Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

+129
valentyna_sweetly
monique
monatm
sonya65
ana_dark84
Gabiuta
AKD
godeta
DIRVARIU ALEXANDRINA
ELENA76
avr_dana
canadianca50
pisi
Ioana-Isabel
marya26
julix_2007
Roxanne
kitty_1973
subryna
mimmi
Lucia Ro
mirelaelena77
geany20062006
anc@
Love
AlinaJ.Bijoux
Anuk
dominiq
emi
rucsy
Nika_C
silvisor
pop maria
mihaelavama
firicel
Elisabeta1966
denis21
skyla
elena_iosipescu75
Lali
tatianamunteanu
pinocchio41able
kiss
cretu_veronica22
anigherman
cocav
denisa_rachid
SilviaDumitrescu
ADArt
Rodica Pavlidis
CCristinaC
Oana Crivat
vera_45
samo99ro
Ramonica
melus
LYNDA
StMihaela
ivanoiuadela9
romaya
Ana Maria
margot
roxx
mariaz_09
M.Emilia
europolis
catallinag
rivka
Medi
ancush
Camy
clodi
marina40
kla78
aidaalex
floralis
Giobsy
cris69
manuela29
danadea
MihaelaT
Dodo-pui
Danny24
Iulia40
geany
bibitu
florentina69
cory74
Karina33
Maci
ismi3ismi
diada
doni
aba
erika
Aditza
silvia s
petronela2008
betymi72
LauraFlo
ioana soare
claras
iuliana72
teisoara
lorinaoo1
MagdaMarin
ancuta_ancuta
dina_dorina
Ela
adelina24
Dragonfly
Clio_Ela
came_lia
Kristina
amnro
rdelia
Noemi
TD1
maria_covacef
ontika24
Angelica18
gabrielanninu
codruta-cosmina
nicola_
aurishta
violeta25
Serban Valentina
veniciuc nicoleta
Admina
133 participanți

Pagina 6 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Votati geanta preferata!

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap2%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 2% 
[ 8 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap8%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 8% 
[ 35 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap3%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 3% 
[ 14 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap16%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 16% 
[ 73 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap3%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 3% 
[ 13 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap1%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 1% 
[ 5 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap2%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 2% 
[ 8 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap1%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 1% 
[ 4 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap3%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 3% 
[ 14 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap3%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 3% 
[ 13 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap0%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 0% 
[ 1 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap2%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 2% 
[ 7 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap0%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 0% 
[ 1 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap0%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 0% 
[ 2 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap5%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 5% 
[ 22 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap2%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 2% 
[ 11 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap0%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 0% 
[ 1 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap1%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 1% 
[ 4 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap27%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 27% 
[ 119 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap2%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 2% 
[ 10 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap6%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 6% 
[ 28 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap1%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 1% 
[ 5 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap2%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 2% 
[ 9 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap1%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 1% 
[ 4 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap8%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 8% 
[ 35 ]
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_lcap1%CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Vote_rcap 1% 
[ 3 ]
 
Total voturi : 449
 
 

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de vera_45 Joi 19 Aug 2010, 7:58 pm

si cand credeam ca am gasit si eu o oaza de racorire din lumea asta rea si invidioasa, ca am gasit niste persoane, chiar daca nu le cunosc personal, carora le place frumosul, care isi gasesc timp pentru ceva atat de migalos, femei rabdatoare si intelepte.....fasss, m-am dezumflat, ce faceti doamnelor? tot ce ati lucrat este frumos, unele mai frumoase decat altele, ca asa e si in viata, unii sunt mai frumosi decat altii, altii sunt mai intelepti, altii mai bogati si lista ar putea continua, dar ce iese din inima aceea face frumusetea unui om nu neaparat frumusetea fetei, asa si cu aceste genti...ce-mi place mie nu place alteia s.a.am.d ...de aia se cheama concurs si se si voteaza.....hai, reveniti-va ca vine iarna si vor trebui multe chestii tricotate si aratate si altora sa ne bucuram impreuna
vera_45
vera_45
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de Admina Joi 19 Aug 2010, 8:01 pm

Votarea se va incheia maine, vineri 20.08 la ora 24 (ora Romaniei). In acel moment se va inchide sondajul si se vor putea inscrie noi mebrii, pe forum. Premiile sunt:

Locul I:
* Mânere pentru genţi “Isabella”, oferite de Firetricotat.ro

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Image006_3

* Materiale auxiliare in valoare de 50lei, oferite de Merceria.ro (manere pentru genti din imitatie de lemn sau bambus, captuseli, magneti pentru genti, inele tip D, nasturi, balene de plastic, etc.)
* 250g fire 50% lana, 50% acryl.

Locul II:
* Brosa si cercei, by Ioana Soare:
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Dscn2410 CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Dscn2310
* Materiale auxiliare in valoare de 50lei, oferite de Merceria.ro (manere pentru genti din imitatie de lemn sau bambus, captuseli, magneti pentru genti, inele tip D, nasturi, balene de plastic, etc.)
* 250g fire 50% lana, 50% acryl.

Locul III:
* Brosa si cercei, by Ioana Soare:
CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Dscn2412 CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Dscn2411
* Materiale auxiliare in valoare de 50lei, oferite de Merceria.ro (manere pentru genti din imitatie de lemn sau bambus, captuseli, magneti pentru genti, inele tip D, nasturi, balene de plastic, etc.)
* 250g fire 50% lana, 50% acryl.


Premiul IV:

* Un pachet de fire si accesorii in valoare ~ 35 lei, oferite de Love.

Au mai fost oferite, din partea unei participante la concurs, niste accesorii pentru impletit (andrele, crosete, ace pt torsade). Propun reportarea acestor premii, desi initial am acceptat sa fie oferite tot la acest concurs. Nu ar fi corect, deoarece nu au fost anuntate la inceputul concursului si poate aparea situatia in care membra respectiva va castiga premiile oferite chiar de ea. Se vor mai organiza concursuri sau chiar subiecte motivationale (nu stiu cum sa le numesc, gen knit along sau "provocarea" de la bijuterii din fimo, sau subiectul lui Marlene).

Vreau sa-mi spun parerea privitor la acuzatiile unora dintre voi. Am mai spus-o si o repet, daca vreau sa favorizez pe cineva, sub o forma sau alta, aflu adresa si ii trimit un colet cu te-miri-ce, nimicuri sau lucruri interesante, bune de avut la indemana. Nu are rost sa organizez concursuri si sa "favorizez" o moderatoare, pentru a-i arata recunostinta. zid
Concursul acesta a fost special conceput pentru toate cele ce impletesc, in orice forma. De aceea am si ales combinarea acestor metode sau doar una singura, dar toate intr-un singur concurs, cu o singura tema. Am spus-o in repetate randuri, se accepta genti fara captuseala, nu era nevoie sa stiti croitorie pentru a participa la acest concurs. Intre noi fie vorba (pasionate de hand-made, toate), nu prea putem fugii de cusut, in multe activitati de lucru de mana. Macar partile unui pulover trebuie imbinate, se cos brosele de suportul cu ac, etc. Deci sa nu stii sa cosi o captuseala (dreapta, fara fermoar, sau buzunare), nu era cazul la niciuna dintre participante. Apoi nivelul de indemanare, experienta, perseverenta, etc. isi spuneau cuvantul, in produsul finit. Ma repet, nu este nevoie sa fii experta intr-un domeniu, ajunge sa fii perfectionista!
Intre geanta postata de Kristina si cea postata de Mihaela, nu e mare diferenta. Una dintre ele a folosit manere confectionate de ea, cealalta a luat manerele de la o alta geanta. Dar cu toate stim ca exista si am cautat, manere de genti, gata facute. Mai sus este o poza cu manerele de la premiul I, daca una dintre concurente folosea astfel de manere, era vreo problema? Daca trebuia sau nu, sa specific acest lucru, nu inteleg de ce ar fi vina Mihaelei. Cand au fost postate gentile, in concurs, a ei si a Kristinei, nu a comentat nimeni nimic, de genul: dar este voie? pot folosi si eu? etc. Am specificat intr-un mesaj din timpul concursului:
Admina a scris: Dar preponderentul sa fie din fire, asta va rog sa o luati ca regula. Nu e problema daca apar bucati de piele, materiale textile, margele, tinte, etc... Important e sa fie intr-un fel sau altul, impletita din fire.
Consider aceste mici comentarii, total deplasate, atata timp cat apar la spartul targului.
De asemenea, toate creatiile raman in concurs, pana la sfarsitul votarii. Cele care vor sa se retraga, inclusiv dintre castigatoare, nu mai au acest drept, deoarece participarea lor este validata, mergem inainte. Se pot dona premiile, altor participante, sau reporta pentru un alt concurs, eventual. Nu mi-au placut niciodata telenovelele si nu le voi alimenta, in cadrul forumului. off topic


_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de Oana Crivat Joi 19 Aug 2010, 8:25 pm

Felicitari tuturor participantelor! Pacat ca orice intentie frumoasa se termina cu discutii inutile. Oare n-o sa reusim niciodata sa ne bucuram de ceva fara ca rautatea, invidia, cleveteala, inutile in mod sigur, sa apara acolo unde ar trebui sa fie doar admiratie, multumire si bucurie?
Draga Mihaela, chiar daca tu nu vrei sa mai participi la concurs, mie cel mai mult mi-a placut geanta ta. N-am spus ca e cea mai frumoasa in mod "categoric". E cea mai frumoasa pentru gustul meu. Si cum gusturile nu se discuta, accept din start ca nu e obligatoriu sa-i mai placa si altcuiva. Felicitari pentru ideea pe care ai avut-o!!!
Oana Crivat
Oana Crivat
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Braila
Data de inscriere : 15/03/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de CCristinaC Joi 19 Aug 2010, 8:30 pm

Sa zic, sa nu zic... zic chiar cu riscul ca ma dati afara (numa ca adunati-va mai multe ca sint mare)
Deci, fa (pardon) doamnelor, ce e harababura asta aci? Nu va e de ajuns mahalageala (daca o exista cuvintul asta) de linga bloc? Dati-o naibii de mindrie si purtati-va ca niste doamne ce sinteti. V-ati gindit ce se intimpla daca era geanta voastra in locul gentii MihaeleiT(care este frumoasa ce-i drept) ? Faceati fata presiunii? Eu nu as fi suportat sa vad cum ar fi fost calcata in picioare munca mea. Asa ca, Mihaela iti multumesc ca ai facut o geanta cu mult mai frumoasa decit a mea.
De votat m-a votat o singura persoana (careia ii multumesc frumos) al doilea vot fiind al meu, caci recunosc, fairplay-ul meu a lasat de dorit. E drept ca e prima mea tentativa de geanta, se lasa, se ridica, se... E o traista, dar stiti ceva? Traista mea, in patru zile de purtat a primit o gramada de laude, am fost oprita pe strada de fix 7 persoane necunoscute(am numarat) care m-au intrebat de unde am cumparat-o si care m-au felicitat cind au auzit ca am facut-o eu. De prietene, vecine, colaboratori, cunostinte, nu mai vorbesc. Si-cireasa de pe tort-am primit o comanda de o geanta asemanatoare doar ca alba si cu un singur miner, gen banda, ca sa poata fi purtata ca o traista si voi primi 50€.
In consecinta: eu mi-am primit premiul deja si ii multumesc celei care m-a motivat sa tricotez prima mea geanta, chiar daca e o traista.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty FELICITARI!!!

Mesaj Scris de Rodica Pavlidis Joi 19 Aug 2010, 9:13 pm

Felicitari la toate!!!!
Sinteti foarte creative!

SUCCES!!!!!!
Rodica Pavlidis
Rodica Pavlidis
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : inenezuelaternet v
Data de inscriere : 03/08/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de ADArt Joi 19 Aug 2010, 9:19 pm

Sunt deosebit de frumoase toate gentile. Greu de ales. Felicitarile mele tuturor Smile si stiti voi...."make love...." wink kiss
ADArt
ADArt
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 77
Varsta : 44
Localizare : Trier, Germania
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.madebyada.com

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de romaya Joi 19 Aug 2010, 10:18 pm

Zise admina la inceputul concursului :
"Tema concursului este impletirea unei genti, din fire textile. Deci se accepta orice: tricotata, crosetata, impaslita, combinatie intre acestea trei. Daca mai sunt metode de asamblare a firelor, pentru a obtine o geanta, va rog sa ne intrebati daca sunt acceptate.
Dialog la pagina 5 cand incep sa apara genti postate :
"Am mai citit o data prima postare

Tema concursului este impletirea unei genti, din fire textile. Deci se accepta orice: tricotata, crosetata, impaslita, combinatie intre acestea trei.

si ma gandeam acum daca simbioza se poate ca eu vreau crosetato-croitorito care o fac si de nu intra-n concurs ca mi s-a pus pata Smile dar atunci trebuie sa mai fac inca una de vreau sa particip beat
"Mihaela, eu nu as merge chiar la crotorit-impletit. Stiu ca e o moda, o sa o trag de urechi pe Euro, ca v-a invatat la prostii... rade Intre tricotat si crosetat, se poate face o simbioza, sau intre tricotat-crosetat-impaslit, dar as lasa croitoria afara din asta. Ma rog, o veti folosi, cat de cat, la captuseala, cred.
"Aha, am priceput, Admina...
Nu €polis e vinovata rade ci picasaweb ca acolo mi-a tras o geanta cu ochiul care avea manerele, fundul si inca o bentita din material, iar eu o vedeam altfel. Oricum o fac, ca am inceput-o, dar acum sa ma gandesc ce aleg doar crosetat ca tricotatul nu-mi place.
Acu par carcotasa rade ...din moment ce se pot folosi manere de bambus, de exemplu, de ce nu as pune si eu manere croitorite Smile
"Mihaela, tu vrei doar manerele croitorite? Nu stiu de ce aveam impresia ca mai mult, din geanta. Pai e ok, asa. Avand in vedere ca poti cumpara manere de-a gata, de piele sau de lemn/ plastic, nu vad de ce nu le poti face chiar tu, din material textil. Dar preponderentul sa fie din fire, asta va rog sa o luati ca regula. Nu e problema daca apar bucati de piele, materiale textile, margele, tinte, etc... Important e sa fie intr-un fel sau altul, impletita
din fire.
Am postat asta pentru aducere aminte si pentru ca sunt :"clevetitoare,rautacioasa ,invidioasa ,nu stiu sa pierd ..si alte asemenea " epitete ";multumesc doamnelor.
Eu cred ca s-au schimbat regulile pe parcursul jocului ,ceea ce nu este CORECT ,mi-am exprimat civilizat parerea,nu am atacat persoanele sau produsele lor .Dar pentru ca se pare ca nu-i bine sa ai "printipii ",nu voi mai comenta pe acest forum.
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 19 Aug 2010, 10:22 pm

Am scris aici pentru ca nu vreau sa stric acest subiect.

Ce voiam sa fac i-am aratat poza Adminei ca ea este organizatorul acestul concurs, nu am pus-o pe forum ca era modelul ce-l doream, era secret pana postam geanta mea. Asa cum nimeni nu a dezvaluit ce lucreaza(prin poze) nici eu n-am facut-o.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Joi 19 Aug 2010, 10:23 pm

sa zic si eu ceva..si sper sa fiu ultima..Ca si la discutiile iscate la concursul castigat de mine zic la fel:daca a fost votata de majoritate inseamna ca este cea mai cea...
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 19 Aug 2010, 11:40 pm

EEEEE nu ca ...nu se mai poate sa tac.
Sunt revoltata ca Mihaela_T a zis ca se retrage. Pai de ce sa te retragi? Asa stii tu sa fii un bun crestin? Eu auzisem ca prin cartile sfinte (auzisem ca eu nu am citit) se spune sa intorci si obrazul celalalt, tu ce faci? Esti lasha. Te retragi repede. Asa fara batalie? Renunti asa usor? Adica ce vrei sa spui ca cele care sunt rautacioase au dreptate? Sau poate nimeni nu a fost rautacios. Si-au spus doar parerea, e parerea lor, o respectam, ramane notat in analele forumului si atat. Sau unele au spus/scris o vorba care nu a dat prea bine in context. (a se vedea ceva de genul " Scris de codruta-cosmina la data de Mar 17 Aug 2010, 11:46
.Mihaela dupa cum spuneam zilele trecute se vede vechimea in arta lucrului de mina...si vechimea pe forum...toata lumea te respecta si te apreciaza!"), de unde se intelege ca voturile sunt din respect si apreciere nu pentru munca depusa la geanta pentru cum arata geanta etc etc... Dar eu cred ca nu s-a gandit ca ii vom rastalmaci vorbele si ca MIhaela se va supara. E adevarat ca si eu m-as fi suparat in locul ei, dar nu m-as fi retras nici de nebuna, numai asa de-a naibi (nu ca nu as fi a naibi) as participa la absolut toate concursurile si as face tot posibilul sa castig (ca doar daia particip)
Ma lungesc cu vorba dar nu pot sa inchei pana nu spun 2 vorbe si referitor la
"Scris de Serban Valentina la data de Mar 17 Aug 2010, 10:43
Cred ca ar fi interesant ,de organizat concursuri pentru incepatori ,priceputi sau foarte priceputi in ale lucrului de mina.
Spun asta deoarece ,eu cred ca organizarea la gramada a concursului niciodata nu va cistiga un concurent(nou venit si mai putin initiat ,in ale lucrului de mina.)
Nu s-ar mai crea suspiciuni si discutii contradictorii.
Desigur si premiile acordate vor fi pe masura complexitatii concursului."
Te rog sa cauti concursurile care au avut loc pe acest forum si ai sa vezi ca au fost si pentru incepatoare, si pentru avansate, si pentru toata lumea si pentru cine vrei si pentru cine nu vrei. Dar la toate se pune problema de incredere. Pentru ca toate sunt online, pentru ca traim intr-o perioada in care tehnica e destul de avansata, si daca nu este incredere si onestitate... atunci..... nu ar trebui sa participam la astfel de concursuri, nu ar trebui sa ..... multe lucruri, dar m-am lungit destul .
P.S. Mihaela e cea mai urata decizie pe care ai luat-o pe acest forum sa te retragi din concurs . Si te rog sa analizezi spusele mele, (si nu numai ale mele) sa chibzuiesti, sa te uiti in oglinda si sa vesi daca tu esti acea persoana lasha, si sa ne anunti ca ai/ti-ai revenit si mergi mai departe cu pieptul inainte si fruntea sus.
P.S.1 Administratorilor aici se retrage care vrea asa... dupa cum vrea muschiul lui? eeeee da ce e acilea?
aaa si un P.S.2 si gata rade - Propunere
Mihaela_T sa faca cate o geanta identica, da identica, pentru toate fetele care au votat-o si cate una asa cum o dori ea pentru toate celelalte forumiste ]
Hai va pup ca ma omoara adminele

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de europolis Joi 19 Aug 2010, 11:52 pm

Frateeeeeeee, da cu mine ce aveti de ma tot pomeniti? rade Eu propun sa-mi dati mie premiu ca geanta mea pentru concurs s-a rupt inainte a-i termina fundul rade Daca n-am aruncat inceputurile gentii va fac poza maine, oricum va pot arata ghemul wink Si ca sa nu muriti de curiozitate sa stiti ca facusem cozi/nade din blugi vechi rade
Sper ca nu-s off topic ca am vorbit de geanta mea moarta inainte de a se naste peace
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de denisa_rachid Vin 20 Aug 2010, 12:12 am

Doresc si eu sa va felicit pe toate pentru gentile realizte...mie imi mai trebuie vreo cativa ani ca sa ajung la perfomantele voastre.

Felicitari!
denisa_rachid
denisa_rachid
helper
helper

Numarul mesajelor : 31
Localizare : Maroc
Data de inscriere : 13/08/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de Vizitato Vin 20 Aug 2010, 12:22 am

Felicitari concurentelor! Cu voi mai sper ca voi vedea din ce in ce mai putine genti ieftine, gen "chinezesti", asa ca pricepute sunteti... doar sa faceti cadouri hug .
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty votare

Mesaj Scris de mariaz_09 Vin 20 Aug 2010, 12:25 am

Mihaela,de cand am vazut geanta ,am ramas foarte incantata si o sa o iau de model pentru fata mea.Nu lua in seama prostiile,esti talentata si ai lucrat frumos.Meriti premiul cel mare......Felicitari!!
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de codruta-cosmina Vin 20 Aug 2010, 12:33 am

FETELOR!!!imi pare ENORM,ENORM de rau ca cuvintele mele asa s-au interpretat.....Mihaela...inca o data imi cer scuze!respectul il are ptr.ca singura,singurica si l-a cistigat in fata voastra,am si zis...jos pararia!Care dintre voi nu poate respecta un om care e pretutindeni....cum intrebi ceva si ai o problema...cine te ajuta...MIHAELA! Prin cuvintul VECHIME PE FORUM=vechimea ,experienta care a dobindit-o aici cu voi {iam vazut toate creatiile..de la croitorit,torturi,mincaruri}femeia asta e peste tot!!!cum sa nu o apreciezi ,din start!Daca de la mine a plecat totul...ma shot
Tocmai am iesit de pe concursul ce l-ati avut de paste....am vrut sa ma pun in pat si zic...stai sa mai arunc un ochi sa vad ce mai zice-ti.....
Nu-mi zice-ti ca sint ca MAISTRA ,la votarea de paste ........
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 49
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de cocav Vin 20 Aug 2010, 12:35 am

Felicitari concurentelor !
Toate gentile sunt minunate, votul meu il dau concurentei cu numarul 7.
Succes !!!!
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 20 Aug 2010, 12:45 am

Cosmina, nu ai de ce sa-ti ceri scuze, stai linistita ca nu m-ai suparat, nu m-am suparat nici pe celelalte care au comentat. Dupa postarea ta am scis ca sper ca se voteaza geanta, nu omul tocmai pt a nu se intelege gresit ce ai scris.
Ca m-a deranjat ca s-a scris ca am incalcat regulamentul e altceva. DA, m-a deranjat pentru ca stiu ca nu-i asa.
zid

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de anigherman Vin 20 Aug 2010, 1:35 am

Uau! Ce genti frumoase ati facut fetelor! Felicitari tuturor! Toate mi se par foarte pactice si zici ca niciuna nu-i la fel cu cealalta. Fiecare a avut stilul ei propriu de a-si confectiona gentuta de vara. As vota mai multe daca as putea.... insa votul meu merge la MihaelaT. Imi place stilul acesta, culorile, detaliile gentii.... Bafta tuturor! kiss
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 41
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de doni Vin 20 Aug 2010, 7:07 am

iuliana72 a scris:dar un concurs fara nici un premiu nu se face? ca poate asa nu mai avem suparacioase wink
tocmai, tocmai asa am zis si eu rade
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de cretu_veronica22 Vin 20 Aug 2010, 7:51 am

Ce urat,cu asa discutii nu Felicitari Mihaelei ca a lucrat asa geanta frumoasa,drept dovada a placut atator fete care au votat in favoarea ei.Cine nu stie sa piarda sa nu mai participe la concursuri,asa e mai simplu.
Mie imi place geanta mea,o port cu placere,nici macar nu are importanta ca am doar 2 voturi.Voi mai participa si la alte concursuri si poate si ceea ce voi realiza eu va placea cel mai mult,eu asa gandesc.Felicitari si celolalte castigatoare Flowers
cretu_veronica22
cretu_veronica22
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 62
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de LYNDA Vin 20 Aug 2010, 8:11 am

Mihaela sincere felicitari pupi

Toate meritati din plin si felicitari tututror fetelor pentru gentute!!!

kiss
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de betymi72 Vin 20 Aug 2010, 8:46 am

cine a votat omul nu are decat sa-si retraga votul :P wink ...cui nu-i place sa faca la fel !!!eu una am votat geanta...si am votat-o pe cea care mi-a placut mai mult si care mi se pare mai potrivita mie...eu cred ca toata lumea a facut la fel...nuu????
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de kiss Vin 20 Aug 2010, 9:12 am

Foarte frumoase gentile, felicitari fetelor!
Cum nu stiu nimic despre crosetat, am votat gentuta pe care mi-ar placea s-o port, cea a lui ismi3ismi, dar oricum lucrarile voastre sunt deosebite.
kiss
kiss
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de pinocchio41able Vin 20 Aug 2010, 9:37 am

cel mai mult mi-a placut concurenta IX, o geanta simpla dar foarte frumos lucrata si de o culoare vie
celelalte ar fi concurenta XIX si concurenta XXI, contrastante si deosebite ca model
pinocchio41able
pinocchio41able
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : goblen
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de Admina Vin 20 Aug 2010, 9:50 am

cretu_veronica22 a scris:Ce urat,cu asa discutii nu Felicitari Mihaelei ca a lucrat asa geanta frumoasa,drept dovada a placut atator fete care au votat in favoarea ei.Cine nu stie sa piarda sa nu mai participe la concursuri,asa e mai simplu.
Mie imi place geanta mea,o port cu placere,nici macar nu are importanta ca am doar 2 voturi.Voi mai participa si la alte concursuri si poate si ceea ce voi realiza eu va placea cel mai mult,eu asa gandesc.Felicitari si celolalte castigatoare Flowers
Flowers Veronica, felicitari pentru mentalitate si optimism. Sincer, mi-a placut tare mult geanta ta, ca de altfel toate cu inele si cerculete. love Am mai spus-o, au fost cateva genti subapreciate, comparativ cu valoarea celor care au lucrat acele produse (ma refer strict la ceea ce au impletit in trecut, nu la alte contributii sau talente ascunse). De aceea am si explicat ca sistemul de vot prin sondaj, nu este echilibrat. Dar este cea mai transparenta metoda de vot si de aceea am ales-o. Daca ar fi votat si juriu, s-ar fi acordat punctaje tuturor concurentelor, in functie de corectitudinea executiei, calitatea gentii, frumusetea si utilitatea ei.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS Geanta impletita - VOTAREA - Pagina 6 Empty Re: CONCURS Geanta impletita - VOTAREA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB