Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyIeri la 11:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:00 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

+141
boricianu
rozi72
carmen stoianov
adelykitt
milky
danadea
cld
DANIELA.I
Comoara casei
elag
mariaz_09
dananiela_75
mnarcisa
ginar
jojoali
doraly
lucky
corny
Maria-Iulia
violetas
squirrel
marag68
letho
niko1982
poioro
mariana2000
Nortia
Uca
marilyn
silvisor
pinki20
Didem
camelia12
v_adina
loredanaursachi
Gabiuta
firicel
teisoara
cory74
Iulia40
Monalisse
Maria51
ana_dark84
emmancita
daniela60
tamara
sandydeea
marisabel
greieras
mira24
ema
clara birau
corneliabenesch
mihaelavama
anca_22
dany37
Noemi
nedelcu mirabela
aba
MihaelaT
amoni
almma_almma2000
veroniquero
cristinelu
europolis
betymi72
samo99ro
SilviaDumitrescu
sweetie
CLAUDIA BUNGEANU
Angelica18
cris_io_mat
marioana
kla78
sarsuraki
Ana Maria
alexa25
denis21
denisa_rachid
anne-marry
alemarver
Serban Valentina
alegria
rosita
myky7robc
ivanoiuadela9
SILVI
carmenush
bubu85
Raresuca
NEAGU LAURA
geany
Nicoleta Irimescu
lennny
Giobsy
canadianca50
alimami
antonina
klara
cappy85
ribana
Linuta
dicioanacris
ligia27
PAULA CONSTANTIN
simonag
corina78
clau_andro
irish05
fabia25
DouaMainiStangi
Admina
Dianette
denygina
skygirl
ady_kat
ramona75
dianavieru
gabri
adriana33
Donattela
Ariadna30
cris69
violeta_10
dada17
rebecca
ciucamona
solmizel
anca2010
aisha
24elena
Karina33
corilex
ancush
racolta melania
madalina78
Dionisia
Haydée
marlen372001
emilia.d
ioana soare
145 participanți

Pagina 11 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de alexa25 Lun 23 Aug 2010, 7:40 pm

Mulţumesc frumos pentru explicaţie. hug Am încercat de vreo 5 ori să lucrez modelul şi nu mi-a reuşit. Cred că este greşit.
Am să aleg altceva...sper să am noroc de data aceasta.

alexa25
alexa25
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 22/08/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de Ana Maria Lun 23 Aug 2010, 9:35 pm

Alexa, ai dreptate, schema este partial gresita si anume randurile de fata 4, 5 si 6 (randurile 7, 9 si 11 de pe schema). Acolo ar trebui ca in partea stanga, in locul semnului pentru scadere dubla, sa fie un semn fara liniuta din mijloc, insemnand o scadere simpla la stanga, respectiv: se trece un ochi nelucrat de pe andreaua stanga pe andreaua dreapta, se lucreaza ochiul urmator pe fata iar ochiul nelucrat se trece peste. Ai doua jeteuri (doua ochiuri in plus), prin urmare trebuie sa scazi cate unul la fiecare capat al modelului, pentru a ramane cu acelasi nr. de ochiuri. Asa ar trebui sa-ti iasa, daca ai rabdarea sa mai incerci o data. La primele trei randuri de fata schema este corecta, se lucreaza asa cum ti-a explicat Ioana.
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de sarsuraki Mier 25 Aug 2010, 9:14 pm

Buna seara
cum pot sa fac inchiderea la gat a unui pulover cu gluga asa cum este in imaginea urmatoare?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sarsuraki
sarsuraki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 75
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de rosita Mier 25 Aug 2010, 9:36 pm

Din ce inteleg eu din poza, inchiderea la gat este in V si nu foarte adanca, ca sa vina frumos gluga.
V-ul de la gat il faci scazand ochiuri de-a dreapta si de-a stanga lui, iar pentru aceasta trebuie sa imparti lucrul in doua jumatati si sa le lucrezi separat. Cred ca trebuie sa scazi destul de abrupt ca sa nu iti iasa V-ul prea adanc, asta depinde si de cat de groasa e lana ta, cred ca o proba de ochiuri te-ar ajuta sa hotarasti la cate randuri scazi si cate ochiuri.
Gluga mie imi pare cusuta de poncho, si inceputa din partea din fata (conturul fetei lui bebe) si continuata in spate cu scazaturi pentru motul acela lung. Ca sa obtii suprapunerea marginilor glugii pe care o cosi ulterior in V-ul de la gat, monteaza mai multe ochiuri decat sunt necesare, atunci cand incepi gluga. Pentru asta, la fel, te va ajuta proba de ochiuri pentru ca depinde de grosimea firului tau si de cat de mult vrei sa se suprapuna gluga acolo in fata asa incat sa se potriveasca bine in V.
Sper ca s-a inteles ceva Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de sarsuraki Mier 25 Aug 2010, 9:54 pm

Multumesc Rosita pupi
Oare merge sa ridic direct gluga fara sa o mai cos (eu de obicei asa procedez)?
sarsuraki
sarsuraki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 75
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de rosita Mier 25 Aug 2010, 9:58 pm

Ar trebui sa mearga, eu am crezut ca asa si era facuta in poza aia, am fost mirata sa vad ca e cusuta. Cred totusi ca trebuie sa iei in calcul cat de moale e lana ta. Uneori, o cusatura care la prima vedere pare cam in plus, are rolul sa tina o margine mai ferm si sa nu o lase sa se largeasca prea tare.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de denis21 Joi 26 Aug 2010, 9:10 am

Cred ca poti sa faci gluga circular,scazand pe parcurs.Spor la lucru ,sa ne arati cand e gata. tricot
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de ioana soare Joi 26 Aug 2010, 11:43 am

Gluga este cusuta pentru ca este lucrata separat, altfel nu vei putea sa-i dai acea forma. Se lucreaza un trapez inalt, cu latura de sus foarte scurta. Se indoaie pe jumatate si se coase , prima parte a lateralelor se cos intre ele pentru a forma tubul, iar restul se coase de rascroiala gatului.
La sfarsit se ridica ochiuri din decolteul in V si marginea glugii pentru a lucra bentita.

Pentru a putea lucra bentita suprapusa la decolteu trebuie in primul rand ca atunci cand incepi modelarea V-ului, sa inchei cateva ochiuri pe mijlocul fetei. Apoi continui cu scaderile pentru a realiza V-ul.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de sarsuraki Joi 26 Aug 2010, 10:46 pm

Ioana m-am gandit la varianta asta, cum ca bentita este atasata dupa. Eu am terminat un pulover cu gluga normala si anchior...numai ca e gatul prea golas...si singura solutie pare aceasta bentita. Problema e ca nu prea am inteles explicatia ta. Eu lucrez pe andrele circulare, practic scot ochiuri pe tot conturul glugii si al V ului...dar cum fac sa le petrec? Sau mai bine lucrez bentita separat cu extremele tesite ca un trapez , si-l cos petrecut?
sarsuraki
sarsuraki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 75
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de ioana soare Vin 27 Aug 2010, 9:56 am

Da, asa se procedeaza pentru partea petrecuta - marginile laterale ale bentitei se cos de mijlocul decolteului (partea unde ai incheiat ochiurile pe mijloc atunci cand ai inceput sa scazi pentru V)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de Dionisia Lun 30 Aug 2010, 1:27 pm

mie imi plac modelele acestea(mai ales primul, dar si al doilea : [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
am sa-l incerc, iar daca nu reusesc, va voi intreba



Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Mar 31 Aug 2010, 1:18 pm

canadianca50 inteleg ca vrei sa-ti faci o rochita simbioza tricot cu croit, sper ca te pot ajuta pozele de mai jos.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de kla78 Mar 31 Aug 2010, 11:59 pm

de cateva zile tot rasfoiesc forumul si ma minunez ce pot face manutele voastre,mii de felicitari,eu n-am prea intrat pe la alte subiecte in afara de croitorie dar cum am avut timp mi-am bagat nasul pe aici si pe la crostetat si am hotarat ca trebuie neaparat sa invat si eu ,ca urmare as vrea sa va rog sa-mi explicati cum se inmulteste la o maneca?cum se face fata-spate am inteles ,dar la maneca sub nici o forma nu-mi intra in cap,asa ca va rog daca aveti careva timp sa-mi explicati mai babeste zid ca-s cam tare de cap!multumesc si spor in continuare
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty .......................

Mesaj Scris de marioana Mier 01 Sept 2010, 7:24 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
As vrea sa fac ceva de genul pentru toamna, dar nu prea am idee cum sa incep si cum sa fac manecile. As vrea daca e posibil sa pot aduce mainile la orizontala fara sa se ridice. Poate cineva sa imi dea cateva indicatii?
marioana
marioana
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : USA
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de cris_io_mat Mier 01 Sept 2010, 9:25 pm

Foarte frumos...eu cautam ceva crosetat dar se fac lucruri minunate si cu andrelele...Cred ca nu se mai ridica miinile doar daca faci minecile separate ca la pulovere sau foarte bogata partea dintre mina si corp sa aiba de unde sa se traga materialul....sper ca m-ai inteles spor la treaba ca doar vine toamna si avem nevoie de lucrurile grosute
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 01 Sept 2010, 11:24 pm

Poti sa faci maneca raglan.Daca cauti pe forum gasesti explicatii pentru acest tip de maneca.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de ioana soare Joi 02 Sept 2010, 9:39 am

Angelica si acolo tot un raglan e lucrat.
Marioana ce vrei tu se numeste pulover. Dar daca vrei neaparat forma asta poti sa faci mansetele mai largi, si atunci cand ridici mainile se vor ridica doar manecile.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 02 Sept 2010, 10:31 am

Nicoleta Irimescu da e perfect ce mi-ai trimis asa ceva tot am intrebat de am naucit lumea .Asa vreau sa fac sus sutienul tricotat pentru-ca nu stiu croseta si apoi de sub piept pun material ,Iti multumesc mult
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 02 Sept 2010, 9:07 pm

Nicoleta Irimescu oare acolo sub sin e un pic inmultit ? pentru a da forma sutienului ? hug
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Joi 02 Sept 2010, 9:18 pm

Daca ai bustul mai mare cred ca merge cum zici tu. Dar daca nu tricotul ia forma sanului prin elasticitatea specifica.
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 02 Sept 2010, 9:23 pm

Nicoleta Irimescu multumesc mult tu esti ingerul meu indrumator
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Joi 02 Sept 2010, 9:50 pm

Smile kiss Ma bucur ca ti-am putut fi de folos !
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty PULOVER CU NASTURI

Mesaj Scris de CLAUDIA BUNGEANU Joi 02 Sept 2010, 9:56 pm

BUNA FETELOR,
AZI AM DESCOPERIT ACEST FORUM CAUTAND CEVA IN ACEST SENS.

AS DORI SA-MI TRICOTEZ UN PULOVER CU NASTURI SI LA GAT SA FIE IN V.ACUM CATIVA ANI AM TRICOTAT MULT DAR A TRECUT CEVA TIMP DE ATUNCI SI NU MAI STIU CUM SA RASCROIESC LA SPATE ,LA FETE SI PTR MANECI.
NU VREAU SA AIBA UN MODEL COMPLICAT.AM INCEPUT DEJA 4 OCH PE FATA ,2 OCH PE DOS.MA POATE AJUTA CINEVA,VA ROG?
AM INCEPUT DEJA SPATELE SI AM LUCRAT CAM 10 CM PE 96 OCH.
VA MULTUMESC SI ASTEPT RASPUNSURI DE LA VOI.

MihaelaT: Te rog sa citesti si Regulamentul acestui site!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Joi 02 Sept 2010, 10:29 pm, editata de 1 ori (Motiv : subiecte fuzionate)
CLAUDIA BUNGEANU
CLAUDIA BUNGEANU
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 02/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de CLAUDIA BUNGEANU Vin 03 Sept 2010, 3:07 pm

NU-MI DAU SEAMA CE AM GRESIT .TE ROG SA-MI SCRII.
CLAUDIA BUNGEANU
CLAUDIA BUNGEANU
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 02/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Vin 03 Sept 2010, 3:17 pm

Claudia bine ai venit printre noi.

Greseala ta e ca scrii cu majuscule. Asta inseamna ca tipi la ceilalti de pe forum. Smile
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB