Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate II

+53
mica
supergirl
angells
Tache Marilena
sarahmihaela
LYNDA
milexina
came_lia
katynka
ancush
aleinad
silvia adriana
lucica
CCristinaC
Antilopa Bongo
odrina
vasilica
Eva
marlen372001
rucsy
Valentina
danadea
irish05
alinutza80
stella
corina.mihalache
ginab
Noemi
Ramonica
felicia13
geany
mariucab
carmenush
MihaelaT
Ana Maria
Laila
SilviaDumitrescu
MihaelaTM
Giobsy
diada
Dionisia
teisoara
Mada
Admina
julix_2007
elaelaela11
adar
Gabyx
ioana soare
bubu85
aisha
costi_iacob
Felicia2
57 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de Dionisia Joi 05 Noi 2009, 1:02 pm

Mada, e asa finut tricotul, ca nici nu-mi vine sa cred ca e tricotat de mana de om !
ce andrele a folosit ?
nu mai intreb si cat a lucrat la tricot...
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de diada Joi 05 Noi 2009, 1:06 pm

Adevarul e ca am ramas la fel ca si Costi la postarea lui Mada. Chiar am crezut ca e o greseala, asa ceva nu mi se pare lucrat de mana de om....

felicitari bunicei! are maini de aur, clar!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de Mada Joi 05 Noi 2009, 3:04 pm

Nu stiu ce andrele a folosit, insa o voi intreba si postez... Nu cred ca a lucrat f mult...modelul in sine e simplu: ea mi-a facut bucatile (3 bucati) si eu mi le-am prins una de alta in punctele notate. Am schitat un pic cam cum aratau cele 3 bucati mai jos.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Teisoara ai o creatie minunata, de ce spui ca e palida Sad ...
Ai muncit foarte mult si se vede ca e lucrata uniform, de calitate.

Foarte frumoasa, sa o porti cu placere!

edit diada - nu se accepta mesaje succesive ale aceluiasi utilizator in mai putin de 24 de ore. Foloseste functia EDIT cand nu raspunde nimeni intre timp. Multumesc.

Sorry...nu se mai repeta peace
Mada
Mada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de adar Joi 05 Noi 2009, 9:42 pm

IOANA, MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU EXPLICATII! love love love

Mada, superb, felicitarii bunicii tale!!!

Teisoara, si puloverul tau imi place de nu mai pot ... felicitari!

Am reusit sa termin si eu puloverul tip raglan, primul de acest fel ... si ma declat indragostita de modul acesta de lucru love

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de diada Joi 05 Noi 2009, 10:07 pm

Nu imi vine sa cred ca e primul facut in acest fel love ti-a iesit super, super si ultima poza, in care esti imbracata spune tot!!!! iti vine foarte bine, sa-l porti cu placere! hug pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de adar Joi 05 Noi 2009, 10:28 pm

hug MULTUMESC MULT!
E primul, dar cu siguranta nu e ultimul ..;)
Si mie imi place tare mult cum a iesit love
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de Admina Vin 06 Noi 2009, 9:21 am

Mada, incredibil. La prima vedere pare coritorit, nu tricotat. Zici ca e material cumparat, tricot, nu impletit din fir; mai ales din fir tors. Rolling Eyes
Adar, e superb pulovarasul. Iti vine si foarte bine si e lucrat minunat. E cumva inceput de sus?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de ioana soare Vin 06 Noi 2009, 12:28 pm

Ada e foarte frumos pulovarasul! Si iti vine foarte bine, ti se aseaza frumos pe corp! Flowers
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de adar Vin 06 Noi 2009, 12:48 pm

Multumesc mult de tot love

Admina, da, e inceput de sus, ne-a explicat Ema pe forumul celalalt fiecare pas, e foarte, foarte simplu. Daca vreti, pot pune si aici explicatiile. Doar sa-mi spuneti!
hug
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de teisoara Vin 06 Noi 2009, 1:10 pm

Foarte reusit si frumos ,chiar iti sta bine,sa-l porti cu placere.Din ce am observat raglanul iese cel mai sigur pe corp,ca si marime,si se lucreaza si usor.Parerea mea [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de Giobsy Vin 06 Noi 2009, 1:17 pm

Adar spune:"... ne-a explicat Ema pe forumul celalalt fiecare pas, e foarte, foarte simplu...."
Sorry, dar despre care "celalalt forum" este vorba? Sunt in ceata totala! Mi-a scapat ceva?
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de MihaelaTM Vin 06 Noi 2009, 1:47 pm

adar a scris:Multumesc mult de tot love

Admina, da, e inceput de sus, ne-a explicat Ema pe forumul celalalt fiecare pas, e foarte, foarte simplu. Daca vreti, pot pune si aici explicatiile. Doar sa-mi spuneti!
hug

Da, am vrea si noi explicatiile. love
avatar
MihaelaTM
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Varsta : 53
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 26/09/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de adar Vin 06 Noi 2009, 2:05 pm

Ema a scris:
"Spate (fata) 40 ochi; mineca 18 ochi.

pentru inmultire + 4 ochi.

Deci 116+ 4 ochi= 120ochi, lucrezi p lenes cit vrei gulerasul (bordul) si apoi incepi :

Ochii de la fata ii imparti la 2 (partea dreapta si partea stinga) deci sint 20 (eu am lasat 6 ochi pentru margine a punct lenes lucrat cit e deschizatura decolteului) si faci :

20 (ochi partea dreapta fata)( din astia 20 primi 6 sint p lenes) , 1 jeteu , 1 ochi fata, 1 jeteu, 18 ochi fata (mineca) , 1 jeteu , 1 ochi fata, 1 jeteu, 40 ochi fata (spatele) , 1 jeteu, 1 ochi fata , 1 jeteu, 18 ochi fata (mineca) , 1 jeteu , 1 ochi fata , 1 jeteu , 20 ochi (partea stinga fata) (nu uita ultimi 6 ochi sint p lenes)

apoi la toate rindurile pe fata lucrului inmultesti (faci jeteurile) de o parte si de alta a celor 4 ochi fata care formeaza raglanul.
Asta pina ai lungimea necesara (ajungi la subrat)

Decolteul il faci adinc cit vrei, cind consideri ok unesti lucrul (lucrezi circular) si lucrezi numai pe fata.
Cind ai ajuns la subrat pui pe ace de siguranta (sau pe fir care apoi legi cu nod) ochiurile pt mineci; continui lucrul adaugind 7 ochi la fiecare subrat (ochiuri noi puse) (sau vezi tu cit e necesar la tine) continui lucrul in jos cu model sau fara, cu pense sau fara, lungimea necesara.
Cind ai inchis ochii jos la lucru, continui minecile cit vrei (cu ce model vrei) Asta-i tot in mare."


Am pus aici exact ce a scris ea, citat Smile , ca sa nu se piarda nimic pe drum. Mi-a fost foarte usor asa. Din pacate Ema nu a mai scris de ceva timp pe forumul nostru, insa eu ii voi fi recunoscatoare toata viata pentru explicatiile astea kiss


* celalalt forum este tot un forum de lucru de mana (unele fete de aici sunt membre ale lui), care din pacate, datorita unor persoane ... sa le spunem fara bun simt ...si atat ... este privat. Spun din pacate, pentru ca ar fi foarte multe de vazut si acolo, insa ... pentru moment o sa ne descurcam asa, cu copy/paste love

kiss
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de Giobsy Vin 06 Noi 2009, 2:13 pm

Multumesc pentru raspuns. Mi se pare simplu.
In alta ordine de idei, imi pare foarte rau ca nu pot avea acces la informatiile din forumul respectiv.
O zi excelenta!
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 06 Noi 2009, 2:19 pm

Adar e bine ca e cineva care sa ne spuna si noua ce se intampla pe "acel forum" rade
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de adar Vin 06 Noi 2009, 2:25 pm

Cu placere!

Silvia, si acolo, ca si aici, se intampla multe lucruri bune in domeniul lucrului de mana (si nu numai).
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 06 Noi 2009, 2:27 pm

sa inteleg ca "furi" si de aici si duci acolo.... rade
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de adar Vin 06 Noi 2009, 2:36 pm

Silvia, nu fur draguta, pacat ca tu asta ai inteles. Eu dincolo sunt moderator, deci sub nicio forma nu pot fi inamicul forumului love
Am vrut doar sa va dau si voua, sau ma rog, fetelor care sunt interesate, explicatiile raglanului, cel care m-a fascinat pe mine love
Atat!
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 06 Noi 2009, 3:22 pm

Mai Adar am glumit . Eu si nu numai eu cred, iti multumim! Imi cer scuze daca am gresit cu ceva dar dupa cum ai vazut acel cuvant a fost pus intre ghilimele. Inca o data scuze si multumiri.
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de adar Vin 06 Noi 2009, 5:02 pm

kiss nu-i nimic Silvia, nu ma supar eu asa usor Smile
Am vrut doar sa inteleaga toata lumea care va citi randurile noastre, ca nu fac "trafic" rade ilegal de modele rade

O zi frumoasa in continuare va doresc tuturor! kiss
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de bubu85 Vin 06 Noi 2009, 7:47 pm

acesta este un pulovar facut anul trecut pentru sotul meu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] poza nu are o claritate foarte buna pt ca e facuta cu telefonul. este primul pulovar de asa dimensiune, pana acum nu am facut decat chesti banale
de exemplu este si aceasta vesta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] cand m-am apucat de ea speram ca va iesi ceva muuuuuult mai spectaculos, ee nu a iesit dar eu am fost mandra de mine, pt ca era facut de mine aplauze
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de MihaelaTM Dum 08 Noi 2009, 10:24 am

Adar, multumesc foarte mult pentru explicatiile raglanu-lui. Mie imi place foarte mult si nu am gasit pe nimeni sa-mi explice. kiss flower
avatar
MihaelaTM
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Varsta : 53
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 26/09/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de Laila Mar 10 Noi 2009, 9:27 am

rade rade rade Ada, "traficanta"? rade rade rade

Va pun si eu un jerseu pe care l-am lucrat cu mare drag, pentru doritoarele modelului, poate fi cumparat de pe Raverly. Am folosit 500 gr Cascade 220 wool, un fir superb in sensul absolut al cuvantului
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din pacate ap de fotografiat mi-e stricat, si culoarea din poze nu e cea reala, in realitate e mult mai frumoasa
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de bubu85 Mar 10 Noi 2009, 9:40 am

SUPERB, felicitari, chiar e frumos firul, imi place mult culoarea
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de Laila Mar 10 Noi 2009, 9:41 am

Multumesc frumos pupi
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate II - Pagina 2 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB