Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyIeri la 10:18 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua, impreuna!-8

+45
Serban Valentina
Marry
arielas
danabarbu2007
danabekk
ema
Adela Ispas
rosita
Karina33
ivanoiuadela9
amoni
violetas
marami
Noemi
melus
kitty_1973
carmelda
cory74
cris_27
bibitu
firicel
Admina
geany
Tache Marilena
samo99ro
iuliana72
came_lia
AlinaJ.Bijoux
europolis
roxanabacila
Giobsy
cris69
leonutza69
mikybt
betymi72
lotus nufar
Nicoleta Irimescu
diada
CCristinaC
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
julix_2007
mnarcisa
veniciuc nicoleta
MihaelaT
49 participanți

Pagina 20 din 33 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26 ... 33  Urmatorul

In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de europolis Sam 02 Oct 2010, 10:04 am

Iau si eu o gura de cafea de la voi ca am la treaba de nu stiu cum sa scot camasa.
kiss o zi buna!
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Sam 02 Oct 2010, 10:12 am

Si eu fac si pentru baiatul meu. Asa ca fac destul de multe - vreo 200-250 - sa fie si pentru el, si pentru noi, pentru ambele sarbatori. Ia destul de mult timp si efort. Asa ca mi-e mult mai usor de Craciun daca le pun doar la fiert.
Tot asa, mai pun pentru iarna, portionat, in pungute de plastic: ardei gras tocat gata, morcov si albitura, tocate sau rase, pentru ciorba. Si verdeata, tot asa, portionata. Verdeata o spal bine (mararul si patrunjelul asa, legate), le las pe servete de bucatarie sa se scurga bine si le pun la pungute. La marar si patrunjel, pun o legatura la o punguta. Dar leusteanul si telina frunze le toc si dupa aceea le portionez. E foarte bine cand e vreme prea urata afara si nu e recomandat sa iesi afara. Pensionar, de! Apoi, fiecare intra intr-o punga mai mare pe care scriu ce e. Ca sa nu le incurc sau sa tin congelatorul prea mult deschis sa caut. La fel pun si ceva vinete coapte si scurse. La astea nu fac portiile prea mari. Daca-mi trebuie mai mult, iau doua pungute.
La treaba, fetelor! bee
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 02 Oct 2010, 10:23 am

Europolis, vin eu sa-ti fac mincare si curatenie. E bine? pupi
Samo, asta cica se cheama gindire comunista rade
Si eu am congelatoarele pline ochi de ardei, morcovi, pastirnac, verdeturi, toate spalate si tocate. Doar tai cu cutitul cit imi trebuie. Vinetele, mazarea, fasolea teci, dovleceii sint in pungute mititele ca nu fac mincare prea multa odata. Si toate sint prefierte. Nu as putea sa "intru in iarna" fara toate astea. Asa fac de cind ma stiu. Ca sa nu mai vorbim ca in timpul iernii tragi cu pusca si nu gasesti un morcov sau un ardei autohton.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de amoni Sam 02 Oct 2010, 10:27 am

Hop si eu coffee baui cafeluta si acusica trebuie sa plec si e un frig afara si na-m nici un chief......apropo de cozonaci sarmale si altele miati facut o pofta va pupi sa aveti spor in tot ce faceti .
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Sam 02 Oct 2010, 10:28 am

In Bucuresti gasesc tot timpul. Dar uneori e prea urat afara sau mi-e lene pur si simplu, si atunci deschid congelatorul si iau ce-mi trebuie. De exemplu, daca am vinete, inseamna ca am si zacusca. O fac pe loc, cand imi trebuie. Nu-mi ia mai mult de o ora. Cel mult. Nu pot sa sufar sa stau zile intregi langa aragaz sa fac doar cateva borcanele de zacusca.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 02 Oct 2010, 10:47 am

In zona mea, mai gasesc produse autohtone doar duminica dimineata, in tirgul saptaminal si doar daca nu este frig rau. In rest... din afara. Ca sa nu mai zic de faptul ca vin de la serviciu si trebuie sa fac mincare. Nu mai pierd timpul sa ma duc in piata. Ma servesc din congelator.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Sam 02 Oct 2010, 10:50 am

Nu e mai usor? Si nici nu te obosesti carand sacose de la piata.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 02 Oct 2010, 10:53 am

Corect! Ne menajam spatele wink
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de betymi72 Sam 02 Oct 2010, 10:53 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] asta e si pe placul meu...eu pun in pungute gata tocat(ardei,morcov,radacini tot cat trebuie ptr o mancare)...anul asta am pus si cateva pungi cu fasole proaspata...dovleceii imi plac pane dar am pus putin...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Sam 02 Oct 2010, 11:03 am

A-propos de cafea! Eram la o distractie, cu multi, multi ani in urma. Cand am ajuns la cafea, eu ii cam dadeam ocol pentru ca era foarte fiebinte. Un tip m-a observat si mi-a spus: "Aaaa, nu bem cafeaua fierbinte. Ne protejam tenul". Eu i-am spus ca nu-mi place cafeaua fierbinte pur si simplu si l-am intrebat care e chestia cu tenul. Mi-a spus ca e doctor si ca el nu recomanda cafeaua foarte fierbinte. Si mi-a povestit ca prin racire, cafeaua mai "renunta" la ceva substante care in timp imbatranesc tenul. Nu stiu daca a spus-o serios, dar am tinut minte. Este adevarat insa ca tenul mei inca nu-si arata varsta, dar eu consider asta o mostenire genetica. In familia mea, si mama si bunicile mele, si tatal meu, sufera de aceeasi "boala": un ten care nu-si prea arata varsta.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de leonutza69 Sam 02 Oct 2010, 11:11 am

As putea spune si eu la fel cu tenul, destul de elastic fata de prietenele de varsta mea...si nu -i fac nimic deosebit decat din cand in cand o masca si dimineata un pic de crema , cateodata si seara.Mostenit de la mama, basarabeanca, cica asa si bunica si asa mai departe...sora-mea in schimb seamana cu tata, mai multe riduri si mai mult par alb in cap...Am venit si eu la o cafelutza, ma duc pana la farmacie dupa care sper sa ma apuc si eu in sfarsit de cusut....as vrea sa particip si eu la concurs dar sant asa de prinsa cu alte treburi ca nu stiu daca o sa reusesc....dar incerc, un sfarsit de saptamana cat mai placut tuturor.. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Sam 02 Oct 2010, 11:15 am

Succes Leo! Gasesti tu timp. Eu nu ma prea impac cu croitoria. O las pentru cele talentate. Eu - cu croset si andrele, chestii mai usoare.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de leonutza69 Sam 02 Oct 2010, 11:18 am

ce frumos si crosetul...nu am incercat niciodata! ma tenteaza o fusta, am mai scris eu pe aici pe undeva...am avut mai de tanara una , facuta din volane, de fapt fasii de dantela cam di 10 cm sau mai putin ...negre, cu jupon dedesupt...era tare de efect, dantela mi-o face sorella de cusut le cos eu...trebuie numai sa ne intalnim, e o idee daca te pricepi..
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Sam 02 Oct 2010, 11:58 am

Bună dimineaţa şi de la noi că stefi abia s a trezit mai vesel semn că nu îl mai doare aşa rău piciorusul . Bine că am terminat cu treburile cât de cât în bucătărie. Mai trebuie să le fac ceva dulce azi că alaltăieri le am făcut o tavă de a mare prăjitură cu gem şi bezea şi ieri după masă a fost gata mai vroia şi soţu aseară . . dar de unde ? Azi ziceam să încerc un chanticler că nu am mai făcut demult . O zi plăcută vă doresc că la mine plouă . kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de bibitu Sam 02 Oct 2010, 12:12 pm

mai oameni buni ajutati-ma..........de 2 ore ma chinui sa gasesc cum se prepara catina si mai am putin sa zid ,ca nu gasesc , daca stiti careva va rog mult ,am cumparat de la piata 1,5 kg si vreau sa fac cica e buna si ptr. inima ...........multumesc anticipat .Am scris aici ca nu stiu unde altundeva
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de melus Sam 02 Oct 2010, 1:59 pm

Mi-am culcat si eu prichindeii si profit de "pace" sa beau o cafea, linistita.Intre timp, lucrez la o bentita pt. Alexandra mea, ca a venit frigul si-i ingheata urechiusele dimineata, cand se duce la scoala. Caciulile si fesurile le pastram pt. cand va fi si mai frig.
Se pare ca cine se aseamana se aduna.Ma refer la modul de aprovizionare de tip "congelat".Eu la fel procedez si-mi e mai usor.In plus economisesc, mai ales ca zarzavatul, verdeata, legumele in general, pe care le congelez sunt din gradina soacrei, pe gratis, sa-i dea Dumnezeu sanatate!
Hai ca dau zor cu lucrul la bentita, ca maine nu se mai poate!Si in cazul meu, nici peste vreo 2 ore... bibe

coffee lucru de mana coffee
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de danabarbu2007 Sam 02 Oct 2010, 2:43 pm

eu nu prea beam cafea dar de cand cu excesul de zel de la serviciu unde trebuie sa lucrezi peste program si sa ignori ca leafa ta va fi oricum mai mica, m-am apucat. Asa ca singura modalitate de a ma relaxa e sa beau o cafea dimineata un capucino pe la pranz si o ciocolata seara -ca sa pot sa mai si lucrez seara ceva.
eu sunt genul casnic-imi place sa fac de toate si sa crosetez,si tricotat dar marea pasiune e croitoria-mai ales de cand mi-am luat o super masina de cusut care mai si brodeaza-yum-yummmmmmmmm
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Sam 02 Oct 2010, 3:54 pm

bibitu a scris:mai oameni buni ajutati-ma..........de 2 ore ma chinui sa gasesc cum se prepara catina si mai am putin sa zid ,ca nu gasesc , daca stiti careva va rog mult ,am cumparat de la piata 1,5 kg si vreau sa fac cica e buna si ptr. inima ...........multumesc anticipat .Am scris aici ca nu stiu unde altundeva
Da cautare pe Google pe cuvintele "catina preparare". Eu am dat si ai o multime de chestii acolo. Dar sunt prea multe ca sa le postez aici.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de bibitu Sam 02 Oct 2010, 4:49 pm

multumesc samo99ro.am vazut retetele ,dar ca sa o tin proaspata am sa o bag la congelator pungulite si cand am terminat din frigider preparatul scot alta pungulita si o prepar sa am o saptamana
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ema Sam 02 Oct 2010, 5:32 pm

In afara de Burda ce alte reviste cu tipare ar mai fi?
A incercat cineva sa croiasca dupa vechile carti de croitorie acelea care aveau constructii de tipare?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 02 Oct 2010, 7:36 pm

Seara buna, exacr acest lucru l-am facut si eu cu mama astazi. Am pregatit zarzavaturile pt. iarna, mai precis am curatat pastarnacii, scosi de tata ieri din gradina. Maine ii vom taia cubuleti si apoi in pungi si la congelator. Cu morcovii am facut acelasi lucru saptamana trecuta!! In fiecare an facem asa, cel putin de 7 ani de cand avem gradina!!! Smile
In rest toate bune si frumoase, afara au fost 16g azi dar, soare si senin, asa cum s-a anuntat si pe maine!!! De aseara am inceput sa crosetez floricele, pt. ca m-a "traznit" o idee: sa fac un fular din floricele crosetate. Nu am mai facut ceva asemanator pana acum si sper sa imi iasa. Daca iese ceva pun si poze....
Hai ca ne mai citim mai incolo, ca m-am luat cu vorba si mai vreu sa mai crosetez cateva floricele azi. O seara minunata dragelor!!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Dum 03 Oct 2010, 5:25 am

Bună dimineaţa la cafea că pt mine a fost o noapte albă. Tocmai când mă gândeam că dorm şi eu liniştită după ce am tras cu stefi . . . ştiţi vorba aia când de . . una când de alta . . pe luiza a luat o durerea de burtică ieri după masă şi de aseară de la 8 şi până pe la 4 vomita din ora în ora de mă dispera. Iniţial crezui că are indigestie dar acum la 5 zise că o doare în partea dreapta zid sper să nu aibe apendicită că asta îmi mai trebuia acum. La ziua la urgenţă cu ea măcar să mă liniştesc că mă apucă deja tremuratu de nervi . La care să mă împart mai întâi ? zid vă las cafelută să vă serviţi la trezire coffee coffee
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 03 Oct 2010, 6:28 am

Imi pare rau Adela sa aud asta.Sper sa nu fie apendicita.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Va las cafeaua pe masa si ibricul langa.Vedeti ca e balerina d-aia care se invarte ,sa nu ametiti de la numarat rade

Ieri am implinit 11 ani din ziua in care ne-am cunoscut si de cand am ramas impreuna.Suntem impreuna din ziua in care ne-am si cunoscut intr-o discoteca(viv-a-vis de localul in care are Silvia nunta).
Am fost la cumparaturi ,apoi am luat fata si am fost in casa parintilor mei unde a facut nasa parastas de 6 luni pentru nasu'(Dumnezeu sa-l ierte)S-au jucat copii mai mari,adica Marius cu Alexandra(fata sora-mii)prin toata casa.S-au mai jucat si toti 3 (Atat i-am prins)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Alexandra a fugit cu caciula fetei mele de am cautat-o toata casa dupa ce a plecat dar nu am mai gasit-o.Noroc ca aveam ala mai groasa la mine.
Am venit acasa si ne-am cinstit si noi cu inghetata si putin vin dar in pahare de sampanie. beat
Si apoi la "culcare". wink

Acum mi-a dat fata trezirea ca vrea lapte am culcat-o iar si calare pe calculator rade ,o zi tare buna va doresc.
Silvia mersi pentru tort foame ,cred ca de la tine era bipul si am prins o bucata de tort cand am iesit in curte rade kiss

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de amoni Dum 03 Oct 2010, 7:48 am

Multam pentru cafea.....am baut toata noaptea a trebuit sa inlocuiesc un baiat la munca..si uite asa tin mortisi sa va spun cam mincat sarmalute cu mamaliguta ca tot am poftit eu la sarmalutele Silviei am fost la nunta ca la mine asa se petrece concediu prin munca acum va las si trag pe dreapta cas rupta :kisss:si sa aveti o zi frumoasa chiar daca afara ploua pupi kiss
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 03 Oct 2010, 9:16 am

Magda, multumesc de cafea, buna si gustoasa, yamyy. Ce dulci sunt copiii!
Nazbatii fac ci ai mei la greu, in special pitica, care face cat 3 baieti.

Adela, imi pare rau pentru tine. Sa dea D-zeu sa fie totul bine.

Sunt necajita ca mi sa stricat calculatorul de tot, a mutit Hdd-ul si e destul d evechi si altul nu gasesc, asa ca trebuie sa imi cumpar unul nou sisincer numai de dat banii pe calc nu aveam eu nevoie acum, dar asta e nu aucum s afie toate buen si frumoase.
Pe de alta parte sunt fericita ca mai e putin si ne vm putea muta la casa. Acum se pune tigla si sapt viitare vin geamurile si usile. Sia m un monstru de mansarda, unde am sa imi pot face atelierul , vi avea lcul meu si daor al meu, unde nu vor mai intra tersistii astia mici sa faca ravagii.
Gata, am terminat si cafeluta, care a fost tare buna. Acum ma dus sa mai arunc un chi pe aci sa vad ce sa mai intamplat, prfit ca imi doarme toata casa.
pupi pentru toata lumea si sa aveti o duminca minunata.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 20 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 33 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB