Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyIeri la 11:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:00 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

+37
diada
piciul
danniela
Michelle88
Greteledelweiss
onuca28
flori de camp
ancabanu
victoriacus
mnarcisa
rosita
canadianca50
Adela Ispas
lorexa1987
Clio_Ela
danae
lushca
mada93
angells
mickyta
leonutza69
clodi
andreeaX
aisha
ioana soare
Usagy
geany
Elena_Ralu
Camy
duchess
Eliana
tomari
Admina
ramomic
emilia
Tonsis
arime
41 participanți

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de mickyta Lun 15 Feb 2010, 6:07 pm

Ei aici chiar e o discutie care ma priveste si ma doare si pe mine. Recunosc ca si eu am ramasa cu vreo 10 kg dupa sarcina Si ma tot lupt sa le dau jos si nu prea reusesc. Ma bucur ca v-am intalnit, citesc cu drag sfaturile voastre si sper sa ajung si eu curand la sala ca sigur asta conteaza. Cu statul la birou pe scaun toata ziua nu o sa fac nimic . Va multumesc ca existati . Cu drag de la mare...
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de angells Lun 15 Feb 2010, 7:28 pm

o, da! habar nu aveam de acets subiect.
si eu sunt in cautare de o sala undeva prin aviatiei/ floreasca/ baneasa. stiu una singura aici, dar e de fitze si scumputa.
stie cineva ceva in zona? si neaparat sa aiba cursuri de Tae-bo. Aerobicul mi se pare inutil, si nici macar nu reusesc sa transpir dupa un curs...
Smile
angells
angells
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 229
Varsta : 45
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de mada93 Lun 15 Feb 2010, 7:46 pm

Saptamana asta sper sa ajung si eu la sala, de cand tot zic ca trec si pe acolo pt. putin mai multa miscare.
Mai merg la sala de dans de 3 ori pe saptamana, dar asta e alta mancare de peste. Smile
angells, succes in gasirea unei sali pe placul tau wink
mada93
mada93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 93
Varsta : 30
Localizare : Vulcan
Data de inscriere : 17/11/2009

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de lushca Mier 14 Apr 2010, 9:29 am

daca sunt operata la inima ce exercitii am voie ,am fost la o sala si mi sa spus ca nu am voie sa fac sala
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de danae Mier 14 Apr 2010, 10:59 am

lushca cred ca trebuie sa iti spuna cardiologul ce ai voie sa faci. Presupun ca poti incepe cu mersul pe banda, dar trebuie gradual.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de lushca Joi 15 Apr 2010, 10:24 am

multumesc de sfat dar chiar acum am venit de la dr.si nu am voie sa merg pe banda deoarece este un efort in plus ,singura miscare pe care am voie sa o fac este mersul pe jos, cite o ora (ca face piciorul frumos) era o vorba din batrini.A zis sa las masina la intrare in parc (ca noi aici avem un parc foarte lung )si sa ma opresc in partea cealalta,adica sa il iau si pe sot cu mine sa ma astepte la iesire cu masina.
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de Admina Vin 04 Iun 2010, 11:56 pm

Mai face cineva stretching, de orice fel? Ma refer in special la yoga sau pilates, ca exercitii de rutina. La mine vad ca dau rezultate bune si sunt mult mai multumita, decat de alte forme de sport. In general ma bazez pe exercitii yoga, dar cand nu am timp sa urmez programul (am video de flexibilitate, rezistenta, abdomen, etc.) fac cateva miscari de intindere a muschilor si ma simt tonifiata.
Ce e minunat e ca la sfarsitul exercitiilor fizice (care-ti solicita muschii si-i intind), exista o parte de relaxare, care te ajuta sa destresezi fiecare muschi solicitat. Dupa, ma simt minunat, nu epuizata, nu transpirata si nu infometata, ca atunci cand mergeam la sala (o luna, in toata viata mea rade ). Nu as mai da banii pe asa ceva si nici pe aparate. Stretchingul face muchii frumosi, intinsi si tonifiati; am observat ca si celulita se estompeaza si toate pe gratis si cam cu 3-4 sedinte, pe saptamana. A mai incercat cineva?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de danae Lun 07 Iun 2010, 8:48 am

Admina, am o prietena care face pilates. Eu am incercat, dar ma plictisesc de mor. Eu fac Tae-bo si ma simt super: transpirata dar cu tonus. Ah, mai nou si fi-mea face cu mine. rade
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 07 Iun 2010, 11:05 am

Am fost si eu la pilates, am renuntat de lenesa ce sunt, nu lene sa fac, ci lene sa plec de acasa Sad
A fost chiar greu la inceput, pana am invatat sa controlez muschii, plictisitor nu mi s-a parut deloc, nu a fost timp de plictiseala, trebuia concentrare continuuu.
M-am simtit foarte bine, faceam si stretching, si aerobic, era un studio de gimnastica cu multe cursuri, plateam abonamentul si mergeam in ce zile vroiam, la ce ora puteam, la ce cursuri alegeam. (dar fara aparate, numai gimnastica, cu mingi, cu corzi, cu bastoane)
Tot acolo o sa fac gimnastica pt gravidute, vineri incepe un nou curs, m-am inscris deja.
Sper ca dupa nastere sa nu mai fiu asa lenesa, si sa merg din nou cel putin de trei ori pe saptamana.
Acasa pedalez cand ma uit la tv, mai ales acum, de cand cu sarcina.
Cross-trainerul (cardio) doarme, l-am cumarat degeaba, am facut o luna-doua, apoi a lipsit motivatia. de unul singur e greu de facut, cel mai bine e la o sala, sau, daca e sa faci acasa, nu singur... ci cu vreo prietena, ca altfel nu merge...
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de clodi Mier 09 Iun 2010, 5:03 pm

La instructorii la care merg la ora se face stretching la sfarsitul fiecarei ore cate 5-10 min. Fara streching fac o febra musculara a doua zi de abia ma misc. Fara stretching la sfarsit, vorba unei colege de la sala, "parca raman neterminata" Smile
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de lorexa1987 Dum 25 Iul 2010, 11:41 pm

Admina eu faceam pilates si ma simteam foarte bine. De obicei de la exercitii fizice ma doare capul (cred ca e din cauza faptului ca nu respir corespunzator). De la pilates nu am dureri de cap. Acum am inceput sa fac tae bo, acasa dupa video lui billy blanks. Melodia e super antrenanta!
Filmuletele de stretching le-ai luat de pe youtube?
lorexa1987
lorexa1987
helper
helper

Numarul mesajelor : 36
Varsta : 37
Localizare : pe malul Dunarii
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de Adela Ispas Dum 26 Sept 2010, 12:48 pm

Buna fetelor
se pare ca eu am exagerat in timpul sarcinii. Cand am ramas insarcinata am avut 51kg, dupa 2 luni de vomat non-stop, am ajuns la 44kg, la perfuzii si medicamente fiindca a fost o sarcina cu risc. In luna a 8-a aveam 91 kg!!!! Iar dupa nu m-am mai cantarit de frica sa nu fac vreo depresie.
In timpul sarcinii nu am avut voie sa fac efort, de fapt ultimele luni le-am petrecut mai mult in pat, poate am exagerat, dar frica de a pierde copilul a fost mare. Asa ca am stat cuminte, am mancat si in concluzie am devenit un butoias. Acum fetita mea are 11 luni, iar eu am ajuns la 64 kg, dar tot nu ma recunosc in oglinda. Nu am tinut regim, alaptez si nu vreau sa raman fara laptic la bebe. Sport faceam inainte de sarcina mult, dar acum fac pilates doar, acasa fiindca nu am cu cine sa o las pe asta mica ca sa merg la sala. Consider ca la sala lucrezi mai bine, fiind o multime de aparate, dar si pentru ca e motivant sa vezi pe cei din jur ca nu renunta.
Cel mai bun antrenament cardio este cel care urca treptat intensitatea, timp de 4-6min, alte 3 min intensitate maxima, apoi 2 min intensitate medie iar urci brusc la intensitate maxima si faci chestia asta de cate ori tezisti, asa se arde cel mai bine grasimea, iar dupa ce termini, obligatoriu streching.
Adela Ispas
Adela Ispas
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 120
Localizare : reghin
Data de inscriere : 09/07/2010

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 26 Sept 2010, 8:52 pm

cu stepperul 5 minute pe zi ajuta cu ceva ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de Adela Ispas Mar 28 Sept 2010, 8:39 pm

draga canadianca50,
5 min pe stepper pe zi e ca si cum ai urca de vreo 2 ori pana la etaju patru. Deci nu prea ajuta dar e si asta un inceput.
Daca ritmul e foarte intens ajuta si acele 5 minute.
Adela Ispas
Adela Ispas
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 120
Localizare : reghin
Data de inscriere : 09/07/2010

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 29 Sept 2010, 7:52 pm

Adela Ispas , multumesc de raspuns da sa stii ca azi am reusit deja 10 minute .Dupa o saptamina de 5 minute nu s-a vazut nimic Acum sa vad cu 10 minute Sper sa se vada ceva in timp O sa incerc sa mai fac si dupa amiaza cite 10 minute .
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de Adela Ispas Joi 30 Sept 2010, 12:38 pm

In timp ce lucrezi picioarele pe stepper poti sa lucrezi si bratele, si deci un consum mai mare de calorii. Ia cate o greutate, eu am pet-uri de 0,5 pline cu apa si poti ridica bratele in fata pana la nivelul umerilor, alternativ, apoi lateral, tot cu bratele intinse, asa lucrezi umerii. Apoi pui bratele cu coatele lipite de trunchi si misti din cot numai, cu pumnul orientat spre tine. Asta e pentru biceps. Poti sa lucrezi si tricepsul, spatele bratului, ridici mana sus si faci flexii din cot adica tii mana tot sus iar de la cot o incoi si duci sticla in spatele capului. Daca tot faci stepperul, incearca sa faci si ex astea in acelasi timp, merita. De asemenea poti face cercuri mari si mici, inainte si inapoi cu bratele intinse lateral. O sa simpti tensiune in brate.
Adela Ispas
Adela Ispas
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 120
Localizare : reghin
Data de inscriere : 09/07/2010

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 30 Sept 2010, 1:32 pm

Adela Ispas iti multumesc din suflet , pentru cineva care nu a vazut niciodata cum se fac exercitiile si are totusi un aparat acasa sfaturile tale sint de mare, mare folos . Inca o data iti multumesc ca ai avut timp de mine Chiar nu stiam asta si doar sticle si apa e la indemina ori cui . hug
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de Adela Ispas Joi 30 Sept 2010, 2:52 pm

Ma bucur sa fiu de folos. Sper ca iti vor folosi si dupa ce te vei plictisii de ele iti voi scrie si altele
Adela Ispas
Adela Ispas
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 120
Localizare : reghin
Data de inscriere : 09/07/2010

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de canadianca50 Vin 01 Oct 2010, 5:41 pm

Multumesc Adela astept noi sfaturi ...
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 14 Noi 2010, 5:20 pm

de la 1 oct la 13 noi am slabit 3 kg dar cu toate ca vroiam mai mult sint multumita !am pedalat cite 10 minute si mi-am mai redus din mincarea de dupa amiaza , inlocuind-o cu fructe .As mai vrea sa dau jos de la coapse si astept sfaturi !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de rosita Dum 14 Noi 2010, 8:09 pm

clodi a scris: Inainte alergam si pe banda dar acum doctorul mi-a spus sa nu mai alerg datorita genunchilor.
Clodi, ce doctor ai consultat pentru genunchi (adica ce specializare)? Am si eu probleme la un genunchi, si as vrea sa imi spuna si mie cineva avizat daca am voie sau nu sa fac sala, si cat de intens. Merci!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 14 Noi 2010, 8:13 pm

rosita a scris:
clodi a scris: Inainte alergam si pe banda dar acum doctorul mi-a spus sa nu mai alerg datorita genunchilor.
Clodi, ce doctor ai consultat pentru genunchi (adica ce specializare)? Am si eu probleme la un genunchi, si as vrea sa imi spuna si mie cineva avizat daca am voie sau nu sa fac sala, si cat de intens. Merci!

Stiu de la soacra mea care are artoza ca mersul pe banda si in special alergatul face mai mult solita doarte mult articulatia genunghilor si de aceea este bien sa mergi la dr sa va puna un diagnostic corect si apoi sa stiti ce aveti de facut. Pentru persoanele care au probleme cu genunchii cea mai recomandata este bicicleta.


mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de victoriacus Joi 13 Ian 2011, 7:34 am

Si mie imi place Tae-bo de lesin.Din pacate,nu am spatiu in casa pentru asa ceva.Asa ca ,deocamdata ma rezum la ce pot.In curand voi incepe si .....datul cu sapa in gradina:)) asa ca voi da mai repede jos,combinat cu ce fac acum si o dieta usoara
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de ancabanu Mier 08 Feb 2012, 10:26 am

Mie imi place mai mult cardio decat fitness, cred ca da mai bine rezultate si e mult mai antrenant.
Eu mereu am avut probleme cu greutatea, de cand ma stiu. Ultima oara am ajuns de la 85 kg la 68 kg..asta acum vreo 6 ani...i...ultima oara cand m-am pus pe slabit, acum 2 ani aveam 82 kg si am ajuns la 70 iar de atunci incetul cu incetul am ajuns la 93. Probleme e ca mancam seara atunci cand venea sotul meu acasa ca sa petrec timp cu el si asta e greseala majora..plus ca nu mancam deloc dimineata, mancam 2 mese pe zi, paine, dulciuri....
de fiecare data cand am slabit mi-a priit foarte mult aerobicul..aveam un program de 45 de minute a lui Simona Brancusi si m-am inteles foarte bine cu el love ...insa ultima oara cand sotul meu a facut curatenie in calculator mi l-a sters zid si acum il caut in disperare si nu mai gasesc.....stiti cumva unde il pot gasi?
acum am o luna de cand m-am apucat de slabit, mananc pana in 1500 de calorii pe zi, fara prajeli, ulei si grasimi rele, fac cam 30 minute de exercitii de 2,3 ori pe saptamana si ma simt mult mai bine..pana la vara vreu sa ajung la 65 de kg..greutatea mea din liceu love
Vroiam sa va intreb daca ati auzit cu programul Simonei Brancusi - e un cd de la revista Feminity cam din 2008 cred si daca il aveti sau ma puteti ajuta intr-un fel sa il gasesc, v-as ramane profund recunoscatoare Merci m-am inteles foarte bine cu acest program, il faceam zilnic, era antrenant si placut.
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de Admina Mier 08 Feb 2012, 11:45 am

Ma gandeam sa merg la sala, pentru yoga sau pilates, poate zumba. E vreo doritoare de asa ceva sa impartim momentele de agonie si extaz? rade
In sectorul 1 sau pe linie de metrou, sa pot ajunge mai repede, daca se poate. pupi

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?! - Pagina 3 Empty Re: Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB