Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

+74
Panea Laura
dienutzababy
stoy
ancush
aurishta
bobitica
Chirrox13
SilviaDumitrescu
alexia
nicopop
violeta25
louise27
tomari
andreeaX
badulet iolanda roxana
zylv
Lucia Ro
alinutza_andrei08
nicoleta_mc
ismi3ismi
kabunta
Motzu
ivanutamihaela
amoni
kamelyaa
Floren
emmancita
monaoprescu
StMihaela
cory74
vilcris
iolanda evelina
norelif
arielas
corina corina
florindogul2011
olympia
DANIELA.I
d.dana.c
aurelia.c
Noemi
ioana soare
gaby_6002002
mnarcisa
diada
zsofia
Steluzza
diana_roxana
Indra
violetas
Camy
valentinadof
ema
MihaelaT
bibitu
geany
Uca
clodi
RalucaS
kla78
IrisT
pisi
oana_007
GABRELA
virus
Admina
m-julie
Cornelya
amnro
cristina.moncea
Karina33
carmenzoe
rosita
MagdaMarin
78 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de valentinadof Dum 21 Noi 2010, 1:42 pm

Admina imi plac tare mult pantalonii,am tot studiat pozele da n-am observat niciun polonez Smile .pana la urma nu le-ai mai pus fermoar?
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Camy Dum 21 Noi 2010, 9:29 pm

PISI foarte frumosi pantalonii ,frumosi lucrati

ADMINA iti vin foarte bine pantalonii.

AM FACUT o pereche de pantaloni scurti bufati ,cu buzunare si banda lata de 5cm jos ptr o prietena. si bluza din tricot rosu


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Camy in Dum 21 Noi 2010, 11:29 pm, editata de 2 ori (Motiv : schimbat link cu imagine)
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de pisi Dum 21 Noi 2010, 9:34 pm

foarte ,foarte frumosi pantalonii camy si bluza se aseaza foarte fain ,am si eu in lucru dar nu mai apuc sa-i termin ,sa ai spor si la mai multe
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de violetas Dum 21 Noi 2010, 9:45 pm

Arata foarte bine si ingrijit lucrat. Felicitari! Smile
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de m-julie Dum 21 Noi 2010, 10:26 pm

ce frumosi sunt pantalonii scurti. cred ca vin super cu niste cizme peste genunchi :D
m-julie
m-julie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Cornelya Lun 22 Noi 2010, 1:57 pm

Foarte reusiti, felicitari si sa-i porti cu placere! Dar ce sunt ,,cremwurstii"? Eu vad un corp bine proportionat...nu ,,scheletic" dar nici...Cine stie la ce va referiti voi!
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Admina Lun 22 Noi 2010, 2:50 pm

Frumosi pantalonasii, Camy si ii vin foarte bine. Cum sta bluza rosie, pe umeri? Ai pus elastic, unde e rasfrant materialul?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Karina33 Mar 23 Noi 2010, 9:24 am

Camy frumos vin pantalonii scurti!(eu am uitat de cand n-am mai facut unii asa scurti)

Admina iti vin bine pantalonii, nu te mai alinta atata cu cremwustii tai ca nu-i cazul! Ai incercat niste pantaloni de stofa drepti, drepti de la rascroiala in jos? Deloc cambrati sub solduri, de-aia ce optic par usor evazati si inalta silueta?
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Indra Vin 26 Noi 2010, 10:49 am

Postez si eu abia acum o poza cu ultimii pantaloni facuti de mine dupa Burda.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Indra
Indra
helper
helper

Numarul mesajelor : 89
Localizare : Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 26 Noi 2010, 3:03 pm

Indra, sunt foarte reusiti. Felicitari! In fata cum se aseaza?
Am eu o buba pe creier cu nadragi intre picioare rade de aia mi-e si teama sa-mi fac. Pt matzulina e ok ca-s pe elastic, dar pt mine e problema.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Indra Sam 27 Noi 2010, 10:53 pm

Poza din fata[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Indra
Indra
helper
helper

Numarul mesajelor : 89
Localizare : Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de diana_roxana Dum 28 Noi 2010, 12:46 pm

wow.... de mult nu am intrat la topicul acesta. Ultima data cand am facut pantaloni m-am enervat asa de tare incat am zis ca nu se merita sa imi mai omor nervii pt. ei. Dar vazand ultimele creatii postate de voi parca imi vine sa incerc din nou. Cine stie? Poate ca perseverand nu o sa mi se mai para asa de greu de realizat. Dar cu siguranta ca o sa intreb mai multe detalii legate de realizarea lor.
diana_roxana
diana_roxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 47
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 14/04/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de virus Vin 03 Dec 2010, 8:17 pm

si gata si eu cu pantaloni pe care iam prezentat mai sus croiti :[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Steluzza Vin 03 Dec 2010, 8:33 pm

Virus sa-i porti sanatos.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de diana_roxana Vin 03 Dec 2010, 9:45 pm

Virus, te pricepi la fel de bine si la pantalonii pt femei? Astia ti-au iesit ffff bine. Si detaliile ma omoara. Cred ca ti-a luat destul de mult timp finisarea lor.
diana_roxana
diana_roxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 47
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 14/04/2009

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de geany Dum 05 Dec 2010, 7:56 pm

"by virus" sper sa te vad cat mai curand la o prezentare de moda aici in Germania. Ai potential! Te felicit Flowers
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Pantalon

Mesaj Scris de zsofia Lun 06 Dec 2010, 5:26 pm

Am facut si eu un pantalon de blugi pentru sotul meu,este captusita cu material polar, asta dorea foarte mult . Ieri am terminat, si va arat si pentru voi[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de virus Lun 06 Dec 2010, 6:24 pm

nice ,sai poarte sanatos ,pe gerul carel anunta la meteo prinde foarte bine captuseala pe care ai puso


Ultima editare efectuata de catre virus in Lun 06 Dec 2010, 6:25 pm, editata de 1 ori (Motiv : gramatica bateo vina)
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de diada Lun 06 Dec 2010, 8:16 pm

Foarte faini pantalonii vostri! sa-i purtati sanatosi! Acum va intreb si eu daca ati scris pe undeva cum va construiti tiparul. Eu am un tipar din revista Burda dar tare i-as construi si eu un tipar sa vad daca-mi iese!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de zsofia Lun 06 Dec 2010, 8:40 pm

Diada sincer sa va zic nu am gasit nicaieri tipar pentru pantalon barbati,si nici nu stiu sa croiesc haine barbatesc ,acum am inceput sa studiez pentruca imi cere sotul meu mai multe lucruri ,am luat pantalon din Second-Hand marimea iei si am desfacut,de acolo am tipare si restul la buzunare le aplic ce doresc eu,atita pot arata cum fac buzunarele ,si restul operatiunii.materialu croit am fixat pe captuseala si dupa aceea am croit,atunci am inceput sa cos pantalonul de la cap la coada,
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de virus Mar 07 Dec 2010, 8:20 pm

diada ,promit ca o sa fac un text in care o sa explic constructia tiparului de pantalon barbatesc , si cred ca undeva in weekend
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 07 Dec 2010, 8:33 pm

Virus sa stii ca ma intereseaza si pe mine. Astept cu nerabdare Smile .
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de zsofia Mar 07 Dec 2010, 9:30 pm

Ce ma bucur VIrus ca construiesti un tipar ,eu am lucrat la fabrica de confectii pantalon barbati,am fost ,trainer pe linie si acolo am invatat totul numai sa croiesc un pantalon asta nam facut ,dar daca pot sa invat si acest lucru sa croiesc un pantalon atunci o sa fiu super profesionist ca tine.Si apropo de pantalon acum m-am convins ca nu se inghete sotul rade Imi pare bine de cunostinta Zsofia
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de geany Mar 07 Dec 2010, 11:11 pm

virus a scris:diada ,promit ca o sa fac un text in care o sa explic constructia tiparului de pantalon barbatesc , si cred ca undeva in weekend

Unde, unde sa vin si eu boo Tiparul de pantalon, cred ca am printre hartiile de la scoala teoria, trebuie sa le caut sa vad... poate aduc niste completari Twisted Evil
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de diada Mier 08 Dec 2010, 9:06 pm

Multumesc, abia astept! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Pantaloni de dama sau barbatesti - 2 - Pagina 3 Empty Re: Pantaloni de dama sau barbatesti - 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB