Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyIeri la 11:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:00 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyJoi 16 Mai 2024, 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ne bem cafeaua, impreuna!-8

+45
Serban Valentina
Marry
arielas
danabarbu2007
danabekk
ema
Adela Ispas
rosita
Karina33
ivanoiuadela9
amoni
violetas
marami
Noemi
melus
kitty_1973
carmelda
cory74
cris_27
bibitu
firicel
Admina
geany
Tache Marilena
samo99ro
iuliana72
came_lia
AlinaJ.Bijoux
europolis
roxanabacila
Giobsy
cris69
leonutza69
mikybt
betymi72
lotus nufar
Nicoleta Irimescu
diada
CCristinaC
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
julix_2007
mnarcisa
veniciuc nicoleta
MihaelaT
49 participanți

Pagina 22 din 33 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 27 ... 33  Urmatorul

In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ema Lun 04 Oct 2010, 1:51 pm

Adela ce mai fac copiii? Cum ai scos-o la capat?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de diada Lun 04 Oct 2010, 4:53 pm

Adela, cum e fetita? si-a mai revenit?

si eu l-am pazit azi noape pe copil, a facut un pic de febra, cred ca 38, dar am stat treaza, cu otet pe el (cat sa nu simta), cu ceapa taiata, sunt franta. Am sunat homeopata, maine ne cheama la control, i se pare dubios ca se imbolnavese asa de repede. Eu zic ca a stat afara pe la tara si nu a vrut sa se imbrace si de-aia a racit. Noroc ca i-am facut vaccinul lui stef desi nu sunt mandra de asta, ziceam ca nu i-l mai fac, n am putut sa refuz dr de familie... sper ca in noaptea asta sa fie mai bine, am inceput din nou gemoderivatele.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de betymi72 Lun 04 Oct 2010, 5:17 pm

ziua buna la cafea si sanatate maxima!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de melus Mar 05 Oct 2010, 12:08 am

mai fetelor, mai ales cele din zona Bucuresti, ori a fost cutremur, ori imi e prea frig...
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de europolis Mar 05 Oct 2010, 5:54 am

Buna dimineata, am facut cafeaua, las oloiul pe masa wink
Sanatate copiilor, stiu ca nimic nu e mai rau decat sa ai copilul bolnav hug
O zi perfecta va doresc! kiss
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 05 Oct 2010, 6:52 am

Mersi Europolis,multa sanatate Diada si ai mei sunt raciti dar fara febra decat le curge nasul si tusesc,tu nu esti mandra ca ai facut vaccinul si eu l-am asteptat 5 luni ca nu s-a gasit,iar cel de 8 luni il fac la un an.
Azi sper sa-l duc pe Marius la gradinita,vad ca azi noapte nu a mai tusit,a dormit chiar bine.
I-am luat un sirop Imunoroyal din plante care i-a facut bine nepoatei.Nu-i prea place si il dau cu amenintari regulament dar il ia pana la urma.
Acum sa vad cu fata ce fac ca nu vrea nicidecum sa inghita ceva,scuipa tot zid aseara am tinut-o pe genunchi cu capul putin in jos si m-am jucat cu ea si ii mai dadeam putin sirop mai plange mai rade dar am pacalit-o.
Sa vad azi ce fac.
Azi iar ma duc o fuga in oras sa iau un referat,ca pe 18 am comisia de pensionare cu unchiul.Am vorbit ieri cu asistentul care mi-l da si nu m-am gandit sa iau si dosarul cu acte la mine zid ca mi-l dadea pe loc.
Mai fac azi un drum,e bine ca e la judetean ,adica in marginea orasului acolo pe unde intru eu in oras.
Lunea viitoare mai am de luat un referat(si prima sedinta de fizioretapie bucurie abia astept)si gata voi fi gata de dus la comisie.
Zilele astea nici nu m-am apropiat de masina de cusut nu am avut cand dar poate o sa-mi fac un pic de timp azi.
Vorbim mai tarziu.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Mar 05 Oct 2010, 7:24 am

Buna dimineata! Am ajuns si eu la coffee cam adormita, cascat e drept, dar ma montez eu dupa o cafeluta. Europolis multumesc de cafea.
Mai citesc un pic ce ati mai scris pe aici, apoi fuga la serviciu.
O zi cu spor tuturor, multa sanatate la copilasi si voua multa rabdare si nervi de otel, ca sa treceti cu bine de perioada cu raceli. kiss
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 05 Oct 2010, 7:50 am

buna dimineata! O zi cu realizari va doresc!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Mar 05 Oct 2010, 8:08 am

Buna dimineata fetelor! Multumim de cafea. E buna rau la ora asta. Sa fiti fericite si sanatate multa tuturor. Aveti grija de voi. Zic astia pe la TV ca umbla oarece virusi nasoi. Va pup pe toate. kiss
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 05 Oct 2010, 8:48 am

Bună dimineaţa doamnelor . La mine plouă de azi noapte şi e ff urât afară ,bine că am reuşit aseară să dau drumu la centrală că nu mai puteam de frig. Ema stefi e bine , mai stranuta uneori , pe luiza o mai doare burtică dar azi o trimisei la şcoala că deja devine un obicei durerea asta ,nu ştii când o doare şi când minte. Zicea cineva să i fac un echo la stomac aşa că săpt asta poate ajung . Acum nu ştiu ce să zic eu cred că e pe sistem nervos durerea asta pt că o doare de mică şi o doare şi când o certi, şi înainte de a i trage un dinţisor şi înainte de a raci la ea asta e primul simptom. Aşa că nu ştiu ce naiba să i mai fac , acum îi dau ampicilina la 6 ore şi no spa dimineaţa şi seara . Ea s a născut cu sinechie vulvară şi pe la 2 ani am operat o că ziceau că din cauza asta o doare , după câteva luni i s au lipit la loc , la 5 ani am fost la buc că aici nu am mai avut încredere şi i au făcut alta incizie şi apoi tratament cu pregnil , părea că totul e bine până acum câteva săpt . O să mă uit când vine . . . Sper să nu pe fi lipit că mi se face rău prin câte am trecut atunci. Vă pupam şi numai bine . Aveţi grijă de voi şi de copilaşi . kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ema Mar 05 Oct 2010, 10:08 am

Draga Adela, eu am dureri de burta cu crampe violente si greturi de o viata pe fond nervos De cite ori am emotii durerile astea ma ucid Pe urma trec singure
In facultate in sesiuni eram terminata din cauza durerilor Doctorul a zis sa iau un calmant dar pe mine astea ma adorm de tot
Cum e cafeluta azi?
Sa avem o zi buna
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Giobsy Mar 05 Oct 2010, 12:25 pm

Adela, ai facut fetitei un examen coproparazitologic?
Infectia cu giardia se manifesta la copii cu dureri abdominale, mai ales in zona ombilicului si cearcane la ochisori.
Sanatate!

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 05 Oct 2010, 2:59 pm

Giobsy i am făcut acum o luna şi nu i a ieşit nimic că eu mă gândeam că poate are limbrici . I am dat şi zenter ( nu mai ştiu exact cum îi spune) că a zis dr să i dau aşa preventiv . Probl este că ea nu prea mănâncă cică nu îi e foame , până la ora asta mânca 2 sandvisiuri şi laptele de la şcoala . Vi se pare normal ? La 8 ani are 20 kg. I am luat şi vitamine , i am dat şi calciu dar degeaba nu se pune nimic pe ea. Alege toate legumele din ciorbă că aşa făceau copiii la cămin şi de atunci aşa face . Ea roşii nu mănâncă , usturoi nici atât şi mai avem o probl : sunt convinsă că dacă i aş da în gura ca lui ştefan ar mânca tot că la ţară mamaia aşa mai face . Apoi aici nu mai merge aşa . ;-)
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de betymi72 Mar 05 Oct 2010, 2:59 pm

ziua buna la cafea...
Adela fa-i si coproparazitologic...ecografie la stomac nu se face doar tranzit baritat gastric(nu te sfatuiesc ptr ca e metoda invaziva=iradiere)la eco poate vedea doar rinichi,ficat,vezica urinara,pancreas si splina;a mea cea mica se plangea de dureri de burta tot la stres,cand e putin constipata dar si cand nu-i convine ceva...Sanatate! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

parazitologicul poti sa i-l repeti....nu intotdeauna ies la iveala...Zentel nu te sfatuiesc sa-i mai dai(e toxic hepatic) dar poti incerca ceva pe baza de plante(Giardinofug,Giardinocid)...incearca si vitamina C...dar depinde sunt copii care mananca putin..asa sunt ei ca te miri din ce traiesc...Eu le-am dat Cetebe(e vitamina C retard-se absoarbe in timp si nu se pierde la fel de multa) depinde cati ani are ... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de diada Mar 05 Oct 2010, 3:16 pm

marinmagda18 a scris:.... Diada si ai mei sunt raciti dar fara febra decat le curge nasul si tusesc,tu nu esti mandra ca ai facut vaccinul si eu l-am asteptat 5 luni ca nu s-a gasit,iar cel de 8 luni il fac la un an.....
I-am luat un sirop Imunoroyal din plante care i-a facut bine nepoatei.Nu-i prea place si il dau cu amenintari regulament dar il ia pana la urma.
Acum sa vad cu fata ce fac ca nu vrea nicidecum sa inghita ceva,scuipa tot zid aseara am tinut-o pe genunchi cu capul putin in jos si m-am jucat cu ea si ii mai dadeam putin sirop mai plange mai rade dar am pacalit-o.
Sa vad azi ce fac.
.....
Zilele astea nici nu m-am apropiat de masina de cusut nu am avut cand dar poate o sa-mi fac un pic de timp azi.

la primul copil m-am agitat si eu cu vaccinurile, acum am lasat-o mai moale, nu sunt chiar atat de utile cum se zice, de fapt pot face mai mult rau. Si la el s-au decalat, oricum ar fi, eu nu le cumpar, daca vin bine, daca nu, si mai bine!

Imi pare rau ca si ai tai sunt raciti, dar ce, crezi ca al meu lua ce ii dadeam? acum le ia, cu picaturile si cu bobo astea, ca in rest, ma suiam pe el, am mai zis, nu le lua de buna voie, maltratam copilul nu alta!

cat despre cusut... nici nu imi mai aduce aminte, si eu sunt varza la capitolul asta! il mai rog pe-al meu sa stea cu copilul sa mai fac si eu ceva, si ce crezi ca imi zice: pai numai tu sa faci? eu de ce nu as face, stai tu cu ei zid (de parca nu as fi stat eu toata ziua), ma rog, cresc ei.

ce mi se pare asa, umilitor sa zic... azi de ex ma duc cu cel mare la control la homeopat, consultatia dureaza si e bine ca cel mic sa stea acasa.. eee, aici intervine prolema, cu cine???? si sun aseara la vecina s-o rog sa stea o ora cu cel mic, nu va spun ce injositor mi s-a parut chestia asta, vecina le avea pe-ale ei pe cap numai de mine nu-i ardea, mai ales de copilul meu. Mi-a promis o prietena ca sta ea cu el, acum sa vedem unde o sa-l duc, mititelul. Si uite-asa incep sa ma gandesc ca eu nu o sa-mi mai reiau serviciul din acesta cauza Neutral ca nu am cu cine lasa copii cand au o problema, ei sau eu.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 05 Oct 2010, 3:20 pm

Betymi produsele pe baza de plante le găsesc la plafar ? Are 8 ani .
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de betymi72 Mar 05 Oct 2010, 3:27 pm

la noi sunt magazine cu tot felul de produse din plante ...dar cred ca gasesti la plafar...Cetebe nu gasesti la Plafar(sau nu creed)insa intreaba la farmacie daca merge la 8 ani( Sad am aruncat prospectul)...eventual ia-i si niste ceai (daca bea) cu lamaie si spune-i ca e special ptr burtica (mergi si pe metoda asta) ..
la mine daca le ziceam ca le duc la spital si le las internate acolo(nu au stat niciodata ptr ca incerc sa le tratez eu mai ales de cand stiu sa spuna ce le doare) are efect.acum depinde tu o cunosti mai binedaca se si preface...de jucat se joaca??urmareste cand o doare burtica (cand vine de la scoala,cand se apuca de teme,cand pleaca la scoala...etc)
sper sa fie bine!!!Sanatate maxima!!!!
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de diada Mar 05 Oct 2010, 3:35 pm

exact, asta cu giardia, si al meu are si asa imi zice mereu, ca il doare burtica, seram sa scapam de ea. Vezi ca toti ai casei trebuie sa luati tratament. In plus, nu mananca mancate, mai mult lapte si dulciuri. La noi dulciurile sunt biscuitii, in rest nu mananca ciocolata sau acadele, sau mai stiu eu ce... desi are 2 ani jumatate.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Marry Mar 05 Oct 2010, 11:36 pm

Fetelor va salut si va doresc tot binele din lume.In fiecare noapte va citesc dar nu prea am timp sa scriu.Va felicit pe cele ce postati creatii si promit ca ma straduiesc sa ma alatur voua. prietenie
Imi santeti tare dragi si imi place ca gasesc aici pe forum raspuns la toate intrebarile Merci
Adela sa stii ca si eu am avut aceeasi problema cu baiatul cand era mic si i-am facut ex. coproparazitologic si abia dupa ce l-am repetat de 3 ori a iesit rezultatul ca era infestat cu giardia. A luat tratament si a scapat , s-a ingrasat si nu a mai avut nimic
Va doresc o noapte linistita,sanatate copilasilor si multa rabdare si putere de munca mamicilor. pupi
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 06 Oct 2010, 6:54 am

Buna dimineata.Sunteti poftite la

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Da, Diada si e am chinuit fata cu medicamentele dar nu am reusit sa-i dau decat jumatate din ficare siringa.Nu le vrea si pace le scuipa.Iar cand vede siringaaaa affraid Zici ca cine stie ce vede.
Cu Marius nu am avut asa probleme.El era mai docil,in schimb fata e tare naravasa(incapatanata ca tacsu si naravasa ca masa rade )

Vedeti ca s-au schimbat conditiile de acordare a subventiei de caldura.
Cititi
ACEST ARTICOL cel putin in cazul meu nu ma incadrez,ca am inca o locuinta in proprietate,ca am masina de 1700 cm3,iar limita e de 1600,ca am un depozit de 5000 roni pusi pt zile negre iar daca ai depozit de 3000 de ron nu iti da,poate socru si cu soacra sa se incadreze sa le calculez pensiile sa vad daca le da.
Fetelor care va incadrati,cereti-va drepturile.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Mier 06 Oct 2010, 7:26 am

Buna dimineata!
Ce bine arata cafeaua ta Magda!. Ma trezesc numai uitindu-ma la ea, desi afara e un timp sa stai in casa si... sa bei ceai la gura sobei. Ploua si bate vintul din toate directiile, insa am inteles ca o sa mai vina si ceva caldura.
Legat de caldura, mi-a venit factura la gaz pentru septembrie vreo 95 lei, din care 73lei costul verificarii periodice. Cum mama mea nu stia despre ce e vorba, a facut criza cind a vazut factura. Numai ca a facut criza pe banii mei, ca eu platesc facturile. Pina sa-i explic de unde atita suma, m-a facut ca vai de mine, ca nu sint in stare in luna de "vara" sa fiu econoama. Asta e mama, intii face criza, apoi vede daca e sau nu cazul.
V-am lasat. O zi cu spor tuturor! kiss
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Mier 06 Oct 2010, 7:36 am

Buna dimineata! Mmm! ce buna e cafeluta.
Ma uit afara si imi vine sa plang ca la mine la casuta se pune tigla si nu pot lucra oamenii asa cum ar treebui. Cristina, zici ca se incalzeste, eu nu am mai dat drumul la tv de un secol, am ajuns sa il urasc, asa ca nu stiu.
Astazi merg sa imi iau calculatorul si gata am scapat de rasnita aia veche si proasta. Toata ziua ma voi plimbari.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Tache Marilena Mier 06 Oct 2010, 8:11 am

Buna dimineata! Dupa cum vad eu la Magda a sosit primavara!!! rade
Ma enerveaza atata ploaie si atata frig. Un prost a trecut cu masina cu viteza mare printr-o balta si a pus toata apa pe mine. Acum sunt fleasca la picioare si pantalonii imi sunt uzi pana la genunchi. O sa inghet pana diseara dar nu am cu ce sa ma schimb la serviciu. Sad
Narcisa sa stapanesti sanatoasa calculatorul! kiss
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de bibitu Mier 06 Oct 2010, 8:16 am

buna dimineata la toata tara cu frigul asta aseara am dat putin drumul la convector numai 1 ora pana am simtit ca adormim si pe urma l-am stins,dar am dat drumul acum dimineata sa se scoale copii in caldura,in legatura cu giardia si eu am avut dar mi s-a spus ca am luat-o din apa ,ca in partea asta de sud, este apa contaminatasi sa nu mai bem de la canal ,ori sa cumparam ori sa o fierbem,,am facut tratament dar cica nu ies pe canale decat cind maninci ceva condimentat prea tare cu foarte mult usturoi si nu poti sa-i starpesti decat atunci,deci stiti cum am facut,cu o zi inainte am mancat mujdei de usturoi cu piper facut si cu ardei iute,si a doua zi am luat tratamentul dimineata,si vreau sa zic ca nu am mai avut probleme de cateva luni, dar la copii chiar nu stiu cum sa fac,ca doar ei nu mananca iute si nu ai cum sa-i faci .O zi buna va doresc si acum stati in casa si lucrati ca e frig afara,spor la treaba
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Serban Valentina Mier 06 Oct 2010, 8:40 am

Buna dimineata ,va spun si eu de la Canalul Dunare-Marea Neagra,si va invit
la o cafea fierbinte si aromata.
Desi se spune ca pentru ten nu face bine o cafea fierbinte,cu vremea aceasta mohorita si putin friguroasa de toamna, va invit si la un ceai cu lamiie si putin rom ,pentru cele cu nas infundat.
CCristina ,lasa putin facturile ,(cam atit m-a costat si pe mine verificarea
la gaze anul trecut ,mai vin la anul ) sa fim optimisti ca abia este inceputul ,si hai cu noi la o cafea aburinda ,va invit pe toate Forumistele cu drag.
Sa credem in previziunile meteorologilor ,ca revine soarele saptamina viitoare,va urez spor la lucru la serviciu si acasa.

Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 22 din 33 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 27 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB