Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua, impreuna!-8

+45
Serban Valentina
Marry
arielas
danabarbu2007
danabekk
ema
Adela Ispas
rosita
Karina33
ivanoiuadela9
amoni
violetas
marami
Noemi
melus
kitty_1973
carmelda
cory74
cris_27
bibitu
firicel
Admina
geany
Tache Marilena
samo99ro
iuliana72
came_lia
AlinaJ.Bijoux
europolis
roxanabacila
Giobsy
cris69
leonutza69
mikybt
betymi72
lotus nufar
Nicoleta Irimescu
diada
CCristinaC
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
julix_2007
mnarcisa
veniciuc nicoleta
MihaelaT
49 participanți

Pagina 7 din 33 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 20 ... 33  Urmatorul

In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 19 Sept 2010, 9:41 am

Admina a scris:
Narcisa, cand mai treci pe langa ele, roaga-le sa-l schimbe pe Oprescu si daca il rezolva pe el, sa treaca la Boc. Nu stiu daca stai in 1, sa inceapa cu Chiliman, ca ala chiar ma enerveaza... rade

eu stau in 3 asa ca ar fi alt cineva in cap de lista, dar sigur intru in conflict cu ele. Negoita a facut parcuri, "unde se mai jucau copii nostri daca nu era el", parca el si aud.

Cat despre taiat cu foarfeca ce sa zic? Depinde cat de mult tiii tu la asta. Daca e sa intrebi popa ar zice ca nu , ca e sa intrebi femeile bisericoace ar zice nu, daca e sa citesti in biblie ai sa gasesti ca si Issus a facut treaba in zi de sabat. Eu cosider ca este la latitudinea fiecaruia. Nu consider ca e un pacat salucrezi ceva pentru tine si familia ta. Mai mare e pacatul sa stai degeaba si sa scarmeni "capra vecinului. Acum sa nu aruncati cu rosii, asta e parerea mea. Si eau m-am nascut sicrescut in Bucovina, unde se tin toate sarbatorile si nu e chip sa te abati de la asta. Cu toate astea eu am parile mele si raman la ele.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 19 Sept 2010, 9:59 am

Buna dimineata! cascat Am dormit asa de bine... ce face munca din om.
Narcisa, multam de cafea. Ma si infig, ca sotul meu e de rind la facut cafea, dar nu s-a trezit inca. A se vedea ca tin sa respect regulile, ca daca fac eu azi, asa se invata. Plus ca nu am nici chef.
Ca sa continuam discutia despre "spargatoarele de seminte", eu am o vecina pe are o vad venind de la servici pe la cinci, urca acasa si in cinci minute o vad la banca, in fata blocului mincind seminte pina se intuneca. Curiozitatea mea e:cind naiba se ocupa de gospodarie? Stiu clar ca sotul nu presteaza mare lucru(e mai mult la sedinta la circiuma), iar cei doi baieti sint educati in stiul "barbatii nu trebuie sa faca munca femeilor". E un total mister pentru mine. Am zis ca o intreb odata.
Admina, nici eu nu sint bisericoasa (e de ajuns mama in casa asta) dar am fost educata sa nu lucrez duminica si profit de asta "sa ma relaxez". E drept ca nu crosetez, nu tricotez, dar daca trebuie sa cos un nasture, ceva ce s-a desfacut, sa calc sau chiar sa spal repede ceva, nu ma dau inapoi. Uneori as mai lucra eu cite ceva (nu croitorie ca nu ma pricep deloc) dar e mama cu ochii pe mine.. sa nu misc in front. Ea nici rufele dupa sirma nu le stringe duminica si nici florile din balcon nu le uda...
Asa ca tu faci cum crezi si te descurci apoi cu Dumnezeu wink Doar El te poate lua la rost sau nu, ca oricum multe din reguli sint impuse de oameni, nu de Dumnezeu. Asta cu nelucratul duminica, mi se pare impusa de preoti ca a aiba oameni la biserica... Gata ca ma trezesc cu cine stie ce bobirnace in cap.
pupi
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Dum 19 Sept 2010, 10:06 am

Buna dimineata..Admina fata,si eu am de taiat si vad ca fetele zic sa facem cu credem...asa ca eu ma apuc de treaba....Am de croit o captuseala la o haina...Azi iar am gasit cafeluta facuta si mai am si pentru voi care mai poftiti...
O duminica cu soare va dores ca la noi e innorat Sad
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 19 Sept 2010, 10:14 am

Cristina nu ai sa fii singura care ai sa te trezesti cu bobarnace.
Chesti asta cu nelucratul duminica nu este impusa de popi ci mentinuta dei. Am sa va zic pe scurt si din ce imi amintesc eu, de unde e ereaba asta. Mai stiti voi de Moise care a plecat cu poporul lui D-zeu din Egipt spre "tara fagaduitei". au avut de strabatut desertul si Atunci D-zeu a zis sa cinsteasca ziua de Sabat ca amintire a zilelor de robie in Egipt.


revin . s-au trezit copii


AICI am gasit ceva interesant referitor la ziua de odihna. Este dine facut articolul si are si trimiteri in biblie pentru cei ce cor sa afle mai multe.


Acum mi-am adus aminte ceimi zicea bunica mea cand era fi-miu mic. Pe atunci nu aveam masina de spalat rufe si nici babi de pampersi nu prea aveam asa ca trebuia sa spal zilnic. Intr-o Duminica avenit bunica in vizita si a vazut ca aveam pregatit pentru spalat si a zis asa: "Daca trebuie sa lucrezi Duminica asteapta sa se termine slujba in biserica si apoi fa ce ai de facut"


Ultima editare efectuata de catre mnarcisa in Dum 19 Sept 2010, 10:27 am, editata de 1 ori
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Dum 19 Sept 2010, 10:22 am

Buna dimineata fetelor. Eu mi-am baut deja cafeaua si am trecut la bucatarie. Sambata profit sa dau din degete si gatesc duminica dimineata, ca asta e voie. Nici eu nu sunt prea bisericoasa, dar nu lucrez duminica si nu spal. De calcat, mai calc uneori, cand am urgente sau ca sa scutesc o zi de lucru in care prefer, cum v-am spus, sa dau din degete.
Si, daca e s-o dam pe superstitii, eu nu incep niciodata ceva de lucru sambata. Nu-mi iese. Trebuie intotdeauna sa stric sau sa modific. E lege. Asa ca am renuntat. Eventual, incep vineri seara si fac un rand-doua, ca sa fie inceput deja.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 19 Sept 2010, 10:29 am

Samooooo! Nici macar mincare nu "ai voie" duminica. O faci de simbata. Asa zice mama, dar cine o asculta intotdeauna? Eu fac mincare simbata ca sa ma plimb duminica. Cum a fost ziua de ieri ca nu am mai avut cind sa mai fac si mincare, am mincat ieri ce aveam pregatit de vineri, azi... ori face sotul gratar, ori iesim la "impins tava" rade
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Tache Marilena Dum 19 Sept 2010, 11:29 am

Buna fetelor! Dar mult ati mai vorbit aseara! Pe mine m-ati pierdut....m-a incalzit sampania si am jucat carti cu ai mei pana la 1 noaptea.
Mihaela imi pare rau ca nu ti-am vazut si eu copilasii. Imi inchipui ce draguti erau.
Haideti sa va spun ce cadou i-am facut fetei mele. Este primul an in care a trebuit sa-i iau ceva simbolic. Oricum am cheltuit o gramada de bani cu pregatirea pentru camin. Eu am o prietena la Miercurea Ciuc care face carti personalizate. Ce m-am gandit eu, am apelat la ea si i-am cerut parerea daca poate sa-mi faca ceva si pt Adelina. M-a cerut toate datele ei de nastere: ora cand s-a nascut, greutate, lungime, doctorul care a asistat la nastere, care au fost primi vizitatori.... si a iesit o minunatie de carte. M-a costat doar 25 de lei plus transportul dar va spun sincer ca a avut un impact emotional fantastic. Faptul ca primesti la 19 ani ceva care aminteste de primele clipe din viata ta este ceva emotionant. Am plans si eu cand am citit-o dar si ea. A venit plangand si m-a luat in brate si mi-a zis ca nu am minte. Bine-nteles ca nici barbata-miu nu a stiut nimic. A ramas uimit decand a citit pe pe prima pagina:,, Aceasta carte a fost creata special pentru TACHE ADELINE ANDREEA , cu dragoste, de la mami si tati,, si bine-nteles ca pana la sfarsit a dat-o si el in plans de emotie.
Prietena mea mi-a spus ca face foarte multe carti pentru copiii care sunt mai puturosi la citit. Are anumite carti de povesti in care eroul principal este chiar copilul care primeste cartea si o citeste de mai multe ori si asa prinde drag sa citeasca. Mi-a spus ca de Craciun si de Paste abia face fata la comenzi iar pentru serbarile de sfarsit de an face programari din vreme. Asa ca Mihaela daca vrei sa le faci o surpriza boboceilor tai, la serbare, te pun in legatura cu ea.
O zi frumoasa tuturor!
kiss
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 19 Sept 2010, 11:51 am

Salutare, salutare!
Marilena, stiu despre ce carte vorbesti. Este si la noi un domn care face astfel de carti. Sunt super. Si Diana a primit doua, una de ziua ei de la nasi, unde ea e personajul principal, "Aventura la circ" si de la noi a primit de Craciun, "Salveaza-l pe Mos Craciun".
Sunt foarte frumoase si au fost vreo 23 de lei(parca).
Despre cadouri pentru copilasi...hmmm, eu le propusesem si la gradinita parintilor, dar au zis ca-i prea mult pentru o carticica zid deh, fiecare cu ideile lui si plus ca am copilasi care nici toate rechizitele nu le au iar eu, sincer, nu-mi permit financiar sa le fac cadou.
Eu muncesc la testele initiale, mai amestec in mancare si apoi sa-mi scriu carnetele de note ca marti vine sa le faca si pozele pentru ele.
Sa aveti o duminica frumoasa!
kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de betymi72 Dum 19 Sept 2010, 12:59 pm

buna dimineata la cafea..
am fost si mi-am postat power-pointul la faculatate in calculator...am revenit sa va salut si ma apuc sa-l mai repet...sper sa ma descurc... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cu duminica si eu am prins sa nu lucrezi,sa nu speli....dar mancarea pe care o mananci in ziua respectiva cica se face...bineinteles ca fiecare face cum vrea ...ca doar el raspunde la o adica...pana la urma cred ca exista si pacate mai mari... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 19 Sept 2010, 1:07 pm

Bai frate da multa vorba ati avut in voi. rade puuuffff acu sa ma apuc de citit ca altfel.... raman in urna rau.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 19 Sept 2010, 1:51 pm

Ziua buna dragelor,
Silvia, zici bine ce zici. Si eu trebuie sa ma apuc sa citesc ce au mai scris fetele ca vad ca au avut chef de povestit nu gluma!!! Si oricum nu am ce face ca afara sunt 14g C si ploua destul de bine!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 19 Sept 2010, 8:23 pm

Fetelor, daca tot am facut cafeluta vin si cu beuturica. Serveste cine pofteste, dar nu prea mult ca sa va puteti trezi maine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 19 Sept 2010, 8:36 pm

oo bun bun. dupa sarmale merge un pahar cu vin
hai noroc!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Dum 19 Sept 2010, 8:38 pm

Un Martini pentru mine? La ora asta ar mergeeee... bere (n-am gasit pahar cu Martini, asa ca accept si o bere) wink
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Tache Marilena Dum 19 Sept 2010, 8:40 pm

Bere am si eu! Am o sticla mare, cine mai vrea?
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 19 Sept 2010, 8:49 pm

Sami serveste te rog. si eu tot cu martini am sa ma delctez. Am resuti sa fc briose, nu prea stralucite, dar avand in vedere ca sutn primele merge si asa. Am mancat cu copii de pocnesc asa ca un martini e maimult decat binevenit. (chiar daca este bautura aperitiv mergeee)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Dum 19 Sept 2010, 9:00 pm

Aaah! Ce frumos e! Imi lasa gura apa.... Ei, pana ajung la un Martini, eu ma delectez cu un café frappé. Asa, ca sa fiu in topic. coffee
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 19 Sept 2010, 9:02 pm

Bine Samo, daca te tine. eu de beau mai mult de o cafea pe zi e de rau. De la beutura nu am nica.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Dum 19 Sept 2010, 9:06 pm

Iubita, eu mi-s pensionara. Nu (mai) semnez condica maine. wink
Asa ca nu conteaza daca ma culc mai tarziu.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 19 Sept 2010, 9:16 pm

ei sa stii ca nici eu nu o semnez. trebuie doar sa il trimit pe fii-mui la scoala si pot sa ma bag din nou in pat pana se trezeste fiara.
Mai fetelor daca ati vedea voi ce e caum in casa la mine, se bat astia cu pernele si craunesc ca la balamuc, unu mai tare ca alatul.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 19 Sept 2010, 9:32 pm

Salutare!
M-as infige si eu la un Martini, insa pina ajung la el, beau un Garone alb.
Nacisa, ce coincidenta! Si eu m-am "batut " cu pernele, dimineata, cu sotul rade Inca mai dam in mintea copiilor, uneori. Poate e modul nostru de a ne varsa nervii unul pe celalalt rade O batalie mascata rade
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de samo99ro Dum 19 Sept 2010, 9:36 pm

CCristina, e un mod excelent de a te descarca de energiile negative acumulate peste saptamana printr-o joaca de copii. Este excelent ca puteti din cand in cand sa redeveniti copii. Bravo!
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 19 Sept 2010, 9:43 pm

Daaaa, decit sa dau banii la psiholog, mai bine ii trag o perna mai tare in cap, ca se considera joaca, nu?
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 19 Sept 2010, 9:51 pm

Corect cristina. Eu nu prea am nosrocul asta. al meu e "om mare si serios"
bine, ce-i drept ne despart cativa nic bunisori.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Admina Dum 19 Sept 2010, 9:57 pm

Narcisa, foarte interesant scris articolul. Nu stiam de ce se considera Sabatul, a 7-a zi, cea de odihna.
Dap, nu am mai taiat azi... am facut fimo mult, de dimineata. M-am vopsit si spalat o gramada la prosop si chiuveta. zid Am sters prafu' Embarassed fi-mi-ar rusine sa-mi fie...
Cristina, cand am citit "batut" cu pernele, m-am gandit ca inseamna altceva...rade Mintea pacatosului...


Ultima editare efectuata de catre Admina in Dum 19 Sept 2010, 9:59 pm, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ne bem cafeaua, impreuna!-8 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua, impreuna!-8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 33 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 20 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB