pentru vechea masina o luna la o firma ca sa o pot avea. Deci se poate! Sper ca te va incuraja exemplul!
avatar
aliste
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Localizare : google
Data de inscriere : 09/09/2014

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de Danutzaaa Mar 09 Sept 2014, 3:44 pm

Yupiii..concurs....sarafanul poate fi si de gravida da? :P....tan nan nan:P
Danutzaaa
Danutzaaa
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 150
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de macanetu Mar 09 Sept 2014, 3:54 pm

Multumesc frumos pentru inurajare Dna Silvia , deocamdata ma multumesc sa privesc la lucrurile minunate care sunt facute de fetele de la croitorie...si nu numai . Nu se stie niciodata cand ma va apuca , le cam am pe'astea cu impulsul de moment Smile .
Asta nu inseamna ca nu imi doresc o masina de cusut si Doamne ce imi mai doresc , dar nu am nici un dubiu ca atunci cand ii va veni vremea ....a mea o sa fie indiferent de unde . Eu una nu as posta premiile inainte ....surpriza participantelor va fi cu atat mai mare cand dupa votare vor vedea ce minunatii au castigat , in primul rand trebuie sa te indemne pasiunea pentru lucrul acela facut de tine , din manutele tale si apoi premiul . Asa vad ca deja se isca discutii care din punctul meu de vedere nu isi au rostul . Sa daci ceva doar ca te motiveaza premiul  !!!!!

Sper ca mesajul sa nu supere pe cineva ( in nici un caz nu asta mi-a fost intentia ) si daca e nelalocul lui sa fie sters si imi cer scuze anticipat .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de brunics Mar 09 Sept 2014, 4:03 pm

MihaelaStefan si aliste, sa fim realisti, oricat as munci sa cos ceva de mana tot nu sunt sanse si macanetu are dreptate, si fara sa se faca publice premiile ar fi o idee
brunics
brunics
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 31
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 29/05/2011

https://www.facebook.com/pages/Brunes-Handmade-Stuff/21051212576

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de piciul Mar 09 Sept 2014, 6:08 pm

Of, mai fetelor nu trebuie despicat firul in patru! Sa ne bucuram de partea plina a paharului! In definitiv, la toate concursurile de pe forum, eu am considerat ca participantele au castigat! TOATE! prin ceea ce si-au realizat cu mainile lor! O rochie, o fusta, un pantalon....premiul este doar o sponsorizare, la urma urmei!
Eu sincer cos la masina bunicii (Singer si nu as da-o pe nimic in lume!), doar urgente (tiv, cearceafuri, stramtat, scurtat..)...mai acum cativa ani mi-am facut fuste, rochii, dar mai mult de vara. Nu am rabdare la finisat..dar le-am purtat si le port cu brio! Am fost felicitata si nu m-a fluierat nimeni pe strada.  wink  Oricum, cine participa gandindu-se doar la premiu, nu va avea sclipirea ce da farmec unei opere...oricare ar fi ea!  cusut
Spor la lucru si sa vedem sarafane cat mai multe!
P.S. Poate aveti o prietena cu masina de cusut si va primeste pentru a va face un sarafan cadou!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Mar 09 Sept 2014, 6:27 pm

ooo, ce dragut, un concurs...poate reusesc sa particip si eu, ca de mult timp nu am mai intrat pe forum wink
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de Admina Mar 09 Sept 2014, 7:23 pm

Multumim Diada pentru concurs! Flowers Inspiratie si spor tuturor care vor sa participe!
E un concurs foarte versatil, aveti multe posibilitati si chiar daca va motiveaza sa lucrati ceva si nu castigati premiile, tot merita sa participati.
In ceea ce priveste premiul cel mare, pentru cele care nu au masina de cusut. Eu zic ca daca vrei, gasesti, chit ca o Nicoleta sau Monica cu masa, de care vrea sa scape vreo vecina, ruda. Se pot lua in rate, de la marile magazine sau de la dealeri, cu sume accesibile, pe luna. Inteleg ca nu toate ne putem permite o masina de multe sute de lei, dar una de baza, la oferta, isi scoate banii foarte repede, doar din ajustari. Am mai vorbit de acest aspect, ar trebui sa fie un articol care sa nu lipseasca din nicio casa (unde exista vointa de a coase), pentru ca din 10-20 de alterari ale unor articole vestimentare, isi plateste investita initiala. wink

p.s. Piciul a zis-o foarte bine. pupi

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de valentinadof Mar 09 Sept 2014, 8:43 pm

Ce frumosssss!Multumiri celor ce fac astfel de bucurii!Diada,Admina,BroRom Sibiu Flowers bucurie
Daca ne gandim ca la celalalt concurs de sarafane au fost vreo 28-30 de concurente ne asteptam si acum la o participare numeroasa!Si pentru cele mai putin optimiste,haideti sa avem in vedere ca, obtinerea lucrului dorit nu se-mpiedica de-un concurs!Eu am 2 masini plus triplok dar sunt fete care au si mai multe.Cel putin eu mi le-am dorit pe toate.
Apropo,Diada,n-ai specificat daca cele care au castigat recent mai pot participa!Sau n-am vazut eu?! Smile

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de diada Mar 09 Sept 2014, 9:17 pm

Da, utilizatorii care au castigat ultimile 3 concursuri nu au voie sa participe, o sa editez pe prima pagina. Sarafanul trebuie facut pentru adulti.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de aliste Mier 10 Sept 2014, 8:54 am

Buna dimineata! Am tot dat search in site zid si nu gasesc o rubrica unde sa pot posta din creatiile mele. Imi puteti sugera un link? Multumesc anticipat!De exemplu "costum national"????
avatar
aliste
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Localizare : google
Data de inscriere : 09/09/2014

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 10 Sept 2014, 9:08 am

aliste uite AICI link pentru costum popular. Undeva in stanga ruleaza cele mai recente subiecte unde s-a postat si asta chiar se gasea printre ele.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de Gabica Mier 10 Sept 2014, 10:13 am

Piciule eşti un izvor de înţelepciune... 
Îmi place exprimarea:

Oricum, cine participa gandindu-se doar la premiu, nu va avea sclipirea ce da farmec unei opere...oricare ar fi ea!  CONCURS CROITORIE - SARAFAN 835612
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - SARAFAN Empty Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB