Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Gradina mea... de apartament(2)

+53
carmenfratila
katyP
ragazza
geo
Uca
clodi
lennny
elenaxx
carmenco
aba
scumpy_nensy
lilianna
julix_2007
micheline
Adelaida
CCristinaC
gty
rosita
dorina64
cld
corina corina
ioncica
arielas
Gianina4ever
victoriacus
lotus nufar
mariucamariuca
stoy
violeta_10
Gabiuta
AlinaJ.Bijoux
Steluzza
amoni
MagdaMarin
irish05
SilviaDumitrescu
mnarcisa
diada
canadianca50
Karina33
firicel
came_lia
Floren
catallinag
claudia_mami
maryd
silvisor
mimmi
rivka
mikybt
Roxanne
amnro
antonina
57 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de Steluzza Lun 07 Mar 2011, 6:32 pm

Ce flori frumoase ai Corina.Am avut si eu un leandru alb de la bunica mea dar cum eu plecasem de acasa nu il mai ingrijia nimeni cum il ingrijaeam eu si s-a uscat Sad
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de firicel Lun 07 Mar 2011, 6:47 pm

Corina sa nu-ti fie de deochi leandrul,o frumusete este!Sa-ti creasca mare si sanatos! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de corina corina Lun 07 Mar 2011, 7:40 pm

Asa i-am zis si eu : sa creasca mare si frumos ca de Paste il vand ! Mi-am pus pui , s-au prins au inflorit , asa ca sunt sigura de ei . Mai fac un banut , mai ramane ceva loc in casa , dar nu pentru mult timp ca anul viitor le trebuie ghiveci mare si puilor de leandru .
Esti departe Claudia , ca-ti expediam si tie un pui . Da-ti pastrez . Te intorci si tu vreodata in tarisoara noastra .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de firicel Lun 07 Mar 2011, 7:51 pm

Corina ,pune-mi si mie un puuuuuuuuuuui,ca si mie imi place leandrul! pupi Si cand oi veni la tine plec cu gradina botanica dupa mine rade
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de CCristinaC Lun 07 Mar 2011, 8:01 pm

Mai ce flori faine aveti!
Corina, kalanchoia ta e superba. Am si eu roz si rosu, dar inca nu au inflorit.
Firicel, primula e superba. Si zambilica la fel.
Sa va bucurati de ele!
Si la mine tot impatiens este cunoscut ca sporul casei.
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de corina corina Lun 07 Mar 2011, 8:11 pm

Si eu am roza , rosie si galbena , dar au mai putine flori ca cea portocalie .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de Steluzza Mar 08 Mar 2011, 3:41 pm

Iti multumesc mult Corina,si aici cand vad pe drum leandrii infloriti imi vine sa-i rup pe toti sa imi fac si eu lastari dar ma gandesc ca zice lumea ca sunt nebuna.In schimb ieri mi-am luat un trandafir cu radacina(de 8 martie rade asta a fost scuza ca sa il iau)si vreau sa il pun afara pe terasa.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


asa era pe cutie acum ramane de vazut.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de firicel Mier 09 Mar 2011, 11:51 am

Mariana,frumos trandafirasul,sa ti se prinda si lastari de leandru ia si tu seara sa nu te vada lumea wink
Elena,superba gradina ta de apartament!Sa-ti traiasca "puisorii"!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de Steluzza Mier 09 Mar 2011, 12:34 pm

Elena sa ai bafta de ele.Firicel deja le-am pus gand rau la cateva crengute de leandru rade .Azi am facut o plimbare pana la sera si am mai luat cativa bulbi de begonie curgatoare,gladiole si frezii si ma apuc sa le pun in pamant.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de corina corina Mier 09 Mar 2011, 1:24 pm

Foarte frumoase florile tale Elena . Iti doresc sa te muti la curte si sa ai de 10 ori mai multe !
Mariana stii ca lastarii de leandru trebuia sa aiba parte lemnoasa de unde rupi ? Altfel nu inradacineaza .Eu ii pun in pahare (gaurite bine in fund ) de 500ml cu nisip de care am grija sa fie mereu umed si le fac un clopot de tipla cu marginile de jos sub pahar si cu cele de sus legate nu strans de tot cu o panglica . Astfel se formeaza un microclimat care ajuta la inradacinarea mai grabnica si mai sigura .Asa ca vezi cu gandul ala si ia crengutele acasa ! wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de firicel Mier 09 Mar 2011, 1:27 pm

Corina,mi-ai pus si mie leandru la inradacinat? Embarassed
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de corina corina Mier 09 Mar 2011, 3:11 pm

Inca n-am taiat leandrii , Firicel , dar sigur ca pun lastari la inradacinat in fiecare primavara . Nu am noroc sa se prinda mereu , depinde de an . Dar sigur ca iti pun si tie , draga mea . love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de firicel Mier 09 Mar 2011, 3:12 pm

Merci corina,stiam eu ca nu ma lasi fara leandru! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de elenaxx Mier 09 Mar 2011, 8:58 pm

Multumesc dragele mele. Pentru cine doreste, ii pot trimite din floarea aceea maaaaare, care face cate 3 flori albe in varf, ca o imputinez in mai. Pe ea am salvat-o acum 3 ani din casa scarii, avea doar un bat, putin pamant si 2 frunze amarate. Am bagat-o in casa, si de 3 ori s-a facut cum este acum, si am mai maritat din ea rade Nu se prinde din frunza, pentru ca ii cresc mereu pui multi la radacina, si vii pot trimite pe aceia. pupi
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de lennny Joi 10 Mar 2011, 11:03 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

fetelor am primit de 8 martie floarea asta rosie...mi-e foarte draga insa nu stiu ce preferinte are ,ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi? stau la bloc si nu am prea mult spatiu ca atare, ma intreb, cat de des trebuie udata sau daca are nevoie de multa lumina ,ce fel de ingrasamant trebuie sa folosesc si cat de des ...?imi cer scuze daca v-am plictisit prea mult!!! poza nu-i prea clara , e facuta cu telefonul. kiss
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de dorina64 Joi 10 Mar 2011, 12:45 pm

Floarea se numeste bromelie ,daca dai o cautare pe google gasesti o multime de informatii despre cum se ingrijeste. Sa te bucuri de ea Smile
dorina64
dorina64
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 382
Varsta : 60
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de carmenco Joi 10 Mar 2011, 12:47 pm

Eu zic ca e guzmania, acum vezi si tu pe net. Nu e pretentioasa dar o sa moara in final si cresc puisori pe langa. Eu astept de 1 an si eva sa creasca puisorii pe care i-am separat
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de Steluzza Joi 10 Mar 2011, 3:10 pm

Da Corina stiam de leandru ca trebuie sa rup cu partea lemnoasa,eu am mai pus sa faca radacina si in borcan cu apa si se prinsese, dar cum nu a avut nimeni grija de el zid sa dus.Oricum trebuie tinut cont ca si planta este toxica de aceea daca umblati cu ea sa va spalati bine pe maini(ma gandesc ca majoritatea dintre voi stiti).
Oricum multumesc mult Corina.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de clodi Joi 10 Mar 2011, 5:47 pm

Elena, ce dracena halterofila ai! Dupa frunze nu s-ar zice dar cred ca doar fizicul e inselator rade rade
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de elenaxx Joi 10 Mar 2011, 6:36 pm

Clodi draga mea, sa stii ca acea dracena a fost chiar foooarte halterofila, dar am taiat-o, pentru ca nu mai facea frunze decat in motz, se cracanase shi chelise, avea trei brate, acum are 4, itzi dai seama ca daca o mai tai o data se face miriapod? rade rade Aia mica este a mea, si aia grea si mare a omului rade
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de lennny Vin 11 Mar 2011, 7:38 am

dorina64 a scris:Floarea se numeste bromelie ,daca dai o cautare pe google gasesti o multime de informatii despre cum se ingrijeste. Sa te bucuri de ea Smile

carmenco a scris:Eu zic ca e guzmania, acum vezi si tu pe net. Nu e pretentioasa dar o sa moara in final si cresc puisori pe langa. Eu astept de 1 an si eva sa creasca puisorii pe care i-am separat
multumesc frumos fetele, fug pe google sa vad ce gasesc. o zi frumoasa sa aveti! kiss
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de Karina33 Sam 12 Mar 2011, 6:24 am

elenaxx a scris:Multumesc dragele mele. Pentru cine doreste, ii pot trimite din floarea aceea maaaaare, care face cate 3 flori albe in varf, ca o imputinez in mai. Pe ea am salvat-o acum 3 ani din casa scarii, avea doar un bat, putin pamant si 2 frunze amarate. Am bagat-o in casa, si de 3 ori s-a facut cum este acum, si am mai maritat din ea rade Nu se prinde din frunza, pentru ca ii cresc mereu pui multi la radacina, si vii pot trimite pe aceia. pupi

Daca ai loc pe lista de doritoare pune-ma si pe mine! Imi plac rau florile de genul asta: multe frunze mari. Si rezistente la factori de stres cum ar fi latratul sau coada catelei!
Multumesc anticipat!

Si-o intrebare: cu ce fertilizati florile de va infloresc asa bine? Ca mie mi dezvolta bine, fac frunze dar flori mai rar. Si mor de ciuda cand vad prin geamurile oamenilor (n-am ce face cat plimb cateaua zid ) ghivecele frumos inflorite.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de elenaxx Sam 12 Mar 2011, 6:13 pm

cu multa placere karina,cine stie,poate am vreodata drum pe acolo si ti-o aduc personal. eu in mai o desfac. pupi
ps.sa vezi ce flori are maica-mea mirat2
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de Uca Lun 28 Mar 2011, 12:53 pm

Va aduc un stop de primavara din curtea mea, sper sa nu fiu off topic ca nu stau la apartament rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 28 Mar 2011, 1:00 pm

Ce frumooos!Mie imi plac la nebunie brandusele,am si eu cateva in gradina,dar n-am albe...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(2) - Pagina 11 Empty Re: Gradina mea... de apartament(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB