Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

+129
valentyna_sweetly
monique
monatm
sonya65
ana_dark84
Gabiuta
AKD
godeta
DIRVARIU ALEXANDRINA
ELENA76
avr_dana
canadianca50
pisi
Ioana-Isabel
marya26
julix_2007
Roxanne
kitty_1973
subryna
mimmi
Lucia Ro
mirelaelena77
geany20062006
anc@
Love
AlinaJ.Bijoux
Anuk
dominiq
emi
rucsy
Nika_C
silvisor
pop maria
mihaelavama
firicel
Elisabeta1966
denis21
skyla
elena_iosipescu75
Lali
tatianamunteanu
pinocchio41able
kiss
cretu_veronica22
anigherman
cocav
denisa_rachid
SilviaDumitrescu
ADArt
Rodica Pavlidis
CCristinaC
Oana Crivat
vera_45
samo99ro
Ramonica
melus
LYNDA
StMihaela
ivanoiuadela9
romaya
Ana Maria
margot
roxx
mariaz_09
M.Emilia
europolis
catallinag
rivka
Medi
ancush
Camy
clodi
marina40
kla78
aidaalex
floralis
Giobsy
cris69
manuela29
danadea
MihaelaT
Dodo-pui
Danny24
Iulia40
geany
bibitu
florentina69
cory74
Karina33
Maci
ismi3ismi
diada
doni
aba
erika
Aditza
silvia s
petronela2008
betymi72
LauraFlo
ioana soare
claras
iuliana72
teisoara
lorinaoo1
MagdaMarin
ancuta_ancuta
dina_dorina
Ela
adelina24
Dragonfly
Clio_Ela
came_lia
Kristina
amnro
rdelia
Noemi
TD1
maria_covacef
ontika24
Angelica18
gabrielanninu
codruta-cosmina
nicola_
aurishta
violeta25
Serban Valentina
veniciuc nicoleta
Admina
133 participanți

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Votati geanta preferata!

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap2%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 2% 
[ 8 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap8%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 8% 
[ 35 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap3%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 3% 
[ 14 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap16%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 16% 
[ 73 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap3%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 3% 
[ 13 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap1%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 1% 
[ 5 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap2%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 2% 
[ 8 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap1%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 1% 
[ 4 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap3%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 3% 
[ 14 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap3%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 3% 
[ 13 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap0%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 0% 
[ 1 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap2%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 2% 
[ 7 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap0%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 0% 
[ 1 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap0%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 0% 
[ 2 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap5%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 5% 
[ 22 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap2%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 2% 
[ 11 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap0%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 0% 
[ 1 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap1%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 1% 
[ 4 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap27%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 27% 
[ 119 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap2%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 2% 
[ 10 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap6%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 6% 
[ 28 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap1%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 1% 
[ 5 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap2%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 2% 
[ 9 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap1%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 1% 
[ 4 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap8%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 8% 
[ 35 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_lcap1%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Vote_rcap 1% 
[ 3 ]
 
Total voturi : 449
 
 

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 17 Aug 2010, 2:09 pm

Multumesc mult ,doni,pt votul tau. Intr-adevar,eu le fac pt vanzare si nu-mi permit sa fac rabat de la calitate,ca sa zic asa...pt ca altfel ,am reclamatii... wink .Sunt multe aspecte de care tin seama: aspect executie,rezistenta,moda,pret,etc....e si multa munca ,dar iese ceva frumos...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de doni Mar 17 Aug 2010, 2:40 pm

ismi3ismi nici n-am stiut ca tu ai facut-o.Eu m-am uitat numai la genti Smile
am avut o geanta in stilul celei facute de tine dar din imitatie de piele aceeasi forma si marime.
si eu crosetez dar nu vand nimic, fac pt mine.
eu bijuurile cochietez pe vanzare
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de Maci Mar 17 Aug 2010, 2:58 pm

Felicitari tuturor pentru creatiile postate!
Cum zicea si Diada, e greu sa alegi una singura... Sunt superbe toate!
Bravo voua! aplauze aplauze aplauze
Maci
Maci
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 331
Varsta : 51
Localizare : Sebes- Alba
Data de inscriere : 23/01/2010

http://maci.webgarden.ro/

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de codruta-cosmina Mar 17 Aug 2010, 3:08 pm

Doni prin cuvintul lucrate la "meserie",se intelege multe.....un singur lucru e cert,.....toate celelalte fete incepatoare in fata ta nu mai au nici o sansa!Fara suparare dar ce se voteaza aici????
Si in final important e sa joci intr-un meci chiar si daca nu inscri nici un gol!
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de Karina33 Mar 17 Aug 2010, 4:09 pm

Eu am votat-o pe Mihaela ca-i interesanta, bibilita, curata, frumoasa, practica! Geanta ei! Sigur ca-i si ea la fel ca toate lucrurile frumoase pe care le face!

Mersi cui m-a votat! Eu am purtat geanta cu drag si-a fost remarcata, o lucram oricum, felicitari tuturor concurentelor! Si lasati intrebarile si comentariile negative deoparte!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de doni Mar 17 Aug 2010, 4:46 pm

codruta-cosmina a scris:Doni prin cuvintul lucrate la "meserie",se intelege multe.....un singur lucru e cert,.....toate celelalte fete incepatoare in fata ta nu mai au nici o sansa!Fara suparare dar ce se voteaza aici????
Si in final important e sa joci intr-un meci chiar si daca nu inscri nici un gol!
Ti se pare, am ales pe cea care mi-a placut mai mult.In al doilea mesaj am si zis ca m-am uitat numai la genti nici nu aveam de unde sa stiu cine e incepatore si cine nu.E dreptul meu sa ma exprim.Si a ta mi-a placut, e deosebita cu impletiturile alea multicolore si cu manerele alea fistichii.La ce sa zic.
Plus de asta am spus mai sus ca multe sunt pe acelas loc doi din punctul meu de vedere,sunt cele trei mentionate de mine mai sus pe locul unu.Si pe locul trei la fel. ca multe mi-au placut dar am avut voie sa votez doar una.
Dar daca eu spun acum ceva legat de lucratura, tehnica lucraturii tu se superi
Nu sunt critic de arta stai linistita doar ca sunt un pic pretentioasa.De ce sa pierzi timp si muncesti un model care iti place f mult si la final sa constati ca trebuie facut din nou? Ce ai simtit atunci?Nemultumire,suparare, regret, stres,chiar si ciuda uneori? Eu nu pot sa descriu in cuvinte ce simt atunci cand nu-mi iese ceva.Cand esti incepator se accepta e normal.Ca exercitiu e mama perfectiunii.
Dar daca e concurs nu e firesc sa castige cel mai bun?Si daca sunt votant nu e dreptul meu sa aleg?
Nici eu nu sunt super experta stai linistita,am in lucru o bluza acum din macrameu stil latino mai am de munca la volan o postez si dau voie sa ma botjocoresti cat vrei.
Eu aici pe forumul asta la crostea si tricot nu m-am afirmat pe alte forumuri da,caci cu asta am inceput activiatea forumistica.dar o sa vedeti ce lucrez eu in materie de croseta curand.
daca voiam ma bagam si eu la concurs ca poze cu ce fac eu mai am in calculator,dar din pacate nu pot sa lucrez contra cronometru de exemplu,cu data limita.
pt ca eu am putin timp al meu.
Inca o data iti zic nu fii trista, am spus doar ce ceea ce gandesc
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de cory74 Mar 17 Aug 2010, 5:54 pm

Geanta Kristinei mi se pare superba..., dar ma atrage foarte tare geanta Codrutei, te duce automat cu gandul la vacanta si mare... hug
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de Serban Valentina Mar 17 Aug 2010, 6:00 pm

Codruta Cosmina ,poate esti de acord ,cu ceea ce am propus eu.
Concursuri pe categorii: incepatori,priceputi si ff priceputi.
Premiile acordate cam in acelasi fel
Astfel toata fetele incepatoare sau avansate ,ar avea sanse mai multe de cistig.
Sigur import e sa participi ,nu sa cistigi.
In ce ne priveste ,nu suntem la sport ,un cistig cit de mic ar fi o motivatie si o
recompensa pentru migala si frumusetea lucrului facut de mina
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de Kristina Mar 17 Aug 2010, 6:30 pm

Eu as avea o alta propunere:
ca participantele sa trimita pozele la un admin/moderator si acesta sa le posteze anonim pe forum!
asa zic eu ca nu ar fi asa multe discutii inutile.
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de dina_dorina Mar 17 Aug 2010, 6:45 pm

Kristina,consider ideea ta foarte buna,cred ca asa ar fi cel mai cinstit fata de fiecare participanta.Ar fi frumos sa se si aplice la urmatorul concurs.
Nici ideea Valentinei nu este rea deloc,asa chiar si fetele care sunt noi in aceste indeletniciri ar avea sanse mult mai mari la a castiga un premiu.Acum sa nu uitam ca mai este nevoie si de sponsori.Ei,cine se ofera......? dama
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de florentina69 Mar 17 Aug 2010, 7:20 pm

Fiecare gentuta e deosebita.Felicitari tuturor.
Regulile unui joc sunt cunoscute de la inceput si alegi sa participi sau nu.
Daca ai participat si nu ti-a placut altadata nu te mai bagi.Simplu.
Acum voi vota si eu.
avatar
florentina69
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 10/10/2009

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de ioana soare Mar 17 Aug 2010, 7:31 pm

Kristina a scris:Eu as avea o alta propunere:
ca participantele sa trimita pozele la un admin/moderator si acesta sa le posteze anonim pe forum!

Super ideea ta Kristina! Mi-ar placea asa un concurs, ar fi foarte interesant!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de bibitu Mar 17 Aug 2010, 7:33 pm

sunt frumoase toate gentile ,am votat si sunt de acord cu ceea ce a spus Kristina,asa nu ar mai fii suspiciuni,pacat ca nu au acces si incepatoarele sa castige ,totusi bine venit concursul ,caci s-au mai descoperit si alte modele
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de geany Mar 17 Aug 2010, 7:35 pm

Se pare ca titlul acestui subiect este VOTAREA.

S-a cerut sa votati, comentariile bune sau rau intentionate se vor discuta dupa final.

Frumos sau urat, ingrijit sau dezmatat, fiecare puncteaza dupa regulament si observatiile personale. Insa... ar trebui sau n-ar trebui nu are ce cauta la acest subiect. Ati putea fi scurte si la obiect daca vreti sau pur si simplu sa dati votul si sa treceti la cafenea.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de codruta-cosmina Mar 17 Aug 2010, 7:37 pm

"Capul plecat sabia nu-l taie!"mai bine taceam din gura....ce s-a inteles pina la urma.Iertare fetelor !!!! peace
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de Iulia40 Mar 17 Aug 2010, 7:48 pm

Toare gentile sunt frumoase, dar le deosebeste experienta in crosetat si manerele folosite. Nu am nimic uc nimeni si mai putin cu Mihaela dar o obiectie este de facut referitor la geanta ei. Geanta este doar jumatate crosetatat caci jumatate (manerele si fundul) este refolosit si daca ne uitam la tema concursului specifica "Tema concursului este impletirea unei genti, din fire textile. Deci se accepta orice: tricotata, crosetata, impaslita, combinatie intre acestea trei. Daca mai sunt metode de asamblare a firelor, pentru a obtine o geanta, va rog sa ne intrebati daca sunt acceptate. In general nu impunem nici marime, nici forma si nici culoare. Asa cum spune titlul, vrem o geanta de vacanta, de vara. Sa fie ceva placut si usor de purtat, din fire nu prea groase, normal, pentru a fi placuta vara. Sa fie captusita, e de preferat, pentru ca nu ar avea rost sa se strice lucrul vostru migalos. Daca e impaslita, normal ca nu va trebui captusita. " Aici nu se specifica ca putem folosi manere si funduri in intregime.
Sper ca nu am deranjat pe nimeni cu aceasta precizare dar trebuie sa ne conformam regulamentului.

Oricum eu sunt mandra de posetuta mea si am facut furori cu ea Smile
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de Danny24 Mar 17 Aug 2010, 8:15 pm

Votat si eu Smile. Felicitari tuturor participantelor kiss
Danny24
Danny24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de Dodo-pui Mar 17 Aug 2010, 8:17 pm

Dragelor eu SUNT O CASTIGATOARE chiar daca geanta mea nu e votata...pentru ca am facut ce-mi place,pentru ca sincer nu ma intereaza ce premiu este in joc,pentru ca am vazut atat de multe genti frumoase si tot atatea idei...si DA sunt o castigatoare caci am acces la acest site...iar la un concurs important e sa participi
Flowers Flowers Flowers Flowers Flowers
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 17 Aug 2010, 11:01 pm

Am zis ca nu scriu la acest subiect pana la incheierea concursului pentru a nu lasa loc interpretarilor, dar chiar nu pot.
Iulia40, daca citeai postarile de la celalalt subiect vedeai ca am intrebat, asa ca pun aici acea discutie.


MihaelaT a scris:Am mai citit o data prima postare
Tema concursului este impletirea unei genti, din fire textile. Deci se accepta orice: tricotata, crosetata, impaslita, combinatie intre acestea trei.
si ma gandeam acum daca simbioza se poate ca eu vreau crosetato-croitorito care o fac si de nu intra-n concurs ca mi s-a pus pata Smile dar atunci trebuie sa mai fac inca una de vreau sa particip beat

Admina a scris:
Mihaela, eu nu as merge chiar la crotorit-impletit. Stiu ca e o moda, o sa o trag de urechi pe Euro, ca v-a invatat la prostii... rade Intre tricotat si crosetat, se poate face o simbioza, sau intre tricotat-crosetat-impaslit, dar as lasa croitoria afara din asta. Ma rog, o veti folosi, cat de cat, la captuseala, cred.

MihaelaT a scris:
Aha, am priceput, Admina...
Nu €polis e vinovata rade ci picasaweb ca acolo mi-a tras o geanta cu ochiul care avea manerele, fundul si inca o bentita din material, iar eu o vedeam altfel. Oricum o fac, ca am inceput-o, dar acum sa ma gandesc ce aleg doar crosetat ca tricotatul nu-mi place.
Acu par carcotasa rade ...din moment ce se pot folosi manere de bambus, de exemplu, de ce nu as pune si eu manere croitorite Smile


Admina a scris:
Mihaela, tu vrei doar manerele croitorite? Nu stiu de ce aveam impresia ca mai mult, din geanta. Pai e ok, asa. Avand in vedere ca poti cumpara manere de-a gata, de piele sau de lemn/ plastic, nu vad de ce nu le poti face chiar tu, din material textil. Dar preponderentul sa fie din fire, asta va rog sa o luati ca regula. Nu e problema daca apar bucati de piele, materiale textile, margele, tinte, etc... Important e sa fie intr-un fel sau altul, impletita din fire.

Din raspunsul Adminei am inteles ca pot folosi manere din alt material, bucati de textile si in rest sa fie crosetata.
In al doilea rand vreau sa cred in continuare ca se voteaza geanta, nu omul asa cum s-a crezut...
Edit:Nici incepatoare nu sunt, dar nici experta, sa zic ca-s undeva la mijloc si asta se poate vedea in albumul meu.
Multumesc celor care m-au votat si pana la incheierea concursului nu mai intervin.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de danadea Mar 17 Aug 2010, 11:15 pm

Fetelor, nici geanta mea nu este votata (mie imi place cum a iesit si beneficiara este chiar incantata de ea si de vesta - ieri i-am facut si un colier), dar, haideti, va rog frumos sa nu stricam ceva frumos - ca pana la urma bogatia cu care ne-am ales zilele acestea datorita atator idei si modele si forumul in sine sunt importante, nu premiile - pentru ca din prostii de genul acesta se chiar poate strica armonia de pe forum (eu am mai fost intr-un forum care din exact aceleasi motive s-a cam destramat - si imi pare raiu, ca la inceput mi-a placut tare mult)
Deci, fetelor, felicitari tuturor, pentru ca pana la urma, toate am muncit la gentile noastre si haideti sa nu stricam tot ce am avut pana acum pe acest forum : armonia si prietenia, care atat de greu le mai gasim in ziua de astazi
Va pup pe toate!
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de manuela29 Mar 17 Aug 2010, 11:21 pm

Felicitari tuturor participantelor la concurs!Desi mi-au placut mai multe genti dispun doar de un vot care va pleca spre concurenta cu nr 4 (Kristina).
manuela29
manuela29
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 168
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de cris69 Mier 18 Aug 2010, 12:05 am

am votat dupa ce am vazut si nu exagerez de trei ori toate gentile.imi plac multe dintre cele prezentate. sincer toate sunt frumoase dar pana la urma m-am gandit ca sunt la magazin si nu imi pot permite sa cumpar decat una asa ca votul meu a mers la silvisor.
felicitari tuturor.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de Serban Valentina Mier 18 Aug 2010, 8:45 am

Dragele mele , daca ne expunem niste idei si pareri in modul cel mai onest cu putinta,deschis intr-un limbaj cit se poate de civilizat ,eu cred ca nu ar trebui sa supere pe nimeni , nici macar pe moderatoarele acestui Forum (vezi GiobsY,Mihaela T)

Nu cred ca o prietenie se poate strica dintr-un schimb valoros de idei.
Danadea,te-as invita cu mult drag ,sa citesti ce am scris si la pag.3
Te astept cu un raspuns ,daca ai timp,pe Forum.

Asa ca fetelor,nu fiti suparaciose,nu aveti de ce ,toate depun pasiune si munca in ceea ce fac ,altfel nu ar scrie pe acest Forum deosebit de util si practic.


Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de Giobsy Mier 18 Aug 2010, 9:18 am

Valentina, eu nu sunt moderatoarea acestui forum si nici suparata nu sunt. De altfel, nici nu am facut vreun comentariu si nici nu voi face.
Probabil ai vrut sa scrii Geany.


Ultima editare efectuata de catre Giobsy in Mier 18 Aug 2010, 9:43 am, editata de 1 ori
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de adelina24 Mier 18 Aug 2010, 9:27 am

Intrebare :De ce iese balacareala la orice concurs ?
Raspuns : Sa le depistam pe suparacioase !

Revenind la oile noastre , toate lucrarile sunt muncite asta este clar , dar cine ar vrea sa poarte o geanta deslanata sau cu colturile lasate de parca este o sacosa de facut piata .Gentile pe care le-am remarcat au fost alese dupa ideea ca as vrea sa imi cumpar o geanta si la ce m-am uita . Geanta pe care as fi cumparat-o in final pe aceea am votat-o . Mai este o chestiune si de gusturi .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 3 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB