Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua, impreuna!-8

+45
Serban Valentina
Marry
arielas
danabarbu2007
danabekk
ema
Adela Ispas
rosita
Karina33
ivanoiuadela9
amoni
violetas
marami
Noemi
melus
kitty_1973
carmelda
cory74
cris_27
bibitu
firicel
Admina
geany
Tache Marilena
samo99ro
iuliana72
came_lia
AlinaJ.Bijoux
europolis
roxanabacila
Giobsy
cris69
leonutza69
mikybt
betymi72
lotus nufar
Nicoleta Irimescu
diada
CCristinaC
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
julix_2007
mnarcisa
veniciuc nicoleta
MihaelaT
49 participanți

Pagina 27 din 33 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33  Urmatorul

In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de leonutza69 Vin 08 Oct 2010, 4:48 pm

si la mine e frig...e intunecat , noros...pentru asta un ceai e bun!...dupa care sper sa combin si eu ceva cu masina de cusut!
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ema Vin 08 Oct 2010, 5:06 pm

Leonutza pe unde esti ca nu te-am mai "auzit" de mult Chiar ma intrebam ce mai faci Ceai nu ca de mai bine de o saptamina am o viroza sau bronsita sau dracu stie ce este ca tusesc de ma ia cu greata si traiesc numai cu ceai si lapte cu miere dar multumesc de invitatie Chiar, ce mai faci?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 08 Oct 2010, 5:09 pm

La noi mai apare soarele dar e cu dinti, centra merge asa ca in casa e bine.
Am descarcat niste poze si sa va arat minunea mea si cu coli (sa nu studiati greselile ca no, sunt la inceput de drum Smile iar eu nu iert nimic Smile )

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si sa va arat si prichindeii mei, azi la ora de abilitati cand faceau fructe si legume din plastilina.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ei au vrut sa faca amandoi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cei mititei sunt cu probleme, mai ales fetita.Amandoi au strabism, stau cu nasil lipit de caiet, am vb cu mamele dar parca vad ca trec anii si la oftalmolog nu-i duc Sad plus ca fetita nu-i capabila sa faca elemente grafice nici peste toate elementele ce i le fac cu creionul, ea doar sa traseze peste...cand nu-i fac cu creionul e dezastru...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de diada Vin 08 Oct 2010, 5:17 pm

ivanoiuadela9 a scris:Văd că nu mai chefuieste nima pe aici . . . stefi al meu nici acum nu doarme zid are strechea îl găsi mersu noaptea prin pat.

Mai Adela, draga mea, pai ai mei se culca la 1 noaptea! pupi te rog frumos!

sa va zic ce mi-au mai auzit urechile azi: o tipa din bucuresti are copilul la un camin. La acel camin ingrijitoarele u fost date afara din lipsa de bani (sa le plateasca salariul primaria) si asa copii au ramas doar cu o educatoare. Vorbesc aici de camin cu program prelungit, mancat, dormit acolo. Saraca educatoare nu poate face fata la 28 de copii asa ca a zis sa vina cate un parinte in fiecare zi, bineinteles ca parintii nu pot veni, au servicii etc, si s-au gandit sa plateasca cate 20 lei pe luna la o ingrijitoare. Eeee, nici asta nu merge legal... daca se intampla ceva cu copii. Doamne, unde o sa ajungem? zid

edit: Mihaela, multa bafta cu copilasii, nu as putea avea atata rabdare, abia am cu 2 ai mei, dar cu 25 ai altora wink te admir!


Ultima editare efectuata de catre diada in Vin 08 Oct 2010, 5:21 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de leonutza69 Vin 08 Oct 2010, 5:28 pm

mihaela ce draguti sant copii astia asa cu uniforma, ti-e mai mare dragul de ei, cinste tie ca te ocupi asa cu drag...
ema draga pai eu am tot trecut pe aici dar nu m-am prea facut simtita, e adevarat ca eram cam in viteza...si cu ceva probleme,din cauza caracterului eu nu prea am chef de vorba...trec toate cum se spune si ne revenim, important este sa fim sanatosi! Deci nu scapati de mine asa usor...acum incerc si eu sa particip la concursul asta...pe curand!
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de amoni Vin 08 Oct 2010, 5:55 pm

Si eu cu cana de ceai de busuioc mi-am loat o pauza am facut coliva pt miine am croit sarafanu,am facut ordine prin casa. o gramada de treaba am facut ma lasat cumnata-mea un pic singura si profit si eu un piculet Smile Mihaela draguti foc copilasi,eu am facut voluntariat la o casa cu copii cu dezabilitati pe cei doi trebuiau sa-i inscrie intrun centru special nu sa-i duca la scoala ca nu are sa invete nimic parerea mea este foarte greu sa educi un copil cu asemenea probleme. va pupi pupi
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 08 Oct 2010, 6:00 pm

Eu zic ca vor invata in ritmul lor. Astept doar sa-i evalueze d-ra psiholog, sa le facem dosar CES, sa-mi fac programa individualizata si apoi mergem inainte cu minimul minimului de cunostinte. Voi lucra diferentiat si sper ca pana in clasa a IV-a vor invata(baiatul sigur va invata) sa citeasca, sa scrie si sa socoteasca cat de cat. Clase speciale nu-s decat la municipiu si acolo-s copii cu probleme mult mai mari.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de rosita Vin 08 Oct 2010, 6:18 pm

Vai Mihaela, ce simpatici sunt copilasii aia cum stau asa cuminti in banca. Sunt cei pe care ziceai ca i-ai tinut un pic la respect, sa le arati cine e seful, nu? Hai ca i-ai invatat bine Smile
M-au impresionat cei cu probleme si faptul ca te ocupi de ei in mod special. Sa te tina Dumnezeu sanatoasa si sa ai rabdare cu ei cu toti! hug
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de betymi72 Vin 08 Oct 2010, 6:29 pm

Bravo Mihaela!!! Sa traiesti o mie de ani!!!(e un fel de a spune-sa fii sanatoasa si sa te tina puterile sa lucrezi tot asa!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ) [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 08 Oct 2010, 6:34 pm

Ioiii, ca m-ati facut sa Embarassed pana in varful urechilor. pupi
Vaiii, mi-am dat seama ca o grupa n-am pozat-o zid ...venise o mamica pt ancheta sociala si am uitat...data viitoare.
Rosita, dar am si arma rade am zis eu ca-mi iau fluier si mi-am luat, adica e al Dianei de la o umbrela rade ca altfel laringita ar fi scris pe mine. Acum sunt cuminti si cand o iau razna fluier si se potolesc.
Diada, de multe ori ai mai multa rabdare si manifesti mai multa indulgenta fata de copilasii altora decat de cei personali. De multe ori mai vb cu colegele ca cerem prea mult de la copiii personali, ca de multe ori suntem mai severe cu ei decat cu elevii si mai ales îi vrem mai sus decat varfurile pe care le avem fiecare. Oricat n-am vrea acest lucru, tot intindem coarda si uitam ca-s bucatica din nou. De o vreme am mai lasat garda jos, nu prea mult ca si-o ia in cap, dar o mai las si de capul ei. Smile

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 08 Oct 2010, 6:48 pm

bai frate se culca si omu putin dupa amiaza si voi.... stati la taclale. Eu cu o cana de lapte cald (as fi vrut mai fierbinte dar... pana m-am dus sa il iau s-a racit).
Mihaela frumosi copii dar frumos si sufletul tau pe care il daruiesti acestor copii. Sa fii sanatoasa si D-zeu sa te ocroteasca.
Leonuta chiar asa fata, cam tacuta, cam retrasa, cam scumpa la vedere..... Ia zi tu esti pe magaoaia aia din poza de la avatar?


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Vin 08 Oct 2010, 7:37 pm, editata de 2 ori (Motiv : ortografia, pentru ca am corectat gresit)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Vin 08 Oct 2010, 6:51 pm

SilviaDumitrescu a scris:Leonuta cniar asa fata, cam tacuta, cam retrasa, cam scumpa la vedere..... Ia zi tu esti pe magaoaia aia din poza de la avatar?

Sa nu-mi spui ca vrei si tu pe o magaoaie din aia rade
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 08 Oct 2010, 6:54 pm

rade Si eu vreau pe magaoaie bounce bounce bounce
Silvia beat pupi
N-am mai vazut-o de multa vreme, la taclale pe AlinaC.
Leonutza, vad ca si-a revenit, mai astept doar sa ne arate ce a mai strencamnit, ca sigur n-a stat degeaba.
Cristina pupi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 08 Oct 2010, 7:00 pm

Binenteles ca vreau, de ce sa nu vreau? etete la ea ce repede sare la mine eeeeee. Tu nu ai vrea? ee nuu ca tu esti o doamna nu te dai tu magaoaiele
rade rade
Mihaela hug

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de leonutza69 Vin 08 Oct 2010, 7:09 pm

eu sant , in august , vacanta la mosia lui barbatu' la tara...nu e al nostru l-a inchiriat sa-mi arate - uite mama' de aici si pana aici e pamantu nostru [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ....si chestii din astea...oricum , o vacanta minunata, ne-am plimbat o gramada pe el, pe dealuri, nu vezi tzipenie de om, numai din cand in cand o stana de oi pe unde te alearga cainii....andrenalina la batranetze...cu tot respectul vb numai de mine![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
m-am intors si acum va arat eu voua [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 08 Oct 2010, 7:16 pm

leonutza69 a scris:andrenalina la batranetze...
poooftiiiim? batranete? cine e batran? la 41 de ani vorbesti de batranete? cred ca ar trebui sa te urechezi singura

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Vin 08 Oct 2010, 7:27 pm

Silviaaaaaa nici macar nu ma gindesc sa ma urc, ca daca ma urc, nu ma mai dau jos in veci. rade Cind eram la vremea mea, tinerica tinerea, am fost motociclista convinsa. Iti dai seama ce simt cind trece cite un motor pe strada. Un stol de fluturi am in stomac.
Leo, sa inteleg ca ai ditamai mosia daca iti trebuie motor sa o inspectezi wink
Mihaela, am citit ce ai scris legat de copiii cu nevoi speciale si, legat de activitatile pe care le faci cu copiii, in general, sint convinsa ca te-ai nascut sa fii dascal. Cred ca daca nu iti pleaca din suflet, nu poti sa modelezi caractere, oricita scoala ai face. Si la tine se vede ca e din suflet. A nu se intelege ca iti ridic osanale, nu e felul meu, dar e felul meu sa recunosc cind intilnesc un OM adevarat. Ma gindesc ca, daca as fi avut un copil cu nevoi speciale, dar cu care s-ar fi putut lucra, cit de cit, as fi preferat ca invatatoarea sa-i faca un program separat, pentru gindirea lui, nu sa fie aruncat intr-un centru unde sa fie tratat cu sictir. Bravo tie! pupi
Si pentru ca e vineri si miine ne trezim mai tirziu (eu cel putin) hai sa beat
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de leonutza69 Vin 08 Oct 2010, 7:28 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] pai no ziceam si eu asa, mama mea cand a vazut pozele a zis...tu copila nu-ti mai bagi mintile in cap, Doamne fereste si barbatu' nu are mai multa minte ca tine...si din astea, etc, lista continua...dar fetelor daca aveti ocazia , pe bune e de incercat...macar o data in viata....asta nu inseamna ca la inceput nu mi-a fost frica....
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ema Vin 08 Oct 2010, 7:28 pm

Miine am concurs de canoe pe un riu din apropiere E un traseu lung de 6 km Sper sa nu ma bata vintul si sa ma impinga spre mal sau spre stinci si nici soare arzator nu vreau As vrea sa am un rezultat frumos Tineti-mi pumnii
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Vin 08 Oct 2010, 7:35 pm

Ema, toata stima si respectul pentru faptul ca practici un astfel de sport. Ce sa zic? Sa ai vint prielnic si un rezultat frumos!
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de leonutza69 Vin 08 Oct 2010, 7:38 pm

ema, aia e andrenalina, pune si tu fotografii, trebuie sa fie minunat, bravo....mie mi-e frica de apa...deci ai toata admiratzia mea..
ccristina ceva pamant e acolo..dar impartit rau, parcele mici imprastiate..oricum mai mult decat aveam eu la mama acasa, in ghivecele cu flori de pe balcon....pacat ca nu se mai ocupa nimeni de el....am vazut livezi intregi de pruni si meri , peri lasate de izbeliste...mare pacat, mare!
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de rosita Vin 08 Oct 2010, 7:49 pm

Ema, participi la concurs? Am facut si eu canoe in liceu, ha ha a trecut asa de multa vreme de atunci incat aproape ca am uitat. Faceam antrenamente pe lacul din orasul meu (mai mult in lac, LOL). Din pacate nu m-a tinut decat cateva luni, ca m-am inscris pe la sfarsitul verii in club si cand am inceput sa testam apa se facuse deja frig. M-am rasturnat de nenumarate ori in apa aia rece, si nu am mai continuat. Au venit antrenorii la ai mei acasa sa ii convinga sa ma trimita din nou, dar hotararea era luata deja.
Succes daca participi, si sa ai vreme buna!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 08 Oct 2010, 8:20 pm

asaaaa sa imi fie de bineeee.
Cristina zici ca dai un vin fiert?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Vin 08 Oct 2010, 8:28 pm

Nu dau vin, ca nu imi place. Dau insa o tuica fiarta, ca aduse omu' o sticla de 1,5l. Arata de zici ca e vin alb de casa.
Hai noroc si sa traim beat
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 08 Oct 2010, 8:31 pm

.... am mancat da ... merge si tuica
Hai noroc beat

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 27 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 27 din 33 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB