Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

+74
Panea Laura
dienutzababy
stoy
ancush
aurishta
bobitica
Chirrox13
SilviaDumitrescu
alexia
nicopop
violeta25
louise27
tomari
andreeaX
badulet iolanda roxana
zylv
Lucia Ro
alinutza_andrei08
nicoleta_mc
ismi3ismi
kabunta
Motzu
ivanutamihaela
amoni
kamelyaa
Floren
emmancita
monaoprescu
StMihaela
cory74
vilcris
iolanda evelina
norelif
arielas
corina corina
florindogul2011
olympia
DANIELA.I
d.dana.c
aurelia.c
Noemi
ioana soare
gaby_6002002
mnarcisa
diada
zsofia
Steluzza
diana_roxana
Indra
violetas
Camy
valentinadof
ema
MihaelaT
bibitu
geany
Uca
clodi
RalucaS
kla78
IrisT
pisi
oana_007
GABRELA
virus
Admina
m-julie
Cornelya
amnro
cristina.moncea
Karina33
carmenzoe
rosita
MagdaMarin
78 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de arielas Mier 19 Oct 2011, 11:50 am

Da Geany, asa ma complic eu intotdeauna. Dar rezultatul e pe masura. kiss
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de aurishta Mier 19 Oct 2011, 2:37 pm

Arielas, bravo! aplauze Mi-ai adus aminte ca am si eu o restanta la pantaloni pentru fiul meu cel mare Embarassed
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de rosita Mier 19 Oct 2011, 3:50 pm

Arielas ce bine arata! Bravo, sunt lucrati frumos!
kiss
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Panea Laura Lun 21 Noi 2011, 8:28 pm

Din acelasi material cu fustita si sacoul am facut si o pereche de pantaloni captusiti, par ei in poza fara forma, dar imbracati stau tare bine(nici eu nu prea am solduri...ce sa bag in ei)[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si inca o pereche de pantaloni, trei sferturi, cu un mic accesoriu din margelute. Aici fermuarul e second, de la o pereche veche si s-a cam desalat, pana iau altu bun e si asta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Karina33 Vin 25 Noi 2011, 10:29 pm

Laura eu nu inteleg de ce nu ai facut poze cu ei imbracati. Asa arata bine dar purtati aratau sigur mult mai bine!

Printre volane, tulluri si satenuri am apucat sa termin si-o pereche de pantaloni de stofa plinuta, putin pufoasa. Au buzunare, cate-o cuta in locul pensei si fermoar lateral.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Panea Laura Dum 27 Noi 2011, 9:08 pm

Embarassed paaaiii de lene, la mine e tare frig, stau la 4, sub mine e apartament gol, 2 pereti exteriori si repartitoare..... Dar promit ca am sa pun si poze cu ei imbracati cu prima ocazie.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Karina33 Dum 27 Noi 2011, 11:06 pm

Ieri am mai terminat o pereche de pantaloni de lana cu putin elastan in ea, tare bine s-a lucrat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de clodi Lun 28 Noi 2011, 10:15 am

Karina, esti o super albinuta! Foarte frumoase si rochiile si fustele si pantalonii [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] N-am apucat sa vad daca ai mai postat si pe la alte capitole.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de diblaru maria Lun 28 Noi 2011, 5:48 pm

Karina am o mare admiratie pentru tine ,ai un dar ,esti fenomenala,de fiecare data cand ajung pe forum ma uit sa vad ce ai mai lucrat felicitari tie si tuturor celor care au maini de aur. bucurie
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de elenaveronica Mier 30 Noi 2011, 7:53 am

Mai am de pus doar nasturele la niste pantaloni pe care i-am facut sotului meu, folosind drept model unii pe care ii poarta cu placere, ii vin bine si nu prea ni-i mai permitem, ca suntem amandoi bugetari.am profitat ca am luat un fel de doc foarte ieftin si m-am apucat.mi-am cam impuns degetele la insailat ca materialul este gros si de calitate.aseara l-am probat pe sotul meu si ii vin perfect.chiar s-a declarat multumit , a observat si detaliile de cusatura din dreptul buzunarelor, i-au placut si cusaturile duble.
Cei kaki sunt ai mei bee

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Karina33 Mier 30 Noi 2011, 8:30 am

Elenaveronica tu chiar nu vrei sa pui poze asa cum pune toata lumea???? EU UNA nu am chef sa deschid jdemii de pagini de pe saituri de unde se agarta tot soiul de spamuri. Mai ales ca ti s-a atras atentia de cateva ori sa inveti sa postezi corect poze!

O zi buna!

si scuze de oftopic dar... zid
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de elenaveronica Mier 30 Noi 2011, 8:36 am

scuza-ma , atat mi-a iesit .promit sa ma strauiesc mai mult
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de aurishta Mier 30 Noi 2011, 8:47 am

elenaveronica a scris:scuza-ma , atat mi-a iesit .promit sa ma strauiesc mai mult
Nu este greu de loc si astfel putem vedea mai bine ce postezi. hug
Sunt faini pantalonii, poti sa pui poze si cu ei imbracati?
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de elenaveronica Mier 30 Noi 2011, 8:51 am

Dupa ce adaug nasturele, il pun pe sotul sa-i probeze.. dar sa stiti ca pentru 8 martie pot sa-i fac si un pictorial cu pantalonii pe umar..daca da burta jos mai intai lol!
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de aurishta Mier 30 Noi 2011, 8:57 am

elenaveronica a scris:Dupa ce adaug nasturele, il pun pe sotul sa-i probeze.. dar sa stiti ca pentru 8 martie pot sa-i fac si un pictorial cu pantalonii pe umar..daca da burta jos mai intai lol!
...si postezi pozele la "Partenerii nostri cu bune si rele" rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de elenaveronica Mier 30 Noi 2011, 9:26 am

cu cateva abdomene , le-am putea incadra la "buuuune"
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de criston84 Mier 30 Noi 2011, 10:59 am

Buna,

Elenaveronica am si eu o rugaminte ma poti ajuta cu tiparul care l-ai folosit la pantalonul de barbati ? Vreau sa fac si eu pentru sotul meu o pereche , ai tai au iesit foarte frumosi.


criston84
criston84
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 39
Localizare : cluj
Data de inscriere : 23/11/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Panea Laura Mier 30 Noi 2011, 3:34 pm

Felicitari Elenaveronica, ai iesit tare bine pantalonii tai, imi plac si detaliile kiss
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de arielas Mier 30 Noi 2011, 4:02 pm

elenaveronica a scris:Dupa ce adaug nasturele, il pun pe sotul sa-i probeze.. dar sa stiti ca pentru 8 martie pot sa-i fac si un pictorial cu pantalonii pe umar..daca da burta jos mai intai lol!
Multumim,.... avem propriele burti pe acasa. Vrem abdomene tari de 25-30 ani!
In alta ordine de idei, sunt faini pantalonii. Felicitari.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de elenaveronica Mier 30 Noi 2011, 6:02 pm

pentru Laura- eu am folosit niste pantaloni pe care inca ii mai poarta si mi-ar fi fost lene sa-i descos si sa-i fac la loc,asa ca i-am intins pe covor , deasupra materialului intins.Am folosit cam 2 m /la 1,50 latime si am tinut cont de sensul materialului-am folosit un fel de carioci cu varf gros care ies la prima spalare.
La partea din spate, trebuie sa intinzi bine cracul si sa nu-ti scape faptul ca este mai lat si are, de regula o platca in partea de sus-i-am insailat si i-am cusut incepand cu cusatura interioara, dubla,am adaugat dedesubt buzunarele si inainte de a pune cordonul, am cusut lateralele
sa fii atenta pe ce aprte este slitul si acolo sa adaugi cu aproximatie partea care acopera fermoarul(este dubla)-mi-au iesit doar cu o proba si acum abia astept sa mai incerc
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Karina33 Dum 18 Dec 2011, 9:27 pm

Cum a venit frigul si-n Vilcea am avut de lucrat si ceva pantaloni.
Unii din stofa cam sintetica dar care rezista bine la purtat, au fermoar ascuns la spate:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Unii din stofa de lana captusiti ca 'musca' stofa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Unii mai munciti, in sensul ca am avut de multe taieturi:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Buna

Mesaj Scris de Ionela.Radu Mar 20 Dec 2011, 3:44 pm

Referitor la raspunsul pe care l-ai dat, care se refera la linkul de mai sus si unde explici ca linia rosie devine albastra prin largire , e gresit ! Acolo scrie clar rosu este tiparul de fata ,iar albastrul este tiparul de spate. Asta ca sa nu invete gresit .

***********************************************


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 20 Dec 2011, 9:39 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
Ionela.Radu
Ionela.Radu
helper
helper

Numarul mesajelor : 62
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/12/2011

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 12 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB