Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

+111
victorela
melinda2012
vserbanoiu
tinap
maria_covacef
odrina
tomari
mihamihaela
arielas
i.xell
ileana buha
luminitza79
geo
keysha
Gabiuta
Carmencyta
ema
andreeautza
uirinagabriela
carmenzoe
DANIELA.I
aidil
ioana_5k
pica geanina
bebe 1989
elenaveronica
despina13cucli
FLOREA ALINA
petronik_2006
musetel
rosita
adriuta
StMihaela
Miniona
AndreeA__
alice07
mihaela bucataru
annamaria26985
Abinusu
cosmina46
llaurflori
ancone
biancajianu
adela09
geany
esconado
kamelyaa
zylv
nicoleee
dinankara
roxana096
rivka
norelif
dandana
mariaz_09
violeta25
angells
vilcris
bedienutza
kla78
iolanda evelina
Liusy
anigherman
totolina
zsofia
dktimi
stefutza3
gaza
aurishta
florentina69
virus
Admina
costy_nika
carolina-bubulina
me
laurrra
cris_tkp
nana_nicoleta
valentinadof
m-julie
clodi
bibitu
Bogdanka Daniela
laurin
ancacib
louise27
Giobsy
M.Emilia
Onna
MagdaMarin
haute_couture
dan
teisoara
pirvu ana roxana
danniela
lucky
Amalthea
mirned3
alinutza80
Karina33
ioana soare
Uca
amnro
cobzaru
Danny24
crumaoli
lorinaoo1
kerkyra
dorin22
Andreas
MihaelaT
115 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de amnro Mier 08 Sept 2010, 9:03 pm

dan, daca ai un tipar clasic, teoretic se poate modifica in orice fel. pe urma e important daca vrei o singura masura sau mai multe. asta ar complica putin lucrurile dar nu e un capat de tara.
ar fi mai bine sa pui niste poze cu modelele pe care le vrei, ca sa discutam pe caz concret.


Ultima editare efectuata de catre amnro in Joi 09 Sept 2010, 12:14 pm, editata de 1 ori
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de dan Mier 08 Sept 2010, 10:10 pm

De asta am intrebat de programe care fac tipare pentru ca am nevoie de mai multe marimi , vreau sa fac cateva modele diferite iar apoi pe coamnda fiecare model in parte cu masura potentialului client. Ori imi fac eu tiparul ori cineva care se pricepe sa-l faca corect iar apoi sa-l croiasca. Ma puteti ajuta cu informati referitoare la respectivele programe?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

acestea fiind doua din schitele pt baieti.
dan
dan
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 3
Localizare : google
Data de inscriere : 16/07/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de amnro Joi 09 Sept 2010, 10:21 am

eu stiu ca autocadul merge pt tipare, dar mie mi s-a parut f complicat sa ma apuc de autocad, mai bine scot tipare din burda.
tu te pricepi cat de cat la tipare? daca iti arat pe unde sa modifici te descurci, sau tb sa ti-l fac eu cap coada? cu tiparele burda esti familiarizat?
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de haute_couture Joi 09 Sept 2010, 12:07 pm

ptr realizarea tiparelor folosind sisteme cad iti recomand softul geminicad

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de haute_couture Astazi la 12:07 pm

eu il folosesc

Ultima editare efectuata de catre haute_couture in Joi Sept 09, 2010 12:31 pm, editata de 1 ori

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Punctul 6 din Regulament!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Joi 09 Sept 2010, 10:16 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate)
avatar
haute_couture
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/09/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 09 Sept 2010, 12:13 pm

Daca nu a postat nimeni dupa mesajul tau in 24 de ore foloseste functia "EDIT" a ultimului mesaj.Detalii aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty sarafan de graviduta

Mesaj Scris de Onna Sam 18 Sept 2010, 2:33 pm

Buna. Am o rugaminte pentru cine are timp si ma poate ajuta. Vreau sa imi lucrez un sarafan de graviduta din stofa cam asa...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cum fac tiparul de fusta sa nu se ridice peste burtica (acum sunt abia in luna a 4a, dar vreau sa port sarafanul pana la sfarsitul sarcinii)?

Multumesc mult
Onna
Onna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 45
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 18 Sept 2010, 3:56 pm

Vezi ca acel tipar e gratis,descarca-l salveaza-l si printeaza-l.
Fa-ti cont la ei pe site.
Scrie in dreapta acestiu model cu negru "This project is based on" si mai jos cu rosu "Get it".Apasa pe get it si te va trimite in contul tau sa-l descarci.E simplu.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Onna Dum 19 Sept 2010, 12:06 am

Magda, multumesc pentru raspuns. Stiu cum sa il descarc. Eu intrebam altceva. Stiam ca tiparul pentru gravide are o particularitate la fusta: se face fata putin mai lunga decat spatele. Cum fac exact modificarea asta? Sau faptul ca are plii ii confera lejeritate si nu se mai cunoaste cand se ridica pe burtica?
Onna
Onna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 45
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de haute_couture Dum 19 Sept 2010, 8:33 am

salut
pleci de la un tipar de fusta clasica--analizeaza ce parte a corpului tau a suferit modificari--adica partea din fata---si incepi sa modifici partea din fata a tiparului de fusta--ti a crescut burticiul--desfaci pensele din fata ---nu este suficient-----taie tiparul pe mijloc cu o linie orizontala -apoi jumatatea de sus o tai in doua cu o linie verticala si colturile din stinga sus si dreapta sus le deplasezi ca un evantai ca sa iti acoperi burticiul--cusatura din talie va avea traiectoria evantaiului adica ai plus care sa iti acopere burta--dupa aceea vei lipi partea de sus care arata ca un evantai cu partea de jos--faci corectiile cusaturilor laterale --verifici lungimile liniilor de coasere si ai terminat in principiu---mai multe nu iti pot spune pina nu vad desenul si proportiile....metoda care ti am prezentat o aici este metoda de fusta de gravida croita pe corp fara lejeritate dar te solicita la constructia tiparului--poti face si o rochie taiata sub sani -partea de jos cu pliuri sau creturi si o imbraci toata sarcina-bafta
avatar
haute_couture
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/09/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Onna Dum 19 Sept 2010, 12:26 pm

Haute-couture, multumesc pentru raspuns. O parte a mesajului trebuie sa recunosc ca l-am inteles mai greu (cea cu taietura tiparului pe orizontala). Asta pentru ca nu am experienta. Dar am vazut un desen undeva si m-am prins. Mi-ai lamurit insa esentialul, ca la modelul pe care il vreau eu (adica cu pliuri) va acoperi frumos burtica pana la sfarsitul sarcinii, fara sa-i mai fac modificari. Eu imi imaginam ceva de genul ca partea din fata a fustei trebuie sa fie mai lunga decat spatele.
Multumesc inca o data. Incep cu curaj. pupi
Onna
Onna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 45
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de haute_couture Lun 20 Sept 2010, 9:46 pm

bravooooooooo----daca faci o fusta partea din fata este mai lunga dar nu lungi fusta in partea de jos ---ridica in partea de sus sa iti acopere burta---ca si cum ai adauga material peste burtici si va rezulta tiparul dorit----bafta
avatar
haute_couture
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/09/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Uca Lun 25 Oct 2010, 1:58 pm

Nici nu stiu daca e bine ca pun aici link-ul, l-as fi pus la resurse dar este vorba despre constructia tiparelor cu explicatii si m-am gandit ca aici e mai usor de gasit si cautat
Expicatii constructii tipare si diverse

Sunt mai multe albume cu mai multe carti scanate, foarte ajutatoare, zic eu.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de M.Emilia Lun 25 Oct 2010, 10:41 pm

sunt extraordinare cartile, o comoara!!!
am aruncat o privire si am si gasit raspuns la o nelamurire ce ma bantuie de ceva timp; multumim mult, foarte!
M.Emilia
M.Emilia
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Uca Lun 25 Oct 2010, 10:56 pm

Emilia si eu ma bucur ca le-am gasit, chiar ma gandeam sa le printez.
Spor la treaba!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Giobsy Mar 26 Oct 2010, 7:50 am

Uca, ai gasit o comoara. Si o imparti cu noi. Saru'mana! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de teisoara Mar 26 Oct 2010, 8:02 am

Sar'na Uca.Esti o comoara la casa omului hug
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Uca Mar 26 Oct 2010, 9:10 am

Giobsy, eu deja am descarcat jumate din ea, merge repede, va recomand la fel, mai bine le descarcam ca cine stie cat stau acolo, sa nu le pierdem.
pupi

Teisoara pupi


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Mar 26 Oct 2010, 9:14 am, editata de 1 ori (Motiv : competare pentru Teisoara)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de louise27 Joi 28 Oct 2010, 7:50 pm

buna, ma poate ajuta cineva cu tiparul la aceasta rochie va rog (idei,sugestii ,orice )[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].Parte de sus ma intereseaza.Am facut bazele pt bluza ,rochie ,fusta,dar la transformare nu ma prea pricep.
louise27
louise27
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de ancacib Dum 31 Oct 2010, 11:05 am

Buna,
Incerc sa fac o fusta dublu clos dupa tiparul maistrei postat la inceputul topicului si m-am blocat Sad Ce inseamna PT si cum se masoarea? Initial am crezut ca este talia dar incercand sa fac arcul de cerc cu raza PT:6-1 cm conform indicatiilor, mi-a iesit prea mic. Please help! E prima mea incercare de croitorie, asa ca va rog sa fiti intelegatoare Smile
merci


never mind, m-am prins, tiparul era doar pentru jumatate de fusta Smile L-am croit, mai ramane de cusut acum.
avatar
ancacib
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 20/08/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de laurin Mar 02 Noi 2010, 3:49 pm

louise, partea de sus pare sa fie corsetata. in orice caz, poti monta materialul pe un sutien tzapan, cu sarme, sau chiar pe un sutien care se continua in jos spre talie sau chiar pe o bustiera foarte simpla. am vazut ceva de genul asta prin magazinele de lenjerie desi cam scumpe. stiu ca mai exista in comert si un fel de baghete de plastic sau cam asa ceva care se folosesc pentru corsete. probabil ca per total rochia nu va iesi EXACT ca in imagine. eu as face-o din 2 buc: bustiera sau partea de sus si fusta clos care ar trebui sa urmeze tiparul clasic de fusta clos. apoi bucatile le-as imbina si imbinarea asta as ascunde cu braul din imagine + funda. nu sunt experta dar poate iti dau o idee. poate mai sar fetele cu idei.

spune-mi cum te-ai descurcat. poate ar fi interesant ca la final sa pui o poza cu creatia ta

spor la treaba
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 49
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Bogdanka Daniela Mier 24 Noi 2010, 12:26 am

buna! sunt noua pe aici si v-as ruga sa imi aratati un tipar de sacou barbatesc.. vine Craciunul si vreau sa ii fac iubitului.. am de vreo 2 luni masina de cusut si am tot facut exercitii de cusaturi si acum vreau sa fac ceva mai concret:D multumesc frumos
Bogdanka Daniela
Bogdanka Daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 22/11/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Karina33 Mier 24 Noi 2010, 6:47 am

Bogdanka Daniela a scris:buna! sunt noua pe aici si v-as ruga sa imi aratati un tipar de sacou barbatesc.. vine Craciunul si vreau sa ii fac iubitului.. am de vreo 2 luni masina de cusut si am tot facut exercitii de cusaturi si acum vreau sa fac ceva mai concret:D multumesc frumos

Nu crezi ca te inhami la ceva peste puterile tale?
Sacoul barbatesc e 'piesa' serioasa. Si-i pazit tiparul lui bine! Serios vorbind, eu dupa 20 de ani de croitoreala, n-am vazut tipar de sacou barbatesc corect explicat. Si mi-as dori macar asa pentru cultura mea generala.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Bogdanka Daniela Mier 24 Noi 2010, 11:40 pm

incerc si eu:)) daca nu iese, il poarta prin casa:)))
Bogdanka Daniela
Bogdanka Daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 22/11/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de bibitu Joi 25 Noi 2010, 7:43 am

Bogdanka Daniela a scris:buna! sunt noua pe aici si v-as ruga sa imi aratati un tipar de sacou barbatesc.. vine Craciunul si vreau sa ii fac iubitului.. am de vreo 2 luni masina de cusut si am tot facut exercitii de cusaturi si acum vreau sa fac ceva mai concret:D multumesc frumos

stiu pe cineva care a lucrat toata viata ei sacouri de dama si cand nu a mai mers fabrica a plecat la o casa de moda de barbati si nu a putut face fata ,spunea ca sunt foarte complicate ,succes daca te bazezi pe cunostiinte indeajuns cat sa nu strici , spor la lucru
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de clodi Joi 25 Noi 2010, 9:17 am

Bogdanka Daniela a scris:buna! sunt noua pe aici si v-as ruga sa imi aratati un tipar de sacou barbatesc.. vine Craciunul si vreau sa ii fac iubitului.. am de vreo 2 luni masina de cusut si am tot facut exercitii de cusaturi si acum vreau sa fac ceva mai concret:D multumesc frumos

Daniela eu iti apreciez curajul si entuziasmul, recunosc ca este dificil de lucrat un sacou barbatesc. Incearca si vezi ce iti iese. Daca nu iese nu te descuraja, ia material si fa-i o pereche de pantaloni scurti din aceia de plaja si tot ai un cadoSu pentru iubitul tau Smile
Pentru tipar fie la resurse utile cauti un tipar in linkurile de acol fie daca ai burda numere mai vechi sunt cateva si cu haine barbatesti.
Succes!


Ultima editare efectuata de catre clodi in Joi 25 Noi 2010, 9:22 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III - Pagina 3 Empty Re: Constructia tiparelor (explicatii si scheme) - III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB