Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Proiectele noastre-goblen 2

+61
emi
antonina
Cornelya
esbasa
Ioana-Isabel
mami jeni
Ioana Stanciu
aleinad
greieras
geia
vera_45
chocolate
stoy
lotus nufar
aba
sabinatudor73
David
gabriela horhoianu
valentinadof
Karina33
mnarcisa
cld
letho
PAULA CONSTANTIN
europolis
Mimi
piacel
dienutzababy
virginia
catalina52
hope
simonag
Amicuta
adelina24
corilex
leonutza69
getasart
Medi
Anuta Stanciu
snoopy
Floren
myky7robc
Alina.C
diada
Iulia40
Giobsy
claudia_mami
lilianna
nadja
geany
corina1980
maju1810
skygirl
georgi
02gaviota
viorica
julix_2007
Tache Marilena
lenaa
floare de colt
teisoara
65 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty goblenuri 2

Mesaj Scris de Tache Marilena Lun 22 Feb 2010, 9:16 pm

Nadja, uite vin cu explicatiile pe care le-ai cerut. Urmareste sa cosi tot timpul ca in imagine si vei obtine aceeasi imagine si pe spate.

Coaserea poate fi inceputa de oriunde doreste cusatorul, cu conditia sa se urmareasca o singura culoare si pe drumul cel mai scurt, pana se termina ata din ac. Pentru aspectul frumos al broderiei, nu se recomanda coaserea cu mai multe culori deodata sau pe zone strict delimitate. Este de dorit ca pentru fiecare ata din ac sa nu incepeti si sa nu terminati coaserea cu noduri. Firul de mouline se poate trage prin cateva fire de tesatura atat la inceperea cat si la terminarea firului din ac.

Broderia goblen in punct clasic pe panza tip A cu desimea de 10 ochiuri pe cm respectiv 100 ochiuri/cm2 se realizeaza prin coaserea cu 2 fire din cele 6 ale firului de mouline. Pentru panza mai rara tipul B de 8 ochiuri pe cm respectiv 64 ochiuri/cm2, coaserea se realizeaza cu 3 fire din cele 6 ale firului de mouline. Fiecare semn din diagrama modelului reprezina un punct clasic sau o singura impunsatura facuta cu acul peste un fir de panza, oblic inspre dreapta sus (Fig. 1).

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Claudia, goblenul in general se cose mai greu. Se inumara mult pe diagrama. Timpul de coasere depinde de marimea goblenului, de complexitate, de felul lui si in special de timpul tau liber. Cele pictate se lucreaza mult mai repede decat cele pe diagrama. Intotdeauna cele pe diagrama ies mult mai frumoase decat cele pictate. Eu, de exemplu am lucrat si doi ani la un goblen. ( Iarna de TH Amann) Avand serviciu aveam foarte putin timp pt lucru. Cina cea de taina am lucrat-o intr-un an, Trandafiri in vase orientale l-am lucrat in 8 luni. Ultimile doua inca nu le-am postat.
Spor la lucru in continuare!


Ultima editare efectuata de catre geany in Lun 22 Feb 2010, 9:46 pm, editata de 1 ori (Motiv : schimbat link poza)
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de 02gaviota Lun 22 Feb 2010, 11:09 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Acesta este primul si mai am unul cu alt fond.
avatar
02gaviota
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 204
Varsta : 57
Localizare : Busteni
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de floare de colt Lun 22 Feb 2010, 11:12 pm

Gaviota .........Felicitari pentru Elfita .............un goblen vedeta pe toate forumurile de goblenuri hug hug
floare de colt
floare de colt
helper
helper

Numarul mesajelor : 46
Localizare : acasa
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de 02gaviota Lun 22 Feb 2010, 11:19 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Si celalalt tablou.
avatar
02gaviota
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 204
Varsta : 57
Localizare : Busteni
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de floare de colt Lun 22 Feb 2010, 11:25 pm

Gaviota .........vin si eu cu botoseii wink [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
floare de colt
floare de colt
helper
helper

Numarul mesajelor : 46
Localizare : acasa
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de 02gaviota Lun 22 Feb 2010, 11:29 pm

Floare de colt,sunt fff.frumosi!Felicitari! kiss
avatar
02gaviota
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 204
Varsta : 57
Localizare : Busteni
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de corina1980 Mar 23 Feb 2010, 1:21 pm

Draga Floare de colt iti multumesc pentru incurajari. Din pacate nici eu nu stiu cum sa fac sa semene si dosul cu fata. Dar imi place sa cos asa ca o sa continui cu speranta ca la un moment dat voi invata. Este prima data cand arat goblenurile mele cuiva ( in afara de familie) si ma bucur pentru mesajele voastre. kiss
avatar
corina1980
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : gorj
Data de inscriere : 29/06/2009

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de nadja Mar 23 Feb 2010, 1:24 pm

Nici eu corina nu stiu. Dar am cusut timp de 5 ani si cos in continuare sperand ca intr-o buna zi o sa-mi iasa.


Ultima editare efectuata de catre geany in Mar 23 Feb 2010, 4:06 pm, editata de 1 ori (Motiv : completat cu al-2lea mesaj consecutiv)
nadja
nadja
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : giurgiu
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de geany Mar 23 Feb 2010, 4:07 pm

Nadja, cand mai ai de facut corectari, poti sa editezi mesajul apasand butonul EDIT.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de Giobsy Mier 24 Feb 2010, 10:37 am

Am cusut peste treizeci de goblenuri, dar am renuntat rand pe rand la ele. Pe unele le-am daruit, iar restul (unele inramate, altele nu) stau cuminti intr-un dulap, in asteptarea altor vremuri.
Tot ce am lucrat, am lucrat dupa schema si mi-a fost foarte drag sa le cos. Era o activitate care ma linistea si imi alunga din minte toate gandurile apasatoare de peste zi.
Singurul goblen pe care l-am pastrat pe perete este acesta:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de Iulia40 Dum 28 Feb 2010, 12:31 pm

Nadja ca sa iasa lucratura de pe dos la fel ca cea de pe fata cand incepi sa cosi de la stanga la dreapta vei coase de sus in jos, cand pleci de la dreapta la stanga cosi de jos in sus. Cand ai de lucrat crengi de copac sau tulpini sau orice alte linii care nu se intind pe lungime ci pe inaltime, cand incepi de la baza modelului catre varf se coase de sus in jos si cand vii din varful modelului la baza se coase de jos in sus. Atele se trag pe sub celelate si iti va iesi cam asa cum mi-a iesit mie. Voi posta fata si dosul lucrului.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Spor la cusut .... Am uitat sa intorc imaginile dar cand vizualizati imaginea dosului o rotiti voi. Multumesc.
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de floare de colt Dum 28 Feb 2010, 2:57 pm

adica asa : [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] iar cand te intorci ......impungi cu acul acolo unde scrie 11 ..... asta inseamna jos.....si scoti apoi acul in patratica de sus Multa bafta ,fetelor si asteptam sa vedem daca va iesit punctul . love
floare de colt
floare de colt
helper
helper

Numarul mesajelor : 46
Localizare : acasa
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de nadja Lun 01 Mar 2010, 9:11 am

Eu am lucrat destul de mult goblen dar niciodata nimeni nu a vrut sa ma invete cum sa fac imi iasa bine pe dos. Va multumesc din suflet pentru explicatii. Acum am inceput ceva ce trebuie sa termin. Abia astept sa termin, deoarece constat ca neexplicandu-mi nimeni am si gresit sensul in care trebuie sa cos. Deci mie ' liniutele oblice imi ies invers, spre exemplu pe schita Florii de colt din punctul 5 in punctul 10.
nadja
nadja
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : giurgiu
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de julix_2007 Lun 01 Mar 2010, 5:51 pm

In cate ai pus ata de papiota, ca e totusi foarte subtire?
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de floare de colt Lun 01 Mar 2010, 6:05 pm

Julix,ata e pusa in 5 cred ...nu mai tin minte exact ...........panza era destul de rara .................dar uite inca unul lucrat de curand ,pe etamina unde firul de papiota de pus in 4
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

************************

l.e. Ursoaica e lucrata in cruciulita si dupa cum vezi panza este acoperita perfect ..........deci merge si asa ..........
incerc sa pun si un mic detaliu ,la peisajul de iarna (care are o dimensiune de 40x50 cm ) [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

edit diada - punctul 6 din regulament


Ultima editare efectuata de catre diada in Mar 02 Mar 2010, 7:29 am, editata de 2 ori (Motiv : unit mesaje)
floare de colt
floare de colt
helper
helper

Numarul mesajelor : 46
Localizare : acasa
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de julix_2007 Lun 01 Mar 2010, 10:12 pm

Ursoaica e minunata. Adevarul e ca nu prea m-am gandit ca ata de papiota ar putea inlocui nuantele lipsa de mouline. Super ideea.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de diada Mar 02 Mar 2010, 7:31 am

off topic Foarte frumoase goblenele tale floare de colt, dar daca nu te conformezi regulamentului primesti avertisment data viitoare. Foloseste butonul EDIT. Multumesc.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de nadja Mar 02 Mar 2010, 9:33 am

Mersi mult Floare de colt. Atat tie cat si tutror fetelor de pe forum. De la fiecare am invatat cate ceva. Intrand aici am descoperit multe lucruri pe care le stiam dar...ramasesera acolo undeva... ascunse. Spre exemplu: nu mai goblenisem demulta vreme ( 1 an) , am reinceput in noiembrie si de cand v-am gasit.....numa mai pot opri. Sotul meu face mancare, face curat, eu.....goblenesc.
nadja
nadja
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : giurgiu
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de Alina.C Mar 02 Mar 2010, 11:05 am

Am si eu cateva goblenuri, din pacate majoritatea le am neinramate, si cateva le-am facut cadou, si nu am nici o poza la ele. Toate sunt cusute dupa diagrama, de la rogoblen, cu mai mult de 3 ani in urma. Mai am incepute cel putin vreo 3, tot cam de atunci, nu stiu cand o sa le termin. Si neincepute vreo 5 Smile.
Nu mai scriu titlurile caci nu mai stiu cum se cheama.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de floare de colt Mar 02 Mar 2010, 1:41 pm

DIADA ,imi cer mii si mii de scuze daca am gresit ,nu o fac intentionat si nici nu doresc sa primesc vreo avertizare dar eu chiar nu ma impac si nici nu prea inteleg ce este cu punctul 6 din regulament ( desi l-am citit ).Eu vin de pe alte forumuri care au aceeasi activitate ca si acesta si acolo nu am voie sa atasez mai mult de o imagine intr-o postare daca vreau sa pun o alta poza cu un alt goblen trebuie sa fac o noua postare .............si din aceasta cauza gresesc undeva pe acest forum . Acum vin si intreb :
1.. Am inteles ,in sfarsit , ca aici am voie sa atasez mai multe poze intr-o singura postare ........................DA?
2 ..........Daca postez acum un comentariu ,si dupa 10-15 minute vreau sa pun un alt comentariu .......ce fac ?????? dau Edit la mesajul anterior ?....... sau astept ce spune regulamentul? : ''Mesajele succesive, de la acelasi membru, sunt acceptate doar daca au trecut 24 de ore de la primul mesaj si nu s-a inregistrat alt raspuns, la subiectul in cauza. Dupa atentionarea unui moderator sau admin primiti avertisment daca nu va conformati.'''...........pentru ca din cate inteleg undeva aici gresesc .....
zid
Inca o data imi cer mii de scuze ,nu vreau sa deranjez sau sa supar pe cineva sau sa se creada ca fac ceva intentionat ,si nici nu-mi doresc sa primesc vreo avertizare pentru un lucru atat de minor Am citit regulamentul si citesc regulamentul cand ma inscriu pe un forum,imi asum consecintele unei avertizari in cazul in care am un comportament indecent ( lucru care nu mi s-a intamplat niciodata ,pe niciun forum )........dar sa primesc avertizment doar pentru atat .............sa-mi fie iertat .
floare de colt
floare de colt
helper
helper

Numarul mesajelor : 46
Localizare : acasa
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de diada Mar 02 Mar 2010, 2:22 pm

1. Da, ai inteles corect.
2. EDIT la mesajul anterior. Dupa 24 de ore dispare butonul EDIT.

scuze sunt pe fuga hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de julix_2007 Mar 02 Mar 2010, 6:11 pm

Alina C, sunt foarte frumoase goblenurile tale. Tocmai am achizitionat cele 2 ikebane pe care le-ai cusut tu, dar nu stiu cand am sa le cos. Pana la pensie, sigur.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de Alina.C Mier 03 Mar 2010, 3:41 pm

Multumesc, Julix_2007! Si mie imi plac, si sunt tare mandra de munca mea. Imi place mult sa lucrez goblen, ma relaxeaza. Mai am cam inca pe atatea lucrate, lasate in tara. Insa nu am mai putut lucra in ultima vreme, nu prea ma lasa copilul, si nici timpul nu-mi mai permite deocamdata...Intre timp insa am descoperit si alte hobby-uri: croitoria, bijuteria(asta abia incep sa-l descoper, si imi place foarte mult, mai ales ce vad ca fac alte fete pe aici!). Daca-ar fi ziua macar dublu de lunga sa le putem face pe toate cate ne-am dori........ bine ar mai fi!
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de floare de colt Mier 03 Mar 2010, 4:07 pm

Nadja ,ai primit mesajul meu ?
floare de colt
floare de colt
helper
helper

Numarul mesajelor : 46
Localizare : acasa
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de nadja Joi 04 Mar 2010, 8:59 am

Daca este vorba despre cel in care imi explicai cum sa cos goblen sa-mi iasa la fel si pe fata si pe dos, da l-am primit. Nu am incercat pentru ca am comandat "Miresele verii" si astept sa-mi soseasca azi - maine. Vreau sa incep unul nou. Il continui si pe asta la care lucrez si vad ca-mi iese mai bine acum fata de cum era inainte. Multumesc din suflet. De ani de zile ma chinui sa fur de la cine am vazut ca lucreaza goblen si nu am reusit. Aici la noi sunt oamenii mai rai constat.Dar...asta e . Multumesc lui Dumnezeu ca am gasit aici fete de la care sa pot invata lucruri pe care nu le-am stiut, sau pe care le-am stiut dar nu am stiut sa le fac asa cum trebuie.Te sarut si multumesc mult. Am sa incep miresele si pun fotografie sa vezi cum mi-a iesit.
nadja
nadja
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : giurgiu
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Proiectele noastre-goblen 2 - Pagina 2 Empty Re: Proiectele noastre-goblen 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB