Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

+74
Panea Laura
dienutzababy
stoy
ancush
aurishta
bobitica
Chirrox13
SilviaDumitrescu
alexia
nicopop
violeta25
louise27
tomari
andreeaX
badulet iolanda roxana
zylv
Lucia Ro
alinutza_andrei08
nicoleta_mc
ismi3ismi
kabunta
Motzu
ivanutamihaela
amoni
kamelyaa
Floren
emmancita
monaoprescu
StMihaela
cory74
vilcris
iolanda evelina
norelif
arielas
corina corina
florindogul2011
olympia
DANIELA.I
d.dana.c
aurelia.c
Noemi
ioana soare
gaby_6002002
mnarcisa
diada
zsofia
Steluzza
diana_roxana
Indra
violetas
Camy
valentinadof
ema
MihaelaT
bibitu
geany
Uca
clodi
RalucaS
kla78
IrisT
pisi
oana_007
GABRELA
virus
Admina
m-julie
Cornelya
amnro
cristina.moncea
Karina33
carmenzoe
rosita
MagdaMarin
78 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de rosita Vin 01 Oct 2010, 10:50 pm

Magda, o sa fii cea mai eleganta din sala cand mergi la terapie wink
Sa-i porti sanatoasa!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 01 Oct 2010, 10:56 pm

Da sa stii ca o sa fiu, ca o sa fiu doar eu si doctora/asistenta de la fizioterapie rade
Mersi mult pupi

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de virus Dum 03 Oct 2010, 12:21 pm

1 : parte fata pantalon 2 buc
2 : parte spate pantalon 2 buc
3 : betelie (in functie de model 1 , 2 sau mai multe parti ) cazu de fata 2 buc termoculate (aplicata intaritura pe dos prin procedeu termic .
4 : gaici (in functie de nr dorit pe pantalon ( in general pe pantalonul de barbat se pun :7 normale si una mica aplicata pe jumatatea slitului pentru introducerea cuiului de la curea si in acest fel pantalonul nu se va mai trage sub curea in fata (in timp aceasta gaicuta nu sa mai pus deoarece au aparut curele care nu mai folosec cui dar la croitoriile de comanda inca se mai practica acest procedeu ), locul de aplicare al gaicilor : cate 1 pe dunga poantalonului pe partea de fata , cate 1 pe cusatura laterala , cate 1 pe pensa de pe partea de spate si 1 pe cusatura de mijloc spate (turul pantalonului)
5 : refileti buzunar fata si spate (cazul de fata pantalonul este prevazut cu buzunare laterale oblice cu refileti de 1 cm si fermoar aplicat sub si buzunare spate cu refilet de 2,5 cm
6 : slit
7 : punga buzunar pentru partea de fata pantalon croite din tesatuara de baza 2 buc
8 : punga buzunar pentru partea de spate croite din tesatura de baza 2 buc
9 , 10 : pungi de buzunar croite din panza bumbac 100% care se vor aplica imediat sub partile de fata si spate prin care se vor coase si se vor taia deschizaturile buzunarelor
11 : fermoare ornamentale pentru buzunarele de fata si unu pentru slit care va fi prevazut cu cheita si opritor pentru a evita deschiderea acestuia accidental
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre virus in Dum 03 Oct 2010, 12:52 pm, editata de 5 ori
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de GABRELA Dum 03 Oct 2010, 12:36 pm

Magda sa-i porti sanatoasa
GABRELA
GABRELA
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : hunedoara
Data de inscriere : 13/08/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de oana_007 Sam 09 Oct 2010, 12:36 pm

Buna fetelor! Va arat ce am mesterit si eu in vara asta. Sunt o pereche de pantaloni scurti, facuti din in negru (am ales negru pentru ca nu se vad defectele chiar atat de rau wink )
Modelul este din Burda nr 5/2010, nr 136.
Aici este fata:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aici este profilul
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si aici este spatele:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu stiu daca se vede bine, dar betelia nu este punctul forte si la fermoar m-am chinuit putin si ar fi trebuit sa iasa mai bine (e prima oara cand montez fermoar ascuns si m-am chinuit putin cu piciorusul ala blestemat)... Data care vine sper sa iasa mai bine....
PS - este al doilea lucru pe care il fac, dupa pantalonii baiatului meu, deci fiti intelegatoare (criticile constructive sunt fooooarte bine-venite)

Pupez
kiss
oana_007
oana_007
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 43
Localizare : romania, bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de virus Sam 09 Oct 2010, 1:03 pm

si din ce in ce vor iesi si mai bine (nu ca astia nu sant) un lucru este cert exercitiu este mama invataturi si inca ceva in loc de ata la culoare foloseste ata in contrast si asa orice defect de coasere care la ata in contrast se va ivi iti garantez ca nu il vei lasa (ata in contrast nu se foloseste la toate genurile de produse in general la produse gen jens , sport ..)
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de pisi Mar 12 Oct 2010, 8:55 pm

Si doua perechi de pantaloni de la mine pt. colegele mele se stie Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de IrisT Mier 13 Oct 2010, 12:06 pm

Wow pisi, sunt super pantalonii! Am vazut si ce ai mai postat in rest, foarte frumos! Felicitari!
IrisT
IrisT
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 115
Varsta : 39
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 24/11/2008

http://perfectiris.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de kla78 Mier 13 Oct 2010, 12:51 pm

frumosi pantaloni Pisi,ce ma bucur cand vad fete tinere cu talent la cusut si corit,am prietene tinere care nu stiu nici acul in mana sa-l tina si sunt maritate!
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de amnro Mier 13 Oct 2010, 1:30 pm

pisi, sunt super pantalonii. pot sa fiu si eu colega ta Flowers ? (ce trebuie sa fac, iti trimit un CV? lol! )
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Cornelya Mier 13 Oct 2010, 4:56 pm

rade foarte tare!
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de pisi Mier 13 Oct 2010, 9:54 pm

este loc liber pt. o noua colega amro ca tocmai ne-a parasit posesoarea acestor 2 perechi de pantaloni, voi stiti ce bine e cand primesti complimente nu?multumesc mult.
Si va mai arat si o pereche facuti pt. mine astia Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 14 Oct 2010, 6:28 am

Sunt tare frumosi Pisi,sa-i porti sanatoasa.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de RalucaS Joi 14 Oct 2010, 10:41 am

Foarte bine lucrati si frumosi pantalonii. Si imi place ca intr-o poza avem doua pisi :D
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de clodi Joi 14 Oct 2010, 10:43 am

Pisi, esti tare priceputa, imi plac lucrusoarele tale love
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Uca Joi 14 Oct 2010, 10:45 am

Pisi, sunt frumosi.
Cum ai facut in partea de jos, ce elastic ai pus?
Mersi!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de pisi Joi 14 Oct 2010, 10:55 am

cu ata elastica la suveica
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Admina Sam 20 Noi 2010, 8:24 pm

Am facut niste pantaloni din raiat foarte elastic, simpli de tot, au elastic sus in talie si tiparul e de pantaloni de trening, doar ca i-am ingustat jos. Sunt mototoliti la tiv, pentru ca i-am purtat indesati, in cizme.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de geany Sam 20 Noi 2010, 9:04 pm

wow Admina ce-mi plac!!! Super, se aseaza frumos si ai corp... Sa-i porti "cu complimente" Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Uca Sam 20 Noi 2010, 9:26 pm

Foarte faini .... revin si eu cu aceeasi intrebare ca si a Karinei "Ce au cremwurstii tai?" Pai, stai sa imi vezi "picioarele mele de bucatareasa" si dupa aceea mai vorbim.
Sa ii porti cu placere si mandra pentru ca iti sta bine.
Trebuie sa imi termin si eu o pereche inceputa acum trei ani, tot din velur elastic dar tot aman, mai am tivul si betelia...
Felicitari! Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de bibitu Sam 20 Noi 2010, 9:55 pm

frumosi pantalonii Admina si iti vin si bine
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 21 Noi 2010, 11:11 am

Admina, faini nadragi ti-ai facut si-mi place cum iti vin....turnati. Am vazut si fusta si-mi place.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de clodi Dum 21 Noi 2010, 11:36 am

Iti vin bine Admina! Si fusta e tare reusita! Repede ti-ai mai facut pantalonii, mai ieri te gandeai sa ii faci si deja i-ai si purtat... la mine trece anu' pana ma apuc Smile Sa le porti fericita!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de ema Dum 21 Noi 2010, 12:50 pm

Pisi, Admina, felicitari pentru pantaloni nu ca ai mei pungiti la prohab Dar am sa-i rascroiesc mai tare cum a spus Geany si apoi voi vedea cum stau
Voi dupa ce ati croit?burda, tipar construit de voi dupa masuri sau pantaloni vechi desfacuti?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Admina Dum 21 Noi 2010, 1:04 pm

Ema, daca e materialul elastic, ajuta mult sa-i rascroiesti mai mult. Si ai mei faceau cute in fata si parca si sub fund. Am bagat la triplock si am scos din rascroiala din fata, cam cu 2cm, pierdut spre rascroiala de la fund. (deci nu am ajuns pana sus, la spate) Daca nu e elastic materialul, cred ca mai merg bagate pense, sau ceva mai complicat, pe langa rascroiala.
Clodi, asa am si eu proiecte care zac pe undeva. Am o banalitate de fusta in clos, doua surfilari (sus si jos), tiv si atasat de banda elastica si o aman de luni de zile... (o sa-mi afli secretul daca citesti la Partenerii nostri,....)
Uca, eu am polonezi, nu cremwursti, da? Smile Sa ma vezi in ceva fara toc... de ce crezi ca m-am cocotat pentru poza, pe sandale care se poarta la rochie?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 2 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB