Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

+111
victorela
melinda2012
vserbanoiu
tinap
maria_covacef
odrina
tomari
mihamihaela
arielas
i.xell
ileana buha
luminitza79
geo
keysha
Gabiuta
Carmencyta
ema
andreeautza
uirinagabriela
carmenzoe
DANIELA.I
aidil
ioana_5k
pica geanina
bebe 1989
elenaveronica
despina13cucli
FLOREA ALINA
petronik_2006
musetel
rosita
adriuta
StMihaela
Miniona
AndreeA__
alice07
mihaela bucataru
annamaria26985
Abinusu
cosmina46
llaurflori
ancone
biancajianu
adela09
geany
esconado
kamelyaa
zylv
nicoleee
dinankara
roxana096
rivka
norelif
dandana
mariaz_09
violeta25
angells
vilcris
bedienutza
kla78
iolanda evelina
Liusy
anigherman
totolina
zsofia
dktimi
stefutza3
gaza
aurishta
florentina69
virus
Admina
costy_nika
carolina-bubulina
me
laurrra
cris_tkp
nana_nicoleta
valentinadof
m-julie
clodi
bibitu
Bogdanka Daniela
laurin
ancacib
louise27
Giobsy
M.Emilia
Onna
MagdaMarin
haute_couture
dan
teisoara
pirvu ana roxana
danniela
lucky
Amalthea
mirned3
alinutza80
Karina33
ioana soare
Uca
amnro
cobzaru
Danny24
crumaoli
lorinaoo1
kerkyra
dorin22
Andreas
MihaelaT
115 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de teisoara Mar 26 Oct 2010, 8:02 am

Sar'na Uca.Esti o comoara la casa omului hug
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Uca Mar 26 Oct 2010, 9:10 am

Giobsy, eu deja am descarcat jumate din ea, merge repede, va recomand la fel, mai bine le descarcam ca cine stie cat stau acolo, sa nu le pierdem.
pupi

Teisoara pupi


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Mar 26 Oct 2010, 9:14 am, editata de 1 ori (Motiv : competare pentru Teisoara)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de louise27 Joi 28 Oct 2010, 7:50 pm

buna, ma poate ajuta cineva cu tiparul la aceasta rochie va rog (idei,sugestii ,orice )[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].Parte de sus ma intereseaza.Am facut bazele pt bluza ,rochie ,fusta,dar la transformare nu ma prea pricep.
louise27
louise27
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de ancacib Dum 31 Oct 2010, 11:05 am

Buna,
Incerc sa fac o fusta dublu clos dupa tiparul maistrei postat la inceputul topicului si m-am blocat Sad Ce inseamna PT si cum se masoarea? Initial am crezut ca este talia dar incercand sa fac arcul de cerc cu raza PT:6-1 cm conform indicatiilor, mi-a iesit prea mic. Please help! E prima mea incercare de croitorie, asa ca va rog sa fiti intelegatoare Smile
merci


never mind, m-am prins, tiparul era doar pentru jumatate de fusta Smile L-am croit, mai ramane de cusut acum.
avatar
ancacib
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 20/08/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de laurin Mar 02 Noi 2010, 3:49 pm

louise, partea de sus pare sa fie corsetata. in orice caz, poti monta materialul pe un sutien tzapan, cu sarme, sau chiar pe un sutien care se continua in jos spre talie sau chiar pe o bustiera foarte simpla. am vazut ceva de genul asta prin magazinele de lenjerie desi cam scumpe. stiu ca mai exista in comert si un fel de baghete de plastic sau cam asa ceva care se folosesc pentru corsete. probabil ca per total rochia nu va iesi EXACT ca in imagine. eu as face-o din 2 buc: bustiera sau partea de sus si fusta clos care ar trebui sa urmeze tiparul clasic de fusta clos. apoi bucatile le-as imbina si imbinarea asta as ascunde cu braul din imagine + funda. nu sunt experta dar poate iti dau o idee. poate mai sar fetele cu idei.

spune-mi cum te-ai descurcat. poate ar fi interesant ca la final sa pui o poza cu creatia ta

spor la treaba
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 49
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Bogdanka Daniela Mier 24 Noi 2010, 12:26 am

buna! sunt noua pe aici si v-as ruga sa imi aratati un tipar de sacou barbatesc.. vine Craciunul si vreau sa ii fac iubitului.. am de vreo 2 luni masina de cusut si am tot facut exercitii de cusaturi si acum vreau sa fac ceva mai concret:D multumesc frumos
Bogdanka Daniela
Bogdanka Daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 22/11/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Karina33 Mier 24 Noi 2010, 6:47 am

Bogdanka Daniela a scris:buna! sunt noua pe aici si v-as ruga sa imi aratati un tipar de sacou barbatesc.. vine Craciunul si vreau sa ii fac iubitului.. am de vreo 2 luni masina de cusut si am tot facut exercitii de cusaturi si acum vreau sa fac ceva mai concret:D multumesc frumos

Nu crezi ca te inhami la ceva peste puterile tale?
Sacoul barbatesc e 'piesa' serioasa. Si-i pazit tiparul lui bine! Serios vorbind, eu dupa 20 de ani de croitoreala, n-am vazut tipar de sacou barbatesc corect explicat. Si mi-as dori macar asa pentru cultura mea generala.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Bogdanka Daniela Mier 24 Noi 2010, 11:40 pm

incerc si eu:)) daca nu iese, il poarta prin casa:)))
Bogdanka Daniela
Bogdanka Daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 22/11/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de bibitu Joi 25 Noi 2010, 7:43 am

Bogdanka Daniela a scris:buna! sunt noua pe aici si v-as ruga sa imi aratati un tipar de sacou barbatesc.. vine Craciunul si vreau sa ii fac iubitului.. am de vreo 2 luni masina de cusut si am tot facut exercitii de cusaturi si acum vreau sa fac ceva mai concret:D multumesc frumos

stiu pe cineva care a lucrat toata viata ei sacouri de dama si cand nu a mai mers fabrica a plecat la o casa de moda de barbati si nu a putut face fata ,spunea ca sunt foarte complicate ,succes daca te bazezi pe cunostiinte indeajuns cat sa nu strici , spor la lucru
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de clodi Joi 25 Noi 2010, 9:17 am

Bogdanka Daniela a scris:buna! sunt noua pe aici si v-as ruga sa imi aratati un tipar de sacou barbatesc.. vine Craciunul si vreau sa ii fac iubitului.. am de vreo 2 luni masina de cusut si am tot facut exercitii de cusaturi si acum vreau sa fac ceva mai concret:D multumesc frumos

Daniela eu iti apreciez curajul si entuziasmul, recunosc ca este dificil de lucrat un sacou barbatesc. Incearca si vezi ce iti iese. Daca nu iese nu te descuraja, ia material si fa-i o pereche de pantaloni scurti din aceia de plaja si tot ai un cadoSu pentru iubitul tau Smile
Pentru tipar fie la resurse utile cauti un tipar in linkurile de acol fie daca ai burda numere mai vechi sunt cateva si cu haine barbatesti.
Succes!


Ultima editare efectuata de catre clodi in Joi 25 Noi 2010, 9:22 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Bogdanka Daniela Joi 25 Noi 2010, 12:59 pm

multumesc mult! Eu incerc.. vedem ce iese.. daca iese.. Smile
Bogdanka Daniela
Bogdanka Daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 22/11/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de m-julie Joi 25 Noi 2010, 3:06 pm

am si eu nevoie de un sfat.
pana acum nu am indraznit sa imi fac un lucrusor purtabil :D doar am invatat sa cos drept..sa pun un fermoar...sa fac niste portfarduri ..etc

Vreau sa ma apuc de o rochita si am luat ca tipar - tiparul de rochie clasica dintr-o carte de croitorie ("Croitorie pentru toti") - e foarte asemanator cu cel pus de maistra.

eu vreau sa imi fac o rochita simpla oarecum asemanatoare cu asta (insa cu maneca trei sferturi))
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Cum sa fac sa imi iasa asa mai pe corp si nu larguta cum este cea clasica? Ar trebui ca adaosul de lejeritate sa fie mai micut? In carte este de 4cm
Ah, sa nu uit ..materialul este un [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
m-julie
m-julie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de valentinadof Joi 25 Noi 2010, 4:28 pm

m-julie eu zic ca daca ar fi pre stramta nu te-ai simti bine in ea.masoara-te ,vezi in ce marime te incadrezi,croieste cu rezerve de 1,5 cm,insaileaza si fa probe.atunci vei vedea ,daca e prea larga mai intri la pense ,pe laterale.poate iti mai spun si alte fete cum sa faci.succes.
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Salutare!!!1

Mesaj Scris de nana_nicoleta Joi 25 Noi 2010, 7:23 pm

Buna seara tuturor,

in primul rand sa va spun ca este pt prima data cand scriu pe un forum, desi am citit mii si in al doile rand sa va intreb cate ceva. De cand eram mica m-a pasionat croitoria. Mi-am facut dupa "ochi" destul de multe bluzite, dar acum as vrea sa incerc ceva mai serios. Desi locul meu de munca ma solicita foarte mult, am gasit, de fapt am descoperit ca acesta este hobby-ul meu - croitoria-.
De cateva seri, vin acas' si ma uit numai dupa tipare, schite s.a.md. Azi mi-am cumparat revista Burda. Dar deocamdata sunt "in ceata". Ma puteti ajuta cu un tipar usurel pentru inceput?

Apropo, numele meu este Nana si am 33 ani.

Multumesc!
nana_nicoleta
nana_nicoleta
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : PITESTI
Data de inscriere : 22/11/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de valentinadof Joi 25 Noi 2010, 7:29 pm

nana vezi ca in revista sunt modele cu grad de dificultate diferit.alege modele cu jum de punct sau un punct.si bine ai venit pe forum kiss
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de m-julie Joi 25 Noi 2010, 8:49 pm

valentinadof a scris:m-julie eu zic ca daca ar fi pre stramta nu te-ai simti bine in ea.masoara-te ,vezi in ce marime te incadrezi,croieste cu rezerve de 1,5 cm,insaileaza si fa probe.atunci vei vedea ,daca e prea larga mai intri la pense ,pe laterale.poate iti mai spun si alte fete cum sa faci.succes.
mersi frumos hug
m-julie
m-julie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 57
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de cris_tkp Mier 01 Dec 2010, 9:59 pm

Buna seara tuturor! Azi am dat peste acest forum....sunt foarte bucuroasa ca exista asa ceva! Sunt cam praf la capitolul asta dar mi-ar placea foarte mult sa invat sa fac si eu macar o fusta simpla. Numai ca ma cam uit ca curca in craci (scuzati-mi expresia). Am tot dat de tipare.....m-ar interesa o fustita simpla...si incet-incet sa citesc sa intru si eu in arta asta.....E minunata!
cris_tkp
cris_tkp
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/12/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de laurrra Joi 02 Dec 2010, 12:16 am

Buna cris_tkp,

Cea mai simpla fusta :

1. Stabilesti lungimea fustei la care adaugi 4 cm.
2. Masori soldul // in functie de circumferinta sold + 14 cm iti pregatesti materialul
3. Asezi materialul indoit la jumatate, fata pe fata.
4. La marginea de sus si cea de jos marchezi jumatate din circumferinta sold la care adaugi 7 cm, si astfel obtii un dreptunchi, il tai si cosi.
5. La marginea superioara cosi elastic, iar in partea de jos faci tiv.
Gata Smile
laurrra
laurrra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 16
Varsta : 34
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 10/10/2010

http://rochite.blog.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de amnro Joi 02 Dec 2010, 9:34 am

uite [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] cum se construiesc tiparele. o fusta clos/semiclos e cel mai simplu de facut.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de me Vin 03 Dec 2010, 10:14 am

Buna ziua,
Sunt nou venita pe acest forum, ma bucur ca v-am descoperit si ca ne puteti impartasi din experienta voastra nou celor care suntem novice.
Am cautat in forum un model asemanator la o fusta ca aceasta dar nu am gasit, din acest motiv va rog sa ma ajutati cu un tipar( talie 87 cm, sold 101 cm)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Bu
Va mltumesc anticipat! O zi buna!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Sam 04 Dec 2010, 9:30 am, editata de 1 ori (Motiv : inlocuit imagine prea mare)
me
me
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : ro
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de carolina-bubulina Sam 04 Dec 2010, 12:31 am

Eu sant mai noua dar vreau sa-ti multumesc foarte mult pt carti sant de nota 10 ca si tine dealtfel.Mersi mult Uca o sa -mi foloseasca foarte mult. bucurie
carolina-bubulina
carolina-bubulina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty incerc sa fac o bluza

Mesaj Scris de costy_nika Sam 04 Dec 2010, 12:34 am

buna seara tuturor...am nevoie va rog de ajutorul vostru ca de nu zid ...nu mai gandesc limpede...de trei zile incerc sa fac o bluza...cand o vezi pe imagine nu pare chiar complicat...dar nu-mi iese...daca ma poateti ajuta...poate se pune materialul pe laterala ca sa iasa incretita asa...poate e vrio smecherie ceva...poate stiti unde pot gasi tiparul..VA ROG...
va multumesc din suflet Merci
ps.scuze pt calitatea pozei
linkul la blusa - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
costy_nika
costy_nika
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : italia
Data de inscriere : 07/11/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Admina Sam 04 Dec 2010, 9:07 am

Me, poate ca parem organizatie nonprofit, care doar da si nu cere nimic in schimb, dar maxim vei fi invatata sa-ti faci singura tiparele. Nu-ti va face nimeni un tipar, pe masura ta. Te rog fa-ti timp sa citesti cate ceva, inainte de a posta. Poti cauta singura un tipar gratis pe BurdaStyle.
Costynika, nu se vede mai nimic din poza. Nu gasesti alt model asemanator, pe net, dar cu o poza mai clara? Seamana cu un cowl neck blouse, dar e mai drapata.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de me Sam 04 Dec 2010, 2:25 pm

Admina,
Nu am considerat nici un moment ca sunteti organizatie non profit insa dupa cum am explicat in mesaj am cautat un model macar asemanator de fusta si nu am agasit. Am observat ca sunt si alte persoane care au cerut tipare la modele asemanatoare si nu s-au postat.Am incercat sa fac tipare dupa explicatiile maestrei de exemplu, insa sunt foarte multe lipsuri in detalii si cand ajungi pe la mijlocul lucrului vezi ca nu mai poti inainta.
Imi cer scuze ca am deranjat ma voi multumi pe viitor doar sa privesc si sa nu mai scriu.
De asemeni cred ca daca ai scris chiar tu un regulament al forumului trebuie sa te supui acestui regulament, nu sa fii prima persoana care il incalca, vezi punctul 8.
Pe acest forum au acces doar croitorii sau designerii?
me
me
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : ro
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 04 Dec 2010, 5:59 pm

Me, nu stiu cat te pot ajuta, dar imi dau si eu cu parerea.
In vara i-am facut fetitei mele o fustita o gasesti
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si partea de sus seamana, iar [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] m-am stradut sa explic atat cat m-am priceput si cred ca e un punct de plecare pt a-ti construi tiparul. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a explicat Diada cum se fac buzunarele la pantaloni si-n viziunea mea seamana perfect cu cele de la fusta. Partea de jos a fustei eu o vad din doua dreptunghiuri incretite sau poti face si acele tigheluri. La tiv cred ca-i o betita din acelasi materia, pusa in doua, cusuta de fusta si apoi tras un tighel.
Nu stiu ce ai inteles din ce ti-am sugerat eu, dar zau ca mai mult de atat nu pot. Merci

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB