Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua, impreuna!-8

+45
Serban Valentina
Marry
arielas
danabarbu2007
danabekk
ema
Adela Ispas
rosita
Karina33
ivanoiuadela9
amoni
violetas
marami
Noemi
melus
kitty_1973
carmelda
cory74
cris_27
bibitu
firicel
Admina
geany
Tache Marilena
samo99ro
iuliana72
came_lia
AlinaJ.Bijoux
europolis
roxanabacila
Giobsy
cris69
leonutza69
mikybt
betymi72
lotus nufar
Nicoleta Irimescu
diada
CCristinaC
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
julix_2007
mnarcisa
veniciuc nicoleta
MihaelaT
49 participanți

Pagina 19 din 33 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 33  Urmatorul

In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de bibitu Vin 01 Oct 2010, 7:28 am

cristina mltumesc de cafea am luat una mare ca de azi intru la regim si trebuie sa o beau ca am voie.O zi buna va doresc si eu pupi
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 01 Oct 2010, 7:39 am

Neata! Multumesc de cafea Cristina! am baut una de la mine da mai beau si de la tine ca acus dispar de aci sa scol mirasa si restu gastii ca astia aseara aveau chef de baute si de vorba, azi cand e treaba se scoala la pranz. Smile .
Va pupi


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Vin 01 Oct 2010, 1:50 pm, editata de 1 ori

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de iuliana72 Vin 01 Oct 2010, 7:39 am

neata. coffee un weekend calduros tuturor.ma duc sa mai trag un somn ca tare mi se inchid ochii.
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de diada Vin 01 Oct 2010, 8:14 am

ivanoiuadela9 a scris:........ ieri am făcut vaccin lui stefi şi la durut ca niciodată i l a făcut repede şi s a speriat şi apoi i a curs sânge ..... A făcut şi febră şi toată noaptea statui cu el în braţe aşa că dormiram iepureste . De ieri de la prânz a început să stranute şi să i curgă nasucu şi mă gândeam că ne amână dar acolo a avut doar 37 febră şi a zis dr că nu e nimik . Dar nu ştiu de ce l doare piciorusu aşa de rău firar să fie tocmai la ultimul vaccin zid

eu ii puneam lui Petru morcov ras pe vaccin. Azi trebuie sa-l duc pe Stef sa-i fac vaccinul de 2 luni (la 4 luni) trebuia facut de 2 saptamani dar i-am zis ca mi s-a imbolnavit cel mare si nu i-l fac, oricum nu ma stresez cu vaccinurile astea, ami bine nu, dar uite ca a facut rost de el si nu pot s-o refuz sa zic ca nu il fac, asa ca o lungesc si eu, sa vedem azi, ma enerveaza ca ma duc la ora 5 si intru cu el in noapte, asta este...


ivanoiuadela9 a scris:... atunci sunai la circa să mă primească de urgenţă că nu ştiu ce să i fac . Îi explicăi dr că îl doare piciorul îngrozitor şi cică din cauza că a stat încordat păi cum să stea săracu când aia a dat ca în lemn şi a băgat şi seru rapid. . . Deci tot mortu i vinovat ca de obicei . . . Să i pun comprese în continuare şi cică acum avea şi rosu în gât dar ieri nu a avut nimik . Şi să i dau o lingură de eurespal şi să i pun cartofi raşi la gât . . păi el îi tine . . abia îi bagăi compresă sub strampi . . . Nu mai prea mânca săracu mai nimik şi acum adormi la mine în braţe . Sper să se liniştească şi să doarmă la noapte . Vă pupam şi vă mulţumim pt sfaturi. pupi

hai lasa-ma, daca era constienta trebuia sa nu-i faca vaccinul, asta e invatare de minte si nu te mai duci tu cu el la vaccin, pai cartofi la gat nu tine nici al meu la 2 ani juma, asta cu eurespalul ma omoara, este foarte nasol dar toti il recomanda, povestesc mai jos. Sanatate, suntem alaturi de voi.

marinmagda18 a scris:E mai greu de dus la homeopat,da am citit subiectul chiar de 2 ori.Trebuie insa sa ma lupt cu mentalitatea sotului,iar medicul si produsele homeopate sunt pe bani in timp ce medicul de familie imi da compensat.
Si e vorba de milioane bune cred.

Hai ca de ieri voiam sa-ti scriu si am fost pe fuga, pai tu ai avut "noroc" sa zic asa, ca ai ajuns la dr de familie, pai eu in astia 2 ani jumatate am luat doar 2 retete compensate, una a luat-o si una sa o am in casa (un antibiotic), in rest am ajuns la urgete si m-a costat toata treaba 10 milioane, si da, nu gresesc, tratament in jur de 3 mil, 2,5 mil la asistenta, ca ii facea pe branula, 25 de injectii a facut, mereu la medic consultatii la cab particular, pentru ca nu-ti da tratament pentru 7 zile de ex, cu toate ca la laringita nu trebuie scos din casa, stai 2 ore cu el la coada la dr sa-i mai dea tratament, am luat si un nebulizator pentru ca altfel ma interna si acolo e si mai nasol si am ajuns la 10 mil. Urmatoarea data m-a costat doar 7 mil, ca nebulizatorul era cumparat deja.

Am uitat sa zic, peste toate astea stresul copilului: cum suna interfonul urla deja, era pe jos, stateam cu fridca, Doamne, i-o mai merge branula, i-o schimba? a avut si in picior, iti dai seama 25 de injectii nu merg numai pe o branula, venea aia la 6 ore, dormea copilul pe furat si noi la fel, dupa injectii antibiotic sirop draga ca mai are o urma de rosu in gat, pai ce crezi ca al meu lua? si uite-asa ma suiam pe el, il tineam si i le dadeam, nu-ti povestesc ce inseamna asta si pentru mine si pentru el.

La homeopat: consultatie frumos 2 ore, stai ca la psihistru, copilul se joaca, are jucarii intr-un colt, dr. doar il observa (nu se uita in gat de ex), apoi remedii dupa profilul copilului. Toata treaba m-a costat 1.400.000 adica 140 lei. S-a imbolnavit copilul, am sunat-o, mi-a zis ce sa-i dau, toata treaba in jur de 1 mil. Copilul le ia fara probleme, 15 picaturi cu putina apa, 5-6-10 bombonele gen osccilo si gata treaba, ne facem bine fara antibiotic si eurespal, ventolim! per total eu ies muuult mai ieftin si fara stres. Numai ca la 3 luni trebuie sa te duci la consult si sa vedem ce-i mai da, ce-i mai opreste din remedii, conteaza cum se schimba copilul.

De ex la noi a mers foarte bine, a scapat de o alergie careia nu-i mai dadeam de cap si Petru era foarte fricos fata de straini, de magazine, pai daca ma intalneam cu tine si eram cu el, pai se tavalea pe jos, nu vroia sa stam de vorba, nu conta ca suntem pe strada, acasa mai stiu eu, cateodata facea asa si cu bunicele, foarte greu le accepta... Acum e foarte sociabil.

hai ca m-am lungit, pup si sanatate!
hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Vin 01 Oct 2010, 9:26 am

Buna dimineata felelor! O zi buna si insorita va doresc la toate si sa ne dea Dumnezeu si un week-end la fel (ca unele se duc la nunti).
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Vin 01 Oct 2010, 9:28 am

Buna dimineata fetelor.Azi nu are nimeni cafea???VA dau eu daca vreti ness,ca nu am cascat ochi la market cand am facut piata..Fetelor,eu ii multumesc lui D-zeu ca nu am si nu am avut probleme cu larisa pana acum..Este doar putin cu nasul infundat,si ii dau Vibrocil,dar este apa de ploaie,plus ca ii mai dau si cu apa de mare si ii scot mucisorii cu batista bebelusului..In rest este bine.Ma ingrozesc cand citesc ce patesc saracii copilasi vostri...Dar voi sunteti mame puternice si treceti peste toate...sanatate muuuuuuulta la bebei ca ei sunt cei mai importanti
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de betymi72 Vin 01 Oct 2010, 9:48 am

Buna dimineata la cafea!!!un weekend placut...
Silvia maine e soare(chiar daca ploua o sa fie dupa ora 22:00)...asa am prevazut si la nunta la nepot si asa a fost [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ...oricum petrecere frumoasa!!!
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 01 Oct 2010, 1:34 pm

Neata fetelor, imediat ma duc sa bag ceva fimo la cuptor si sunt tare curioasa ce o sa-mi iasa pt. ca mai aveam putin fimo!!!

Mama, cate probleme cu copii astea!!! Eu le doresc sa se faca bine si sa nu mai trebuiasca sa mergeti pe la medici!!!

Silvia, distractie placuta la nunta. Sper sa te simti bine acolo!!! pupi
La mine e cam racoare acum, sunt doar 14g C dar, e bine ca e soare si asa o sa fie pana marti, cand incep ploile!!!

Va las si va doresc o zi frumoasa si insorita!!! kiss sunny
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de amoni Vin 01 Oct 2010, 1:51 pm

Fata e prinj nu dimineata boo veni si eu un piculet pe la o cafea ca de ma-m trezit de dimineata..... facui un comision pentru mama ca ea nu poate ca e in italia de la inceputu anului. ma certai cu ;sotu;ca asa face el cind eu fac ceva pentru mama...ca vezi doamne ma inplic prea mult in teburile ei si tot asa cind ma-m intors acasa el domea adica pe a 11.30 ma apuc eu frumos si fac curat pin casa se tezeste si spune auzi ma mie foame noi nu mai minca de prinj eu ii spun care prinj mai acum te-ai trezit ii raspund fac imediat si ai sa maninci el spune pai da ca nu ai avut timp sa faci mincare ca umbli pentru treburile lu mata si mia venit toti draci si ia-m raspuns foarte frumos sti ce ia dute tu unde a dus mutu iapa si lasa-ma in pace Smile
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 01 Oct 2010, 2:22 pm

Cafea? Mai are cine cafea? Eu am cam terminat treburile pe la soacra mica, adica am infasurat treisute si ceva de sarmale in foi de varza... vreo...100 si ceva cred in foi de vita... am pajit peste, am prajit snitele.... Dar nu va holbati la calculator ca nu numai eu, ca nu sunt asa vrenica. Am fost vreo 5 muieri, eu am infasurat mai mult la sarmale si am facut atmosfera, intretinut buna dispozitie. Acum put (miros) a prajeala de nu se poate da.... am intrat rapid la treaba ca odrasla are treaba si trebuie sa plece. Asa ca... pana pe diseara... ma hodin aci, cu toate ca asa m-as fi culcat... de nu va spun Smile
aa si uitasem sa va multumesc de urari.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 01 Oct 2010, 3:32 pm

Deci Silvia esti stropolitoare rade vezi sa nu te-ngrasi prea tare si sa nu mai incapi in rochie.

Diada cand am copii raciti nu ma duc cu programare ci ii vede direct si imi da retete.
Si numai compensate 100%.Ca la farmacie mai platesc asta e partea a2 a.
Azi am fost la spital,am stat de la 7 fara 10 si pana la 11.30 sa intru la consult la recuperare fizica.
Da, cum am banuit sunt foarte stramba zid si m-a trimis la electrosocuri cu 3 feluri de curenti si gimnastica medicala.
Nu de alta, dar daca o sa ies la pensie la 65 de ani, mai am 35 de ani de muncit si trebuie sa ma menajez si sa ma tratez ca am copii de tinut in facultate si nunti de facut rade .
Am trecut in vizita si pe la ginecoloaga mea(tot acolo are cabinetul)si i-am promis ca ii aduc o ciuperca cand mai trec pe acolo.Ca doar am pui la crescut si pana ma duc la terapie sunt gata de dat.
Chiar daca nu mai fac copii si o vizitez rar m-am inteles extraordinar cu ea si chiar imi era dor de ea.
si cum eu nu mancasem de dimineata ma suna Vio si-mi spune ca vrea cartofi prajiti cu mamaliguta si mujdei de usturoi. foame pofta parca si simteam mirosul de usturoi,asa pofta mi-a facut.
Bineinteles ca asta am mancat de pranz.Ca ieri am uitat sa-i fac mamaliga desi ma sunase cu 2 ore inainte. zid
Asa ca i-am facut azi.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Vin 01 Oct 2010, 6:06 pm

Salutare!
Nici nu stiu cu ce sa incep. Ma ingrozesc problemele voastre cu copilasii. Sa dea Domnul sa treceti cu bine peste probleme!
Silvia, ia trimite fata si mie neste sarmale (din portia ta), ca mamaliga iau de la Magda wink
Pun eu bauturica beat
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de diada Vin 01 Oct 2010, 6:29 pm

Magda esti o norocoasa, eu una nu am apucat dr de familie, nu e vb ca imi trebuia programare, ori nu era, ori weekend, ori concediu.
Am facut si noi vaccinul. Uite de ex pe vaccinuri eu nu dau bani.

Vreau si eu sarmaleeee! eu nu prea fac (decat de Craciun), va zic altadata de ce wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Vin 01 Oct 2010, 6:54 pm

A-propos de sarmale, stiti ce fac eu de sarbatori? Cu 2-3 saptamani inainte de Craciun, fac sarmalele. le pun la caserole, la congelator. Toc si varza, pentru ca mie imi place varza mai multa la sarmale, si o pun la pungi, in congelator: si murata, si dulce, amestecata. Joi sau vineri inainte de Craciun, le scot de la congelator, le dezghet numai cat sa pot umbla cu ele, amestec varza cu ce trabuie si pun ceva afumatura, si le pun la fiert.
Ce ziceti? Buna ideea? Imi scuteste o gramada de timp si de efort se sarbatori. Si fac cantitate dubla, sa am si de anul nou.
Trebuie sa recunosc ca sunt foarte comoda. Si atunci imi organizez treburile si activitatile si lucrurile si tot ce vreti de asa maniera incat sa muncesc cat mai putin. Iar chestia cu sarmalele se poate aplica si la multe alte chestii pe care, cand ai timp, le pregatesti de jumatate si faci restul cand ai nevoie.
In plus, stand la congelator invartite gata, sarmalele obtin gustul ala minunat de parca le-ai fiert de 2-3 zile (caci prea proaspete nu sunt asa grozave), totul se fragezeste prin congelare si la final fierb mult mai repede. Asa imi permit sa le fierb la foc foarte, foarte mic, la cuptor. Si au un gust...
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Vin 01 Oct 2010, 7:09 pm

pofta Sint verde de pofta si salivez cu gindul la sarmale. Cred ca il sun pe al meu sot sa treaca pe la un hipermarket pina sa vina acasa. Bine ca nu sint insarcinata.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de kitty_1973 Vin 01 Oct 2010, 9:25 pm

Mersi de pont Samo! pupi Nu m-as fi gandit in veci la aceasta posibilitate.
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Vin 01 Oct 2010, 9:39 pm

Baba stie... wink Ti-am zis ca sunt comoda... Si mai am un fix: daca azi am facut piata, gatesc abia maine. Nu intru obosita in bucatarie. Mie imi place sa gatesc dar, daca sunt obosita, am tentatia sa dau rasol si e ultimul lucru pe care l-as face.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de ema Vin 01 Oct 2010, 10:13 pm

Multumim Samo pentru idee Nu m-am gindit la sarmale inghetate Ii voi spune mamei ca eu nu fac sarmale pentru ca nici nu-mi plac si imi uimfla si ficatul In schimb mirosul ma innebuneste
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 01 Oct 2010, 10:22 pm

Salutare, salutare!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de melus Vin 01 Oct 2010, 10:32 pm

Buna, fetele!Intru si eu pe aici neinvitata, ca, de, cu rusinea mori de foame!Ca tot veni vorba, aluatul de cozonaci merge congelat? Ma gandesc ca daca cel de pizza se poate congela, de ce nu si cel de cozonac? Si daca da, cat timp?Ca as pregati de pe acum si pt. Paste. Laughing
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Vin 01 Oct 2010, 11:56 pm

Asta nu stiu. Cozonac nu fac. Cumpar pentru musafiri. Eu nu prea manac cozonac. Asa ca nu stiu daca functioneaza. Poti sa incerci insa, dar nu pentru sarbatori, sa nu ai surprize. Fa putin aluat, lasa-l o saptamana la congelator si pe urma pune-l la copt si vezi. Daca merge...
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de cris_27 Sam 02 Oct 2010, 9:00 am

Neata fetele,mi-am facut o cafea bestiala in dimineata asta si va invit si pe voi,pacat ca nu pot bea decat una pe zi.E cam mohorat astazi,zici ca vine iarna nu alta,noi am facut deja foc in centrala ca era un frig in casa...si decat sa racesc sa am alte belele e mai bine asa.O zi cat mai placuta si un weekend minunat. pupi
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Sam 02 Oct 2010, 9:49 am

Buna dimineata, Cris, multumesc de cafea. Mi-am treas-o in fata, pe birou si deocamdata o miros... N-o beau niciodata fierbinte. Nu-i simt gustul ca lumea. Doar iau cate o picatura-doua, de pofta, pana se raceste... coffee
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de betymi72 Sam 02 Oct 2010, 9:53 am

Buna dimineata la cafea...multumim Cris de cafea si Samo ptr ideea cu sarmalele...si mie imi face mama sarmalele si am sa-i dau ideea asta... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] o zi buna va doresc!
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Sam 02 Oct 2010, 9:59 am

Buna dimineata! Am ajuns si eu la cafea, in sfirsit.
Am o serie de rufe in masina, fasolea imi fierbe deja pe foc, in cuptor am ardei, am dat sotului sa manince si l-am trimis la piata....Acum realizez cite am facut deja rade
Samo, nici eu nu beau cafeaua fierbinte. La fel ca tine, nici eu nu ii simt gustul. De alfel, nu beau si nu maninc nimic fierbinte. Cald da, fierbinte nu. Am inteles ca asa ne ferim si de cancer in git. Smile
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 33 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB