Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS CROITORIE - SARAFAN

+104
elena_iosipescu75
samo99ro
lorinaoo1
Adelaida
violeta25
elutzamicutza
nicky3128
Maci
danabekk
aba
Adriana Adi
monica11
ellybijoux
diana_roxana
Cristache
europolis
petronela2008
rosita
ioana soare
marina40
mnarcisa
claudiaradu
Adela Ispas
Lali
Camy
stoy
mada93
DANIELA.I
Danny24
Steluzza
Floren
anigherman
Lucia Ro
arielas
kla78
claudiana
valentinadof
Giobsy
Mada
damian marioara
danabarbu2007
Marry
lupascu_monica
totolina
ENGI
zylv
pepy24
dicioanacris
tomari
Noemi
AlinaJ.Bijoux
betymi72
Karina33
CCristinaC
sandydeea
pisi
AlyC
ana_dark84
costina89
melus
bibitu
elena.habasescu
Tache Marilena
cory74
firicel
Andata
aleahim67
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
artena_52
Daisy
emmancita
MihaelaT
rivka
amoni
bibidesign
amnro
virus
aurishta
codruta-cosmina
GABRELA
geany20062006
leonutza69
albinlei
fl6uturas
piciul
craluca
ciucamona
margelutamea
Admina
dominiq
irina_irina571
ciresicca
diana_scl
PAULA CONSTANTIN
m.m.
veniciuc nicoleta
ancuta_ancuta
clodi
ralucahanc
geany
daiana25
Uca
diada
108 participanți

Pagina 29 din 29 Înapoi  1 ... 16 ... 27, 28, 29

In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de titilica Lun 25 Oct 2010, 7:58 am

Karina33 a scris:De-o saptamana o pandesc pe Amnro sa posteze sarafanul ca sa vin si eu repede s-o 'eclipsez'! rade
Superba culoarea(vreau si eu!) si-ti vine excelent! La prima poza am crezut ca-i un paianjen floarea aia asa neagra si ma si gandeam la vreo poveste horor anexata sarafanului wink


Nepoata Anne cand a auzit de concurs s-a bagat la inaintare cu cererea, modelul si culoarea.
Am scotocit prin dulapul cu maimute am cautat tot ce aveam maro destul de plin, i-am trimis prin sora-mea mostre si-a ales velura asta putin elastica. Am probat-o sambata trecuta, luni intai am terminat sarafanul si apoi mi-am vazut de munca, miercuri am pozat-o si abia azi am reusit sa descarc pozele. Sarafanul a fost deja purtat la scoala vineri si (cica) a fost bine primit de colege.
Am ales modelul pentru ca merge purtat atat in varianta sport cu UGG-uri si helaca , dar si cu camasa si cizme mai de domnisoara.

Poze cu fata, spatele si laterala:

CONCURS CROITORIE - SARAFAN - Pagina 29 SNV30151


Nu stiu cul l-ai croit si din ce l-ai facut dar mie mi se pare de departe cel mai frumos si cel mai tineresc sarafan din tot ce am vazut pana acum!!
nota 10 cu plus Karina!!
ai votul meu!!!







Ultima editare efectuata de catre geany in Lun 25 Oct 2010, 10:18 am, editata de 1 ori (Motiv : sters din citat, si exclus comentariul din citat)
titilica
titilica
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 25 Oct 2010, 8:33 am

titilica daca nu ai nimic de spus de ce pui citat? Sa stii ca vazusem postarea Karinei. Poate treci pe la regulament si il citesti.
Multumesc de intelegere!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de dktimi Joi 09 Dec 2010, 10:03 am

titilica a scris:

Nu stiu cul l-ai croit si din ce l-ai facut dar mie mi se pare de departe cel mai frumos si cel mai tineresc sarafan din tot ce am vazut pana acum!!
nota 10 cu plus Karina!!
ai votul meu!!!


Si mie imi place foarte mult sarafanul lui Karina, are aer tineresc si ii sta foarte bine flower felicitari!
dktimi
dktimi
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Varsta : 37
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de as-vali Dum 20 Feb 2011, 8:14 pm

As dori sa-mi pot confectiona singura un sarafan. Va rog sa ma indrumati intrucat nu stiu sa croiesc, insa sunt dispusa sa invat. Va multumesc!
as-vali
as-vali
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/02/2011

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de Tache Marilena Dum 20 Feb 2011, 8:51 pm

As-Vali, eu imi fac toate lucrurile singura si nu m-a invatat nimeni. Am cumparat revista Burda catva ani si acum cand vreau sa fac ceva imi scot tiparul de acolo, il pun pe material si croiesc. Tu stii ce masura porti si iti alegi tiparul pentru masura ta.
Mai cauta aici pe forum si vezi ca este un topic, daca nu ma insel , cu scoala de croitorie. Daca ai rabdare sa citesti ai sa inveti foarte multe lucruri.
Chiar ai inimerit unde trebuie. Karina este foarte priceputa in croitorie si iti poate explica mai multe.
Mult succes!
kiss
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de pepy24 Lun 21 Feb 2011, 10:13 am

as-vali, eu mi-am nici eu nu stiu sa cos, am lucrat 9 ani la birou si initial am crezut ca voi face asta ca sa mai reduc bugetul de familie, dar am descoperit ca sunt mai frumoase si mai bine lucrate hainutele facute acasa.
Asa ca te incurajez, nu ai o fustita acasa si un tricou sau bluza pe care imbinandu-le sa dea un sarafan? eu am facut sarafanul dupa o rochita de vara, tiparele ies foarte bine cu folie deasupra(celofan).
pepy24
pepy24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 44
Localizare : campulung
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

Anunt Re: CONCURS CROITORIE - SARAFAN

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 29 Înapoi  1 ... 16 ... 27, 28, 29

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB